Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

rvlauren

New member
Siemka. Dawno tu nie zaglądałem i widzę gorące rozmowy.
Więc poucinam kilka spraw na początek np.:

Czerń
nie spodziewajcie się przy fajnych rozjaśnionych paramkach mega ciemnego obrazu np przy scenach nocnych to jest podświetlone bocznie a nie led edge !!!
Dzwięk
mały sub robi swoje mimo małych głośniczków tv jest spoko
Obsługa
dla mnie jest ok nie jest to może gigant szybkości i ma sporo błędów ale powoli je po prostują w philu kilka spraw po sofcie 44 uległo zmianom ale czy lepiej tego nie zauważyłem
DLNA
u mnie działa dobrze TVersity i Divx Media Server obydwa spełniają swoje zadania problem jest troszkę z 3D ponieważ potrafi zaciąć ale przewijanie stop ponowne odtwarzanie jest git najlepiej ogląda się fotki HD muzyka ok
Bolączki
heh, cóż tv przynajmniej mój ma pewien niuans po prostu sam się wyłącza ot tak. Ma taką przypadłość bez powodu sobie myk i koniec oglądania. Załączysz i sam za chwilę znów się wyłączy. Pomaga wyłączyć go na 2-3 min przyciskiem on/off i ponownie załączyć go tym samym przyciskiem z tyłu tv. Potem gra sobie jakiś czas bez tych dolegliwości.
 

asqinejem

New member
heh, cóż tv przynajmniej mój ma pewien niuans po prostu sam się wyłącza ot tak. Ma taką przypadłość bez powodu sobie myk i koniec oglądania. Załączysz i sam za chwilę znów się wyłączy. Pomaga wyłączyć go na 2-3 min przyciskiem on/off i ponownie załączyć go tym samym przyciskiem z tyłu tv. Potem gra sobie jakiś czas bez tych dolegliwości.
Spróbuj wyłączyć funkcje "automatyczne wyłączanie tv", "wyłącznik czasowy" i funkcję automatycznej aktualizacji listy kanałów. Może to pomoże na to wyłączanie...
 

czehuziom

New member
I tu masz rację - bo te modele się wyprzedały do końca. Jest możliwość, że wkrótce pojawią się całkiem nowe serie...
Jeśli Ci się nie pali to poczekaj miesiąc.
Ja właśnie miałem zamiar kupić 42pfl6008, jeszcze kilka dni temu był w dobrej cenie 2700 zł. Zastanawiam się czy jest sens czekać na nowy model, czy może poszukać tego tv w innym sklepie. Obawiam się, że jeżeli wyjdzie nowy sprzęt to za tę kasę otrzymam jakościowo gorszy tv mimo, że nowszy.
 

FABNPG

New member
Część z Was delikatnie odradza zakup - rozumiem to. A czy w takim razie mogę prosić o podanie jakiejś alternatywy? Na pewno jesteście bardziej zorientowani w bieżącej ofercie.

Co do czekania nawet kilka tygodni to nie widzę problemu przy założeniu, że oferta np. philipsa będzie tak samo atrakcyjna jakościowo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo dobry model.
Extra czerń, równe podświetlenie matrycy, bardzo dobry dźwięk Ambivoox,pasywne 3d i pełen Internet.
Matryca natywna 100Hz, ambilight, Niski Input Lag,
 

phil7008

New member
Bez reklam
To bardzo dobry model.
Extra czerń, równe podświetlenie matrycy, bardzo dobry dźwięk Ambivoox,pasywne 3d i pełen Internet.
Matryca natywna 100Hz, ambilight, Niski Input Lag,

jezeli moge to nie zgodze sie z : pierwszym- bez polepszaczy degradujacych obraz, czern jest granatowa, drogim-nie kazdy trafia na rowne podswietlenie,mi sie udało ale inni tego szczescia nie mieli,a jest ich niestety wiecej;),trzecim-dzwiek po wygrzaniu suba jest w miare;) wczesniej pierdzial jak z kubka ;) czwartym- 3D ok;), piatym- zartujesz z tym internetem prawda? brak flasha lub html5 to pelen internet? sprobuj na chwile przestac brac proszki na uspokojenie i przewin strone w tej "przegladarce" a zapewniam cie ze tv wyleci przez okno ,szóstym- 2x ambi ? duzy niedosyt przynajmniej dla mnie ,siodmym-okolo 50ms to niski input lag? ;) oczywiscie w trybie gra ,bez wspomagacza 150ms
 

asqinejem

New member
To bardzo dobry model.
Extra czerń, równe podświetlenie matrycy, bardzo dobry dźwięk Ambivoox,pasywne 3d i pełen Internet.
Matryca natywna 100Hz, ambilight, Niski Input Lag,
Proszę o jakiś dowód, że matryca ma 100Hz. Piszesz np. o "pełnym Internecie" i "równym podświetleniu matrycy", więc ciężko mi uwierzyć, by ten telewizor miał również matrycę 100 Hz.
trzecim-dzwiek po wygrzaniu suba jest w miare;) wczesniej pierdzial jak z kubka ;)
Ten głośnik odtwarza całe pasmo, więc ciężko go nazwać subem :p.
 

SDman

Banned
Ten głośnik odtwarza całe pasmo, więc ciężko go nazwać subem :p.

Witam,
jeżeli TV ma korektor to tylko i wyłącznie tutaj możemy uzyskać bardzo dobry dźwięk.
50ST60 po ustawieniu korektora i trybu odł. gł. od ściany - Do 30 cm jest
w pierwszej lidze pod względem jakości dźwięku.
Inne tryby to porażka.
Mowa oczywiście o schemacie jak TV
stoi od ściany 20-50 cm (wytwarza się jakby komora kolumny), na ścianie żaden nie zagra dobrze
oprócz Sony serii X

Pozdr.
 

lucjan 5

New member
To bardzo dobry model.
Extra czerń, równe podświetlenie matrycy, bardzo dobry dźwięk Ambivoox,pasywne 3d i pełen Internet.
Matryca natywna 100Hz, ambilight, Niski Input Lag,

Zgadzam się co do czerni, jest CZARNA. Nie wiem jak ustawione są parametry u tych, którzy na nią narzekają. Podświetlenie też bez zarzutu.
 

asqinejem

New member
Zgadzam się co do czerni, jest CZARNA. Nie wiem jak ustawione są parametry u tych, którzy na nią narzekają. Podświetlenie też bez zarzutu.
Nawet jak jest włączone dynamiczne podświetlenie, czujnik światła, itd, to czerń nie może być czarna w takim telewizorze i koniec. Nie mam zamiaru dyskutować co dla kogo wydaje się czarne, bo wystarczy włączyć film w nocy i zgasić światło (widać, że czerń w telewizorze świeci)... ale ja mówię w końcu o rzeczach oczywistych i każdy kto bierze leda raczej wie o ograniczeniach technologi pod tym względem...
 

SDman

Banned
Nawet jak jest włączone dynamiczne podświetlenie, czujnik światła, itd, to czerń nie może być czarna w takim telewizorze i koniec. Nie mam zamiaru dyskutować co dla kogo wydaje się czarne, bo wystarczy włączyć film w nocy i zgasić światło (widać, że czerń w telewizorze świeci)... ale ja mówię w końcu o rzeczach oczywistych i każdy kto bierze leda raczej wie o ograniczeniach technologi pod tym względem...

Witam,
nie każdy, nie każdy -moim skromnym zdaniem sam @kiki nadużywa słowa "extra" określenie
"bardziej niż dobra" byłoby w sam raz ;).

Pozdr.
 

maximus86

New member
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż jestem nowym użytkownikiem tego telewizora i mam go już równy miesiąc,oczywiście zaraz po zakupie dokonałem dwóch aktualizacji softu i powiem tak,(korzystam z tunera VU+ i nie korzystam z tv naziemnej) iż według mnie za tę cenę w Led to:

- czerń przy odpowiednich ustawieniach obrazu jest b. dobra i dodatkowo reszta kolorów jest również elegancka (polecam w HD obejrzeć "Grawitację" jeśli dobrze wszystko masz ustawione to zobaczysz w niej głębie czerni w tym tv na zadowalającym poziomie a dodatkowo poznasz możliwości obrazowe tego tv ;) )

- ogólnie obraz na tym tv jest według mnie jak na leda za tę cene elegancki (brat ma plazmę panasa i mówi, tak jak ja, że na philipsie nie widzi wielkiej różnicy - ale oczywiście obaj potwierdzamy, że plazma troszkę ma lepszy obraz,), mam wyłączony efekt teatru, dynamiczny kontrast i zaawansowaną ostrość,

- dodatkowo co do obrazu korzystam z funkcji eco i czujnika oświetlenia - obraz pozostaje na poziomie wspomnianym wyżej,

- kanały SD wyglądają naprawdę dobrze (testuje głównie obraz na Stars TV, TV Disco, gdzie jakość nadawanego obrazu jest ogólnie słaba, a na tym tv wygląda to naprawdę fajnie)

- korzystam z automatycznego wyłącznika tv po 1h bezczynności i żadnych niekontrolowanych wyłączeń i zwiech nie mam

- dźwięk w tym tv uważam, że jest na b. dobrym poziomie, w porównaniu z innymi ledami, które widzialem w sklepach (wybór tv trwał ok 2 tygodni)

- ambilight nawet jako że jest podwójny, a nie potrójny i tak robi wyśmienite wrażenie podczas oglądania (co wraz z bardzo dobrym obrazem na ekranie potęguje efekt miłego oglądania tv)

- co do przeglądarki internetu, to powiem tak: jak komuś przede wszystkim zależy na niej w tv, to lepiej niech kupi sobie panasa,samsunga lub lg, bo jednak ten tv demonem prędkości nie jest...

- co do smarta, również patrz punkt wyżej ;)

- co do youtube, również patrz punkt wyżej ;) (tutaj mam również spostrzeżenie, że wolne działanie tego playera zastosowanego w tym tv również występuję w najnowszych oprogramowaniach tunerów satelitarnych VU+ itp. i tam również działa wolno tak jak w tym tv więc dla mnie to nie nowość...)

- pilot ogólnie rewelacja,

- pasywne 3D z ambilight po prostu wyśmienite (obraz żyleta),

- menu ogólnie jest wolniejsze niż w innych tv, ale co aktualiacja to widać postępy w działaniu i aktualnie jest zadowalające (pierwsze po odpaleniu tv ze sklepu było mega wolne),

- z nagrywania na hdd i pena nie korzystam,

- funkcja dlna z VU+ (mam w nim dysk) działa ok, oglądać idzie bez problemu (jedynie przewijanie filmów mkv powoduje zacinania i lepiej tego obecnie nie robić).

Ogólnie na koniec chciałbym powiedzieć, że każdy tv ma jakieś wady i zalety i niech każdy sam zdecyduje co dla niego jest ważne w tv... A przez to że dużo nawraca się do tego co jest oczywistością w tym tv to jest tutaj setka stron niepotrzebnych i jak się szuka czegoś konkretnego to niepotrzebnie traci się czas...

Jako zwykły użytkownik powiem krótko, jeśli nie zależy Ci na wypasionym smarcie, i super szybkim menu, a chcesz mieć tv z dobrym obrazem, dźwiękiem i przede wszystkim z AMBILIGHT, który robi super klimat podczas oglądania tv to możesz za tę cenę kupić ten model i będziesz zadowolony.

Jeśli zależy Ci na rzeczach, o których wiadomo, że są problemy/wolne to lepiej kup coś innego...

PS. Co do wyłączania samoczynnie się tv, to przeczytałem, gdzieś na zagranicznych forach, że często w tych tv, błąd użytkownika podczas aktualizacji softu to powoduje...
Najważniejsze jest, żeby po aktualizacji softu najpierw wyłączyć tv przyciskiem z pilota a potem na minimum 2minuty, a nawet najlepiej na 3-4 odłączyć go z prądu i wtedy jest ok.
Ja tak zawsze robię po aktualizacjach i do tej pory żadnych problemów.
Dodatkowo wariację powodują różne urządzenia podłączone do tv, a które niestety nie są kompatybilne z nim (hdd,pendrivea).

PS2. Moja ciocia kupowała taki sam tv razem ze mną i ustawiłem jej wszystko tak jak u mnie i u niej również wszystko jest w porządku.
 
Ostatnia edycja:

nonz

New member
Zgodzę się z maximus86

Po trzech tygodniach mam podobne wrażenia.
Co do obrazu i dźwięku nie mogę narzekać ale jak to na forach bywa - nie pisze się o zaletach tylko o wadach bo one powodują najwięcej emocji.

Korzystam z wszystkich funkcji tego tv poza nagrywaniem na hdd i jestem zadowolony ale żeby tradycji stało się zadość wymienię\powielę problemy które wystąpiły także u mnie:
- wolne menu przy oglądaniu filmów przez usb/dlna
- błąd hdcp przy podłączeniu telefonu (Xperia Z) przez miracast (łączy się bez problemu ale większość aplikacji z racji ochrony praw autorskich wywala błąd)
- samoczynne wyłączanie (powodowane przez jednego pendrive'a - inne działają bez zarzutu)

I to by było na tyle.
Z ciekawości poszperałem w google i niestety nadal za cenę 2700,- nic lepszego dla siebie nie znalazłem.
 

asqinejem

New member
PS. Co do wyłączania samoczynnie się tv, to przeczytałem, gdzieś na zagranicznych forach, że często w tych tv, błąd użytkownika podczas aktualizacji softu to powoduje...
Najważniejsze jest, żeby po aktualizacji softu najpierw wyłączyć tv przyciskiem z pilota a potem na minimum 2minuty, a nawet najlepiej na 3-4 odłączyć go z prądu i wtedy jest ok.
Zawsze robię to co Philips zaleca, a jednak problemy są. Pomoc techniczna zaleca w tym przypadku wyłączenie kilku funkcji (w chwili obecnej wydaje się, że jest już ok), ale po co one w takim razie są?
Dodatkowo wariację powodują różne urządzenia podłączone do tv, a które niestety nie są kompatybilne z nim (hdd,pendrivea).
Pendriva mam podłączonego tylko na czas oglądania filmów, więc to nie jest problem z nim...
 

lucjan 5

New member
Nawet jak jest włączone dynamiczne podświetlenie, czujnik światła, itd, to czerń nie może być czarna w takim telewizorze i koniec. Nie mam zamiaru dyskutować co dla kogo wydaje się czarne, bo wystarczy włączyć film w nocy i zgasić światło (widać, że czerń w telewizorze świeci)... ale ja mówię w końcu o rzeczach oczywistych i każdy kto bierze leda raczej wie o ograniczeniach technologi pod tym względem...
Czy jest możliwe, że w Twoim telewizorze jest usterka, która uniemożliwia osiągnięcie efektu zadowalającej czerni? Bo nie zauważyłem by wiele osób narzekało w tej sprawie. Teraz bez żartów. U mnie czerń najlepiej widoczna jest wieczorem przy wygaszonym oświetleniu. Mam pokój z oknami od południa i północy, bardzo jasny z białymi ścianami i dwumetrowym panoramicznym lustrem na przeciwko telewizora, które tworzy efekt trzeciej ściany z oknem. Dlatego w dzień muszę siadać dokładnie na wprost telewizora (stojącego przy wschodniej ścianie) by nie mieć odbić. Jednak lustro za plecami trochę przeszkadza. Dlatego czerń doceniam głównie wieczorami lub przy pochmurnych dniach.
 

Hbrt

New member
to znaczy co sie dzieje? przeinstaluj go jak masz problemy ,ps3 i uniwersal media maja problemy z przewijaniem
tu masz poradnik jak skonfigurowac serviio
http://www.hdtv.com.pl/forum/996315-post2131.html

Skonfigurowałem Serviio wg tych parametrów; tv widzi pliki, ale na kilkanaście prób odpaleń różnych plików, raz tylko zaczął faktycznie odtwarzać coś, tyle że niestety bez napisów. W innych przypadkach albo zatrzymuje się akcja na czarnym ekranie i niebieskim pasku, krążącym w nieskończoność, albo na samej tapecie menu, gdzie reszta znika.

PMS i UMS - przy oglądaniu transkodowanych filmów (jak rozumiem to jedyna opcja, by działały podpisy) w tv nie działa poprawnie przewijanie itp. Tv nie widzi właściwej długości filmu (z reguły pokazuje ruchomy czas kilku godzin). Jest to o tyle irytujące, że nie można ani niczego cofnąć jeśli się przeoczyło, ani obejrzeć filmu np. od połowy.
 
Do góry