Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Yacko

Member
O czyżby Philips miałbyć rasowym wzmacniaczem ? Po co ? Model 9664 ma wyjście normalne LP cinch.

To jest temat o modelu 42PFL6007, więc nie rób zamieszania. Sprawdziłem w karcie katalogowej i miałem rację - to jest wejście. Nie wiesz po co ? Chociażby w celu odbioru dźwięku z komputera, który nie posiada HDMI.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to jest WEJŚCIE nie WYJŚCIE.

Witam uprzejmie,
Zgadza się . Jest to wejście audio( analogowego dźwięku) L/P typu mini jack (3.5 mm) z tyłu telewizora . W akcesoriach telewizora brak jest adaptera audio L/R
do gniazda audio L/P typu mini jack (3.5 mm)w telewizorze . Wejście komponentowe w telewizorze typu mini jack (3.5 mm)
ma adapter dołączony w akcesoriach telewizora , aby móc wtyk kabla z końcówką mini jack (3.5 mm) włożyć do wejścia
w telewizorze Y.Pb,Pr typu mini jack (3.5 mm), a z drugiej strony adaptera (przejściówki) wychodzą już 3 kable Y,Pb,Pr w kierunku
wyjścia Y,Pb,Pr np. w odtwarzaczu DVD czy innego urządzenia wizyjnego . Natomiast do wejścia audio L/P typu
mini jack (3.5 mm) w telewizorze podłącza się adapter (przejściówkę) , z którego jedna końcówka
zakończona jest wtykiem typu mini jack (3.5 mm) , którą wkłada się do wejścia audio L/P typu mini jack(3.5 mm) w telewizorze .
Z adaptera wychodzi natomiast 2 kable zakończone końcówkami tzw. cincha'mi , które podłączamy
do wyjść audio typu cinch np. w odtwarzaczu DVD czy innym urządzeniu wizyjnym . Otrzymujemy
z takiego połączenia dźwięk analogowy .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Dziś będziemy se przeglądać zdjęcia z ostatnich wakacji, tak więc nic nie zakłóci poprawnej pracy tegoż TV. W tym akurat się sprawdza ;).
Wesołych Świąt dla Wszystkich!!!
 

SDman

Banned
To jest temat o modelu 42PFL6007, więc nie rób zamieszania. Sprawdziłem w karcie katalogowej i miałem rację - to jest wejście. Nie wiesz po co ? Chociażby w celu odbioru dźwięku z komputera, który nie posiada HDMI.

Upss, przepraszam; faktycznie do tego jak najbardziej (od dawna Intel WiDi używam i zapomniało mi się)

Zdrowych i pogodnych Świąt

Pozdrawiam.
 

Czeski_film

New member
Witam uprzejmie,
Zgadza się . Jest to wejście audio( analogowego dźwięku) L/P typu mini jack (3.5 mm) z tyłu telewizora . W akcesoriach telewizora brak jest adaptera audio L/R
do gniazda audio L/P typu mini jack (3.5 mm)w telewizorze . Wejście komponentowe w telewizorze typu mini jack (3.5 mm)
ma adapter dołączony w akcesoriach telewizora , aby móc wtyk kabla z końcówką mini jack (3.5 mm) włożyć do wejścia
w telewizorze Y.Pb,Pr typu mini jack (3.5 mm), a z drugiej strony adaptera (przejściówki) wychodzą już 3 kable Y,Pb,Pr w kierunku
wyjścia Y,Pb,Pr np. w odtwarzaczu DVD czy innego urządzenia wizyjnego . Natomiast do wejścia audio L/P typu
mini jack (3.5 mm) w telewizorze podłącza się adapter (przejściówkę) , z którego jedna końcówka
zakończona jest wtykiem typu mini jack (3.5 mm) , którą wkłada się do wejścia audio L/P typu mini jack(3.5 mm) w telewizorze .
Z adaptera wychodzi natomiast 2 kable zakończone końcówkami tzw. cincha'mi , które podłączamy
do wyjść audio typu cinch np. w odtwarzaczu DVD czy innym urządzeniu wizyjnym . Otrzymujemy
z takiego połączenia dźwięk analogowy .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Przepraszam, moja pomyłka - nawet na logikę wyjdzie, że to przecież wejście, a nie wyjście:)
Ale jak zatem połączyć ten telewizor bezpośrednio (nie poprzez dvd) ze wzmacniaczem, który ma tylko gniazda na cinche?
Wesołych, Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich :)
 

Czeski_film

New member
A inna możliwość? Naprawdę nie da się inaczej, jak tylko przez wyjście słuchawkowe?
Akurat mam je z boku i nie chcę, żeby mi cały czas kabel wystawał...
 

Tika

New member
Bez reklam
nie wiem czym się tu zachwycać jakimś TVN Player, za wiele tam nie ma ciekawych rzeczy, tyle zachodu o jakąś "popierdułkę"
 

kini0

New member
Bez reklam
W erze cyfrowej nikt za bardzo nie bawi się już w analogowe wyprowadzenie dźwięku stereo z TV.... Zostają słuchawki i zbieranie kaski na ampli jakiś.
 

Czeski_film

New member
W erze cyfrowej nikt za bardzo nie bawi się już w analogowe wyprowadzenie dźwięku stereo z TV.... Zostają słuchawki i zbieranie kaski na ampli jakiś.
Ale ja właśnie specjalnie kupiłem stary używany wzmacniacz dla jakości dźwięku :)
Raczej nie zamienię go na nic nowszego, bo jestem bardzo zadowolony.
Nie wiedziałem tylko, że wyniknie mi teraz taki kłopot :)
 

gaj

New member
Mam najnowszy soft ten z nr 85, Philps 6007/k 55". Akurat w święta chciałem pokazać znajomym trochę filmów i dem 3D (OU i SBS) z domowego HTPC (mocny konfig z radeonem 6670). Odtwarzałem pliki mkv z PC-hdmi 1.4a na philipsie. Ogólnie załamka. Szarpie górna część obrazu jakby rwało synchronizację i górne 1/4 obrazu się odrywało na chwile, gubiło, nie nadążało... Przycina ten obraz, szarpie, w 3D nie da się naprawdę oglądać przez to zrywanie synchronizacji czy jak to nazwać sam nie wiem. W 2D i 1080p jest sporo lepiej, ale też jakieś mikroprzycięcia, szarpania, eh. Na plaźmie nigdy czegoś takiego nie widziałem i żałuję że zdradziłem plazmy :) .
Z BlueRay Philpsa z kolei leci obraz też po HDMI bez problemów, płynnie, nie zrywa górnej części obrazu. Tak jakby dobrze współpracowały, z tym, że to Philps BD 3D i TV Philips.
Dźwięk z PC mam wyprowadzony przez opticala do wzmaka, więc TV nie ma problemu z dekodowaniem czy w ogóle obróbką dźwięku. Wsio robi z dźwiękiem kino domowe.
Problem jest na linii PC-HDMI-TV Philps 6007k (szczególnie 3D z wysokim bitrate i po części, mniejszy problem z 1080p z wysokim bitrate).
Jutro jeszcze sprawdzę czy te same filmy odtwarzane z USB też się tak zachowują.
Wcześniej takich problemów nie pamiętam na tym TV, a mam go jakieś 2 miesiące.
Nienawidzę tego pseudo/syfo/telewizora, nic nim dobrze nie działa od smart tv przez brak przepuszczania DTS do wzmaka, przez dziwne artefakty i teatralny efekt. Ale jestem frajerem który dał ponad 5 kołą z to pseudoTVcoś i muszę się z nim męczyć jeszcze z 2-4 lata. No chyba, że wystawię jao używany na Allegro.
Odtwarzanie z HTPC jest jego podstawową funkcją u mnie, obok dekodera n-ki i xboxa którego ostatnio notabene akurat nie używałem.
Macie jakiś pomysł, żeby filmy z PC przez HDMI chodziły w miarę płynnie, w tym te 3D w z PC w formacie mkv z wysokim bitrate? Coś nowe softy skopały?
Wyłączanie wszystkich super/duper ulepszaczy nie pomaga, przestawianie n tryb FILM też nie -tak jakby nie to było problemem, tu jakby ewidentnie zrywa synchronizację ok jednej czwartej górnej części obrazu. Coś w PC z odświeżaniem cza zmienić?
Może nowy soft coś tu skaszanił czy jakiś jest potrzebny twardy reset TV???
Przejrzenie wszystkich postów wstecz jest po ludzku niewykonalne - ponad 300 stron.
Ten sam PC na projektorze Full HD wyświetla 1080p bez problemów i płynnie, tyle, że projektor nie jest 3D. Bluray na philipsie w tym w 3D chodzi ok. No wiadomo jak to w pasywnym ciut mniejsza rozdzielczość po obcięciu, ale płynnie.
Czasem myślę, że kupiłem sobie za ponad 5 tys zł ładną ramkę do zdjęć, bo płynnych obrazów, akcji nie bardzo się daje na tym oglądać, ale teraz z PC to już mega porażka jest. Tryby Game/PC pomijam bo to w ogóle jakieś nieporozumienie i zresztą od zawsze występuje już legendarne z oficjalnego forum philpsa przesuniecie obrazu o 5 pikseli w prawo.
Zastanawiam się czy by nie sprawdzić przez VGA lub DVI-HDMI. Może PC musi yć wpięty po konkretne wejście HDMI tzn to z ARC?
Proszę o porady i jakąś pomoc z Waszej strony??!
 
Ostatnia edycja:

zgred

Member
gaj - powiem Ci szczerze, że też coraz bardziej zaczynam żałować wyboru Philips'a.
Mam podobne, tak jakby "skakanie" co kilka klatek.
Jest to denerwujące, gdy ogląda się film i co 5 sekund taki mały "lag".
Mam ten problem zarówno po HDMI jak i po USB.

Na tv w pokoju obok (stary, kineskopowy Philips 29") te same filmy działają bez zarzutu.
To samo zresztą na kompie.
Filmów 3D już nawet nie próbuje otwierać bo się załamie.

Nie wiem, czy to tylko moje wrażenie, ale problem pojawił się u mnie chyba od dnia wgrania najnowszego softu.
Tyle o ile mogę się cieszyć, że TV pamięta ustawienia WiFi - nie zapomina ich tak jak niektórzy piszą i chyba radzi sobie z zapamiętywaniem ustawień tv - ale to żadna pociecha.

Dla mnie lekka załamka, bo TV który kupiłem w sumie po to, aby oglądać nań filmy z USB, kabla itp. praktycznie nie spełnia swoich zadań, a ja raczej na zmianę TV na nowy szybko sobie nie pozwolę (może za jakieś 4-5 lat).

I nie wiem, czy mam się męczyć z tym, czy może to jakoś reklamować?
Próbował może ktoś to jakoś zgłaszać do serwisu?
Pewnie by mnie wyśmiali, jakby powiedział im, że filmy po HDMI czy USB się tną, albo do jasnej anielki, przecież to nie jest 5 zł, żeby móc sobie za miesiąc kupić nowy.
 

murzyn997

New member
Tv zachowuje sie tak by mial włączona funkcje samodestrukcji, tylko jak ją wyłączyć:)liczyc na to ze sie przed skonczeniem gwarancji tak wysypie zeby kase oddali za niemozliwosc naprawy;)
 

wojtekf93

New member
Pytanie z innej beczki..

Jak czyścicie swoje ekrany ? Nie chcę nic porysować, a mam smugi na ekranie ponieważ czyściłem nawilżonymi szmateczkami do ekranów lcd, ale efekt jest odwrócony...
 

gaj

New member
gaj - powiem Ci szczerze, że też coraz bardziej zaczynam żałować wyboru Philips'a.
Mam podobne, tak jakby "skakanie" co kilka klatek.
Jest to denerwujące, gdy ogląda się film i co 5 sekund taki mały "lag".
Mam ten problem zarówno po HDMI jak i po USB.

Na tv w pokoju obok (stary, kineskopowy Philips 29") te same filmy działają bez zarzutu.
To samo zresztą na kompie.
Filmów 3D już nawet nie próbuje otwierać bo się załamie.

Nie wiem, czy to tylko moje wrażenie, ale problem pojawił się u mnie chyba od dnia wgrania najnowszego softu.
Tyle o ile mogę się cieszyć, że TV pamięta ustawienia WiFi - nie zapomina ich tak jak niektórzy piszą i chyba radzi sobie z zapamiętywaniem ustawień tv - ale to żadna pociecha.

Dla mnie lekka załamka, bo TV który kupiłem w sumie po to, aby oglądać nań filmy z USB, kabla itp. praktycznie nie spełnia swoich zadań, a ja raczej na zmianę TV na nowy szybko sobie nie pozwolę (może za jakieś 4-5 lat).

I nie wiem, czy mam się męczyć z tym, czy może to jakoś reklamować?
Próbował może ktoś to jakoś zgłaszać do serwisu?
Pewnie by mnie wyśmiali, jakby powiedział im, że filmy po HDMI czy USB się tną, albo do jasnej anielki, przecież to nie jest 5 zł, żeby móc sobie za miesiąc kupić nowy.

Coś czytałem tu wcześniej, że soft 133 coś tam - ten pierwotny z jakim TV przyszedł do mnie miał wsio ok. Może to jest klucz do sprawy na jakiś czas.
I pomyśleć, że jednym z ważniejszych powodów odejścia od plazmy na led 3d była lepsza współpraca z PC. No koń by się uśmiał. Na plaźmie full hd i wsio z xbox, PC czy w ogóle wsio chodziło idealnie i bez problemów (pomijając spalane 300 watt :) ). Eh. Ktoś ma podobne obserwacje? Zastanawiam się jeszcze na grą wielu ustawień tego TV, w tym tymi eco, czujnikiem światła etc... Może gdzieś w zaplątaniu się wielu funkcji pomiędzy sobą tkwi gdzieś klucz?
 
Do góry