Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

bartbuks

New member
@up

Dlatego jak tylko wrócę z urlopu, to maluję ściany i dzwonię do kikiego, aby wysłał mi ten model.

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy zadbać o dobry bitrate sygnału i wówczas telewizor odpłaca się extra jakością obrazu. Dlatego Ci co mają bardzo dobry bitrate nie narzekają.
 

Duch87

New member
Bez reklam
Przecież tego Philipsa to nie taki problem ustawić pod własne oczekiwania. Mam go już jakiś czas i konfiguracja poszła mi sprawnie.
 

strzala

Member
nie ma w specyfikacji ambilight oznaczonych jakiś minimalnych / maksymalnych odległości??

Jeśli odległość TV od ściany jest zbyt mała, to światło z diod nie "rozmywa się" tylko widoczne są na ścianie takie wyraźne "punkciki" z każdej diody i słabo to wygląda. W zeszłorocznym modelu 8007 miałem wieszak w zestawie. W jednej z opcji montażu TV miał być 4cm od ściany i według mnie to było zdecydowanie za mało. Zamontowałem w odległości 7cm i "punkciki" nie są już widoczne. Jednak przez chwilę miałem ten TV zamontowany na podstawie oddalony od ściany o ponad 10cm i uważam, że wtedy Ambilight lepiej się prezentował. Jeśli chodzi o to jak szeroko są widoczne pasy ze światłem po bokach, to tak na oko wydaje mi się, że ok. 30cm(przy moim oddaleniu od ściany o 7cm), ale to mogę jeszcze dokładnie zmierzyć, jeśli komuś bardzo zależy.
 
Jeśli odległość TV od ściany jest zbyt mała, to światło z diod nie "rozmywa się" tylko widoczne są na ścianie takie wyraźne "punkciki" z każdej diody i słabo to wygląda. W zeszłorocznym modelu 8007 miałem wieszak w zestawie. W jednej z opcji montażu TV miał być 4cm od ściany i według mnie to było zdecydowanie za mało. Zamontowałem w odległości 7cm i "punkciki" nie są już widoczne. Jednak przez chwilę miałem ten TV zamontowany na podstawie oddalony od ściany o ponad 10cm i uważam, że wtedy Ambilight lepiej się prezentował. Jeśli chodzi o to jak szeroko są widoczne pasy ze światłem po bokach, to tak na oko wydaje mi się, że ok. 30cm(przy moim oddaleniu od ściany o 7cm), ale to mogę jeszcze dokładnie zmierzyć, jeśli komuś bardzo zależy.

bardzo by mi na tym zależało:)
 

djtomas

New member
ja mam ustawiony 10cm od ściany i jest idealnie, bo wtedy jest dobra intensywność światła (mam ustawioną na max) i do tego daje sporą poświatę po bokach
 

strzala

Member
Przecież Ambilight jest jednym z głównych czynników, dla których kupowane są telewizory Philips. Zatem jak najbardziej ta dyskusja dotyczy tego "czy ten tv jest dobry ...". Z mojej strony napiszę, że ja bym go nie kupił, pomimo tego że nie widziałem go na oczy. Główne 3 minusy dla mnie, to matryca IPS, jednostronne podświetlanie matrycy i tylko 2-stronny Ambilight. Sam posiadam zeszłoroczny model 8007 i ten pomimo kilku drobnych niedociągnięć zakupiłbym jeszcze raz. Dlatego jeśli chodzi o modele tegoroczne, to co najmniej 8008.
 

strzala

Member
"Przecież Ambilight jest jednym z głównych czynników, dla których kupowane są telewizory Philips." Tak napisałem. Gdzie tu widzisz stwierdzenie, że nie liczy się obraz? Tym bardziej, że w dalszej części jako 2 z 3 minusów modelu 6008 podałem cechy, które mają bezpośrednie przełożenie na obraz. Z tym linkiem do światełek, to rozumiem miał być taki żart? Jeśli nie, to wydaje mi się, że nie do końca masz pojecie jak to działa.
 
Do góry