Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

sebba

New member
Witam.
Czytam i czytam o tym Philips 55PFL6008K/12 i naprawde mam mieszane uczucia. Zastanawiam sie jednak nad jego kupnem lecz bedzie dostepny dopiero za trzy tygodnie.
Stad moja prosba aby mi ktos doradzil czy oplaca sie czekac na tego :

-Philips 55PFL6008K/12 ?.......czy jednak kupic ?

-LG 60LA6208 ? ......ten LG jest troszke drozszy lecz nie wiele.....za podpowiedz serdecznie dziekuje


Nie wiem czy się opłaca.
Ja bym chyba już po raz drugi tego TV nie wybrał.
Za dużo krwi mi napsuł po 2 miesiącach (szczegóły w tym temacie)

Nawet się zastanawiam nad odsprzedażą :?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Philips wypuścił dla telewizorów z 2013 r. serii 6xx8 , 7008/7108 , 8008 , 8708 , 8908 i 9708 nową wersję
firmware :
QF2EU-0.173.46_0

Date published : 2014-02-10
Generation Date : 30/01/2014 01:06:24
Jest chyba jeszcze niedostępna , ale mogę się mylić .

Philips: Anleitung zur manuellen TV-Firmware-Installation | Toengel's Philips Blog / TP Vision Blog / WOOX Innovations Blog

( niemiecka instrukcja wykonywania instalacji aktualizacji oprogramowania telewizora Philips )

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

PeCha1982

New member
Wczoraj pisałem o swoim problemie z niewidocznymi nowymi plikami na dyskach podłączanych do TV.

W instrukcji znalazłem takie oto coś:

Skanowanie połączeń
Aby ponownie przeskanować wszystkie połączenia telewizora i
zaktualizować menu Źródło, naciśnij przycisk o OPTIONS,
wybierz kartę Opcje na pasku menu, wybierz opcję Skanuj
połączenia i naciśnij przycisk OK.
Niby w porządku, ale w którym momencie trzeba wejść w opcje?

Podczas oglądanie TV mam w Opcjach Ustawienia ekologiczne, Obraz i dźwięk, Opcje.
Czyli powinienem wybrać Opcje. Niestety jedyne co jest do wyboru to: Napisy, Język napisów, Język dźwięku, Status, HbbTV na tym kanale i niepodświetlone Fonia I-II i Common interface (Wspólny interfejs). Nie ma czegoś takiego jak Skanuj podłączenia.

Po wciśnięciu ikonki domku mam, Pomoc, Satelita, TV, Smart TV, Źródło, Przew.(odnik?)TV, Nagrania, Skype, Konfiguracja.
Podświetlam Źródło i nie mam możliwości wciśnięcia Options. Po wcisnięciu strzałki w dół jest Przeglądaj USB - prowadzące do dysków, Przeglądaj sieć, HDMI 1-4, SCART, Y Pb Pr.
Po wejściu w przeglądanie USB widzi mi oba dyski, jest możliwość wciśnięcia na pilocie OPTIONS, ale po wejściu w Opcje mam do wyboru: Powtórz, Losowo, Szybkość pokazu slajdów, Efekt przejścia w pokazie slajdów, DivX(R)VOD i niepodświetlone Usuń urządzenie offline.

Czy mógłby ktoś z Was napisać mi ścieżkę do tego Skanowania połączenia?
 

strzala

Member
Jest inny sposób na Twój problem. Przy pierwszym podpięciu nośnika do TV jest on skanowany i na nośniku tworzony jest plik, który z tego co pamiętam nazywa się mediadb coś tam. Nie jestem pewien, ale może to być ukryty plik. Są tam przechowywane informacje o zeskanowanych plikach. Przy kolejnych podpięciach nośnika telewizor listę multimediów wczytuje właśnie z tego pliku i nie musi wykonywać skanowania. Jeśli dokonasz na dysku zmian, czyli coś dodasz lub usuniesz, to od razu wykasuj też ten plik mediadb i gdy podepniesz znośnik do TV, to nastąpi normalne skanowanie.
 

mehias

New member
Nie wiem czy się opłaca.
Ja bym chyba już po raz drugi tego TV nie wybrał.
Za dużo krwi mi napsuł po 2 miesiącach (szczegóły w tym temacie)

Nawet się zastanawiam nad odsprzedażą :?


Poczekam jeszcze pare dni i zobacze czy wniesie jakies zmiany to nowe firmware......
 

PeCha1982

New member
Jest inny sposób na Twój problem. Przy pierwszym podpięciu nośnika do TV jest on skanowany i na nośniku tworzony jest plik, który z tego co pamiętam nazywa się mediadb coś tam. Nie jestem pewien, ale może to być ukryty plik. Są tam przechowywane informacje o zeskanowanych plikach. Przy kolejnych podpięciach nośnika telewizor listę multimediów wczytuje właśnie z tego pliku i nie musi wykonywać skanowania. Jeśli dokonasz na dysku zmian, czyli coś dodasz lub usuniesz, to od razu wykasuj też ten plik mediadb i gdy podepniesz znośnik do TV, to nastąpi normalne skanowanie.

Znalazłem ten plik. Był ukryty. Usunąłem go i podłączyłem dysk do TV. Niestety plików w dalszym ciągu nie było.

Jeszcze trochę pogrzebałem i znalazłem to Skanowanie.

Oto ścieżka:
Na pilocie wciskamy Domek => przechodzimy na Źródło i potwierdzamy OK => przechodzimy w prawo na USB, które zmienia się na Przeglądaj USB => na pilocie wciskamy OPTIONS => pokazuje się Skanuj połączenia => klik na OK, krótki skan urządzeń i pliki już są :D

Jestem ciekaw czy to Skanuj połączenia będzie widoczne bez wcześniejszego usunięcia pliku z dysku. Na pewno to sprawdzę, bo jest jeszcze kilka plików do przeniesienia na dyski.
 

asqinejem

New member
QF2EU-0.173.46.0 (Date published: 2014-02-10)

Solution for picture moves 5 pixel right when in PC/ Game mode.
Solution on the level of the infobar on Bulgarian cable. (Blizoo operator).
Solution about HBBTV (through the red button) that gives a black screen instead of video content provided by the broadcast.
Improvements for Smart TV.
Improvements in Russia text database.
Improvements in audio/video sync in digital broadcast.
Improvements in Video on demand applications (Ukraine and Slovenia)
Wczoraj telewizor znów się zaczął sam wyłączać, ale po aktualizacji jest OK.

Odnoszę wrażenie, że Smart po aktualizacji szybciej się uruchamia. Oczywiście YouTube działa tak samo powoli, ale chciałbym, żeby w przyszłości ukazała się poprawka wyszukiwarki, a dokładniej aby literki w wyszukiwarce nie były ułożone w jednym rzędzie, a kilku (jak to jest np. w Vimeo czy ipla) - jest to dużo wygodniejsze i szybsze rozwiązanie.
 
Ostatnia edycja:

nonz

New member
Powiem wam jedną rzecz która dała mi do myślenia.
Po przeczytaniu tego tematu nie bez obaw (miesiąc temu) postanowiłem kupić 42pfl6008.

Pierwsze wrażenie - Super!
Ale jak to bywa z czasem zacząłem zwracać uwagę na szczegóły szczególnie te, które tak obszernie tu opisaliście.

No i zaczęło się: wolne menu, wolny smart itd.

W tym czasie gościłem kilka wycieczek i za każdym razem wolałem uprzedzić moich gości o mankamentach tego tv (sam nie wiem czemu)...

Podejście zmieniłem niedawno - wpadł kumpel, podłączył konsolę, pobawił się smartem i pogrzebał w ustawieniach by zmienić źródło i?

Nawet nie zauważył że coś jest "nie tak". (student informatyki-w domu wyższa półka sony, sharp)

Nie wiem czy ostatnie trzy aktualizacje coś zmieniły ale patrząc przy normalnym użytkowaniu dla mnie jest dobrze, nawet bardzo dobrze.

Dlatego wszystkich niezadowolonych proszę o chwile namysłu czy wady które wam tak przeszkadzają nie są efektem kilku opinii w tym temacie.

Dla mnie wadą jest tylko wolne menu przy oglądaniu dużych filmów przez usb/dlna.

Czy kupiłbym go ponownie? Nadal: TAK :)

P.S. Zauważalny spadek jakości obrazu u mnie spowodowany był włączonym trybem "komputer" - tego trybu nie polecam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brawo - jak zawsze prawidłowe ustawienia do potrzeb gwarantują w klasie cenowej naprawdę znakomita jakość obrazu.
A dla mnie to absolutnie najważniejsza rzecz.
 

lucjan 5

New member
Nonz, też mam 42". Ciągle nie mogę zrozumieć narzekań na ten telewizor. Ile razy go włączam nie mogę się nadziwić jakości obrazu HD (dvbt), wyśmienitej czerni i kolorom. Dziwię się dlatego, ponieważ niektórzy narzekają na czerń w tym modelu. Kilka osób, które u mnie były, nie wyobrażały sobie by czerń mogła być jeszcze "czarniejsza" niż ta którą pokazuje mój telewizor. Może badania fachowym sprzętem wykazały by jej niedoskonałość. Co do szybkości działania różnych funkcji, mam radę dla niezadowolonych. Jeśli się gdzieś spieszycie, to nie włączajcie telewizora.
 

asqinejem

New member
Dziwię się dlatego, ponieważ niektórzy narzekają na czerń w tym modelu. Kilka osób, które u mnie były, nie wyobrażały sobie by czerń mogła być jeszcze "czarniejsza" niż ta którą pokazuje mój telewizor. Może badania fachowym sprzętem wykazały by jej niedoskonałość.
Ludzie narzekają na czerń, ale w określonych warunkach (więc nie wiem czego tu nie potrafisz zrozumieć). W dzień czerń jest OK, w nocy, przy zgaszonym świetle, czerń "świeci" - ale to "urok" lcd (w tym tv i tak opcja dynamicznego podświetlenia pomaga ograniczyć to świecenie).
Co do szybkości działania różnych funkcji, mam radę dla niezadowolonych. Jeśli się gdzieś spieszycie, to nie włączajcie telewizora.
:hmm:
 

mehias

New member
Do ludzi dobrej woli......Czy moze ktos napisac co wnosi nowy soft ?

Chce kupic .......Philips 55PFL6008K/12, 140 cm ..... ale jesli problemy jak czytam na forum dalej istnieja raczej wezme........ LG 60LA6208, 151 cm , ktory jest wiekszy i w podobnej cenie.
 
Ostatnia edycja:

asqinejem

New member
Do ludzi dobrej woli......Czy moze ktos napisac co wnosi nowy soft ?
Wrzucałem nieco wcześniej listę zmian... Ja w trybie gra lub komputer nie miałem tych problemów, które wyeliminowali :D, a poza tym (jak pisałem) menu Smart wydaje się działać nieco szybciej (ale to może złudzenie?).

Poza tym, widocznych zmian nie widzę, ale za wcześnie by oceniać.
 

mehias

New member
Wrzucałem nieco wcześniej listę zmian... Ja w trybie gra lub komputer nie miałem tych problemów, które wyeliminowali :D, a poza tym (jak pisałem) menu Smart wydaje się działać nieco szybciej (ale to może złudzenie?).

Poza tym, widocznych zmian nie widzę, ale za wcześnie by oceniać.

Czy u Ciebie tez wystepuje problem typu wyciaganie wtyczki z gniazda w celu bo cos tam ???.....
Lub samoistne wylaczanie sie telewizora ???........
 
Do góry