Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

vivo007

New member
Witam
noszę się z zamiarem kupna modelu 42pfl6008,wiem że nie obsługuje dts mam jednak pytanie czy jak puszczę film z dysku po DLNA to czy telewizor przepuści sygnał na podpięte do tv kino domowe które obsługuje dts.drugie pytanie to gdzie polecacie kupić ten tv (cena ,model nie z ekspozycji ewentualnie możliwość wykonania kalibracji

Pozdrawiam
 

vampkir

New member
Witam ponownie, jestem b. wkurw...

Kupując telewizor za prawie 3tys ma się nadzieje ze zapłaciło się więcej ale sprzęt jest z górnej półki... Ja na taki nie trafiłem.

Dziś dostałem telefon ze sklepu że telewizor jest do odbioru (wcześniej list że serwis nic nie wykazał). Oczywiście wziąłem ze sobą pendriva z filmem do sklepu... (Sprzedawcy maja mnie już chyb dość ;) ). Film oglądaliśmy przez prawie godzinę i nic... Wszystko ok, telewizor spakowalem i zawiozłem do domu... A tutaj zonk pierwszy reset, pózniej drugi...

Szlak mnie trafia...

Może gniazdko? Sprawdziłem inne - to samo. Może coś w pokoju nie tak - poszedłem do innego. Może w domu coś nie tak - pojechałem do rodziców. Wszędzie to samo - telewizor wyłącza się po czy próbuje włączyć i tak w kółko. Dziś dodatkowo zauważyłem ze telewizor sam się podgłaśnia (nawet gdy baterie wyciągnięte z pilota) jest z nim ewidentne coś nie tak.

Na ekspertyzie z serwisu jest ze po wielogodzinnych testach :))) nie stwierdzili usterki.

Ja niestety nie mogę go jutro oddać do sklepu zrobi to szwagier ale miny sprzedawców bedą bezcenne :)

Według mnie masz coś z urządzeniami podpiętymi po HDMI, nie wpinaj nic prócz sieci i spróbuj odtworzyć film może być też z usb. Zobacz, czy się wyłącza.

pozdro.
 
Powiedzcie czy funkcja szybki start ma jakieś negatywne konsekwencje?
Pytam bo miałem ją serwisowo wyłączoną a muszę przyznać że jest rewelacyjna.
 

accu

New member
Bez reklam
Powiedzcie czy funkcja szybki start ma jakieś negatywne konsekwencje?
Pytam bo miałem ją serwisowo wyłączoną a muszę przyznać że jest rewelacyjna.

Witam uprzejmie,
Myślę , że telewizor może zwiększyć pobór mocy w stanie czuwania i jeszcze więcej w chwili szybkiego startu , ale nie jestem tego pewny
w 100% , tak było w starszych telewizorach LCD , może to zlikwidowali w nowych modelach telewizorów(chociaż w to wątpię).
Ja z tej opcji nie korzystam i dlatego start mojego Philipsa z trybu czuwania do trybu pracy "troszkę" trwa
, ale za to pobór mocy jest minimalny tj.< mniejszy od 1W.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kacperhq

New member
Szybki start to pobór okolo 20W natomiast budzenie tv po sieci przez aplikacje to jakies 10W. Wylaczone wszystkie bajery to niecały 1W

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

accu

New member
Bez reklam
Szybki start to pobór okolo 20W natomiast budzenie tv po sieci przez aplikacje to jakies 10W. Wylaczone wszystkie bajery to niecały 1W

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Witam uprzejmie,

Tak jak sądziłem , wszystko zostało "po staremu ".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lucjan 5

New member
Mam 42 cale z tego modelu i mam pytanie - czy istnieje jakaś komediowa aplikacja, w sensie kabarety, seriale ?
I skąd ją wziąć :)
Gdy jesteś na Smart TV wejdź na Ap Galery. Tam wybierz Polskę, a następnie "klikaj" na aplikacje które znasz z internetu, a kojarzą Ci się z polskojęzycznymi. Np. IPLA oferuje seriale, kabarety, programy rozrywkowe, VODtv, TVNtv, nie wiem czy piszę dokładnie nazwy. No i oczywiście YOU TUBE.
 

lucjan 5

New member
Nie dopisałem, że gdy klikniesz na aplikację w Ap Galery, zostaniesz zapytany czy przenieść uaktywnioną aplikację na stałe do głównego menu "Smarta". W głównym menu możesz przesuwać aplikacje tak jak Ci wygodniej oraz usuwać do Ap Galery te, których nie będziesz używał (bo np. są płatne).
 

rafcioha

New member
Witam,

Czy może ktoś podesłać link do jakiegoś prostego konwertera plików mkv żeby przekonwertować ścieżkę audio z DTS na inny format nie tracąc na jakości obrazu.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników telewizorów PHILIPS
 

carsonix

Member
Witam...

Długo dojrzewałem do zmiany telewizora ale zbliżają się święta i wypadałoby postawić coś nowego przed sobą. Zanim znalazłem ten wątek zdecydowany byłem na Panasa 55" z serii ET lub DT. Jednak jak tak czytam tutaj wszystko o czym piszecie, o bezdyskusyjnej jakości obrazu ... zacząłem się zastanawiać.
Nie będę opisywał pomieszczenia w którym ma stać TV ani wszystkich parametrów, lecz krótko i zwięźle do czego TV ma posłuźyć:

- Playstation 3 (niebawem PS4) - 40%
- Filmy HD + 3D (Blu-ray z PS3 albo Marantz BD7004, albo mkv z komputera poprzez PS3 media server ewentualnie dysku USB) - 30%
- IPLA - 20%
- Telewizja (mam NC+) - 10%

- Dużo gram więc input lag ma dość duże znaczenie ale czy Panas będzie o wiele gorzej się spisywał?
- Filmy HD - tutaj jakość obrazu MUSI być w 2D i 3D.
- IPLA - dużo korzystam z tej aplikacji i boje się że użytkowanie jej w smarcie Philipsa doprowadzi mnie do rozstroju nerwowego. Ale reszta Smarta raczej nie specjalnie mnie interesuje.
- Telewizja - tutaj raczej chodzi mi o kanały HD (discovery, national geographic etc.), jakość SD pomijam.

Moje oczy trawią tylko 3D pasywne, ale to chyba spełniają oba telewizorki.

Wracając do IPLI - dużo z niej korzystam, mam wykupiony abonament. Problem polega na tym, że w chwili obecnej żadne moje urządzenie nie posiada tej aplikacji (tablet i smartfon pomijam ze względu na mały ekran, a komputer to jednak nie to co usiąść wygodnie przed tv w salonie). Mieszkam za granicą i moja PS3 ma angielski soft niestety stąd brak Ipli. PS4 planuje zakupić w Polsce, więc jeśli jest jakaś szansa na to ze pojawi się Ipla w PS4, wtedy tą aplikacje w telewizorze mogę pominąć).

Czy po przeanalizowaniu tego wszystkiego, Philips z serii 7008 w wersji 55" nadal będzie lepszym wyborem od Panasa ET ewetualnie DT 55"? Dodam że telewizor chce kupić w Polsce (u KIKIego, zaufany sprzedawca + poproszę o kalibrację przed wysyłką) i martwią mnie problemy z serwisem. Chyba że przesadna awaryjność Philipsa to mit, wiadomo wszystko może się zepsuć.

Na pewno będę chciał telewizor przez swięta przetestować, żeby go po Nowym Roku zabrać już ze sobą za granicę.
Różnica cenowa dla mnie jest do zaakceptowania, więc to nie stanowi w żaden sposób o wyborze.

Na ****************************** testowali Philipsa 7008 i pisza o input lagu 53.4msec co jest juz na granicy. A ja duzo gram. Stad kolejna watpliwosc.
To samo tyczy sie ostrosci ruchomego obrazu. Bez "uplynniaczy" obraz bedzie smuzyl. Ten zastosowany w Philipsie daje duza nadplynnosc i bedzie teatr. Nie ma trybu posredniego. I to tez zaczyna mnie martwic.



Jak uważacie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O serwisy możesz być spokojny.
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację telewizorów w domu.
Ale do powyższych potrzeb sięgałbym po Philipsa 55PFL 7108.
Mam taki w domu i polecam, bo jestem bardzo zadowolony.
 

carsonix

Member
Input lagiem sie nie martwic?

Prezentacja w domu odpada chociaz bym chcial. Chyba ze wpadniesz z tymi dwoma tv do Wroclawia i dobijemy targu :))
Kurcze no cos musze zdecydowac.
 
Do góry