Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

joksior

New member
Witam,
nie zapominaj tylko, że TV to nie McDonald`s.
Każdy wymaga indywidualnej kalibracji (nasycenia kolorów w szczególności), a oczywiste
jest, że My również się różnimy i każdy może mieć inne postrzeganie.
Co dla jednych jest kolorowe, dla drugich zaledwie blade.

Pozdr.

Oczywiście masz rację, to wtedy każdy sobie wprowadzi drobne zmiany tak aby był zadowolony z obrazu. Chodzi ogólnie żeby znalazło się lepsze ustawienia niż fabryczne, tak jak na forach zagranicznych plazmy panasonica st60.
 

Predo

Banned
naczytałem się już o tym TV i jestem już jedną nogą przy kupnie tego TV ale czy warto? Soft i TV działa już lepiej czy dalej się restartuję, wolno przełącza programy itp.?
 

PiotrG

New member
naczytałem się już o tym TV i jestem już jedną nogą przy kupnie tego TV ale czy warto? Soft i TV działa już lepiej czy dalej się restartuję, wolno przełącza programy itp.?
W kwestii wydajności interfejsu nic się nie zmieniło nadal jest muł. U niektórych restarty nadal się zdarzają pomimo najnowszej wersji (poczytaj parę stron wcześniej). Wszystko zależy od tego co ci się trafi. Nie napalaj się za bardzo bo to TV dla cierpliwych.
 

lucjan 5

New member
W kwestii wydajności interfejsu nic się nie zmieniło nadal jest muł. U niektórych restarty nadal się zdarzają pomimo najnowszej wersji (poczytaj parę stron wcześniej). Wszystko zależy od tego co ci się trafi. Nie napalaj się za bardzo bo to TV dla cierpliwych.
Nie wiem czy wszyscy ZASTOSOWALI SIĘ do uwagi, która była zamieszczona przy ostatniej aktualizacji. Mianowicie: Poza kończeniu aktualizacji trzeba WYŁĄCZYĆ PILOTEM telewizor, odczekać PO WYŁĄCZENIU minimum 1 minutę, następnie na minimum 2 minuty ODŁĄCZYĆ OD SIECI ELEKTRYCZNEJ!
 

beni1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy wszyscy ZASTOSOWALI SIĘ do uwagi, która była zamieszczona przy ostatniej aktualizacji. Mianowicie: Poza kończeniu aktualizacji trzeba WYŁĄCZYĆ PILOTEM telewizor, odczekać PO WYŁĄCZENIU minimum 1 minutę, następnie na minimum 2 minuty ODŁĄCZYĆ OD SIECI ELEKTRYCZNEJ!

Witam,
Ja za każdą aktualizacją w moim TV 46 7007/12. Na nową instaluję TV. Tak mi zalecił serwis z Radomia. I musze powiedzieć, że na razie jest wszystko OK.
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mozna z nich smialo korzystac i je modyfikowac wedlug wlasnych upodoban. W profilu osobistym zapisane sa ustawienia jakie generuje podczas instalacji telewizor - w dowolnym momencie mozna wprowadzac do wszystkich nastawow wlasne korekty.

no wlasnie chodzi o ustawienia osobiste. Na logike to sa wlasne ustawienia. ALe jesli jest tak jak mowisz i kazdy tryb mozna modyfikowac i przy modyfikacji to jest dalej ten sam typ (czyli nie przechodzi w osobisty) to zadalem sobie pytanie - co to w takim razie do cholery jest tryb osobisty i od czego zalezy jakie on ma ustawienia w nowym telewizorze. Po czym czytam twoj post (pogrubiony fragment) i nie moge zrozumiec o co chodzi. Mozesz łopatologicznie wyjaśnić co znaczy ze W profilu osobistym zapisane sa ustawienia jakie generuje podczas instalacji telewizor. ??

Moje inne pytania

1) zaawansowane ustawienia kolorow (czyli wybor miedzy zimny normalny cieply osobisty) - czy jesli mam skalibrowany TV u Kikiego pod konkretne warunki (czyli w moim przypadku ogladanie wieczorem przy pelnym zaciemnieniu) - czy te ustawienia sa rownie dobre w dzien jesli sobie np zmniejsze jasnosc, podswietlenie ? zaznaczam, chodzi mi tylko o kolory

2) czy factory reset ustawien telewizora (tu nie pamietam czy jest on w ustawieniach ogolnych czy ustawieniach obrazu) skasuje mi listye kanalow ? (i ta glowna i ta ulubiona). Innymi słowy jak zrobic reset wszystkich ustawien obrazowych wszystkich profili ? (FILM, GRA, OSOBISTY itd)

3) tu rowniez nie jesten ale czy nie jest tak ze jakiekolwiem ustawienie z zakladki PEFRECT HD zmienia sie we wszystkich profilach (FILM GRA OSOBISTY itd..)


Mniej wazne pytania:

4) ustawilem pobieranie EPG z internetu (a nie od TV - w moim przypadku UPC) i ku mojej uciesze pojawily sie ikonki stacji. Jednak nie wszystkie, nie ma np TLC, DOMO, TVP3 (z pamieci). Od czego to zalezy ?

5) nie ma innego sposobu wyswietlanai listy kanalow niz te dwa popieprzone poziome rzędy ? ktos to to wymyslil chyba nie ma pojeci o ergonomii. Jest to arcy niewygodne i arcy nieczytelne

6) pytalem jakis czas temu ale nie otrzymalem odpowiedzi - czy mozliwa jest konfiguracja taka ze pod jednym usb mamy timeshift a pod drugim nagrania ?

TV generalnie bardzo ok. Zakupiony o Kikiego , nie mam zadnych chmurek, tv mial odrazu najnowsze FW, nic sie nie resetuje. Byloby picus glancus gdyby nie mulaste menu, powolna reakcja na pilota, i ta lista kanalow. To jest nie do pomyslenia zebyl wlasna liste kanalow musial ustawiac w ulubionych.
 

lucjan 5

New member
Witam,
Ja za każdą aktualizacją w moim TV 46 7007/12. Na nową instaluję TV. Tak mi zalecił serwis z Radomia. I musze powiedzieć, że na razie jest wszystko OK.
To chyba wiąże się ze SWOIM ustawieniem programów (jeśli komuś nie odpowiada "urzędowe"). Nienawidzę tej czynności. Ale chyba ponowna instalacja telewizora ma znaczenie. Muszę przemyśleć sprawę. Chociaż nie narzekam na działanie odbiornika po zmianie oprogramowania.
 

rafcioha

New member
Witam,
Mam zamiar kupić 55PFL6008 obecnie w Mediaexpert 5270zł + darmowa dostawa, ale chodzi mi jeszcze po głowie Sharp LC-60LE752E. Niestety mało o tym Sharpie znalazłem informacji. Czy może ktoś testował albo znalazł jakieś opinie czy testy tego TV porównując z Philem 6008.
Pozdrawiam.
 

PiotrG

New member
Mam ten model od lipca, przed tygodniem pierwszy raz pojawił się problem (chciałem dodać zdjęcie ale nie mogę bo mam mniej niż 5 postów). Białe pasy (poziome od góry i pionowe z prawej strony) pojawiają się zamiast napisu Philips przy włączaniu. Poźniej są one widoczne tylko od góry i pojawiają się na całym ekranie przy zmianie treści, która powinna być wyświetlana (ambilight działa w tym czasie jak należy). Jako, że dodzwonienie się na serwis Philipsa w godzinach popołudniowych graniczy z cudem, odłożyłem to na następny dzień. Problem zniknął, wszystko było ok, aż do dzisiaj. Ktoś może wiedzieć czym to jest spowodowane ? Wygląda mi to trochę na jakiś błąd oprogramowania bo tv potrafi dzień nie działać, po czym cały tydzień wszystko jest ok, co myślicie ?

Ogólnie co do tv to po podłączeniu do komputera w trybie gra jest idealnie, reakcja matrycy jak w monitorach. Jedną z wad jak dla mnie jest strasznie zamulone menu.

Zgłoś do serwisu - ta chyba jakaś wada fabryczna.

Wczoraj również doświadczyłem powyższego. Mój model też z lipca :) Wyłączanie i włączenie z pilota nic nie pomogła dopiero z wtyczki, odczekanie paru minut i problem znikł. Poczekam do następnego razu i zgłoszę do serwisu- może znowu jakaś wada fabryczna. :(

W załączniku obrazek.
 

Attachments

  • 20131020_134019.jpg
    20131020_134019.jpg
    41,1 KB · Wyś: 783

EdekBIS

New member
Bardzo ładnie to opisałeś, już wiem na jakie ustawić, a podpowiesz mi na ile ustawić kontrast funkcji Backlight tak aby efekty były dobre i bez widocznych chmur w ciemnych scenach? Obecnie mam ustawione na 45 i nie mam widocznych chmurek ale jednak troszkę za ciemny obraz jest. Fajnie by było gdyby każdy podał tu swoje pełne ustawienia, każdy mógłby sobie porównać i zmieniać. Efekt końcowy byłby taki że znalazło by się najlepsze ustawienia dla każdego, trzeba tylko pomóc i doradzać nawzajem. Pozdrawiam.

Tak jak pisalem wczesniej backlight mam powiazane zawsze z funkcja dynamiczne wygaszanie: standard i wlaczony czujnik swiatla.
I tak dla:
calkowita ciemnosc: - 45
mala lampka : - 50
zacieniony pokoj - 55
srodek dnia: 60

Daje to odpowiednio jasnosc na poziomie 61 cd/m2, 100 cd/m2, 121 cd/m2 i 141 cd/m2 w warunkach calkowitej ciemnosci. Jak w pomieszczeniu bedzie jasniej i czujnik to stwierdzi to jasnosc wzrosnie nawet o 25%
 

EdekBIS

New member
no wlasnie chodzi o ustawienia osobiste. Na logike to sa wlasne ustawienia. ALe jesli jest tak jak mowisz i kazdy tryb mozna modyfikowac i przy modyfikacji to jest dalej ten sam typ (czyli nie przechodzi w osobisty) to zadalem sobie pytanie - co to w takim razie do cholery jest tryb osobisty i od czego zalezy jakie on ma ustawienia w nowym telewizorze. Po czym czytam twoj post (pogrubiony fragment) i nie moge zrozumiec o co chodzi. Mozesz łopatologicznie wyjaśnić co znaczy ze W profilu osobistym zapisane sa ustawienia jakie generuje podczas instalacji telewizor. ??

Styl obrazu osobisty, standard, naturalny, film itd. to tak jak w telefonie klawisze szybkiego wyboru np. zaprogramowanego numeru.
Tutaj aby za kazdym razem nie zmieniac recznie nastawow jasnosci, kontrastu itd. mozna pod kazdym z typow wprowadzic wlasne wartosci.
Telewizor w menu konfiguracja ma taka opcje jak Szybkie ustawienie obrazu. Po jej wybraniu telewizor pyta, czy wolisz obraz jasniejszy, ciemniejszy, jaki kontrast itd. Nastawy te zapisuje w profilu osobistym.
W dodolnym momencie mozna te nastawy sobie skorygowac nie wchodzac specjalnie do menu "Szybkie ustawienie obrazu", tylko z menu Obraz - > Styl Obrazu -> Osobisty. Kazdy inny styl obrazu rowniez.

1. Zimny, cieply itd, to jest balans bieli - jak juz jest dobrze skorygowany to warunki swietlne nie beda mialy wiekszego wplywu. Ten telewizor 6008 nie ma kalibracji kolorow.
2. Skasuje. Innego wyjscia nie ma jak reset jezeli chcesz przywrocic domyslne nastawy.
3. Kazda zaklada ma swoj wlasny perfect HD.
4.5.6. Nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

joksior

New member
Wczoraj również doświadczyłem powyższego. Mój model też z lipca :) Wyłączanie i włączenie z pilota nic nie pomogła dopiero z wtyczki, odczekanie paru minut i problem znikł. Poczekam do następnego razu i zgłoszę do serwisu- może znowu jakaś wada fabryczna. :(

W załączniku obrazek.

Witam

Ja również wczoraj miałem dokładnie to samo i również wyłączanie i włączenie z pilota nic nie pomogła dopiero z wtyczki. Wygląda na to że nie jest to przypadkowa usterka, ja podejrzewam że to jest wina oprogramowania, może następna aktualizacja usunie to.
 

PiotrG

New member
Witam

Ja również wczoraj miałem dokładnie to samo i również wyłączanie i włączenie z pilota nic nie pomogła dopiero z wtyczki. Wygląda na to że nie jest to przypadkowa usterka, ja podejrzewam że to jest wina oprogramowania, może następna aktualizacja usunie to.

Zgłosiłem, już na oficjalnym forum Philipsa. Jeśli możesz dodaj od siebie wpis aby wiedzieli, że coś jest na rzeczy. Czekam też na info od @drago88, który zgłosił to do serwisu. Ciekaw jestem ekspertyzy.

Ach ten Philips :blagam:... żałuje, że nie wykupiłem przedłużonej gwarancji...
 

kanurwa

New member
Witam

Nosze sie z zamiarem kupna TV gdyz moja stara plazma odmowila posluszeństwa. Nie rozwazałem zakupu Philipsa do momentu zapoznania sie tutejszym watkiem. Dlatego tez uwzgledniajac ogladanie TV z odleglosci od 1-3m w pokoju z oknem na poludnie z ktorego swiatlo padac bedzie na zawieszony TV. Tv głownie bedzie uzywany w polaczeniu z dekoderem C+ do tego podlaczene beda konsole z ktorych korzystam sporadycznie. Dodatkowo planuje ogladac filmy za pomoca lan z serera lokalnego (glownie) lub USB. Chciałbym również korzystac z tresci sieciowych typu IPLA YouTube itp.
Prosze o porade czy ten tv w wersji 55 lub 60 spelniel bedzie moje oczekiwanie lub zaproponowac alternatywe np rozwazam PHILIPS 55PFL7007K, samsung 55f6800 lub 55F6500. Dziekuje i pozdrawiam. Tomek
 
Ostatnia edycja:

asial

New member
Witam
Mam pytanie dotyczące dostrajania stacji tv w tym TV. Otóż telewizor zamierzam podłączyć do tv kablowej w której nadawane są kanały cyfrowe w standardze DVB-C oraz jest retransmitowana TV naziemna w standardzie DVB-T MPEG4. Czy ten TV dostraja wszystkie powyżej opisane kanały , czy tylko tak jak w starszych modelach w menu wybiera albo DVB-C albo DVB-T przyczym jak dostrajam DVB-C to giną kanały DVB-T i na odwrót.
 

pados135

New member
Mam 5008 i tam też miałem taki problem . Musiałem ustawić kraj na Niemcy bo gdy był ustawiony na Polskę nie miałem ponad połowy kanałów. Jest inny raster dla obu krajów. Co dziwne na innym TV Samsunga nie było takiego problemu . Znalazł wszystkie przy ustawieniu kraju na Polskę . Co telewizor to inaczej.
 

qq17

New member
Witam ponownie, jestem b. wkurw...

Kupując telewizor za prawie 3tys ma się nadzieje ze zapłaciło się więcej ale sprzęt jest z górnej półki... Ja na taki nie trafiłem.

Dziś dostałem telefon ze sklepu że telewizor jest do odbioru (wcześniej list że serwis nic nie wykazał). Oczywiście wziąłem ze sobą pendriva z filmem do sklepu... (Sprzedawcy maja mnie już chyb dość ;) ). Film oglądaliśmy przez prawie godzinę i nic... Wszystko ok, telewizor spakowalem i zawiozłem do domu... A tutaj zonk pierwszy reset, pózniej drugi...

Szlak mnie trafia...

Może gniazdko? Sprawdziłem inne - to samo. Może coś w pokoju nie tak - poszedłem do innego. Może w domu coś nie tak - pojechałem do rodziców. Wszędzie to samo - telewizor wyłącza się po czy próbuje włączyć i tak w kółko. Dziś dodatkowo zauważyłem ze telewizor sam się podgłaśnia (nawet gdy baterie wyciągnięte z pilota) jest z nim ewidentne coś nie tak.

Na ekspertyzie z serwisu jest ze po wielogodzinnych testach :))) nie stwierdzili usterki.

Ja niestety nie mogę go jutro oddać do sklepu zrobi to szwagier ale miny sprzedawców bedą bezcenne :)
 
Do góry