Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

maximus86

New member
Mam nieskalowany, nie wiem dziwne że film z BR wygląda gorzej niż z pen drive tzn. ta ziarnistość denerwuje, nawet przy jasnych scenach.

Do filmów z bluray/mkv/HD powyłączaj wszystkie wspomagacze jakie są w tym tv i ciesz się obrazem ;-)

PS. Ziarnistość w tym TV pojawia się po włączeniu dynamicznego kontrastu.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Do filmów z bluray/mkv/HD powyłączaj wszystkie wspomagacze jakie są w tym tv i ciesz się obrazem ;-)

PS. Ziarnistość w tym TV pojawia się po włączeniu dynamicznego kontrastu.

Kolego nie pisz bzdur ! Udzielasz komuś rady a nie masz pojęcia co piszesz .Kontrast dynamiczny ma wpływ na zachowanie czerni i skoki jasności w ciemnych scenach ,nie ma wpływu na ziarnistosc obrazu .Pamietaj ze wiele filmow na B.R ma celowe ziarno i nie jest to winna telewizora !
 

maximus86

New member
Kolego nie pisz bzdur ! Udzielasz komuś rady a nie masz pojęcia co piszesz .Kontrast dynamiczny ma wpływ na zachowanie czerni i skoki jasności w ciemnych scenach ,nie ma wpływu na ziarnistosc obrazu .Pamietaj ze wiele filmow na B.R ma celowe ziarno i nie jest to winna telewizora !

Nie mam zamiaru się kłócić, bo mam ten model TV i widzę co jak...

Sam nie korzystam z dynamicznego kontrastu, bo właśnie mi powoduje ziarnistość ekranu, więc spokojnie ;-) a co do tej czerni i skoków jasności to w tym tv ta opcja w ogóle się nie sprawdza... Niech każdy sam sprawdza co u niego jest dobre, aby obraz mu jak najlepiej pasował, a włączanie rzeczy, które niby mają pomóc nie zawsze się sprawdza :wink:

Trochę poczytałem o tym TV i wiem co mówię ;-) W nim jest bardzo ważne ustawienie kolorów i gamy, żeby uzyskać jak najwierniejszy oglądany obraz. A resztę dopalaczy tak naprawdę wtedy można wyłączyć. (mam zmienione już ustawienia TV względem tych co podawałem wcześniej).

A co do filmów BR i ogólnie hd, to jeśli wiesz coś na temat TV to musisz przyznać rację, że do oglądania takiego materiału powinno się wyłączyć wszelkie wspomagacze a wtedy na takim materiale dobrze ustawiony TV (w miarę dobrze ustawione kolory,itp.) pokazuje swoje możliwości...

Peace!

PS. Jeszcze raz podpowiadam, najpierw wyłączcie sobie wszystkie wspomagacze, włączcie film BR/HD i starajcie się ustawić obraz za pomocą kolorów (typowe barwy trzeba delikatnie zmodyfikować) i gamma (najlepiej +1 lub +2), wyjściowo ustawcie podstawowe opcje np: kontrast wideo 90,jasność 50,kontrast backlight 55,kolor 50) i dopiero teraz ustawiajcie obraz według siebie na filmie BR,HD.
To dla tych, którzy chcą się zbliżyć do naturalnych barw w tym TV.
 
Ostatnia edycja:
Wydali ...albo może prędzej ..."wydalili" kolejne FW wersja 52 :)
Hmmm... trzeba przyznać iż Philips jest uparty. Chyba naprawdę chcą poprawić nam firmware :) ...ja już niestety nie mam chęci wgrywać i sprawdzać
 

cureman

Active member
Bez reklam
Wydali ...albo może prędzej ..."wydalili" kolejne FW wersja 52 :)
Hmmm... trzeba przyznać iż Philips jest uparty. Chyba naprawdę chcą poprawić nam firmware :) ...ja już niestety nie mam chęci wgrywać i sprawdzać


Ktos sprawdzał co panowie z Phila ,,POPRAWILI ,,? :) :) :)
Sprawdzalem wlasnie i brak softu 52 do pobrania ...? Wy macie ?
 
Ostatnia edycja:

pawels_1991

New member
Wgrałem nowy soft i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to naprawiony problem z resetowaniem się ustawień obrazu/ambilight które opisywałem parę dobrych stron wcześniej. Obraz na TVP1 jak żyleta jednak nie sprawdzałem jak to wygląda przy dynamicznych scenach. Czy naprawiono problemy z kratkowaniem, rozmyciami, smugami czy poświatami (jak zwał tak zwał) dopiero będę badał... :)

Co do menu to chyba troszkę zwolniło, tkaie mam wrażenie.

Edit: Ok przy dynamicznych scenach obraz się dalej porywa w miejscach krawędzi poruszających się obiektów na "statycznym" tle (PNM max).
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
Mi juz pobiera 4 H ten soft ,robiłem juz pare razy restart .Net 100 mb ! Bardzo wolno pobiera ,wcześniejsze zapierdzielaly szybko ...wtf?
 

pawels_1991

New member
Mi w ogóle TV nie widział nowego softu nie wiem dlaczego... więc byłem zmuszony użycia właśnie pendrivea.
A może pobierz plik na IPada i użyj go w TV w trybie pamięci masowej (będzie widoczny jak normalny pendrive, o ile taki tryb posiada ale myślę że tak).
 

cureman

Active member
Bez reklam
Mi w ogóle TV nie widział nowego softu nie wiem dlaczego... więc byłem zmuszony użycia właśnie pendrivea.
A może pobierz plik na IPada i użyj go w TV w trybie pamięci masowej (będzie widoczny jak normalny pendrive, o ile taki tryb posiada ale myślę że tak).

Jak niby zapisać plik z softem na ipad ? To raczej zero szans .
 

pawels_1991

New member
Jak niby zapisać plik z softem na ipad ? To raczej zero szans .

Kurcze nie mam ipada więc nie wiem, ale przeglądając normalnie www nie da się zwyczajnie pliku pobrać podobnie jak na PC? Pobierałem tak pliki nawet na stary telefon w javie, który ich oczywiście nie obsługiwał ale pobrać mogłem więc myślałem, że taki "fjuczer" jakim jest ipad umożliwia coś takiego.

Z tym, że w sumie nawet jeżeli by się tak dało to pobrany plik jest zapakowany do archiwum *.rar a tego ipad chyba już raczej napewno nie obsługuje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry