Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

lucjan 5

New member
Witam

Mam pytanko. Czy jest możliwość sprawdzenia czasu pracy Tv ?
Zastanawiam się nad kupnem ,ale w większości okolicznych sklepów są już tylko ostatnie modele z ekspozycji.

Ogólnie jesteście zadowoleni z TV czy z perspektywy czasu wybrali byście inny sprzęt innej marki ? Waham się jeszcze nad LG 47LA691S więc stąd pytanie.

Przy Philipsie trzyma mnie właściwie tylko Ambilight. Oczywiście także świetny obraz, ale wiele marek oferuje równie dobry. Jednak gdybym miał odpowiednią kasę ważniejszy byłby dla mnie telewizor z PiP i dwoma tunerami. Do wściekłości doprowadzają mnie reklamy i "pstrykanie" by sprawdzić czy już mogę wrócić do oglądania przerwanego filmu czy nie. O ile się orientuję tylko Samsung i Panasonic na naszym rynku sprzedają takie odbiorniki. Ten sam efekt można osiągnąć z pojedynczym PiPem dokupując tuner dvbt. Co prawda wymaga to również przeskakiwanie ze źródła na źródło ale to tylko jednorazowy manewr. Korzystam z telewizji naziemnej więc nie wiem jak jest w kablówkach i satelitarnych. Inna rzecz, że kupując najnowszy model już po pół roku zobaczysz na rynku coś "lepszego".
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Wczoraj Philips wydał nową wersję firmware do swoich telewizorów linii 2013 r. tj .od serii 6008 do 9708 włącznie .
Nowa wersja to : QF2EU - 0.173.48.0
Co wnosi - ulepszenia dla rozruchów . Jak zwykle trzeba pamiętać o procedurze wykonywania aktualizacji .
Można chwilę poczekać z wykonaniem aktualizacji , aż Philips poda , jakie poprawki aktualizacja
oprogramowania wnosi .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

pawels_1991

New member
Mam takie pytanie do Was, czy np. jeżeli będąc na konsoli ustawię tryb jaskrawy, przełączę na TV i z powrotem wrócę na konsolę to ten tryb wciąż powinien być chyba ustawiony?! Niestety jeżeli zmienię tryb i przełączę między TV a jakimś wyjściem moje ustawienie resetuje się... w przypadku konsoli (HDMI1) resetuje na ustawienie standard, natomiast w przypadku TV na natural.

Nowy soft w dalszym ciągu nie naprawił natomiast mojego problemu z Ambi, a jest on bardzo podobny do tego z ustawieniami obrazu. Po przełączaniu między TV/konsolą diody resetują się mimo, iż w opcjach wciąż jest ustawiony odpowiedni kolor. Muszę ponownie zatwierdzać by diody zaczęły prawidłowo świecić.

Ostatecznie wychodzi na to, że moje ustawienie Ambi czy obrazu działa do momentu przełączenia między TV a konsolą. ;/
 

cureman

Active member
Bez reklam
Koledzy czytałem instr.obs.nowszego modelu Philipsa i znalazłem tam w zakładce ustawienia obrazu ,ustawienia poziomu czerni .Czy w tym modelu jest tez taka opcja aby zmienic ustawienia czerni ?

No i kupa śmiechu ten model nie ma ustawienia poziomu czerni na hdmi.Najtansze telewizory LCD Samsunga maja,smieszne trzeba kupic nowszy model by było dostępne ...co za partacze w tym Philipsie!







Aby widzieć cos w ciemnych miejscach musze dawać jasność w grach prawie do końca .Wychodze na jasne miejce i wali po oczach bo jest jasność Max .Nie mam pojęcia jak ustawic aby wreszcie normalnie pograć ...jedyna poprawa ( jest jasno w ciemnych scenach ) to wyłączenie dynamicznego podswietlenia.Ale słyszałem ze przy wylaczonym dyn.podsw.spada poziom czerni i pojawia sie clouding ?
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
47 cali



lucjan 5 używasz Ambilight cały czas czy tylko do filmów?
Sam już nie wiem co robić bo jesteś już kolejną osobą, która mówi,że Philipsa ma tylko z powodu na Ambiligh.

Włączam wieczorem gdy widać efekt ambilight. Równolegle świeci się również mały reflektorek skierowany na sufit w drugim końcu pokoju. Włączam bez względu na rodzaj programu. Odpowiada mi efekt wizualny i mniejsza "agresja" na oczy, niż w przypadku samego świecącego ekranu.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Kolejne firmware do telewizorów Philips od serii 6008 do serii 9708 włącznie . Może jest jeszcze nie uruchomione choć dzisiaj zostało opublikowane .

Wersja : QF2EU - 0.173.49.0 Data publikacji : 2014-04-03

Wnosi między innymi poprawki dla problemów bezpieczeństwa .(Miracast),
poprawa odtwarzania wideo telewizji ORF HBB TV,
poprawa na pasku dostępu OSD Bułgarii

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
Witam

Próbowałem przeczytać forum i opinię dotyczące tego modelu, jednak się nie da.

czy ktoś może podsumować ten telewizor?

Chciałem wiedzieć czy warto go kupić, bo się nad nim zastanawiam.

Obraz bardzo dobry ale ryzykujesz również bardzo duzo. Poczytaj wątek
 

pawels_1991

New member
Nie wiem czy ktoś w ogóle zainteresował się moim problemem, ale jeżeli ktoś miał podobny napiszę tylko, że to wszystko to wina zrytego softa! Zainstalowałem starą wersję, dokładnie 171.056 i wszystko działa jak należy. Żadnych problemów z kratkowaniem/rozmywaniem obrazu, a i ambi działa jak powinno.

Nigdy więcej aktualizacji softu, bo Panów z philips najwidoczniej to przerasta...

Natomiast moja opinia odnośnie tego TV jest taka, że nie licząc problemów z oprogramowaniem które miałem TV spełnia wszystkie moje wymagania. Dobry dźwięk, świetny obraz, ładny wizualnie (cienka ramka) - taki stylowy. Jedyne zastrzeżenie mogę mieć co do działania smart ale ja to zniosę. ;)

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
Prawda jest taka ze wiele ludzi kupuje te tv czytając tę śmieszne testy które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Jestem zdania że poza ambilight ten tv to jeden wielki szajs.

Człowieku szajs? Nie wiesz co piszesz ! Tv w tej cenie jest rewelacyjny ! (Cena -jakosc) .mialem w życiu mase tv i to modele po pare tysięcy euro i tam w tv za 3,5 tys euro dopiero był szajs bo płaciłem za najnowsze modele (Samsunga) a wady były takie same jak w tanich modelach ...nie wiesz co piszesz .
 

Felipe

New member
Koledzy nie ma co polemizować w kwestii co jest uznawane za xxxxxx bo tak naprawdę dzisiaj wszystko co my konsumenci kupujemy to xxxxx i nie jest warte pieniędzy, które za to płacimy. W czasach medialnego pojęcia "kryzys" a wraz z nim oszczędności producentów w każdej dziedzinie czy branży nie ma co liczyć na "jakość" bo na rynku konsumenckim rządzi żelazna zasada "CCC" czyli Cena Czyni Cuda. Na szczęście w tym przypadku na ratunek idą nam chińscy bracia i ich rodzime produkty bo kupujemy xxxxxx ale za mniejsze pieniądze... ot tyle w temacie ode mnie... dziękuję za uwagę ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Calvex

New member
Ja ostatni raz tv aktualizowałem w grudniu czy styczniu i wszystko grało. Ale od dwóch tygodni tv zaczyna się sam wyłączać i nie wiem co jest tego przyczyną. Raz wyłączy się po 2 minutach, a raz po 4 godzinach.

TV u mnie w domu chodzi praktycznie 14h dziennie, więc może zaczyna mu coś dolegać ?
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ja ostatni raz tv aktualizowałem w grudniu czy styczniu i wszystko grało. Ale od dwóch tygodni tv zaczyna się sam wyłączać i nie wiem co jest tego przyczyną. Raz wyłączy się po 2 minutach, a raz po 4 godzinach.

TV u mnie w domu chodzi praktycznie 14h dziennie, więc może zaczyna mu coś dolegać ?

Wyłącz aktualizowanie listy kanałów ,mi tez sie wyłączył kiedys pare razy .Spokojnie bez paniki ..
 

cureman

Active member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Kolejne firmware do telewizorów Philips od serii 6008 do serii 9708 włącznie . Może jest jeszcze nie uruchomione choć dzisiaj zostało opublikowane .

Wersja : QF2EU - 0.173.49.0 Data publikacji : 2014-04-03

Wnosi między innymi poprawki dla problemów bezpieczeństwa .(Miracast),
poprawa odtwarzania wideo telewizji ORF HBB TV,
poprawa na pasku dostępu OSD Bułgarii

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Dziwne ale mi tv nie wykrywa nowego softa ,nie wiem czemu ..cały czas pokazuje ze mam aktualny a nie mam !
 
Do góry