Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

nonz

New member
Wszystkie doznania są względne...
3 mieś - żadnych problemów poza wolnym menu przy oglądaniu filmów usb/dlna i miracast - UPS! wydało się!
 

lucjan 5

New member
Jeśli chcesz banding clouding oraz oraz nie płynny ruch to w dalszym ciągu pod tym względem jest to typowy model . Po miesiącu ambient przestaje cieszyć a słaba czern oraz cloudingu pozostają.

Czy aby na pewno masz 6008? Jeśli tak, czy aby na pewno potrafisz ustawić parametry obrazu? Ciągle nie mogę zrozumieć narzekań na clouding i słabą czerń. Jeśli ktoś kupuje Philipsa RÓWNIEŻ ze względu na ambilight, to w miarę upływu czasu jest coraz bardziej zadowolony z tego patentu i nie wyobraża sobie wieczornego oglądania filmów i transmisji sportowych (ogólnie widowisk) BEZ AMBILIGHT. Inna rzecz, że telewizory równorzędnych klas mają porównywalną jakość obrazu. Czyli kupując wyrób wiodących producentów będziemy zadowoleni wprost proporcjonalnie do wydanej kwoty.
 

kryzys13

New member
Kolego Lucjan, zgadzam się w 100%, problemy kolegów z postów powyżej najpewniej wynikają z braku wiedzy jakie ustawienia zastosować.
 

maximus86

New member
Zgadzam się również z Lucjanem i kryzysem, ja kupiłem sobie ten model i mojej cioci, obydwa od 3 miesięcy chodzą bez problemu, i po ostatnich aktualizacjach smart również przyspieszył, a po ustawieniach obrazu dla mnie w tej cenie obraz igła.
Zresztą nie będę się powtarzał jakie minusy a jakie plusy ma ten model, więc odsyłam do mojego wcześniejszego postu, w którym wszystko jest czarno na białym napisane...
Jak macie problemy po korekcji ustwień z obrazem, to dzwońcie do serwisu i ich męczcie, aż wszystko będzie ok z obrazem...
 

adamo_

New member
Bez reklam
serwis nie poradzi nic więcej niż to co jest do ustawienia w opcjach. Dzwonienie po poradę do serwisu jak ustawić telewizor da chyba tylko spokój wewnętrzny i stratę czasu. Jak samemu sie nie wytestuje wszystkich opcji i ustawień nikt tego przez telefon nie załatwi. Obraz z tego TV można wyciągnąć bardzo dobry, ale kilka dni trzeba na to poświęcić samemu w zaciszu ogniska domowego...

:)
 
Ostatnia edycja:

toki0987

Banned
Posiadam 7008 na tej samej matrycy. Każdy z nas tu obecnych wypowiada się o własnym egzemplarzu i to ze u innych nie ma problemu z clouding em nie znaczy ze wszyscy tak mają. Uważam że to kwestia egzemplarza którego mi wciśnięto. Posiadam ten tv juz parę miesięcy zakupiony razem z kalibracja wiec zapewniam że wiem co mówię.
 

nonz

New member
Posiadam 7008 na tej samej matrycy. Każdy z nas tu obecnych wypowiada się o własnym egzemplarzu i to ze u innych nie ma problemu z clouding em nie znaczy ze wszyscy tak mają. Uważam że to kwestia egzemplarza którego mi wciśnięto. Posiadam ten tv juz parę miesięcy zakupiony razem z kalibracja wiec zapewniam że wiem co mówię.


O przepraszam, wybrałem go w pełni świadomie :)
 

toki0987

Banned
Miałem na myśli raczej ze mnie oszukano . Sprzedający obiecał ze sprawdzi i wyślę model bez banding i cloudingu . Nie warto ufać nawet najbardziej chwalonym sprzedawcom.
 

pawels_1991

New member
Właśnie też na to zwróciłem uwagę. Robiłeś coś w związku z tym?
Witam, nie nie robiłem jeszcze nic w związku z tym. Czekam na nową wersję softu, jeżeli nie przyniesie poprawy to po prostu zadzwonię i powiem z czym jest problem.

ps. co to jest ten clouding, bo widzę że nie znam nawet połowy możliwości i ustawień tego tv :) kupiłem bo ma cienkie ramki i ambi :D
 

pawels_1991

New member
Widzę, że ten link nie działa. Wpisz w wyszukiwarce "clouding w telewizorach led".
No znalazłem, dodam tylko że w moim modelu też ma to miejsce. Głównie w rogach czerń jest tak jakby jaśniejsza. Może da się jakąś dostosować ustawienia TV by ta czerń była bardziej jednolita i jak najlepsza? Ma ktoś jakieś sprawdzone ustawienia bo ja jestem laikiem i jak coś zmieniam to tak na "czuja", nawet nie znając działania niektórych opcji. :)
 

lucjan 5

New member
No znalazłem, dodam tylko że w moim modelu też ma to miejsce. Głównie w rogach czerń jest tak jakby jaśniejsza. Może da się jakąś dostosować ustawienia TV by ta czerń była bardziej jednolita i jak najlepsza? Ma ktoś jakieś sprawdzone ustawienia bo ja jestem laikiem i jak coś zmieniam to tak na "czuja", nawet nie znając działania niektórych opcji. :)
Gdy rozmawiałem z konsultantami Philips.pl powiedzieli mi, że mają w firmie ustawione na fabryczny Naturalny. Ja oglądam na Oszczędność Energii i do tego mam włączony czujnik światła. Na tych ustawieniach nie narzekam na clouding ani kiepską czerń, bo nic takiego nie zauważyłem (od pół roku).Jedynie dźwięk mam Osobisty ze względu na to, że każde inne ustawienie ma według mojej żony zbyt duże basy by słuchać ludzkiej mowy (basy zdjęte na maksymalny minus). Gdy oglądam programy muzyczne przechodzę na Muzykę. Nie silę się na kalibrację, ani wyszukane ustawienia, ponieważ na tych wszystko jest OK. Nie wiem, może trafiłem na jakiś wyjątkowy egzemplarz. Czyżby dlatego, że montowany w Polsce? Oczywiście zdarzają się czasami samoistne wygaszania ekranu, ale to rzadkie zjawisko, które nie ma dla mnie większego znaczenia. Czyli jestem zadowolony ze stosunku cena/jakość.
 

Adziu5

Member
Mi w modelu 5008 na clouding pomoglo wlaczenie dynamicznego podswietlenia na standart. Nie wiem czy jes taka obcja w waszych modelach.
 
Do góry