Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

betman

New member
Jestem pod wrażeniem całej recenzji - lepszy jest "review" tutaj w wykonaniu Kiki'ego niż wszystkie inne strony w necie.

Zastanawiam się właśnie nad 47" i mam kilka krótkich pytań odnośnie matrycy/PMR:

1. Czy matryca (nie licząc dopalacza) jest 50 czy 100Hz (lub wyżej)?

2. Czy można w opcjach zupełnie wyłączyć PMR by wrócić do podstawowego odświeżania matrycy?

3. Czy "Perfect Motion Rate" powoduje "efekt opery mydlanej/efekt teatralny" tak jak to widzę na innych telewizorach? Jeśli tak jest wszędzie to rozumiem - pytam się tylko dlatego, że to tej pory widziałem to na każdym telewizorze z włączoną tego typu funkcją.

Na starym telewizorze Samsunga zawsze wyłączałem gdy oglądałem filmy/seriale a włączałem gdy leciał sport. Zastanawiam się czy ta "taktyka" będzie nadal miała tu zastosowanie.
 

asqinejem

New member
Jestem pod wrażeniem całej recenzji - lepszy jest "review" tutaj w wykonaniu Kiki'ego niż wszystkie inne strony w necie.
No wiesz... w recenzji jest wszystko pięknie opisane, jakby ten telewizor nie miał praktycznie wad... Ale swój rozum pewnie masz i poczytać w tym temacie opinie osób, które posiadają dłuższy czas ten model, by zauważyć, że nic tu takie piękne nie jest.
1. Czy matryca (nie licząc dopalacza) jest 50 czy 100Hz (lub wyżej)?
Obsługa Philipsa pisze, że wszystkie telewizory Philipsa z 3D mają matrycę minimum 120 Hz (chociaż ludzie na forach internetowych wiedzą lepiej i piszą, że ten model ma 100 Hz).
2. Czy można w opcjach zupełnie wyłączyć PMR by wrócić do podstawowego odświeżania matrycy?
Tak, ja mam tą funkcję cały czas wyłączoną.
3. Czy "Perfect Motion Rate" powoduje "efekt opery mydlanej/efekt teatralny" tak jak to widzę na innych telewizorach?
Tak, ta funkcja włącza "teatr".
Na starym telewizorze Samsunga zawsze wyłączałem gdy oglądałem filmy/seriale a włączałem gdy leciał sport. Zastanawiam się czy ta "taktyka" będzie nadal miała tu zastosowanie.
Tutaj nie, bo z włączoną tą funkcją pojawiają się artefakty, które każdy widzi (niektórzy jakimś cudem się do nich przyzwyczajają). Chyba nikt nie lubi, gdy w trakcie meczu za piłką ciągnie się jakaś smuga?
 

M.technik

New member
Aby nie było efektu teatru który też mnie denerwował, mam włączoną opcję obrazu "film"

Inna sprawa. Ostatnio zdarzyła mi się pewna rzecz: Podczas oglądania jakiegoś filmu z tv nagle ekran zrobił się ciemny i zanikł dźwięk. Pomyślałem że stracił sygnał, ale po przełączeniu na inny kanał było wszystko ok. Wróciłem do poprzedniego kanału, pochodził kilka sekund i znowu czarny ekran. I tak w kółko kilka razy się robiło, aż w końcu wyłączyłem go pilotem, po chwili włączyłem - i działał już normalnie. Ktoś opisywał na tym forum w innym temacie: Znikający obraz i dźwięk 42PFL6877K i ne tylko podobny objaw, było 2 strony dyskusji o tym... Ostatni post chyba w sierpniu 2013.. zobaczymy
 

betman

New member
Płynność jest bardzo dobra z wyłączonym dopalaczem PMR?

A propos tego "efektu teatru", jeśli użyje się tego typu funkcji np. 200Hz to rozumiem, że efekt występuje. A co jeśli sama matryca jest 200Hz (bez dopalacza), czy wtedy też występuje?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie ma nic wspólnego.

Telewizor ma extra podświetlenie, ma bardzo dobrą czerń w klasie cenowej i ma bardzo dobry obraz w klasie cenowej.
Jeśli korzystasz z poszczególnych aplikacji oddzielnie nie ma problemów z zamulaniem.
Do większej ilości aplikacji służy Dongl z Androidem (ma 900.000 aplikacji)
 

asqinejem

New member
Jeśli korzystasz z poszczególnych aplikacji oddzielnie nie ma problemów z zamulaniem.
Nic nie piszesz o powolnym Smarcie i koszmarnie wolnym YouTube (który jest bardzo popularny), tylko ciągle powtarzasz "aplikacje uruchamiane oddzielnie (cokolwiek by to znaczyło) chodzą bardzo dobrze". Jako użytkownik tego TV nie wiem co to znaczy...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wręcz przeciwnie - rzadko bo rzadko ale korzystam z youtube i u mnie działa bez zarzutów i to przez kilka godzin non stop ( specjalnie testowałem).
I nie ma rewelacyjnego złącza.
Zapraszam w każdej chwili są wystawione
Olsztyn
Piłsudskiego 44
 

§Pablo

New member
Nic nie piszesz o powolnym Smarcie i koszmarnie wolnym YouTube (który jest bardzo popularny), tylko ciągle powtarzasz "aplikacje uruchamiane oddzielnie (cokolwiek by to znaczyło) chodzą bardzo dobrze". Jako użytkownik tego TV nie wiem co to znaczy...

właśnie o co chodzi z uruchamianiem aplikacji oddzielnie bo jakoś jako użytkownik nie potrafię odpalić np. youtuba i onet.vod jednocześnie ani innych aplikacji. Po drugie czy wam tez aktualizuje automatycznie liste kanałów ? Mi tak zrobił i mam chyba z 10 testowych TVP Warszawa.
 

asqinejem

New member
przy wylaczonym obraz wyraznie klatkuje przynajmniej u mnie ,korzystam z naziemniej, sila 100% jakosc 95%
Musisz mieć jakiś problem z TV albo naoglądałeś się z włączonym PNM i przez to masz wrażenie, że bez tego obraz klatkuje ;-).
Wręcz przeciwnie - rzadko bo rzadko ale korzystam z youtube i u mnie działa bez zarzutów i to przez kilka godzin non stop ( specjalnie testowałem).
I nie ma rewelacyjnego złącza.
Nie chodzi mi o odpalony film, ale o szybkość działania samej aplikacji (poruszanie się po menu, wyszukiwanie, itp.) - działać to działa, ale za to jak wolno...
 

lucjan 5

New member
Wręcz przeciwnie - rzadko bo rzadko ale korzystam z youtube i u mnie działa bez zarzutów i to przez kilka godzin non stop ( specjalnie testowałem).
I nie ma rewelacyjnego złącza.
Zapraszam w każdej chwili są wystawione
Olsztyn
Piłsudskiego 44

Ja też nie wiem o co chodzi narzekającym na YouTube. Korzystam bardzo często i nie zauważyłem by czas oczekiwania na otwieranie się czegokolwiek mnie denerwował. Może dlatego, że nigdzie mi się nie spieszy. Działa inaczej niż w komputerze, ale przecież to jest telewizor. Można sparować Youtube z laptopem i po problemie. Mam szybkość Netu niby 10 Mb ale przeważnie kręci się koło 7.
 

Hbrt

New member
Łomatko. Odwiedziłem kumpla, który ma Sony W655 i szczena mi opadła - tam czerń jest nieporównywalnie lepsza niż w moim 6008k! Nie miałem nigdy wcześniej telewizora LCD i zasugerowałem się tym, że na forum bardzo chwalą czerń właśnie w tym modelu, m.in. dlatego go kupiłem. Korzystam z podstawowych ustawień, ale na praktycznie każdym czerń jest mocno szara (oglądam dobrej jakości mkv).
 

Hbrt

New member
Powtórzę się z pytaniem: czy ktokolwiek ogarnia jakikolwiek program typu media serwer, dzięki któremu można przez sieć lokalną oglądać filmy z podpisami z dysku PC, które można bez problemu zatrzymywać i przewijać? Próbowałem PSM i Universal Media Player, ale oba wariują jak próbuję przewinąć film, natomiast z Serviio nie chce mi odpalić żadnego pliku.
 

betman

New member
Odnośnie efektu teatru, czy jest różnica pomiędzy:

1. Matrycą 100Hz, z podkręceniem do 200

2. Matrycą 200Hz z wyłączonym dopalaczem

Pytam się ponieważ model 8008 ma właśnie matrycę 200Hz.
 

phil7008

New member
Bez reklam
Powtórzę się z pytaniem: czy ktokolwiek ogarnia jakikolwiek program typu media serwer, dzięki któremu można przez sieć lokalną oglądać filmy z podpisami z dysku PC, które można bez problemu zatrzymywać i przewijać? Próbowałem PSM i Universal Media Player, ale oba wariują jak próbuję przewinąć film, natomiast z Serviio nie chce mi odpalić żadnego pliku.

to znaczy co sie dzieje? przeinstaluj go jak masz problemy ,ps3 i uniwersal media maja problemy z przewijaniem
tu masz poradnik jak skonfigurowac serviio
http://www.hdtv.com.pl/forum/996315-post2131.html
 

asqinejem

New member
Łomatko. Odwiedziłem kumpla, który ma Sony W655 i szczena mi opadła - tam czerń jest nieporównywalnie lepsza niż w moim 6008k! Nie miałem nigdy wcześniej telewizora LCD i zasugerowałem się tym, że na forum bardzo chwalą czerń właśnie w tym modelu, m.in. dlatego go kupiłem. Korzystam z podstawowych ustawień, ale na praktycznie każdym czerń jest mocno szara (oglądam dobrej jakości mkv).
Fabryczne ustawienia są kiepskie... A porównywałeś obraz na tych samych filmach i w dokładnie tych samych warunkach oświetleniowych?
 

lucjan 5

New member
Łomatko. Odwiedziłem kumpla, który ma Sony W655 i szczena mi opadła - tam czerń jest nieporównywalnie lepsza niż w moim 6008k! Nie miałem nigdy wcześniej telewizora LCD i zasugerowałem się tym, że na forum bardzo chwalą czerń właśnie w tym modelu, m.in. dlatego go kupiłem. Korzystam z podstawowych ustawień, ale na praktycznie każdym czerń jest mocno szara (oglądam dobrej jakości mkv).

Widocznie masz włączone ustawienia, które skutkują taką "czernią". Mam wyłączone wszystkie "super ulepszacze" obrazu i korzystam głównie z trybu "oszczędzanie energii". czyli czegoś "najgorszego". Do tego włączony czujnik oświetlenia. Czerń mam taką jak sadza w moim kominku. Tylko jak już pisałem (kiedyś) czerń ma nieskończoną ilość "głębi". Na przykład czarny garnitur faceta na ekranie, ma kilkanaście odcieni czerni w tym samym momencie. Od grafitowego po "sadzę". Również pisałem, że u niektórych znajomych ustawienia w telewizorach powodują efekt, że obraz wygląda jak przykryty kalką techniczną, czyli "mgła". 6008 ma obraz SUPER. Jeśli chcę komuś ze znajomych zaprezentować jego możliwości wchodzę w SmartTv na VIMEO, tam na materiały super jakości i "szczęka opada", śnieg oślepia, a czerń swoją głębią może wpędzić w ciężką depresję.
 
Do góry