Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

asqinejem

New member
Czy u Ciebie tez wystepuje problem typu wyciaganie wtyczki z gniazda w celu bo cos tam ???.....
Wczoraj próbowałem metody z odłączaniem wtyczki, bo telewizor się sam zaczął wyłączać. Ta metoda nie poskutkowała, ale mam wrażenie, że problemy miały związek z pojawieniem się aktualizacji - po jej zainstalowaniu wszystko wydaje się już ok.
 

PeCha1982

New member
Mam pytanko odnośnie aktualizacji. Moja pierwsza w tym TV i dlatego wolę zapytać.

Na stronie aktualizacji dla 47pfl6008: 47PFL6008K/12 Philips 6000 series Niezwykle smukły telewizor LED 3D Smart 47PFL6008K 119 cm (47") Easy 3D DVB-T/C/S/S2 z dwustronnym systemem Ambilight XL i Pixel Precise HD - Philips Support
plik instalacyjny jest w różnych wersjach językowych, ale nie ma wśród nich polskiej. Czy mimo to można go pobrać i zainstalować, czy poczekać na PL, jeżeli w ogóle będzie?

Lepiej pobrać i aktualizować z pena czy za pośrednictwem WiFi (na TV pokazuje mi się monit o dostępnej aktualizacji)?

Być może w wątku gdzieś już przewinęło się takie pytanie, ale nie mogę go znaleźć, a tym bardziej odpowiedzi na nie.

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=pl&scy=pl&ctn=47PFL6008K/12
 

asqinejem

New member
plik instalacyjny jest w różnych wersjach językowych, ale nie ma wśród nich polskiej. Czy mimo to można go pobrać i zainstalować, czy poczekać na PL, jeżeli w ogóle będzie?
Pobierz to co jest, bo to wszystko to jedno i to samo.
Lepiej pobrać i aktualizować z pena czy za pośrednictwem WiFi (na TV pokazuje mi się monit o dostępnej aktualizacji)?
Według mnie możesz zrobić jak Ci wygodniej. Raz instalowałem aktualizacje z pendriva, ale tylko dlatego, że przez neta jej nie wyszukiwał, a na stronie Philipsa była.
 

darektz

New member

Dobrze byłoby gdyby opisali co ten firmware poprawia bo niestety opis dotyczy poprzedniej wersji. Nie zainstaluję tego jeśli nie będzie info, że naprawia problem przełączania w tryb 3D, co u mnie powoduje wyłączenia TV. Innych problemów nie mam więc nie będę ryzykował.
 

drqq

New member
za forum philipsa

Changelog:

QF2EU-0.173.46.0 (Date published: 2014-02-10)


  • Solution for picture moves 5 pixel right when in PC/ Game mode.
  • Solution on the level of the infobar on Bulgarian cable. (Blizoo operator).
  • Solution about HBBTV (through the red button) that gives a black screen instead of video content provided by the broadcast.
  • Improvements for Smart TV.
  • Improvements in Russia text database.
  • Improvements in audio/video sync in digital broadcast.
  • Improvements in Video on demand applications (Ukraine and Slovenia)
Ktoś potwierdzi widoczne przyśpieszenie smart tv?
Ja nadal mam problem z odbiorem kanałów HD przez tuner DVB-S.
Telewizor wrócił z serwisu z nowa płytą a problem nadal pozostał i powędrował z powrotem na serwis.
 

adamo_

New member
Bez reklam
za forum philipsa

Changelog:

QF2EU-0.173.46.0 (Date published: 2014-02-10)


  • Solution for picture moves 5 pixel right when in PC/ Game mode.
  • Solution on the level of the infobar on Bulgarian cable. (Blizoo operator).
  • Solution about HBBTV (through the red button) that gives a black screen instead of video content provided by the broadcast.
  • Improvements for Smart TV.
  • Improvements in Russia text database.
  • Improvements in audio/video sync in digital broadcast.
  • Improvements in Video on demand applications (Ukraine and Slovenia)
Ktoś potwierdzi widoczne przyśpieszenie smart tv?
Ja nadal mam problem z odbiorem kanałów HD przez tuner DVB-S.
Telewizor wrócił z serwisu z nowa płytą a problem nadal pozostał i powędrował z powrotem na serwis.


Przecież napisali że w Rosji, Ukrainie i Slovenii dotyczą te zmainy :):bober:
 

adamo_

New member
Bez reklam
Niestety już nie mam Philipsa 47pfl6008 :( Serwis stwierdził że nie naprawią ( opisywałem kilkadziesiąt wątków wcześniej mój problem z Philipsem ).

Dziękuję za pomoc Kiki-emu gdzie kupowałem TV i którego sklep zajął się moją sprawą od początku do końca po zgłoszeniu usterki matrycy.

Obraz rzeczywiście jest wspaniały. Chyba poczekam na wiosenne modele może coś będzie. Faktycznie tak jest że jak ktoś raz zobaczy Ambilight w domu to potem chce się dalej przynajmniej w moim przypadku. Pytanie co kupić w podobnej cenie innego ?


--
 
Ostatnia edycja:

rafcioha

New member
Problem z odbiorem kanałów HD przez tuner DVB-S2

za forum philipsa

Changelog:

QF2EU-0.173.46.0 (Date published: 2014-02-10)


  • Solution for picture moves 5 pixel right when in PC/ Game mode.
  • Solution on the level of the infobar on Bulgarian cable. (Blizoo operator).
  • Solution about HBBTV (through the red button) that gives a black screen instead of video content provided by the broadcast.
  • Improvements for Smart TV.
  • Improvements in Russia text database.
  • Improvements in audio/video sync in digital broadcast.
  • Improvements in Video on demand applications (Ukraine and Slovenia)
Ktoś potwierdzi widoczne przyśpieszenie smart tv?
Ja nadal mam problem z odbiorem kanałów HD przez tuner DVB-S.
Telewizor wrócił z serwisu z nowa płytą a problem nadal pozostał i powędrował z powrotem na serwis.


Ja również mam zamiar zgłosić do serwisu problem z tunerem sat (nie działają kanały hd jak u ciebie), ale szykuję większą listę usterek (niezgodności z umową ) wówczas będę chciał go zwrócić.
Ostatnio zauważyłem, że matryca coraz bardziej nierówno świeci zwłaszcza po bokach, a jak dokładnie się przyjrzeć to widać jak się rozwarstwia po śroudk bocznych krawędzi, gdzie widać jak światło od podświetlenia LED "ucieka koło ramki mocującej". Czegoś takiego nie widziałem w żadnym TV.
Wracając do tematu kolego drqq mam prośbę daj znać na PW jak wróci twój TV z serwisu. Miejmy nadzieję, że usuną tę usterkę. Na pewno nie jest to wina modułu CAM TechniCrypt CX ponieważ na moim poprzednim 55PFL6008 działał bez zarzutów.

Pozdrawiam i powodzenia bo w przypadku TV Philips powodzenie jest bardzo potrzebne :-(.
rafcioha
 

drqq

New member
No ja mam akurat moduł od cyfra+ ale to większego znaczenia nie ma...
serwisant twierdzi, że u niego po wymianie płyty wszystko działało i że to moduł mógł uszkodzić płytę (dziwne, że na moim module testował)

Ja ogólnie też daję im ostatnią szansę i jak dalej będzie nie tak to oddaje do sklepu i kupuje coś innej marki
 

darektz

New member
Ostatnio zauważyłem, że matryca coraz bardziej nierówno świeci zwłaszcza po bokach, a jak dokładnie się przyjrzeć to widać jak się rozwarstwia po śroudk bocznych krawędzi, gdzie widać jak światło od podświetlenia LED "ucieka koło ramki mocującej". Czegoś takiego nie widziałem w żadnym TV.
rafcioha

U mnie matryca świeci w miarę równo ale też mam ten efekt rozwarstwiania. Zewnętrzne szkło chroniące matrycę delikatnie odstaje od matrycy i tak jak piszesz światło świeci na ramkę. Wystarczy że delikatnie docisnę w tym miejscu i wtedy szkło styka się z matrycą a ramka przestaje świecić. Efekt uciekającego światła widzę tylko z bliska i nie przeszkadza mi to. Nie zauważyłem też żeby wpływało to negatywnie na oświetlenie matrycy. Mam tylko nadzieję że to rozwarstwianie nie będzie postępować.
 

lucjan 5

New member
Czy moglibyście napisać w jakich krajach były montowane Wasze telewizory. Chodzi o "światło na ramce" i rozwarstwienia na krawędziach matryc?
 

asqinejem

New member
Tak mam zamiar poczekać. A kiedy będzie Philips z Androidem ? może ktoś zna orientacyjne ceny?
Z tego co wiem, to w tym roku Philips ma wprowadzić telewizory z Androidem, ale póki co, tylko w najwyższych modelach.

BTW. Informacja z oficjalnego forum Philipsa dla ludzi, którzy liczą na to, że obsługa DTS w tym modelu się pojawi:
DTS is not and will not be supported on the 6xx8 models.

DTS has never been intended nor advertised to be supported on this series. This decision can and will not be addressed in the future.

DTS is only supported on the 7xx8, 8xx8 and 9xx8 series (2013).
 
Ostatnia edycja:

Michas303

New member
W takim razie może spytam o coś innego. Otóż przeczytałem w tym temacie że jest wiele wad jeśli chodzi o ten telewizor. 5k to trochę pieniędzy jest, w takim razie mógłby mi ktoś powiedzieć czy na pewno opłaca się go kupić ?
 
Do góry