Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

lucjan 5

New member
Mam 6008 42" od kilku miesięcy. Jest na stałe ustawiony na Oszczędność Energii. Manewruję tylko ustawieniami dźwięku w zależności od potrzeb. Na dźwięku "Osobisty" mam zdjęte basy na "-8". To do słuchania wiadomości. Zawieszenia to głównie nie dostosowanie się do "zwyczajów" tego telewizora. Np. przedwczesne wydanie polecenia lub nie zachowanie kolejności naciskania klawiszy. Również "mocniejsze" położenie pilota może spowodować niepożądane uruchomienie jakiejś funkcji (żyroskop). Trochę poznałem zwyczaje tego modelu i "żyje" nam się zupełnie znośnie. Zanim się "poznaliśmy", by wyjść z zawieszenia kilka razy musiałem wyłączać go z sieci. Teraz już to się nie zdarza. Korzystam wyłącznie z naziemnej cyfrówki więc mam tylko 3 programy HD. Ale w zależności od emitowanego materiału nawet SD potrafi wprawić w zachwyt jakością obrazu (pomimo "Oszczędności Energii"). Nawet bardzo drogie modele mają swoje minusy, więc czegóż żądać od średniej klasy. Ja jestem usatysfakcjonowany tym co ów model oferuje. Zwłaszcza, że wykorzystuję tylko wyraźnie mniejszą część "oferty".
 

lucjan 5

New member
Dla chcących obejrzeć przepiękne widoki z wysp WANUATU ( 2000 mil na wschód od Australii) proponuję w SmartTv na YouTube wpisać:Before they pass away by Jim Nelson. To jakiś nowy serial reklamowany na świecie. W trakcie 1 odcinka (około 20 minut) są prezentowane również fenomenalnej jakości zdjęcia (nieruchome). Czerń "piekielna". Bez kalibracji, na ustawieniu Oszczędność Energii! Oczywiście w połowie wpisywania tytułu, YouTube zaproponuje między innymi to czego szukamy (to dla tych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia ze SmartTv).
 

lucjan 5

New member
Dla chcących obejrzeć przepiękne widoki z wysp WANUATU ( 2000 mil na wschód od Australii) proponuję w SmartTv na YouTube wpisać:Before they pass away by Jim Nelson. To jakiś nowy serial reklamowany na świecie. W trakcie 1 odcinka (około 20 minut) są prezentowane również fenomenalnej jakości zdjęcia (nieruchome). Czerń "piekielna". Bez kalibracji, na ustawieniu Oszczędność Energii! Oczywiście w połowie wpisywania tytułu, YouTube zaproponuje między innymi to czego szukamy (to dla tych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia ze SmartTv).
Zapomniałem dodać, że internet dociera do mnie poprzez 2 cienkie telefoniczne druciki (wielokrotnie zrywane i łączone przez konserwatorów) zakopane w przydrożnych rowach wypełnionych w tej chwili wodą. W porywach osiąga obiecane przez Netię 10 megabitów. Zazwyczaj jest mniej, ale niewiele. Z routera do telewizora przez WiFi.
 

crave1985

New member
Hej
Jak jeden z wielu staję przed dylematem jaki TV wybrać... Pomożecie? Myślałem o tym Philipsie, ale rozważam jeszcze:
LG 47LA740s - podobno ma być TVN Player od IV kwartału 2013
SONY KDL-47W805A
Jak ten 6008 wypada na tle powyższych LCD? czy czyta już txt z PL napisami? ciężko jest przebrnąć przez 180str. a czasu mam coraz mniej (za 3 tyg moja córka przychodzi na świat).

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~20m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? na razie stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? telewizor jest w głębi, prostopadle do linii okien, słońce na nim nie świeci
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stary LCD Philips 37" 37PF7641D
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? stosunkowo dobry obraz i dźwięk, wifi, dobry i szybki Smart TV z tvn playerem i vod tvp, ipla
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? narazie naziemna tv
10.Jakie urządzenia ? dysk zewnetrzny / pendrive, odtwarzacz blu-ray, w przyszłym roku PS4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 2-3h, czasami dłużej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? -
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, wiadomości
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? na necie nie, od tego jest komputer
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? od czasu do czasu ale raczej mały %
16.Preferencje co do marki ? LG, Philips, Sony
17.Preferencje co do wielkości ? 46-47"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? złe odwzorowanie barw i kształtów, słaby smart TV
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500-4200pln
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? ma być 3d pasywny


Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
A.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Piszesz , że denerwuje Ciebie słaby Smart TV.
W takim razie odpuść sobie ten model telewizora Philips , bo jego Smart TV jest poniżej średniego
poziomu .
Lepszym wyborem moim skromnym zdaniem będzie wybór telewizora firmy Sony KDL-47W805A .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SDman

Banned
Te parę watów mniej warte jest utracie jakości? Może lepiej jakieś światło zgasić, chyba, że faktycznie TV działa cały czas. Przepraszam, że się wtrącam.

Witam,
nie wiem jak w Philipsie ale w Samsungu serii F6500 tryb eco pomagał poskromić
świecenie TV jak żarówki.
W moim modelu 9664 tryb eco wcale nie jest taki eco ale nie pozwala zapędzać się TV
na pobór 200W (czujnik wł. i słońce za oknem).
Ja mam ustawione osobisty i stały pobór ok. 100W

Pozdr.
 

PiotrG

New member
Witam,
nie wiem jak w Philipsie ale w Samsungu serii F6500 tryb eco pomagał poskromić
świecenie TV jak żarówki.
W moim modelu 9664 tryb eco wcale nie jest taki eco ale nie pozwala zapędzać się TV
na pobór 200W (czujnik wł. i słońce za oknem).
Ja mam ustawione osobisty i stały pobór ok. 100W

Pozdr.

Wg danych producenta oraz testu Kiki'ego TV nie przekracza 90W. W trybie osobistym oscyluje gdzieś około 80W, w trybie eco około 50W. Sam nie mierzyłem więc może się mylę. Ja oglądam na osobistym "ustawienia pod siebie". Na rachunku za prąd nie mam różnic ale co się dziwić jak wywaliłem starego kineskopowego Panasa.
 

lucjan 5

New member
Te parę watów mniej warte jest utracie jakości? Może lepiej jakieś światło zgasić, chyba, że faktycznie TV działa cały czas. Przepraszam, że się wtrącam.
Oglądam przeważnie wieczorami. Na 27 m świeci się reflektorek 25 W skierowany na sufit i ambilight w telewizorze. W takim półmroku obraz na "oszczędności energii" ma rewelacyjną dynamikę. Gdybym ustawił na inną opcję byłby zbyt mocny jak na mój gust. Chodzi mi o oczy. Czytałem wypowiedzi optyków na temat obrazu w dzisiejszych telewizorach. Jest "lepszy" (bardziej dynamiczny) od widoku "za oknem", ponieważ ma własne źródło światła, a nie jak naturalny obraz, który widzimy dzięki światłu widzialnemu odbitemu przez oglądane detale. Stąd mój wybór jak najłagodniejszej wersji, którą dysponuje telewizor.
 

lucjan 5

New member
W "smarcie" PFL 6008 jest jakaś aplikacja TVN, nie wiem czy nie Player. Ja głównie oglądam YouTube, więc reszta polskich aplikacji, których moim zdaniem jest sporo w Philipsie jest tylko miłym dodatkiem.
 

r_p_r

New member
Jak sie sprawuje nowy soft? - sciagniety ze strony i zainstalowany po usb.

1. Zawiechy sie powtarzaja?
2. Klawiatura w pilocie w YouTube dziala?

-> co ogolnie udalo sie poprawic? A jakie przypadlosci pozostaly?
 

MKusiu

Member
Ten telewizor jakie obsługę 3D, jeśli dobrze przeczytałem to pasywne na forach piszę że lepszą jakość obrazu daje efekt 3D Aktywny, może się ktoś wypowiedzieć jak radzi sobie TV z 3D? Pozdrawiam. Materiały 3D jakie chce odtwarzać to: .Half-OU mkv i HOU 1080p. Ciągle jestem na kupnie TV dopiero..
 

warerider

New member
Witam,
Byłem mocno zainteresowany tym modelem telewizora, ale jednak chcę kupić telewizor z potrójnym ambilight, gdyż robi na mnie wielkie wrażenie ta funkcja. Ciekawa opcja to model 8007 lecz niestety przekracza mój budżet, możecie polecić jakiś przyzwoity model telewizora z potrójnym amilight, rozmiar jaki mnie interesuje to 46-47", cena do 4000zł

pozdrawiam
 
Do góry