Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

asqinejem

New member
Witam,
ciekawe jak byś zareagował jakbyś miał profesjonalna kalibrację zapodaną do TV,
nie tą z suwakami, a ingerującą po za ustawieniami TV ?
Pewnie jeszcze gorzej.
Ingerującą poza ustawienia TV czyli gdzie? Na szczęście nie myślę o profesjonalnej kalibracji, bo moja "kalibracja" mi wystarcza :).

Ciekawe jest to, że przywrócone zostały domyślne ustawienia obrazu i dźwięku, a reszta pozostała bez zmian (co nie zmienia faktu, że ustawienia obrazu są w telewizorze najważniejsze).
 

SDman

Banned
Nie mogę zrozumieć Philipsa, model z 2009 nie zawiesił się ani razu.
Nie mogli zastosować polityki dajmy mniej ale sprawdzonego na 100%.
Chyba więcej by osiągnęli. Ambilight byłby skutecznym pomocnikiem.
Nie wykluczam powrotu do Philipsa ale muszą zmienić swoje podejście.

Pozdr.
 

M.technik

New member
Jak to jest z tymi telefonami HTC Desire 200 dodawanymi do telewizorów Philips? - one sa z polskiej dystrybucji? Dostaliscie podbite karty gwarancyjne? Maja SimLocka?


1) - Tak, są z Polskiej dystrybucji, jest naklejka z Polskim dystrybutorem na opakowaniu
2) - Nie dostałem podbitej karty gwarancyjnej, telefon fabrycznie był spakowany, z zafoliowanym pudełkiem. Do środka nie zaglądałem, bo telefon sprzedałem i właśnie dzisiaj wysyłam
3) - Simlocka na 99,999999% nie ma, czyli jestem tego pewien

:p
 

lucjan 5

New member
Niedawno ktoś się pytał innych użytkowników 6008 czy gdyby mieli jeszcze raz brać TV kupiliby ten model jeszcze raz i ja odpowiedziałem, że tak i że można z niego normalnie korzystać. Niestety, zmieniam zdanie! W dniu dzisiejszym po 30-sekundowym (jak zwykle) uruchamianiu tego telewizora ustawienia obrazu zostały przywrócone do domyślnych (pytanie czemu?). Miałem ustawienia na "dzień" i "noc", a dzisiaj nagle stały się one fabryczne... więc od nowa musiałem przestawiać po swojemu. Widziałem, że kilku użytkowników na forach pisało, że telewizor nie zapamiętuje ustawień albo je resetuje, ale aż do dziś mnie to nie spotkało. Ktoś może powiedzieć, że to błahostka, ale tak wcale nie jest. Po to Philips dał możliwość zmiany ustawień , żeby móc z niej korzystać, a teraz przy każdym uruchomieniu TV będę się zastanawiał czy znów coś będę musiał zmieniać.

Do tej pory przymykałem oko na irytujące niekiedy przypadłości tego telewizora, ale z każdym kolejnym dniem się zastanawiam, co następne się stanie?

Przed chwilą rozmawiałem z konsultantem Philipsa. Jakiekolwiek zmiany ustawień fabrycznych Film, Standard, Oszczędność itd., po wyłączeniu telewizora wracają do normy. Podobno nawet po zmianie kanału.
 

asqinejem

New member
Przed chwilą rozmawiałem z konsultantem Philipsa. Jakiekolwiek zmiany ustawień fabrycznych Film, Standard, Oszczędność itd., po wyłączeniu telewizora wracają do normy. Podobno nawet po zmianie kanału.
Tylko tryb Osobisty powinien pamiętać ustawienia użytkownika. Stąd jego nazwa.
Co ten konsultant gada? Miałem już kilka wersji oprogramowania i na każdej ustawienia były zapamiętywane (po zmianie kanału, wyłączeniu telewizora, wyciągnięciu wtyczki z gniazdka, itd.). Jeśli nawet by tak było, to po jaką cholerę dają możliwość ich zmiany? Poza tym, ten telewizor (dla mnie) wymaga różnych ustawień do oglądania na dzień i noc, no i przy każdym ustawieniu istnieje możliwość kliknięcia "przywróć styl", czyli powrót do fabrycznych ustawień np. film, naturalny, itd.

Poza tym, zmieniły się także ustawienia dźwięku, w których mam ustawione cały czas fabryczne "muzyka", a po ponownym uruchomieniu telewizora miałem "oryginalne".

Jeśli w tym telewizorze jesteśmy "skazani" na ustawienia fabryczne lub JEDNO ustawienie własne, no to chyba też nie do końca fair?

Niech ten konsultant wytłumaczy może jeszcze dlaczego menu po kliknięciu OPTIONS działa z takim opóźnieniem, że krew człowieka zalewa (mowa o menu włączanym, gdy ogląda się jakiś film na pendrivie).
 

nonz

New member
Niech ten konsultant wytłumaczy może jeszcze dlaczego menu po kliknięciu OPTIONS działa z takim opóźnieniem, że krew człowieka zalewa (mowa o menu włączanym, gdy ogląda się jakiś film na pendrivie).

Czy wy nie widzicie że dostaliśmy w cenie CZAS? :blagam:

A tak na serio - nie wiem kto dopuścił produkt do sprzedaży skoro działa poniżej krytyki w w/w sytuacji. I nie zdołał tego poprawić w kilku aktualizacjach..
 

SDman

Banned
Czy wy nie widzicie że dostaliśmy w cenie CZAS? :blagam:

A tak na serio - nie wiem kto dopuścił produkt do sprzedaży skoro działa poniżej krytyki w w/w sytuacji. I nie zdołał tego poprawić w kilku aktualizacjach..

Witam,
może Chińczykom mniej się spieszy niż Holendrom.

Pozdr.
 

HighEnd

New member
Działa na smartfonach ta funkcja oglądania tv przy wyłączonym telewizorze przez tv. I jak z tym dual view tzn. granie na 2 osoby i każdy widzi swój ekran.

Zastanawiam się nad tym modelem, ale po przeczytaniu całego tematu zniechęciło mnie to, że tv i Smart z którego często bym korzystał chodzą bardzo wolno. Poza tym są dość często awaryjne, a z gwarancją lipa.
 

nonz

New member
Dual-wiew działa wspaniale a sam smart nie jest według mnie tragiczny - można z niego sprawnie korzystać o ile ominie się aplikacje YouTube:)

Wyżej pisałem o menu którego płynność zauważalnie spada podczas oglądania filmów z pena.

Widziałem konkurencje cenową wielu firm i wiem że to był dla mnie najlepszy wybór - każdy tv ma wady!

Czy kupiłbym go ponownie? TAK
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
Działa na smartfonach ta funkcja oglądania tv przy wyłączonym telewizorze przez tv. I jak z tym dual view tzn. granie na 2 osoby i każdy widzi swój ekran.

Zastanawiam się nad tym modelem, ale po przeczytaniu całego tematu zniechęciło mnie to, że tv i Smart z którego często bym korzystał chodzą bardzo wolno. Poza tym są dość często awaryjne, a z gwarancją lipa.

Mam ten telewizor prawie 5 miesięcy. Ze smarttv korzystam równie często jak z telewizji. Używam wyłącznie trybów fabrycznych. Mam swoje ustawienia na trybie "Osobisty", ale korzystam z nich bardzo rzadko, wyłącznie wieczorami gdy jest bardzo jasny film (np. Arktyka, zima itp.). To ustawienie jest jeszcze mniej dynamiczne od Oszczędności Energii. Jedyny dodatek do telewizora to stały dysk zewnętrzny. Nie gram, nie używam smartfona itd., może stąd brak jakichkolwiek kłopotów, które by mnie frustrowały. Nie wiem o co chodzi z wolnym działaniem. Działa tak jak został skonstruowany. Wiem ile czasu trwa "przetrawienie" różnych poleceń. Przyjąłem to "do wiadomości" i jestem zadowolony z jego posiadania. Satysfakcjonuje mnie zarówno jakość obrazu jak i dźwięku.
 

garibaldi

Member
Witam - jak tak czytam o Waszych problemy z Tym TV i braku wsparcia i optymalizacji softu ze strony firmy oraz dodam ostatnią informację że Philips całkowicie przejdzie na system z androidem w swoich wszystkich nowych TV to można pomyśleć ze po prostu olał stary system i jego błędy. Uznał że lepiej jak zaangażuje swoich informatyków do pracy nad nowym systemem niż nad mozolnym grzebaniem w starych modelach i ograniczył się do jakiś poważnych systemowych łatek niż do poprawy szybkości działania całego menu i smarta. Dziwi mnie tylko że pomimo jasnych i wyraźnych niedociągnięć na tym polu w porównaniu do innych firm nikt w żadnych testach o tym wyraźnie nie wspomina. W sklepach też to samo.
 

maro86

New member
minęło około 2 tygodni od kupna przeze mnie tego tv i jeśli miałbym odpowiedzieć na pytanie czy kupiłbym go jeszcze raz to odpowiem zdecydowanie tak. Fakt że zdarzyło mi się już raz automatyczne wyłączenie tv , musiałem wtedy wyjąć wtyczkę , zdarzył się raz powrót do ustawień fabrycznych ale i tak jestem bardzo zadowolony z niego. Korzystam z youtube prawie codziennie i jest całkiem dobrze , denerwujące jest tylko brak możliwości korzystania z klawiatury na pilocie. Nie robiłem jeszcze żadnej aktualizacji i nie raczej nie będe robił do momentu aż znajde na forum info że aktualizacja rozwiązała jakiś problem z działaniem tv.
 

asqinejem

New member
W teście na hdtv oceny wyglądają tak:
1.Płynność - 10 pkt
2.Kąty boczne - 9 pkt
3.Czerń - 9 pkt
4.Skalowanie SD - 9 pkt
5.Kolory - 9 pkt
6.Pobór energii - 10 pkt
7.Obsługa - 8 pkt
8.Dźwięk - 9 pkt
9.Wyposażenie - 9 pkt
10.Cena do jakości i możliwości - 10 pkt

Razem = 92 pkt na 100 możliwych.
Ktoś wejdzie i zobaczy, że TV jest właściwie bez wad i go kupi... Ja podejrzewam, że żaden normalny użytkownik tego telewizora nie dałby tak wysokich ocen.

Telewizor mam prawie 3 miesiące i pogrubiłem oceny z którymi mógłbym się zgodzić. Reszty ocen nie chcę bardzo komentować, ale jeśli chodzi o płynność, to 10 może i jest na miejscu, ale trzeba by przy tym dodać, że obraz potrafi być nadpłynny (?) i jest to coś dla fanów "teatru" (jeśli ktoś wie o co chodzi), nie wspominając już o pojawiających się artefaktach (przy włączonym upłynniaczu).
 

darektz

New member
Było o rozjeżdżających się napisach a teraz będzie o 3D
Praktycznie za każdym razem jak przełączam TV z trybu 2D do 3D telewizor się wyłącza i coś tam chyba jeszcze robi bo od razu nie da się włączyć tylko trzeba odczekać ok 20-30 sek. Po włączeniu już tego problemu nie ma. Nie ma znaczenia czy włączam konwersję czy inny tryb 3D. Jest na to jakiś sposób?

Wkurza mnie to mocno bo najczęściej 3D oglądam z youtube, który chodzi jak kupa no i po wyszukaniu odpowiedniego filmu 3D przełączam pilotem na 3D (obok siebie) i wiem że w tym momencie TV się wyłączy. Po ponownym włączeniu znów muszę przejść przez smarta i "ekspresowego" youtuba i dopiero wtedy udaje mi się włączyć coś w 3D - tragedia.
 

tomekrus

New member
przeczytanie 280 stron tego wątka (wtedy tyle miał) troche mi zajeło ale ostatecznie zrezygnowalem z 55" 6008, chociaz powiem szczerze na ambilight byłem napalony.
od 2 tyg mam 55w805a - na razie nie żałuję
 

jacek-placek

New member
ja tam mam 60" 6008 za 5930zł i na razie [miesiąc] chodzi ok, pare razy zdarzyło mi sie że był czarny ekran przez parenascie-dziesiąt sekund, ale olałem go, nie chciało mi sie wstać i mu przeszło, fakt używam go do oglądania tv, wiec może dlatego nie wybiera mi jaj, ale zastanawiam sie co innego w tej jakosci mógłbym kupić? myślałem o plazmie panasonika ale 60" w dobrej jakosci kosztuje ze dwa razy więcej, a Filipek ma zajebiste kolory-jest to mój drugi filipek po 7403 .
 
Do góry