Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

bla.zej

New member
Ja mam pytania co do samego obrazu, znawcą czy ekspertem jakimś nie jestem, ale ogólnie to co wyświetla 6008 bardzo mi sie podoba, lecz kilka rzeczy mi nie daje spokoju, mianowicie, przy filmach Full HD, przy scenach gdy kamera się wolno przesówa czy "jedźie" obraz się zacina, przeskakuje - nie jest płynny. Myślałem że to wina formatu bądź samego pliku, lecz występuje to w każdym rodzaju filmu. Ktoś wie o co z tym chodzi ?
 

asqinejem

New member
oczywiscie ze sie wie jest to wina wylaczonego uplynniacza PNM
Ja bym powiedział, że jest to wina tego, że filmy są nagrywane w szybkości ~24 kl/s i przy przesuwaniu obrazów mogą występować takie przycięcia. W takich przypadkach może pomóc upłynniacz, który z kolei w "normalnych" scenach tworzy "teatr".
 

Hbrt

New member
Wygląda na to, że bez osobnego zestawu nie da się komfortowo oglądać filmów via DLNA z podpisami.

Mam też problem przy oglądaniu filmów / weeb.tv z PC podłączonym przez HDMI. Na tv obraz ma czasem przycinki, przez kilka sekund chodzi jakby miał jakieś 5 klatek na sekundę. Częściej się to dzieje przy 1080p.

Pomyślałem że to może kwestia karty graficznej (chociaż to trochę dziwne, bo mimo wszystko GTX 560 TI nie jest aż tak z dupy), podłączyłem do tv służbowego lapka i efekt jest podobny.

Czego to może być kwestia? TV, komp, kabel HDMI?
 

rafcioha

New member
Napisał asqinejem Zobacz post
Pojawiła się pierwsza (chyba nie ostatnia?) zmiana w nowej wersji oprogramowania:

Nie dotyczy 6008 .

http://www.p4c.philips.com/files/4/4...12_fhi_eng.pdf
jaja sobie robia z takimi "aktualizacjami" ciekawe po co umieszczaja je w innych modelach jak aktualizacja tyczy jednego modelu ,zamiast wziasc sie za prawdziwe problemy to robia taka zapchajdziure

to mówi wszystko o podejściu Philipsa a raczej TP Vision do użytkowników i ich problemów tymi telewizorami. TO CZYSTA KPINA !!!!

Może KIKI to skomentuje :) :) :)
 

tomokonio

New member
Witam kupiłem 47 6008 w grudniu przed świętami dostałem smarta za 1zł
Moje wrażenia są takie , że obraz w swojej klasie ma bardzo dobry i to chyba największy plus.... Menu p o w o l n e ale można się przyzwyczaić
Odbieram sygnał z nc+ i korzystam z ps3 i z tym też problemów nie ma
Z ps3 media server i universal med serv różnie bywa ale pomaga reset routera. Problemu z samoczynnym wyłączaniem nie zauważyłem po aktualizacji z grudnia (wcześniej raz)NAJGORSZĄ ZMORĄ JEST NIERÓWNOMIERNE PODŚWIETLANIE ale dziwne jest to że zauważyłem to dopiero po 2 tygodniach użytkowania"(czas świąteczny) świecą mi dwa dolne rogi i mam wrażenie że z czasem coraz bardziej teraz zauważam że górny środek zaczął świecić i zajebiście to wszystko przeszkadza w nocnym oglądaniu .Moje pytanie to: po jakim czasie można oddać towar z
powodu niezgodności z opisem i czy korzystając z promocji (smartfon za 1 zł) jest to wogule możliwe. A jeśli chodzi o ambilajt to przez pierwsze dwa tygodnie cieszył tak jak i 3d a potem do lamusa....
Pozdrawiam!
 

phil7008

New member
Bez reklam
mnie tam ambi chyba sie nigdy nie znudzi ;P
Rafcio co do komentarza KIKIEGO to cuz on moze powiedziec ,on tylko sprzedaje te tv... a wogole to wiesz ze u niego dziala wszystko na najwyzszym poziomie, on zawsze uruchamia aplikacje pojedynczo ,ma extra czern i wogole kazdy tv ma w domu o ktorym mowa... ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie każdy ma tak jak Ty, więc nie wsadzaj wszystkich do swojego wora.
Nie którzy mają więcej niż jeden pokój i więcej niż jeden telewizor.
Znam ludzi którzy mają kilkanaście telewizorów w swoim domu. Wiem że to jest nasza cecha narodowa zazdrościć innym, ale to musisz się przenieść na inny portal. Tu się rozmawia i pomaga rozwiązywać problemy. Tam się dokopuje innym, więc proszę zmień ton...
I trzymaj się regulaminu.
Telewizor mam w domu i się cieszę bo gra extra.
 

asqinejem

New member
Znam ludzi którzy mają kilkanaście telewizorów w swoim domu. Wiem że to jest nasza cecha narodowa zazdrościć innym
Wiesz... każdy ma inne priorytety i to, że ktoś nie ma w domu kilkunastu telewizorów, to nie znaczy, że zazdrości temu, kto ich tyle posiada, więc nie wiem po co takie teksty?
Telewizor mam w domu i się cieszę bo gra extra.
Fajnie, widocznie masz model 6008 (pytanie tylko z którą wersją oprogramowania?) jedyny w swoim rodzaju. Praktycznie żaden użytkownik na tym forum nie napisał, że menu działa sprawnie, przełączanie kanałów działa sprawnie, a na prędkość działania smart narzeka praktycznie każdy (są wyjątki, którym prędkość działania wystarcza i cieszą się chyba z tego, że aplikacje w ogóle działają). Tylko u Ciebie wszystko gra extra!
 

phil7008

New member
Bez reklam
kiki troszke dystansu po co sie tak bulwersujesz ;) pisze tylko o tym co przeczytam na tym forum nic nie jest wyssane z palca ,i wierz mi napewno ci nie zazdroszcze ;) i dziwi mnie to ze w taki sposob traktujesz ludzi ktorzy maja inne zdanie jak Ty.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

FABNPG

New member
To ja powtórzę moją prośbę:
Chciałbym prosić o propozycje modeli tv, które można rozważać jako podobne do 6008 pod względem jakości obrazu i ceny (bo jeśli dobrze rozumiem większość, to soft będzie lepszy ;)
 

SDman

Banned
To ja powtórzę moją prośbę:
Chciałbym prosić o propozycje modeli tv, które można rozważać jako podobne do 6008 pod względem jakości obrazu i ceny (bo jeśli dobrze rozumiem większość, to soft będzie lepszy ;)

Witam,
proszę:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/98782-od-dzis-testuje-46f6500-w-domu.html
|
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/97968-sony-47-w805a-pierwsze-uwagi-66.html
|
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/97938-tv-lg-seria-la740s-60-55-47-wszystko-o-serii-2013-a.html
|
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html
|
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/107180-46-50-a-3.html

Czytać i oceniać samemu to polecam

Pozdr.
 

lucjan 5

New member
Tomokonio napisał: "NAJGORSZĄ ZMORĄ JEST NIERÓWNOMIERNE PODŚWIETLANIE ale dziwne jest to że zauważyłem to dopiero po 2 tygodniach użytkowania"(czas świąteczny) świecą mi dwa dolne rogi i mam wrażenie że z czasem coraz bardziej teraz zauważam że górny środek zaczął świecić i zajebiście to wszystko przeszkadza w nocnym oglądaniu."
Czy w międzyczasie nie kombinowałeś z ustawieniami? Może uruchomiłeś jakieś "ulepszenia", które spowodowały taki skutek?
 

tomokonio

New member
Ina moich ustawieniach i na fabrycznych (film) jest to widoczne jak wyłącze czujnik światła to dopiero
daje po oczach.
Czy już ktoś zwracał tv z tego powodu?
Po jakim czasie od zakupu można zwrócić?
 

toki0987

Banned
Jesli tv kupowales przez internet to o ile sie nie mylę do 10 dni możesz zwrócić . Po tym czasie tylko reklamacja z tytułu niezgodności towaru.
 
Do góry