Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

mehias

New member
Ja mam banalne pytanie ,mam podpięty pod ten telewizor trzy konsole i dekoder nc+ ,pod dekoder ustawiłem sobie obraz normalny ,zmieniam zródło na hdmi 2 tam gdzie xbox one ustawiam na tryb gry i najlepszy obraz ,wracam na hdmi 1 tam gdzie dekoder nc+ i mam przypisane ustawienia obrazu z konsoli ?Czy da sie ustawić hdmi 1 inaczej a resztę inaczej .Nie chce mi sie cały czas ustawiać obrazu od nowa.

Ktos juz o tym pisal ze dla kazdego trybu sa oddzielne ustawienia....
 

mehias

New member
Mam pytanie ...Czy ktos juz probowal tak podlaczyc aby ogladac filmy z plikiem audio w DTS ?
Bo nasz kochany tv nie czyta pliku audio w DTS...Mam na mysli np. podlaczyc usb pod amplituner do kina domowego i obraz oczywiscie idzie na tv a audio na zestaw kolumn....Tylko czy nie bedzie jakiejs straty jakosci obrazu lub cos w tym stylu ???...
 

mehias

New member
Ustawiam pod hdmi 2 tam gdzie xbox one na tryb gry ,zmieniam na hdmi 1 tam gdzie mam dekoder sprawdzam a tam tez ustawienia z konsoli !

Tutaj nie moge Ci pomoc odnosnie tego samego trybu tylko na innym gniezdzie HDMI , sprobuj i zobacz . wiem tylko odnosnie ustawien trybow ze na kazdym mozna oddzielnie konfigurowac obraz.



Ps. To ustaw sobie tam gdzie masz hdmi 1 czyli dekoder na tryb naturalny i bedzie ok.


.
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
Czy da sie pod gniazda hdmi przypisać nazwy np .hdmi 1 dekoder ,hdmi gra itd ..?

Juz znalazłem :) ,mam ipada 3 czy da sie puścić gry na ekran telewizora ?
 
Ostatnia edycja:

phil7008

New member
Bez reklam
da sie jezeli ipad ma hdmi lub wspiera miracast ,co do hdmi da sie przy wyborze hdmi nacisnij odpowiedni kolor na pilocie
 

phil7008

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
nie wiedzialem ze to badziewie nie ma podstawowych wejsc prosze
Adapter AV HDMI USB 6w1 iPad iPad2 iPad3 iPhone 4 (4031502754) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

mozesz bardziej wyraznie skladac zdania? tak jak wczesniej screen mirror to hdmi lub miracast (polaczenie ustalane jest bezposrednio bez ruterow itp) lub przez wifi warunek ipad i tv w tej samej sieci ,i aplikacja youtube na ipadzie wspiera ogladanie na tv

Dzieki za pomoc ,tak Ipad i tv sa w tej samej sieci ,teraz jaki musze pobrac program aby odpalić gry z ipada (przez wifi) na tv .Jest to osiągalne ?
 

phil7008

New member
Bez reklam
na intel widi (miracast) niema aplikacji jak posiadasz ta opcje to w ustawieniach ipada powinno byc cos w stylu direct screen lub mirror screen jezeli nic niema to lipton pozostaje hdmi
 

mehias

New member
mehias możesz być pewien na 100%, że poprawią ten softwer :lol::lol::lol:,


Oby bo jak na razie nie wiem czy oni wiedza z czym maja doczynienia bo paranoja jest wypuscic niedopracowane oprogramowanie i psuc sobie reputacje , w innych firmach jakos takich problemow nie maja ....pozdrawiam

ps. a skad wiesz ze poprawia rozmawiales z ktoryms z nich ???....
 

lucjan 5

New member
Oby bo jak na razie nie wiem czy oni wiedza z czym maja doczynienia bo paranoja jest wypuscic niedopracowane oprogramowanie i psuc sobie reputacje , w innych firmach jakos takich problemow nie maja ....pozdrawiam

ps. a skad wiesz ze poprawia rozmawiales z ktoryms z nich ???....

Wejdź na Philips.pl. Tam na TELEWIZORY. W "pomocy" wyszukaj numer telefoniczny. Połącz się z konsultantem i przedstaw sprawę. Albo "zdalnie" sprawdzi ustawienia i rozwiąże problem, albo przekaże sprawę do serwisu. Co do "rafciochy", jak sam pseudonim wskazuje należy on do "dowcipnych" osobników. Czy te wyłączenia zdarzyły się w dniu gdy poinformowali o nowym oprogramowaniu?
 

cureman

Active member
Bez reklam
Cały czas walczę z tym telewizorem z jednym .Jak pisałem wczesniej gram na konsoli xbox one (hdmi 2) mam tam ustawiony obraz tak

1.Tryb gry
2Dynamiczne podświetlenie (standard )
3 Czujnik światła włączony
4 Kontrast dynamiczny malsymalny (wiadomo wtedy kolory w grach sa mocniejsze )
Na Hdmi 1mam tuner nc+ i tam mam obraz ustawiony inaczej ale gdy juz nie gram i zmieniam na hdmi 1 to obraz zostaje wyświetlany z ustawieniami z hdmi 2.Czy da sie zapisać ustawienia tak abym nie musiał po graniu znow ustawiać obrazu pod tuner ? Troche mnie to juz wk..:/
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nie wiem jak wykonałeś konfigurację , aby grać .
Naciśnij przycisk Menu (ikonka domku) na pilocie zdalnego sterowania telewizorem , wybierz opcję : Konfiguracja i naciśnij przycisk : OK .
Następnie wybierz opcje : Ustawienia telewizora > Obraz > Gra lub Komputer i naciśnij przycisk : OK .
Następnie wybierz opcję : Gra i naciśnij przycisk : OK .
Następnie proszę pamiętaj aby w ustawieniu Gra lub Komputer wybrać opcję : Wyłącz , gdy skończysz grać .


Jeśli konsola do gier jest oznaczona w menu Źródła ( na liście połączeń) jako Gra , ustawienia do gier
są w telewizorze włączane automatycznie .


Jeżeli telewizor nie wykrywa automatycznie nowego urządzenia to trzeba wybrać samemu gniazdo
do którego podłączyło się dane urządzenie , a następnie dostosować typ i nazwę urządzenia .
Każde podłączone urządzenie jest wyświetlane przy pomocy ikony (typu urządzenia) i ma nazwę .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nie wiem jak wykonałeś konfigurację , aby grać .
Naciśnij przycisk Menu (ikonka domku) na pilocie zdalnego sterowania telewizorem , wybierz opcję : Konfiguracja i naciśnij przycisk : OK .
Następnie wybierz opcje : Ustawienia telewizora > Obraz > Gra lub Komputer i naciśnij przycisk : OK .
Następnie wybierz opcję : Gra i naciśnij przycisk : OK .
Następnie proszę pamiętaj aby w ustawieniu Gra lub Komputer wybrać opcję : Wyłącz , gdy skończysz grać .


Jeśli konsola do gier jest oznaczona w menu Źródła ( na liście połączeń) jako Gra , ustawienia do gier
są w telewizorze włączane automatycznie .


Jeżeli telewizor nie wykrywa automatycznie nowego urządzenia to trzeba wybrać samemu gniazdo
do którego podłączyło się dane urządzenie , a następnie dostosować typ i nazwę urządzenia .
Każde podłączone urządzenie jest wyświetlane przy pomocy ikony (typu urządzenia) i ma nazwę .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Dziekuje za pomoc .Moj problem polega na tym ze w tym telewizorze domyślnie wyłączony jest kontrast dynamiczny ,ja gram z kontrastem dynamicznym na maxa w grach bo gry sa jaśniejsze w ciemnych scenach i maja większy kontrastW trybie gry wl kontrast dynamiczny na Max. .Gdy juz nie gram wyłączam tryb gry i wracam na oglądanie tv to kontrast dynamiczny i ustawienia z trybu gry zostają z ustawień gry.Chcialbym aby po przełączeniu hdmi telewizor zapamiętywał ustawienia obrazu pod gniazdami hdmi ,nie robi tego i cały czas musze ustawiać od nowa .Przy oglądaniu tv nigdy kontrastu dynamicznego nie wl.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Ja użytkuję między innymi od ponad 3,5 roku telewizor firmy Philips 32PFL9705H/12 .

Wystarczy , że przy użyciu jednego przycisku na pilocie zdalnego sterowania telewizorem tj. Menu Ustawień wybiorę opcję : Tryby Obrazu i już jestem w zakładce , gdzie mam do wyboru 9 trybów i
gdy z trybu : Gra przejdę na tryb : Własne czy Osobisty , gdzie mam swoje ustawienia , przyciskami
strzałek do góry/ na dół , to ustawienia przestawiają się z trybu Gra na tryb Własne automatycznie .

No ale to "stary" Philips z najwyższej półki :|.

Teraz to o takim można pomarzyć .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

phil7008

New member
Bez reklam
accu widzisz tlumaczyles chlopakowi co ma zrobic ,a on dalej swoje tak samo jak ja tlumaczylem o przeniesieniu obrazu z tableta na tv.Cureman czy przypisales swoje hdmi pod konkretne zrodlo za pomoca kolorowych przyciskow na pilocie w zakladce zrodla ? tak jak ja tlumaczylem pare stron wczesniej a teraz zrobil to accu?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Spróbuj może jeszcze wejść w : Ustawienia > Obraz > Styl Obrazu .
Może : Styl obrazu w opcji : Osobisty zresetować czerwonym przyciskiem na pilocie zdalnego sterowania
telewizorem i wtedy masz przywrócone orginalne ustawienie i jeszcze raz wprowadzić swoje ustawienia
i je potwierdzić przyciskiem : OK.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

cureman

Active member
Bez reklam
accu widzisz tlumaczyles chlopakowi co ma zrobic ,a on dalej swoje tak samo jak ja tlumaczylem o przeniesieniu obrazu z tableta na tv.Cureman czy przypisales swoje hdmi pod konkretne zrodlo za pomoca kolorowych przyciskow na pilocie w zakladce zrodla ? tak jak ja tlumaczylem pare stron wczesniej a teraz zrobil to accu?

Witam .No sory ze pytam i pytam ,miałem wiele telewizorów ale moj pierwszy Philips jest dla mnie totalnie skaplikowany w ustawieniach .W Samsungu np .po wybraniu trybu gra telewizor juz miał dostosowany obraz ,jasność ,wyłączenie uplynniaczy obrazu ,dostosowanie koloru .Uzytkownik w trybie gra nie ma juz wplywu na ustawienia obrazu .Tu w Philipsie (u mnie ) po wybraniu trybu gra znikają tylko uplynniacze obrazu ,czujnik swiatla i oszczędzanie energi i kolory pozostają bez zmian ,sa takie same jak w trybie normalnym .Ok doceniam czas i chęć pomocy .Zebralem ostatnie pytania w jednym miejscu aby nie pisac kolejnych postów .

1 Czy da sie wyłączyć w tym tv całkowicie oszczędzanie energi ( nie chodzi mi o cz.swiatla )
2 Czy w trybie gra warto włączyć kontrast dynamiczny ,czy z kontrastem dynamicznym gry beda wyglądały lepiej ( kolory ,jasność itd)
3 W czasie oglądania tv czasami pojawiają sie kwadraciki czy danie uplynniacza obrazu na Max zwiekszy te objawy czy zmniejszy ?
4 Ten model ma Dual Gaming View .
Czy ktos gra na konsoli i mi jest wstanie podać konkretne namiary ,tryby jak ma ustawione .Moj problem z grami polega na tym ze gry maja obraz swietny ale gry sa za ciemne ! .Wylaczenie czujnika światła nic nie zmienia .W konsoli xbox one nie ma ustawienia poziomu czerni ( w x360 jest ) .Nie wiem czy da wyłączyć sie całkowicie oszczędzanie energi .Jeszcze raz dziekuje za pomoc i cierpliwość !.Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:
Do góry