Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Bolaudio

New member
Witam,
mam kłopot od paru dni coś się dzieje z moim TV, mianowicie po przełączeniu na TVP1 po paru sekundach oglądania pojawia się to logo HbbTV po czym znika obraz i jest sam dźwięk, dzieje się to samoczynnie naprawia się jak się kilka razy przełączy kanał, ale jest to dość wkurzające. Spotkał się ktoś z was może z czymś takim ?
pozdrawiam
 

jodlasty1

New member
Obecnie PC-HDMI leży i kwiczy w tym TV.
Mam pomysł żeby PCta podłączyć poprzez wejście Y Pb Pr
Muszę tylko poszukać kabla HDMI YPbPr.
Mam nadzieję, że to wejście nie jest "zepsute" przez soft.

Może już ktoś próbował takiego patentu?
 

jarek1234

New member
Kupilem Tv do ogladania filmow z usb i TV nie czyta napisow SRT, rozumiem TXT, ale ze SRT... A bez napisow nie rozumem filmow z skomplikowanym przeslaniem etc Moze to umnie jest tylko ten problem ?
Probowalem wlaczac napisy itp

Dzialaja u was napisy w filmach z USB ?
 

Tika

New member
Bez reklam
Mam najnowszy soft ten z nr 85, Philps 6007/k 55". Akurat w święta chciałem pokazać znajomym trochę filmów i dem 3D (OU i SBS) z domowego HTPC (mocny konfig z radeonem 6670). Odtwarzałem pliki mkv z PC-hdmi 1.4a na philipsie. Ogólnie załamka. Szarpie górna część obrazu jakby rwało synchronizację i górne 1/4 obrazu się odrywało na chwile, gubiło, nie nadążało... Przycina ten obraz, szarpie, w 3D nie da się naprawdę oglądać przez to zrywanie synchronizacji czy jak to nazwać sam nie wiem. W 2D i 1080p jest sporo lepiej, ale też jakieś mikroprzycięcia, szarpania, eh. Na plaźmie nigdy czegoś takiego nie widziałem i żałuję że zdradziłem plazmy :) .
Z BlueRay Philpsa z kolei leci obraz też po HDMI bez problemów, płynnie, nie zrywa górnej części obrazu. Tak jakby dobrze współpracowały, z tym, że to Philps BD 3D i TV Philips.
Dźwięk z PC mam wyprowadzony przez opticala do wzmaka, więc TV nie ma problemu z dekodowaniem czy w ogóle obróbką dźwięku. Wsio robi z dźwiękiem kino domowe.
Problem jest na linii PC-HDMI-TV Philps 6007k (szczególnie 3D z wysokim bitrate i po części, mniejszy problem z 1080p z wysokim bitrate).
Jutro jeszcze sprawdzę czy te same filmy odtwarzane z USB też się tak zachowują.
Wcześniej takich problemów nie pamiętam na tym TV, a mam go jakieś 2 miesiące.
Nienawidzę tego pseudo/syfo/telewizora, nic nim dobrze nie działa od smart tv przez brak przepuszczania DTS do wzmaka, przez dziwne artefakty i teatralny efekt. Ale jestem frajerem który dał ponad 5 kołą z to pseudoTVcoś i muszę się z nim męczyć jeszcze z 2-4 lata. No chyba, że wystawię jao używany na Allegro.
Odtwarzanie z HTPC jest jego podstawową funkcją u mnie, obok dekodera n-ki i xboxa którego ostatnio notabene akurat nie używałem.
Macie jakiś pomysł, żeby filmy z PC przez HDMI chodziły w miarę płynnie, w tym te 3D w z PC w formacie mkv z wysokim bitrate? Coś nowe softy skopały?
Wyłączanie wszystkich super/duper ulepszaczy nie pomaga, przestawianie n tryb FILM też nie -tak jakby nie to było problemem, tu jakby ewidentnie zrywa synchronizację ok jednej czwartej górnej części obrazu. Coś w PC z odświeżaniem cza zmienić?
Może nowy soft coś tu skaszanił czy jakiś jest potrzebny twardy reset TV???
Przejrzenie wszystkich postów wstecz jest po ludzku niewykonalne - ponad 300 stron.
Ten sam PC na projektorze Full HD wyświetla 1080p bez problemów i płynnie, tyle, że projektor nie jest 3D. Bluray na philipsie w tym w 3D chodzi ok. No wiadomo jak to w pasywnym ciut mniejsza rozdzielczość po obcięciu, ale płynnie.
Czasem myślę, że kupiłem sobie za ponad 5 tys zł ładną ramkę do zdjęć, bo płynnych obrazów, akcji nie bardzo się daje na tym oglądać, ale teraz z PC to już mega porażka jest. Tryby Game/PC pomijam bo to w ogóle jakieś nieporozumienie i zresztą od zawsze występuje już legendarne z oficjalnego forum philpsa przesuniecie obrazu o 5 pikseli w prawo.
Zastanawiam się czy by nie sprawdzić przez VGA lub DVI-HDMI. Może PC musi yć wpięty po konkretne wejście HDMI tzn to z ARC?
Proszę o porady i jakąś pomoc z Waszej strony??!

u mnie również filmy z PC po HDMI przycinały na najnowszym sofcie, powrót do starego softu czyli 133.5 rozwiązał ten problem, na nim mam idealnie płynne filmy, ogólnie to najlepszy soft jaki do tej pory wyszedł (soft jest z września 2012), mimo, że jest stosunkowo wolny

poza tym potwierdzam, u mnie również tryb Gra i Komputer są bezużyteczne ze wzg. na ucięty obraz z prawej strony
 
Ostatnia edycja:

Czeski_film

New member
Ja mam problem z netem.
Po wifi youtube bez przerwy buforował, film ciągle się zacinał i zanikał głos.
Myślałem, że po kablu będzie lepiej, ale problem się powtarza - w przypadku piosenki bez ruchomego obrazu jeszcze jakoś idzie, ale gdy pojawia się obraz, tnie, gubi głos, zacina i muli.
Czy to może być wina jakichś ustawień - powinienem coś zmienić?
 

SDman

Banned
rece opadaja czy naprawde ten philips to takie dno? sledze ten watek od poczatku i chcialem kupic ten model a teraz to juz sam nie wiem:(

Witam,
nie wiem jak z różnicą w cenie ale jeśli przebolejesz Ambilight i Pasywne 3D to w całej reszcie jest lepszy Panasonic TX-L"rozmiar"DT50E.
Obraz również na IPS-ie , sporo lepszy dźwięk i płynnie działające menu. Nie wypowiadam się nt smarta.
Powiada Ci to stary Philipsiarz z ogromnymi frustracjami co to tej marki obecnie.

Pozdrawiam
 

rajan.poland

New member
Też jak @rumunn95 mam pewne obawy co do marki Philips. Obecnie zastanawiam się nad PFL6008 i ciekawi mnie, czy w nowym modelu poradzili sobie z tym problemem.
 

SDman

Banned
Też jak @rumunn95 mam pewne obawy co do marki Philips. Obecnie zastanawiam się nad PFL6008 i ciekawi mnie, czy w nowym modelu poradzili sobie z tym problemem.

Obawiam się , że jak kupisz to będziesz królikiem doświadczalnym.
Jeżeli Philips przetrwa to zanim chińscy koledzy opanują warsztat musi nie rok- dwa, a kilka lat minąć.

JAK MOŻNA było się sprzedać :blagam:
 

Yacko

Member
Jeden z moich dysków 2,5" na USB po około 15 minutach pracy powoduje restart TV. Wygląda na to, że ma spory pobór prądu i pewnie się przegrzewa jakaś przetwornica czy coś podobnego powodując reboot. Problem identyczny jak w tym wątku: 47PFL6877K random restart when playing from USB
Pewnie z zasilaniem zewnętrznym byłoby OK, ale na innych sprzętach dysk pracuje poprawnie.
 

Lizzy

New member
Chcę kupić popularny telewizor 3D

Chcę kupić popularny telewizor 3D tak, że można cieszyć się film 3D w domu. Ktoś ma jakiś pomysł?
 

SDman

Banned
Jeden z moich dysków 2,5" na USB po około 15 minutach pracy powoduje restart TV. Wygląda na to, że ma spory pobór prądu i pewnie się przegrzewa jakaś przetwornica czy coś podobnego powodując reboot. Problem identyczny jak w tym wątku: 47PFL6877K random restart when playing from USB
Pewnie z zasilaniem zewnętrznym byłoby OK, ale na innych sprzętach dysk pracuje poprawnie.

spróbuj jeszcze z innym kablem (najlepiej z filtrami) oczywiście bez żadnych przejściówek.

Pozdrawiam
 

Yacko

Member
spróbuj jeszcze z innym kablem (najlepiej z filtrami) oczywiście bez żadnych przejściówek.

Pozdrawiam

Myślę, że to nic nie da, gdyż ewidentnie cyklicznie co 15 minut restart, czyli coś się przegrzewa najprawdopodobniej. Próbowałem na podwójnym, który de facto powinien dać więcej prądu, ale również lipa. Poszukam mimo wszystko z filtrem aby mieć pewność.
 

miet55

Member
Bez reklam
@Yacko, o ile korzystasz tylko z DVB-T to możesz mieć rację co do restartów. Jeśli jednak korzystasz z DVB-S wraz z podpiętym dyskiem i częstotliwości 12,265V, 12,284H oraz 12,188 V, to jest to o co ja walczę z Philipsem od paru miesięcy. Brak kompatybilności odtwarzania nagranego materiału - TV się w trakcie oglądania "wywala" gdyż dysk cały czas rejestruje coś czego później nie jest w stanie odtworzyć!
 
Do góry