Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

lucjan 5

New member
Tak jak pisze :) gdy zmieniam programy powinno na banerze się ujawniać tytuł np; filmu itp a tak jest kreska dwie godziny czyli np 19.00-19.30 i tyle. Kolega pracujący w serwisie RTV powiedział że powinna się wyświetlać informacja o np filmie,teleturnieju i jego czasie.

Żeby wyświetlić informację na temat aktualnej audycji, musisz nacisnąć klawisz Info. Możesz tu również uzyskać informację na temat następnej audycji, ale jeszcze następnej już nie. Gdy zmieniasz kanały przyciskami numerycznymi wyświetla się tylko logo stacji oraz informacja "telewizora", gdzie się znajdujesz. Jeśli użyjesz przycisków CH- lub CH+, wtedy wyświetli się informacja telewizora jaka to stacja, czas rozpoczęcia i zakończenia tego co oglądasz. Informację na temat programu lub filmu możesz uzyskać również będąc w Przewodniku Telewizyjnym. Musisz przesunąć się do interesującej Cię audycji, wtedy zostanie podświetlona. Naciskasz klawisz Info i uzyskujesz opis filmu lub programu.
 

lucjan 5

New member
Chyba z klawiszami numerycznymi i CH+ oraz Ch-, jest na odwrót niż napisałem. Ale tak czy owak wyświetlane są różne napisy w przypadku używania tych opcji zmian kanałów.
 

phil7008

New member
Bez reklam
lucjan czy przelaczysz numerkiem czy CH- + to i tak jest tak samo, o przewodniku wiadomo jak dziala niestety za kazdym razem trzeba czekac okolo 3 sekund zanim sie cokolwiek wyswietli po nacisnieciu przycisku info ,a przewodnik z internetu nie dziala stabilnie przynajmniej u mnie ,ponawiam pytanie czy u ludzi ktorzy korzystaja z CI pojawia sie jakas dodatkowa informacja obok loga kanalu?
 

accu

New member
Bez reklam
lucjan czy przelaczysz numerkiem czy CH- + to i tak jest tak samo, o przewodniku wiadomo jak dziala niestety za kazdym razem trzeba czekac okolo 3 sekund zanim sie cokolwiek wyswietli po nacisnieciu przycisku info ,a przewodnik z internetu nie dziala stabilnie przynajmniej u mnie ,ponawiam pytanie czy u ludzi ktorzy korzystaja z CI pojawia sie jakas dodatkowa informacja obok loga kanalu?

Witam uprzejmie ,
U mnie nie . Dopiero po naciśnięciu przycisku : menu opcji na pilocie , pojawiają się opcje takie jak :
Program
Napisy
Język dźwięku
Fonia I-II
Common Interface
Status
i w nich różne opcje . Najwięcej jest ich w : Status -jak : dźwięk , rodzaj kanału , zab. rodzicielskie ,
lista kanałów , poziom sygnału . jakość sygnału .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

phil7008

New member
Bez reklam
dziekuje za odpowiedz u Ciebie jest to sprawa przycisku, a u mnie trzeba sie naklikac w options itd. dodam ze menu Options dziala najwoooooolniej.
 

sebba

New member
Witam.


Ludzie pomocy! :blagam:

Mam ten tv w wersji 47 calowej od początku roku.
Póki co byłem z niego zadowolony mimo wszystkich tych wad wymienionych na tym forum
Kupiłem go głównie dla zachwalanego obrazu i ambi. Znałem wcześniej jego wady.

Ale dziś doprowadził mnie do szału. Walczę już 3 godziny i nic.

Telewizor cały czas się sam wyłącza i włącza. :x

Już wszystko mam o niego odłączone i dalej to samo.
Wyłączałem te go od sieci na parę minut i też nic.
Nie ma jakiegoś schematu tego wyłączania. Czasem co parę minut a czasem paręnaście minut działa.

Mam najnowsze oprogramowanie które TV sam sobie pobrał z netu.

Pozdrawiam.
 

sebba

New member
Spróbuj wyłączyć funkcję automatycznej aktualizacji listy kanałów.

Dzięki.

Ale mam wyłączone od samego początku.

Zauważyłem że te wyłączanie jest chyba jednak spowodowane uszkodzeniem TV.
Telewizor zachowuje się jak by mu wyciągać w trakcie pracy wtyczkę zasilania i powtórnie podłączać.

Dziwne ale TV czasem potrafi popracować nawet z 10 min a czasem co pół minuty się wyłącza.
Nie zdążę wtedy nawet wejść do konfiguracji!


Dzwonie do serwisu.
 

Hbrt

New member
Takie trzy sytuacje:

1. Podłączam Philipsa pod komputer, włączam weeb.tv, na monitorze komputera obraz chodzi w miarę płynnie, na tv ewidentnie bardziej skacze. Taki sam efekt występuje zarówno gdy podłączam tv pod laptopa, jak i pod komp stacjonarny. Co może być powodem?

2. Jakby okazało się, że komuś jednak udaje się oglądać filmy przez jakiś media server (np. PMS), które mają zewnętrzne polskie podpisy (czyli po transkodowaniu, jak rozumiem) i do tego filmy my nie skaczą / nie zrywają się / dają się przewijać itp. to będę naprawdę bardzo wdzięczny za info jak mu się to udaje. Ewentualnie, jeśli ktoś wskaże gdzie leży problem (ustawienia, tv, router).

3. HTC Desire 200 od Avans. Od ponad dwóch tygodni mam ping-ponga pomiędzy Saturnem a Philipsem, każdy z nich wypiera się promocji i zrzuca odpowiedzialność na drugiego, a mi chodzi o to, żeby ktoś podbił gwarancję i wystawił mi dokument sprzedaży (był to dodatek gratisowy, a nie sprzedaż za 1 PLN). Ktoś coś doradzi?
 

asqinejem

New member
1. Podłączam Philipsa pod komputer, włączam weeb.tv, na monitorze komputera obraz chodzi w miarę płynnie, na tv ewidentnie bardziej skacze. Taki sam efekt występuje zarówno gdy podłączam tv pod laptopa, jak i pod komp stacjonarny. Co może być powodem?
Musisz włączyć tryb gra lub komputer.
 

PeCha1982

New member
No i w końcu dojechał Phil.

Jest made in Hungary.
Wersja oprogramowania 0.171.51.0
Po włączeniu wyskakuje info, że jest nowsza wersja oprogramowania, ale na razie nie aktualizuję.

Jest w domu od czwartku i na razie nie zauważyłem jakichś specjalnych problemów.

Jako, że na początku nie miałem anteny, jako pierwszy na tapetę poszedł Smart.
Czy ja wiem czy to wolno działa? Nie mam porównania z innymi tv, ale jak dla mnie nie ma problemu. To, co zauważyłem, i nie wiem czemu tak działa, to jak żona w onetvod włączyła jakiś serial, to mniej więcej po 20 minutach się wyłączył (serial), potem włączyła go znowu, ale przewinęła do miejsca wyłączenia i znów po jakichś 20 minutach się sam wyłączył.
Nie jesteśmy nigdzie zarejestrowani, nic nie opłacamy, więc może to jakiś rodzaj demówki?
Zupełnie nie mam pojęcia dlaczego tak się stało, ale ogólnie to nie jest problem, bo jak chcemy coś obejrzeć, to jedziemy z dysków, także żadne VOD, tvnplayery, iple, czy inne tego typu rzeczy mnie nie interesują.
W youtubie rzeczywiście przydała by się klawiatura z pilota, ale poza tym raczej nie mam do tego zastrzeżeń.

TV działa normalnie, stabilnie z podłączonymi dwoma dyskami (1TB i 2TB) i penem - 8GB.

Zauważyłem jednak jeden problem jeżeli chodzi o oglądanie czegoś z dysków.
Otóż, to co było na dysku przed pierwszym podłączeniem do telewizora jest normalnie widoczne i można oglądać. Jednak chciałem na dysk wrzucić nowe pliki, odłączyłem od tv, podłączyłem do komputera, przekopiowałem z kompa na dysk, podłączyłem do tv i nie mogę znaleźć tych plików na dysku.
Są to pliki mkv i mp4. MKV ma około 4GB a mp4 - 200MB. Wcześniej takie pliki były odtwarzane, więc to nie problem z odczytem tego rodzaju plików, szczególnie, że inne, te nagrane wcześniej, są normalnie dostępne.

Mieliście może taki problem, wiecie jak to rozwiązać? Czy w ogóle da się?

I rzeczywiście podczas oglądania filmów szybkość menu bardzo znacząco spada, grafika w menu wyraźnie przeskakuje, a nie działa płynnie, jak powinna, ale czy to jakiś dyskwalifikujący problem, to bym nie powiedział.

Poza tym wszystkich ustawień jeszcze nie ogarnąłem. Na razie ustawienia wg tego, co podał asqinejem i jest OK.

Jeżeli chodzi o wielkość napisów w filmach są wielkości napisów na pasku na TVPInfo. Mogły by być wielkości tytułów na pasku, ale oglądanie nie przysparza mi specjalnych problemów, chociaż nie mogę powiedzieć żebym był właścicielem sokolego wzroku :)

Ja zadowolony, żona zadowolona, i chyba o to chodzi.

Aha, no i pilot. Pisał ktoś, że nie można po ciemnicy trafić w odpowiednie klawisze i często zdarzyło się trzymanie pilota do góry nogami.
Otóż nie da się go trzymać do góry nogami. Po pierwsze przyciski nie są symetrycznie ułożone, więc już chociaż dzięki temu nie powinno być możliwości pomyłki, a po drugie po włożeniu baterii pilot jest wyważony tak, że siłą rzeczy trzymam tak jak trzymać powinienem.
Co nie zmienia faktu, że gdyby przyciski były podświetlone, czy fluorescencyjne, to było by zdecydowanie łatwiej, ale podejrzewam, że to kwestia kilku dni i przyciski będą ogarnięte.

Jedyne, co mnie na razie martwi to te nie pojawiające się po wgraniu na dysk pliki. Bardzo mnie to martwi nawet bym powiedział...
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
Sebba, czy zachowujesz taką kolejność: telewizor wyłączasz pilotem, po kilkudziesięciu sekundach wyłączasz z sieci na kilka minut? Jeśli wyłączysz tylko z sieci z pominięciem pilota, telewizor powraca po włączeniu zasilania do stanu z przed "awarii energetycznej między Tobą a elektrownią".
 

sebba

New member
Sebba, czy zachowujesz taką kolejność: telewizor wyłączasz pilotem, po kilkudziesięciu sekundach wyłączasz z sieci na kilka minut? Jeśli wyłączysz tylko z sieci z pominięciem pilota, telewizor powraca po włączeniu zasilania do stanu z przed "awarii energetycznej między Tobą a elektrownią".

Zawsze wyłączam pilotem zanim wyciągam wtyczkę z TV


Właśnie wróciłem do domu po pracy i TV nadal wyłącza się i włącza a był wyłączony z sieci całą noc zanim go moja żona uruchomiła.


Jestem już po wstępnej rozmowie z serwisem i też myślą że jest coś nie tak z zasilaniem.
Będę jeszcze raz rozmawiał telefonicznie przy samym TV. Podobno mają mi podać kod do menu serwisowego aby wykluczyć pewne przyczyny.
 

lucjan 5

New member
Miejmy nadzieję, że uda się zdalnie usunąć tę "czkawkę". Koniecznie napisz jak się sprawy potoczyły. To bardzo cenne "doświadczenie" dla wszystkich na tym forum. Szkoda, że Twoim kosztem. Powodzenia.
 

mehias

New member
Witam.
Czytam i czytam o tym Philips 55PFL6008K/12 i naprawde mam mieszane uczucia. Zastanawiam sie jednak nad jego kupnem lecz bedzie dostepny dopiero za trzy tygodnie.
Stad moja prosba aby mi ktos doradzil czy oplaca sie czekac na tego :

-Philips 55PFL6008K/12 ?.......czy jednak kupic ?

-LG 60LA6208 ? ......ten LG jest troszke drozszy lecz nie wiele.....za podpowiedz serdecznie dziekuje
 

sebba

New member
Miejmy nadzieję, że uda się zdalnie usunąć tę "czkawkę". Koniecznie napisz jak się sprawy potoczyły. To bardzo cenne "doświadczenie" dla wszystkich na tym forum. Szkoda, że Twoim kosztem. Powodzenia.

Niestety TV zgłoszony do naprawy za 3 dni ma podjechać serwisant i zabrać sprzęt do serwisu.

Po rozmowie telefonicznej z konsultantem wygląda że prawdopodobnie uszkodzona jest płyta.
 
Do góry