Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

lucjan 5

New member
ja tam mam 60" 6008 za 5930zł i na razie [miesiąc] chodzi ok, pare razy zdarzyło mi sie że był czarny ekran przez parenascie-dziesiąt sekund, ale olałem go, nie chciało mi sie wstać i mu przeszło, fakt używam go do oglądania tv, wiec może dlatego nie wybiera mi jaj, ale zastanawiam sie co innego w tej jakosci mógłbym kupić? myślałem o plazmie panasonika ale 60" w dobrej jakosci kosztuje ze dwa razy więcej, a Filipek ma zajebiste kolory-jest to mój drugi filipek po 7403 .
Przyłączam się do opinii. Wykorzystuję go do oglądania telewizji (naziemnej), smarttv, korzystam z tv hybrydowej oraz z stałego zewnętrznego dysku. Nie zaobserwowałem żadnych zjawisk, które by mnie zaskakiwały i denerwowały od momentu gdy nauczyłem się go obsługiwać. To jest również mój drugi Philips po modelu 7406. Poprzednik wszedł na rynek w pierwszej połowie 2011, był konstrukcją mniej skomplikowaną, czyli taką która nie miała swoich "fochów", lecz obraz był również wyśmienity. Mam jeszcze dwa mniejsze Samsungi LCD paroletnie, które działają równie prosto jak oświetlenie jarzeniowe.
 

Hbrt

New member
PS3 Media Server - świetna sprawa, wszystko się automatycznie udostępnia w sieci lokalnej, ale mam jeden problem. Gdy odpalam przez PMS jakiś plik (np. mkv) widzę ile on trwa, mogę go cofać, przewijać itp, natomiast gdy chcę mieć polskie podpisy i odpalam plik transkodowany, mogę tylko włączyć film, ewentualnie uruchomić pauzę. Nie mam możliwości przewijania go w żadną stronę (<< i >> na pilocie) ani "skakania" co 10 sek. (prawo / lewo kółkiem), pewnie ma to związek z tym, że podczas odtwarzania tv nie widzi jaką długość ma film, jest tylko --|-- czy coś takiego zamiast czasu. Jeśli spróbuję cofnąć czy przyspieszyć, film odpala się od początku.

Jestem przekonany że to jest kwestia ustawień transkodowania, czy ktoś może podrzucić mi właściwe?

Korzystam z najnowszej wersji PMS 1.90, w starszej (1.54) były z tym problemy - tv nie łapał podczas odtwarzania pełnej długości filmu i często przewijanie / skakanie kończyło się wysypaniem odtwarzania, wymagało czasem restartu telewizora, ale mimo wszystko jakoś tam dawało się czasem dojść przewijaniem do połowy filmu, żeby od tego momentu zacząć go oglądać.
 

Hbrt

New member
U mnie też napisy się rozjeżdżają i nie ma znaczenia czy to mkv czy inny format jednak co ciekawe mam kilka filmów w których napisy do samego końca pojawiają się we właściwym czasie. Nie zgłębiałem tematu bo nie miałem jeszcze czasu ale jak już wpadniesz na to jaka jest tego przyczyna to daj znać. Napisy mam w formacie txt, w innych formatach jeszcze nie sprawdzałem.

Wina jednak tkwi w napisach, jeśli ściągasz przez napiprojekt, musisz ustawić w opcjach format SRT (SubRip). Ja miałem mDVD i pomimo że na kompie mi śmigało, to w tv się rozjeżdżało.
 

monoik

New member
PS3 Media Server - świetna sprawa, wszystko się automatycznie udostępnia w sieci lokalnej, ale mam jeden problem. Gdy odpalam przez PMS jakiś plik (np. mkv) widzę ile on trwa, mogę go cofać, przewijać itp, natomiast gdy chcę mieć polskie podpisy i odpalam plik transkodowany, mogę tylko włączyć film, ewentualnie uruchomić pauzę. Nie mam możliwości przewijania go w żadną stronę (<< i >> na pilocie) ani "skakania" co 10 sek. (prawo / lewo kółkiem), pewnie ma to związek z tym, że podczas odtwarzania tv nie widzi jaką długość ma film, jest tylko --|-- czy coś takiego zamiast czasu. Jeśli spróbuję cofnąć czy przyspieszyć, film odpala się od początku.

Jestem przekonany że to jest kwestia ustawień transkodowania, czy ktoś może podrzucić mi właściwe?

Korzystam z najnowszej wersji PMS 1.90, w starszej (1.54) były z tym problemy - tv nie łapał podczas odtwarzania pełnej długości filmu i często przewijanie / skakanie kończyło się wysypaniem odtwarzania, wymagało czasem restartu telewizora, ale mimo wszystko jakoś tam dawało się czasem dojść przewijaniem do połowy filmu, żeby od tego momentu zacząć go oglądać.

Mam dokładnie ten sam problem! :-x
 

darektz

New member
Wina jednak tkwi w napisach, jeśli ściągasz przez napiprojekt, musisz ustawić w opcjach format SRT (SubRip). Ja miałem mDVD i pomimo że na kompie mi śmigało, to w tv się rozjeżdżało.

Zdaje się że to też próbowałem ale nie pomogło ale powalczę jeszcze.
 
Ostatnia edycja:

artech3

New member
Witam. Ponieważ nie posiadam odpowiedniego odtwarzacza a chciałem zobaczyć jak działa 3d w tytułowym TV, chciałem odpalić sobie coś w 3d z youtube. Problem w tym że TV nie widzi tego jako 3d. Dlaczego? I gdzie ewentualnie mogę znaleźć coś co TV odtworzy w 3d?
 

darektz

New member
Witam. Ponieważ nie posiadam odpowiedniego odtwarzacza a chciałem zobaczyć jak działa 3d w tytułowym TV, chciałem odpalić sobie coś w 3d z youtube. Problem w tym że TV nie widzi tego jako 3d. Dlaczego? I gdzie ewentualnie mogę znaleźć coś co TV odtworzy w 3d?

Jeśli przy wyłączonym trybie 3D obraz 3D z youtube widzisz jako jeden obraz to masz do wyboru:
- update oprogramowania do najnowszej wersji i wtedy będziesz widział dwa takie same obrazy obok siebie - wtedy trzeba przełączyć na 3D w trybie obok siebie.
- ściągnij sobie coś w 3D na kompa (np z youtube) i wrzuć na pendrive'a. Następnie odtwórz to z pendrive'a w tv. Powinno zadziałać bez upgrade'u firmware'u ale tu też musisz pamiętać o włączeniu odpowiedniego trybu 3D
 

lcr

New member
Panowie, ktora funkcja jest odpowiedzialna za czern? Mianowicie, w grze gdy wchodze do ciemnego pomieszczenia nie widze kompletnie nic. Moze to ta funkcja backlight?
 

asqinejem

New member
Panowie, ktora funkcja jest odpowiedzialna za czern? Mianowicie, w grze gdy wchodze do ciemnego pomieszczenia nie widze kompletnie nic. Moze to ta funkcja backlight?
Kontrast BL trochę też, ale bardziej bym stawiał na dynamiczne podświetlenie, które powinieneś w takim przypadku wyłączyć (Ustawienia telewizora - > Obraz - > Pixel Precise HD - > Dynamiczne podświetlenie).
 

lcr

New member
Dzieki Ci uprzejmie. Zaraz skorzystam z tej funkcji i zobaczymy czy poprawi efekt.

EDIT: Mialem ustawione na najlepszy obraz. Myslalem,ze to pozytywnie wplynie na rozgrywke.
 

asqinejem

New member
Ja kombinowałem z ustawieniami dynamicznego podświetlenia, ale obecnie je wyłączam... Lepiej włączyć czujnik światła i zmniejszyć kontrast BL, niż korzystać z tej funkcji (np. w nocy). Czerń jest wtedy gorsza, ale przynajmniej wszystko widać :D.
 

nonz

New member
Podczas rozmowy z infolinią Philipsa potwierdziły się moje obawy odnośnie aktualizacji.

Żeby błąd oprogramowania został wzięty pod uwagę przy tworzeniu aktualizacji przez dział IT muszą dostać dużą ilość zgłoszeń np poprzez infolinie.

Dlatego Szanowne Panie i Panowie: Do dzieła - DZWONIMY! :)
 

asqinejem

New member
Dlatego Szanowne Panie i Panowie: Do dzieła - DZWONIMY! :)
Dzwonimy to za mało powiedziane... Lepiej chyba jak każdy wpisze tutaj błędy, jakie się u niego pojawiają, a potem zebrać to wszystko do kupy i pisać maila lub dzwonić.

Mi dokuczają takie problemy: wolne menu i strasznie wolne menu przy oglądaniu filmów z pendriva, nie działająca funkcja szybki start (po co jest, skoro żeby nie było problemów z uruchamianiem telewizora pilotem trzeba było ją wyłączać?), gubienie ustawień obrazu i nagłe zawieszanie się telewizora (ostatnie dwie zdarzają się niespodziewanie, więc nie wiem jak to opisać).

To tak na szybko... bo o koszmarnym działaniu YouTube chyba nie ma co pisać...
 
Do góry