Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

cureman

Active member
Bez reklam
Ja kupiłem go wczoraj w euro rtv agd w cenie 3990 z 3 letnią gwarancją bo podobno najbardziej się psują w 3 roku tak mi powiedzieli w sklepie ale do 30 dni można podobno zrezygnować z tego ubezpieczenia.Najbardziej mi jednak przeszkadza w tym tv clouding czy da się coś z tym zrobić jak ustawić żeby było lepiej ma ktoś jakiś pomysł?
Jak wejść w meni serwisowe żeby sprawdzić ilość godzin przepracowanych?

Czytam tu w temacie o tym cloudingu ,ja mam 55 cali tego Philipsa i powiem ze zero ,naprawdę zero cloudingu mam w ciemnych scenach .Zero ...przy poprzednich Samsungach to jest mistrzostwo swiata.Nie wiem czy miałem takie szczęście ..

http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_erarwxn.jpg/

http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_erarwnx.jpg/


http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_erarwnw.jpg/
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Ja kupiłem go wczoraj w euro rtv agd w cenie 3990 z 3 letnią gwarancją bo podobno najbardziej się psują w 3 roku tak mi powiedzieli w sklepie...
Witam
Czy ten model jest na rynku 3 lata ?
Ciekawe na jakiej podstawie to stwierdzili
Może tak ogólnie w trzecim roku każdy tv najczęściej się psuje ?
A może po prostu chcą Ci sprzedać dodatkową gwarancje ?
 

albin37

New member
Twierdzą że ogólnie po 3 latach jest w tv najwięcej awarii a po tym okresie niema już części zapasowych.Koszt takiego ubezpieczenia na rok to 300zł mi opuścili z cenny jako że był z ekspozycji i wyszło mnie to 100zł drożej.
Jak można wejść w meni serwisowe żeby sprawdzić ile ma godzin przepracowane?
 

Felipe

New member
ja miałem wczoraj kupować z gwarancją 3 letnią za ok. 320 czyli razem z tv to 3610 wiec jak tobie dali to ubezp. za 100 ?


edit CZY KTOŚ Z USERÓW TEGO MODELU ZAUWAŻYŁ POPRAWĘ W DZIAŁANIU TV PO AKTUALIZACJI SOFTEM Z 19.03 ?
 
Ostatnia edycja:

albin37

New member
Jak pisałem tv był z ekspozycji i puścili mi go za 3090 i wyszedł mnie z gwarancją o rok dłuższą czyli na 3 lata około 3400zł
 

accu

New member
Bez reklam
Nie wiem czy wiesz ale wejście do menu serwisowego zostawia zapis i tracisz gwar.jesli serwis to zobaczy w przypadku zgłoszenia usterki!

Witam uprzejmie,

Nie pisz takich bzdur . Zobaczenie w menu serwisowym godzin pracy telewizora nie powoduje utraty
uprawnień gwarancyjnych . Uprawnienia do bezpłatnej opieki serwisowej w okresie trwania gwarancji
traci się , jeżeli "grzebie się" w menu serwisowym , czyli jak się coś zmienia w poszczególnych opcjach
menu serwisowego . Temat wielokrotnie "wałkowany".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Jak wejść w menu serwisowe jak wpisać ten kod 062596 bezpośrednio z pilota się nie da?

Witam uprzejmie,
Da się . Oglądasz program telewizyjny wciskasz szybko na pilocie zdalnego sterowania telewizorem
kolejno cyfry : 062596 i przycisk i+ . Ja w moim telewizorze (starszym-inny pilot) wciskam : 062596 i przycisk OK. Oglądasz tylko opcję : Operations Hours .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lucjan 5

New member
Ja kupiłem go wczoraj w euro rtv agd w cenie 3990 z 3 letnią gwarancją bo podobno najbardziej się psują w 3 roku tak mi powiedzieli w sklepie ale do 30 dni można podobno zrezygnować z tego ubezpieczenia.Najbardziej mi jednak przeszkadza w tym tv clouding czy da się coś z tym zrobić jak ustawić żeby było lepiej ma ktoś jakiś pomysł?
Jak wejść w meni serwisowe żeby sprawdzić ilość godzin przepracowanych?

Przede wszystkim ustaw obraz na "naturalny". Jeśli jest tam jakiś clouding, to znaczy że egzemplarz tak już ma. Jak niektórzy tu napisali, ja również od ponad pół roku nie zauważyłem "braku czerni" i "chmurek", a mam ustawioną "oszczędność energii" + czujnik światła (czyli "gorzej nie można"). Clouding pojawia się gdy ustawiamy parametry "po swojemu" i robimy to na czuja. Obraz na ustawieniach fabrycznych jest REWELACYJNY, więc nie kombinuj, bo tylko fachowiec ustawi Ci obraz bezbłędnie o ile odbiornik nie ma wady w tej materii. Ważne jakie propozycje Philipsa wybierasz w czasie uruchomiania telewizora po wyjęciu z pudła.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nie pisz takich bzdur . Zobaczenie w menu serwisowym godzin pracy telewizora nie powoduje utraty
uprawnień gwarancyjnych . Uprawnienia do bezpłatnej opieki serwisowej w okresie trwania gwarancji
traci się , jeżeli "grzebie się" w menu serwisowym , czyli jak się coś zmienia w poszczególnych opcjach
menu serwisowego . Temat wielokrotnie "wałkowany".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Nie pisz takich bzdur ...dziekuje za miłe słowa ! .Jestem ciekawy jak kolega w takim menu serwisowym cos niby przypadkowo zmieni i problem gotowy .Nie wiem po co sprawdzasz w tv led ilośc godzin pracy ,to nie plazma !
 

accu

New member
Bez reklam
Nie pisz takich bzdur ...dziekuje za miłe słowa ! .Jestem ciekawy jak kolega w takim menu serwisowym cos niby przypadkowo zmieni i problem gotowy .Nie wiem po co sprawdzasz w tv led ilośc godzin pracy ,to nie plazma !

Witam uprzejmie,
Samo się nic nie zmieni , a w dodatku trzeba zapisać zmianę w opcji menu serwisowego telewizora Philips : Store .
Jeżeli telewizor był ekspozycyjny to warto sprawdzić , czy grał np . 700 godzin , czy 7000 godzin .
Ja na pewno chciałbym to wiedzieć .
Ja co kilka miesięcy wchodzę do menu serwisowego w telewizorach , które użytkuję i sprawdzam ile jest " na liczniku" godzin przepracowanych przez telewizor .
Co ma do tego odbiornik plazmowy ? Odpowiedź jest prosta : nic .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

cureman

Active member
Bez reklam
Mam pytanko -dynamiczne podswietlenie

Standard czy najlepszy obraz w którym trybie obraz bedzie jaśniejszy i pobierał wiecej energi ?
 

nonz

New member
Biała strzałka na zielono-czerwonej linii na dole ekranu która pojawia się przy wyborze wszystkich opcji związanych z obrazem pokazuje jak dana opcja wpływa na pobór prądu przez telewizor.

'najlepszy obraz' potrzebuje najwięcej prądu.
 

nonz

New member
Kontrast funkcji Backlight: 70
Kolor: 60
Ostrość: 3
Redukcja szumów: wyłącz!
Zmniejszenie usterek MPEG: wyłącz!
Perfect Natural Montion: wyłącz!
Clear LCD: włącz
Ostrość zaawansowana : wyłącz
Kontrast dynamiczny: wyłącz
Dynamiczne podświetlenie: najlepszy obraz
Wzmocnienie kolorów: wedle uznania
Czujnik światła: włącz
Gamma: 0
Temperatura kolorów: własna (111/110/109/0/0/0)
Kontrast wideo: 100
Jasność: 50
 
Do góry