Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

maximus86

New member
Ja użytkuje soft 52 i tak jak wcześniej wspomniałem zero problemów z obrazem (oczywiście nie używam większości sztucznych wspomagaczy obrazu - zgodnie z zaleceniami kalibratorów) i innymi rzeczami. (zauważyłem, że chyba poprawili obsługę dysków i odtwarzanie filmów z nich, bo teraz wszystko ładnie i szybko się ładuje).
 

lucjan 5

New member
Ja też załadowałem wczoraj "52" i na razie wszystko OK. Zauważyłem, że na YouTube kolory strony informacyjnej zmieniły się. Przedtem nie było czerwonych elementów. Jeszcze nie sprawdziłem co jeszcze mogło się zmienić.
 
jestem posiadaczem tego TV od prawie roku i stwerdzam że to był mój najgorszy zakup. TV wiesza się na okrągło, już mam go *************** dosyć, przez ten zakup to forum straciło w moich oczach, kupiłem go bo kiki polecał i szczerze mówiąc żałuję że nie wziąłem jakiegoś samsunga, poprzedni samsung śmigał super ale *************** zachciało się czegoś nowego, jedno jest pewne miejcie własnie zdanie a nie sugerujcie się opiniami moderatorów, ten pfilips to jedno wielkie gówno. Jedyną rzeczą któa go broni to ambilight, to naprawdę wymiata, ale tyle razy ile ten TV mi sie zawiesił to jest porażka
 

albin37

New member
To widocznie masz jakiś wadliwy model,ja swój mam kilka miesięcy i żadnych problemów tu opisywanych nie zauważyłem fakt że jakość obrazu poniżej HD jest kiepska.
 
To fakt .... musisz mieć na pewno wadliwy TV ! ...może spróbuj reklamować. Ja też na niego narzekam ale nigdy mi się nie zawiesił ani sam nie wyłączył ! Czasem traci dźwięk z tunera UPC ...i przy przejściach z sygnału SD na HD / HTPC na TV itp ale w końcu tak naprawdę nie mam 100% pewności cz aby nie jest to wina właśnie tunka UPC . Do obrazu i dźwięku nie mam żadnych zastrzeżeń wręcz przeciwnie ...jak dla mnie i chyba jak wynika z tego forum nie tylko dla mnie obraz jest wręcz perfect. Więc nie przesadzałbym z "dołowaniem" tego modelu .
A co do wad ...to wiadomo pewnie się nie doczekamy poprawy ze strony Philipsa ( wolne menu / smart tv/ szwankujące Perfest Natural motion /tunek DVB-T / mułowaty start samego TV )
pozdro
 

pluton1982

New member
Ci co aktualizowali soft do wersji 52 niech się wypowiedzą po dłuższym użytkowaniu. Czy są jakieś znaczacę poprawy a jak z dźwiękiem dts czy już to naprawili ?
 

phil7008

New member
Bez reklam
dts nigdy nie bedzie na serii 6xxx z 2013 roku co do softu to: smart bez zmian zamula a calosc dziala delikatnie stabilniej PNM powoduje artefakty , w koncu naprawili ambilight!! a z tego jestem najbardziej zadowolony.Co do jakosci obrazu testowalem wiele softow i v45 najlepszy pod wzgledem obrazu niestety nie dzialajace poprawnie ambi i czeste restarty przekreslaja to oprogramowanie
 

nonz

New member
TV kupiłem dla wygody oglądania różnych treści.
Przeszedłem bezpośrednio z 45 na 52 i:
- menu działa szybciej
- sprawniej obsługuje DLNA i USB
- nie zawiesza się
- ambi lepiej dobiera kolory

Jedyną różnicą na minus jest nieznacznie mniej ostry obraz.
 
Ok może trochę mnie poniosło ale czasami mam już tego dosyć jak w najważniejszym momencie gdy coś muszę na szybko zrobić on myśli i myśli i myśli i myśli...Obraz jest naprawdę fajny, ambilight rewelacja ale wg mnie tutaj kończą się jego zalety-ale to oczywiście moja subiektywna ocena
 

lucjan 5

New member
Jeśli Ciebie poniosło, to szkoda że nie słyszałeś mojej żony, gdy wygaszał się ekran. Ona jest kompletną nogą jeśli chodzi o sprzęt. Kilka razy, chyba trzy, faktycznie musiałem wyłączyć telewizor pilotem, a potem z sieci i odczekać. Zazwyczaj sam powraca do normalnego stanu. To już jest poza zasięgiem jej możliwości technicznych. Niestety 6008 ma swoje kaprysy, ale dopóki jesteśmy w stanie sami się z nimi uporać trzeba się z tym pogodzić i delektować się jakością obrazu i dobrym dźwiękiem. Ciekawe jak będzie po aktualizacji "52"? Na razie jest OK, ale to u mie chyba dopiero 3 dzień.
 

Calvex

New member
Tutaj macie notkę, co robić po aktualizacji.

IMPORTANT: After upgrading your TV, it is necessary to perform a "cold start". This means that, after the TV is running again (after the update), shut down the TV, wait 1 minute (till all components are shut down), and unplug the TV from the mains (pull power cord) for 2 minutes before starting again.


Ja właśnie pobieram aktualizacje 52, wcześniej miałem 45 i nie miałem żadnych problemów z ambilightem - albo ich nie zauważyłem :D

Model jaki mam to 6198k, ale to w sumie to samo co 6008k.
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
Na linku podanym przez "kobrawerde" jest napisane, że aktualizacji można dokonać WYŁĄCZNIE przez USB. Ściąganie przez telewizor z sieci nic nie daje. To samo powiedzieli mi w Philips.pl. Na razie "52" chodzi OK. Ponieważ korzystam z fabrycznych ustawień obraz bez zmian, był i jest nadal super.
 

phil7008

New member
Bez reklam
Tutaj macie notkę, co robić po aktualizacji.




Ja właśnie pobieram aktualizacje 52, wcześniej miałem 45 i nie miałem żadnych problemów z ambilightem - albo ich nie zauważyłem :D

Model jaki mam to 6198k, ale to w sumie to samo co 6008k.

nie zauwazyles problemow z ambi bo na zadnym sofcie nie dzialal prawidlowo
 
MI dziś znowu się zawiesił, w ogóle nie reagował na pilot i na przycisk włączania, dopiero odłączenie od prądu pomogło,takie małe problemy sprawiają że mam go dosyć
 
Do góry