Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

lucjan 5

New member
Wszystkim, którzy mają kłopot z zainstalowaniem "52" radzę zadzwonić do Philipsa tel 22 397 15 04 pon. - piąt. 8:00 - 18:00 (telewizory). Zostaniecie obsłużeni SKUTECZNIE. Nie wiem czy tak jak obsłużono mnie. Ze względu na moją indolencję w sprawie ściągania programów i ich dalszym instalowanie zastosowano metodę, której nie będę opisywał ponieważ jest trochę kłopotliwa dla firmy i nie wiem, czy nie wyrządził bym im niedźwiedziej przysługi reklamując ją. Ale może to nowa strategia Philipsa, za która im bardzo dziękuję.
 

Calvex

New member
Nie boicie się robić downgrade ? Na stronie Philipsa jest napisane, że ściąganie niższej wersji softu może skutkować zepsuciem TV, a jak telewizor przestanie działać poprzez wgranie niższej wersji to nie obejmuje gwarancji.

Właśnie chciałem przetestować v 45, ale nie wiem czy warto ryzykować :p
 

cureman

Active member
Bez reklam
Nie boicie się robić downgrade ? Na stronie Philipsa jest napisane, że ściąganie niższej wersji softu może skutkować zepsuciem TV, a jak telewizor przestanie działać poprzez wgranie niższej wersji to nie obejmuje gwarancji.

Właśnie chciałem przetestować v 45, ale nie wiem czy warto ryzykować :p

Wlasnie chciałem cos napisać w tym temacie ..wygrywalem soft 45 ,wczesniej był soft 51,52 ..wszystko było ok..az do teraz !.Mianowicie spadł mi kontrast w telewizorze ,kolory sa słabsze i sam kontras jest wyraźnie mniejszy i teraz całe otoczenie odbija mi sie w ekranie (zamiast ogladac film widze teraz meble i oglądające osoby .Czern jest tez wyraźnie słabsza .Wczesniej nawet gdy świeciło mi mocno słońce w pokoju to kontrast był wystarczający aby ogladac telewizor ,teraz nawet w deszczowy dzien obraz ma słabe nasycenie kontrastu bo swiatlo wyraźnie jest mocniejsze od kontrastu w tv.Co dziwne po zresetowaniu ustawień obrazu kontrast jest ponownie wysoki ,po wyłączeniu tv znow jest niski !Mysle ze po wgrywaniu softu nowego ,starego ,nowego ,starego cos sie zawiesiło w tv .Czy idzie ten tv zresetować do pierwotnego stanu ? .Ustawienia fabryczne kasuje mi tylko ustawienia obrazu ,ustawienia sieci ,lokalizacja ,jezyk zostają bez zmian ! .Czy da sie go zresetować aby usunąć wszystko z tv ? Macie jakieś pomysły ?
 

accu

New member
Bez reklam
Zrobiłem ,brak zmian :(

Idzie go jakos zresetować całkowicie na fabryczny tryb ?

Witam uprzejmie,

Proszę sobie zapisać swoje nastawy obrazu i inne swoje ustawienia .
Proszę może ponownie od nowa zainstalować telewizor i zobaczyć jak działa . Jak w porządku to zostawić
z tym softem , i wprowadzić swoje nastawy obrazu i inne swoje ustawienia .
Powodzenia .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

cureman

Active member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Proszę sobie zapisać swoje nastawy obrazu i inne swoje ustawienia .
Proszę może ponownie od nowa zainstalować telewizor i zobaczyć jak działa . Jak w porządku to zostawić
z tym softem , i wprowadzić swoje nastawy obrazu i inne swoje ustawienia .
Powodzenia .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Zainstalowalem tv z trzy razy i brak zmiany ...kontrast jest niski teraz .
 
Hej @cureman i jak poprawił się obraz ..czy dalej lipa?
Trochę dziwne żeby od wgrywania nowego FW lub choćby downgarade działy się takie rzeczy. Może to tylko .... sory "przewrażliwienie" ? Jeśli nie to naprawdę niedobrze .... i jak dla mnie Philips to zupełna LIPA !
Ps. ale co Ci zależy.. ja na twoim miejscu wgrywałbym teraz na przemian różne FW może się coś odblokuje ?
pozdro!
 

cureman

Active member
Bez reklam
Hej @cureman i jak poprawił się obraz ..czy dalej lipa?
Trochę dziwne żeby od wgrywania nowego FW lub choćby downgarade działy się takie rzeczy. Może to tylko .... sory "przewrażliwienie" ? Jeśli nie to naprawdę niedobrze .... i jak dla mnie Philips to zupełna LIPA !
Ps. ale co Ci zależy.. ja na twoim miejscu wgrywałbym teraz na przemian różne FW może się coś odblokuje ?
pozdro!

Wygrywalem 45,51,52 ,45 i reset do fabrycznych i nic .Chcialbym byc przewrażliwiony ,kontrast nadal niski ,całe pomieszczeczenie mi sie przebija przez obraz ,niska czerń .Chce w tym roku kupic cos z 4k ale juz nie wiem czy to bedzie Philips ?
 

matysek_alf

New member
Witam. Nie wiem czy ja mam jakiś wadliwy model czy co ale nie mogę ustawić parametrów obrazu tak, żeby nie było artefaktów albo klatkowania. Gdy ustawie PNM na minimum to klatkowanie znika ale pojawiają się krateczki wokół postaci, obiektów podczas ruchu. Jeśli wyłączę całkiem PNM to przy ruchu kamerą jest klatkowanie :/ No przecież idzie nerwicy dostać. Wgrywałem już soft 45, teraz ten najnowszy. Wszędzie to samo. Próbowałem różnych ustawień podawanych przez użytkowników tego forum. Włączałem różne wspomagacze, wyłączałem wszystkie. Nie ma szans żeby i klatkowanie i artefakty zniknęły. Mam albo jedno albo drugie :/
 

kryzys13

New member
Witam. Nie wiem czy ja mam jakiś wadliwy model czy co ale nie mogę ustawić parametrów obrazu tak, żeby nie było artefaktów albo klatkowania. Gdy ustawie PNM na minimum to klatkowanie znika ale pojawiają się krateczki wokół postaci, obiektów podczas ruchu. Jeśli wyłączę całkiem PNM to przy ruchu kamerą jest klatkowanie :/ No przecież idzie nerwicy dostać. Wgrywałem już soft 45, teraz ten najnowszy. Wszędzie to samo. Próbowałem różnych ustawień podawanych przez użytkowników tego forum. Włączałem różne wspomagacze, wyłączałem wszystkie. Nie ma szans żeby i klatkowanie i artefakty zniknęły. Mam albo jedno albo drugie :/

Masz całkowicie sprawny tv, to jest po prostu standard jaki philips oferuje w tym sprzęcie. Jeżeli ktoś twierdzi że ma obraz igiełka, bez artefaktów, klatkowania, cludingu, bandingu. Proszę udowodnić, uwierzę jak zobaczę.
 
To fakt u mnie też występuje tzw klatkowanie i widać to przeważnie na programie nadawanym z UPC :Discovery Travel... ale czemu ? i na kilku innych też ten problem występuje (nie zawsze). Może wina odtwarzanego materiału źródłowego lub samego nadawania .
 

lucjan 5

New member
Ja miałem dzisiaj "ciekawy" przypadek. Po włączeniu tv w pewnym momencie zorientowałem się, że mam pojedyncze "odbicie antenowe". W pierwszym momencie ruszyłem by sprawdzić wtyk antenowy, kiedy dotarło do mnie, że to "cyfrówka" i odbić nie ma. Wszystko było "zdublowane" łącznie z logo stacji i aplikacjami w SmartTv. Po wyłączemiu i wyjęciu wtyczki ponownie uruchomiłem i wszystko jest OK. Ciekawe czy to jednorazowy wyskok? Pożyjemy, zobaczymy.
 

phil7008

New member
Bez reklam
Raczej twoj tv zaczyna dzialac jak wiekszosc tutaj na forum ,czyli zaczyna zyc wlasnym zyciem:)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry