Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

sz3fu

New member
A czy moglibyscie podac Np swoje ustawienia pod konsole i pod filmy bo ja co chwila cos zmieniam i nie moge sie zdecydowac chodzi mi glownie o konsole

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 4
 

lucjan 5

New member
ustawienia

Ok, przestawiłem ustawienia obrazu na "Naturalne". A ty jak masz z kalibrowany obraz ?

Ja mam 6198k i oglądałem masy filmów na pendrive i nigdy (odpukać) żadnych zawiech nie mialem. Filmy po DLNA tez dzialaja elegancko, wczoraj np. ogladalem Hobbita 1080p blue ray w 14 gb .mkv i bez problemu.

Ja mam 42PFL6008/k, obraz ustawiony jest STALE na "Oszczędność Energii". Obraz i tak jest wystarczająco dynamiczny w zależności oczywiście od nadawanego materiału. Jedynych manewrów dokonuję na "stylu dźwięku". W czasie programów muzycznych ustawiam na "Muzyka". A cały czas "jadę" z dźwiękiem na "Osobisty" na którym zdjąłem basy na "-8", bo więcej się nie da. Z telewizora jestem zadowolony. Oczywiście czasami sobie "bryknie", ale to głównie moja wina, jeśli nie poczekam cierpliwie na przetrawienie wydanego polecenia, lub pomylę klawisze. Żeby oglądać Smart TV przed uruchomieniem telewizora muszę włączyć router. W odwrotnej kolejności nie da rady. Klawiatura "qwerty" nie obsługuje YouTube. Możliwe, że trzeba coś kliknąć, ale to nie ma większego znaczenia.
 

sz3fu

New member
kolejny ostatnio dosc czesty problem , to np probuje podgnosnic i nagle widac pasek od ładowania się i już jedyna opcja żeby to wyłączyć to odłączyć kabel sieciowy.. "polecam" ;]
 

lucjan 5

New member
W sprawie pogłaśniania, nie wiem czy zauważyłeś, po zmianie kanału trzeba odczekać aż na ekranie zostanie wyświetlona informacja o wybranej stacji. Zmiana głośności przed jej wygaszeniem się napotyka na problemy. Czyli jak już napisałem trochę wyżej, telewizor musi "przetrawić" wydane polecenie. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Może w droższych modelach są lepsze procesory i wszelkie "operacje" przeprowadzają szybciej. Również po włączeniu do "prądu" (wyjmuję na noc wtyczkę) trzeba odczekać z uruchomieniem odbiornika. Moja żona nieraz wstanie szybciej ode mnie i go od razu uruchomiała. Wtedy wołała do mnie, że coś dziwnego ukazuje się na ekranie. Gdy wyjaśniliśmy, sprawę już nie musi mnie zrywać z "leża".
 

sz3fu

New member
Zauwazylem ze trzeba dac fory philipsowi ale ja w trakcie ogladania top chef chcialem podglosnic wiec wciskam przycisk Na pilocie i zwiecha menu jedynie kontakt byl w stanie uratoqav sytuacje

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 4
 

EdekBIS

New member
Nie ma jednego zlotego ustawienia chyba, ze chcesz miec wsio zgodnie ze sztuka kalibracji, ale taki obraz niekoniecznie bedzie Ci sie podobal.

Dla obrazu filmowego HD na noc (w ciemnym pomieszczeniu) mozesz ustawic tak (jade z pamieci):

backlight kontrast - 45 (do ogladania w calkowitej ciemnosci bedzie ok, jak nie jest tak ciemno to zwieksz do 50)

kolor - 58 (mozna zmniejszyc, zwiekszac nie ma co bo pogina detale w przejsciach i odcieniach wybranych kolorow)

redukcja szumu - wylaczona
redukcja zaklucen mpeg - minimalna (usuwa artefakty z mocno skompresowanych filmow np. na youtube, wieksza wartosc wporwadza rozmycie wiec nie szalec)

ostrosc - 3 (dla kanalow HD wystarczy)


Zakladka Perfect HD
Perfect Motion - (minimum - jezeli widzisz teatr i cie wkurza to wylacz)
Clear LCD - on
Ostrosc dynamiczna - wylaczone - dla kanalow SD i slabym sygnale mozna wlaczyc
Kontrast dynamiczny - minimum
dynamiczne podswietlanie - STANDARD

czujnik swiatla -wlaczony
Gamma - +1
Jasnosc - 52
Kontrast - 85
wzmocnienie kolorow - wylaczone


Balans Bieli - dla filmow powinno byc cieply (trzeba sie przyzwyczaic do koloru - zajmuje to minute)


backlight kontrast, czujnik swiatla i dynamiczne podswietlanie sa ze soba powiazane wiec jezeli obraz jest dla kogos za ciemny lub za jasny to modyfikowac tylko "backlight kontrast"

Do zwyklego ogladania telewizji w jasniejszym otoczeniu "backlight kontrast" mozna zwiekszyc do 50, 60, a nawet 65 (zalezy jak jasno w chacie). Zwyklego kontrastu i jasnosci raczej nie ruszac.

Balans bieli mozna ustawic na normalny (przewaznie ludzie wola ten odcien do zwyklego ogladania), do filmow raczej przyzwyczaic sie do "cieply"

Ambilight ustawione na:
jasnosc - 7 (odleglosc od sciany ma tu duze znaczenie) - 7 dobre z odleglosci 20 cm, z odleglosci 10-15 cm jasnosc 4 bedzie rownowazna
dynamiczny - tez 7 lub 8 jak kto woli (przy 7 kolor czarny delikatnie oddawany jest jasna poswiata, przy 8 dla koloru czarnego nie swieca diody)
Mniejsze i wieksze wartosci slabo oddaja kolory (nienaturalnie)


Ustawienia mozna smialo wprowadzic w kazde pole np. naturalny, standard, film - ja mam ustawienia rozniace sie tylko parametrem: backlight kontrast, balasn bieli i Perfect Motion i tylko te parametry mam rozne w zaleznosci co ogladam - reszta jest stala.
 

lucjan 5

New member
Czy "dasz głowę", że nacisnąłeś na "+" w pogłaśnianiu? Pod nim jest "niebieski" klawisz, który powoduje, że obraz znika. Ja kilka razy zrobiłem taki błąd. Wieczorem mam półmrok i bez okularów robiłem to "na pamięć". W starszych "głupszych" telewizorach nie było żadnych problemów. Teraz trzeba "płacić" uważną obsługą. Swoją drogą Philips mógłby przejrzeć to forum i zrobić spis najczęściej popełnianych błędów przy obsłudze pilota, ich następstwami i postępowaniem po ich popełnieniu.
 

pados135

New member
W obsłudze każdego sprzętu pojawiają sie przypadki naciśnięcia czegoś co nie powinno być wciśnięte. ALE PRODUCENT NIE JEST W STANIE PRZEWIDZIEĆ WSZYSTKIEGO
 

sz3fu

New member
Czy "dasz głowę", że nacisnąłeś na "+" w pogłaśnianiu? Pod nim jest "niebieski" klawisz, który powoduje, że obraz znika. Ja kilka razy zrobiłem taki błąd. Wieczorem mam półmrok i bez okularów robiłem to "na pamięć". W starszych "głupszych" telewizorach nie było żadnych problemów. Teraz trzeba "płacić" uważną obsługą. Swoją drogą Philips mógłby przejrzeć to forum i zrobić spis najczęściej popełnianych błędów przy obsłudze pilota, ich następstwami i postępowaniem po ich popełnieniu.
mnie obraz nie zniknął , była menu od podgłaśniania ale za nim obraz leciał dalej , problem polegał na tym ze menu nie chciało się wyłączyć , tak samo jest dziwny problem przy oglądaniu np na tvn player non stop pokazuje się pasek ładowania programu
 

lucjan 5

New member
Można próbować z "exit", klawiszem powrotu,z obrazkiem telewizora,"domkiem", ale pewnie to robiłeś. Natomiast co do TVN Player, czasami też to mam, może na innych aplikacjach również, ale nie długo, więc nie zwracam większej uwagi. Korzystam z sieci maksymalnie do 10 Mb/sek. Maksymalnie, bo czasami zjeżdża niżej i wtedy pewnie jest sygnał "ładowania". Ale w sumie jestem zadowolony z tego telewizora. Mam tylko TV naziemną, obraz HD jest rewelacyjny, a SD dobry albo bardzo dobry, w zależności od tego co serwują stacje. Gorzej, gdybym "wywalił" 5 albo więcej tysięcy, a ten by mi brykał. Czasami zdarza się, że przy mniej delikatnym odłożeniu pilota też potrafi coś zmienić.
 

PiotrG

New member
Panowie podbijam pytanie o dobre ustawienia pod film w jakości HD na wieczór? Próbuje sam dopasować ale nie wiem czy w dobrym kierunku idę.
Jeżeli obraz Ci opowiada tzn, że idziesz w dobrym kierunku :) A tak serio ja oglądam na ustawieniach osobistych z wyłączonym Perfect Natural Motion - powodował rozmazywanie obrazu przy szybkich scenach.
 

drago88

New member
Mam ten model od lipca, przed tygodniem pierwszy raz pojawił się problem (chciałem dodać zdjęcie ale nie mogę bo mam mniej niż 5 postów). Białe pasy (poziome od góry i pionowe z prawej strony) pojawiają się zamiast napisu Philips przy włączaniu. Poźniej są one widoczne tylko od góry i pojawiają się na całym ekranie przy zmianie treści, która powinna być wyświetlana (ambilight działa w tym czasie jak należy). Jako, że dodzwonienie się na serwis Philipsa w godzinach popołudniowych graniczy z cudem, odłożyłem to na następny dzień. Problem zniknął, wszystko było ok, aż do dzisiaj. Ktoś może wiedzieć czym to jest spowodowane ? Wygląda mi to trochę na jakiś błąd oprogramowania bo tv potrafi dzień nie działać, po czym cały tydzień wszystko jest ok, co myślicie ?

Ogólnie co do tv to po podłączeniu do komputera w trybie gra jest idealnie, reakcja matrycy jak w monitorach. Jedną z wad jak dla mnie jest strasznie zamulone menu.
 

radziej100

New member
Witam. Jestem (nie*)szczęśliwym posiadaczem 47pfl6008. Po aktualizacji softu do najnowszej całkowicie zginęła konwersja do 3D. Na youtube też nie działa konwersja. Wcześniej wszystko było OK. Może ktoś sprawdzić na najnowszym firmware?
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ustawienia mozna smialo wprowadzic w kazde pole np. naturalny, standard, film - ja mam ustawienia rozniace sie tylko parametrem: backlight kontrast, balasn bieli i Perfect Motion i tylko te parametry mam rozne w zaleznosci co ogladam - reszta jest stala.

wlasnie bardzo dobrze ze poruszyles ten aspekt. Czy nie jest tak ze wszystkie profile (procz OSOBISTY) czyli FILM, STANDARD itd. sa nietykalne a zmiana jakiegokolwiek parametru powoduje automatyczny przeskok na profil OSOBISTY ?
 

lucjan 5

New member
2D na 3D

Witam. Jestem (nie*)szczęśliwym posiadaczem 47pfl6008. Po aktualizacji softu do najnowszej całkowicie zginęła konwersja do 3D. Na youtube też nie działa konwersja. Wcześniej wszystko było OK. Może ktoś sprawdzić na najnowszym firmware?

Mam chyba najnowszą wersję, czyli taką jaką (stosunkowo) niedawno zalecił przeprowadzić Philips. Po tej aktualizacji (jakiś czas) spróbowałem konwersji na filmie rysunkowym i działa. To było chyba tydzień temu. Spróbuj zajrzeć do ustawień, może tam trzeba coś "zatwierdzić" w opcjach dotyczących 3D. Niestety inteligentne telewizory mają "kaprysy" podobne do laptopów. Ale to jest cena postępu. Ludzie mają jeszcze więcej "fochów".
 
Do góry