Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
w takiej cenie i w takiej klasie to nie ukrywam mój pierwszy tv, ale miałem doczynienia z wieloma tv i miałem porównanie i wiedziałem co chce, w tej cenie tylko ten mi odpowiadał więc go kupiłem, i już wielokrotnie tu pisałem, przetestować przed zakupem, i odpowiedzieć sobie co mi się podoba co nie, co będzie mnie bardziej denerwowało a co nie i podjąć decyzję ten albo tamten. Wielokrotnie opisywałem problemy jakie miałem i jakie mają wszyscy i nadal uważa że soft jest skopany, ale przy moim użytkowaniu tv większość problemów mnie nie dotyczy i nie zauważam. To że sądzę nadal że ten TV jest dla mnie dobry to nie znaczy że jestem odmieńcem i postępuje źle. Znam masę ludzi którzy zakupili jakiś tv, potem go wymieniali bo ich denerwowało i słyszę takie słowa kupie teraz panasa on będzie na pewno lepszy i się okazywało że chcieli by chętnie powrócić do poprzedniego. Ja przed zakupem długo czytałem oglądałem macałem testowałem i wiedziałem czego chce a czego nie. Proste :). Ja podchodzę to TV bardzo z dystansem i bardzo dobrze wiem że nawet jak bym wybrał inny to też bym na coś narzekał, wystarczy tylko poczytać inne tematy, jak stwierdze że ten tv to totalne gówno i badziewie to wymienię go bez żadnych skrupułów :)
 

mocher3

New member
Dlatego trzeba sprawdzać przed zakupem. Ja kupiłem u Kikiego i u mnie nie ma praktycznie żadnego cloudingu. Żadnych latarek w rogach nawet w całkowicie ciemnym pokoju w nocy. Ale wydaje mi się że jest to też kwestia ustawień. Przede wszystkim musi być oprogramowanie któreś 133.00x, ja mam 133.005. Chodzi o to żeby dynamiczne mogło być włączone na "Najlepsze zasilanie", a jednocześnie żeby nie było błyśnięć przy zmianach z ciemnych na jasne sceny (dlatego oprogramowanie niższe niż 150.xxx). Przetestowałem parę aktualizacji i 133.005 wydaje się najlepsza. Czerń na moich ustawieniach mam czarną jak smoła. Zero cloudingu, latarek i innych kwiatków. Poniżej moje ustawienia (najczęściej oglądam wieczorami, ale w słoneczny sobotni poranek też się sprawdzają.):


Backlight 45
Kolor 70
Ostrosc 5
Redukcja szumow Max.
Zmniejszenie ust. Max.
PPHD:
HDNM Wyl.
Clear LCD Wl.
Ostrosc zaaw. Wyl.
Kontrast dyn. Wyl.
Dynamiczne pod. Naj. zasilanie
Wzmocnienie kol. Wyl.
ZAAWANSOWANE:
Czujnik swiatla Wyl.
Gamma 0
Temp. koloru Normalny
Kontrast wideo 85
Jasnosc 45
Gra lub PC Wyl.


ps. Testował ktoś już 000.150.083.000. Poprawili błyśnięcia przy zmianach scen z ciemnych na jasne na włączonym dynamicznym?

Sprawdziłem Twoje ustawienia jak na razie najbardziej mi podeszły z wszystkich które testowałem , teraz jest super z małymi poprawkami pod moje oko :) Rzeczywiście , zmiana dynamicznego podświetlenia na najlepsze zasilanie bądź najlepszy obraz , rozwiązuje u mnie problem z podświetleniem matrycy i jest ok ! Jak na razie nie przeszkadzają mi lekkie błyśnięcia przy zmianach scen z ciemnych na jasne , gdyby poprawili problem z dynamicznym podświetleniem , pod względem jakości obrazu telewizorek jest mega . Czerń jest ekstra , ostrość i kolory bardzo mi odpowiadają , jedynie biel mogła by być lepsza , może inne ustawienia by ją polepszyły zobaczymy ,tv mam dopiero dwa tygodnie i tak na prawdę nie miałem jeszcze zbytnio czasu nad nim dłużej posiedzieć . Póki co mogę stwierdzić że pod względem obrazu kupił bym ten tv na bank jeszcze raz, może dlatego że inne problemy mnie nie dotyczą typu wolne menu które mi kompletnie nie przeszkadza , bądź inne , dla mnie tv jest do oglądania telewizji choć w minimalnym stopniu i głównie filmów i PS3 . Z tego co zdążyłem zauważyć , dużo ludzi chciało by mieć kombajn do wszystkiego , jak to się mówi do wszystkiego to do niczego , więc nie ma opcji by w dzisiejszych czasach z telewizorami nie było problemów , zawsze będą . Druga sprawa jest taka że to tylko tv nic więcej ,więc trzeba się zastanowić czy jest sens tracić czas na tego typu rzeczy , godzin spędzonych na internecie i w sklepach , kombinowaniu , sprawdzaniu , kłótniach , i tak dale i tak dalej . W tym wątku podane są na tacy problemy tego tv , myślę że ktoś kto go przeczyta od samego początku , sam podejmie decyzję czy go kupić , bynajmniej ja tak zrobiłem i go nabyłem , póki co jestem zadowolony ;)
 

amonart

New member
Dorzucę dwa grosze od siebie... Panie i Panowie zawsze i wszędzie należy pamiętać jedno słowo "MARKETING" - potoczna definicja to "kochany kliencie dopóty będziemy nabijać cię w butelkę dopóty nie zostawisz u nas swoich ... hehe tzn już naszych pieniążków" i tyle!.
To co mówią wam sprzedawcy, ulotki i reklamy dzielcie przynajmniej przez 4.
Wówczas zachowacie zdrowy dystans do otaczającej was rzeczywistości. Pozdrawiam
 

dejfjoe

New member
Sprawdziłem Twoje ustawienia jak na razie najbardziej mi podeszły z wszystkich które testowałem , teraz jest super z małymi poprawkami pod moje oko :) Rzeczywiście , zmiana dynamicznego podświetlenia na najlepsze zasilanie bądź najlepszy obraz , rozwiązuje u mnie problem z podświetleniem matrycy i jest ok ! Jak na razie nie przeszkadzają mi lekkie błyśnięcia przy zmianach scen z ciemnych na jasne , gdyby poprawili problem z dynamicznym podświetleniem , pod względem jakości obrazu telewizorek jest mega . Czerń jest ekstra , ostrość i kolory bardzo mi odpowiadają , jedynie biel mogła by być lepsza , może inne ustawienia by ją polepszyły zobaczymy ,tv mam dopiero dwa tygodnie i tak na prawdę nie miałem jeszcze zbytnio czasu nad nim dłużej posiedzieć . Póki co mogę stwierdzić że pod względem obrazu kupił bym ten tv na bank jeszcze raz, może dlatego że inne problemy mnie nie dotyczą typu wolne menu które mi kompletnie nie przeszkadza , bądź inne , dla mnie tv jest do oglądania telewizji choć w minimalnym stopniu i głównie filmów i PS3 . Z tego co zdążyłem zauważyć , dużo ludzi chciało by mieć kombajn do wszystkiego , jak to się mówi do wszystkiego to do niczego , więc nie ma opcji by w dzisiejszych czasach z telewizorami nie było problemów , zawsze będą . Druga sprawa jest taka że to tylko tv nic więcej ,więc trzeba się zastanowić czy jest sens tracić czas na tego typu rzeczy , godzin spędzonych na internecie i w sklepach , kombinowaniu , sprawdzaniu , kłótniach , i tak dale i tak dalej . W tym wątku podane są na tacy problemy tego tv , myślę że ktoś kto go przeczyta od samego początku , sam podejmie decyzję czy go kupić , bynajmniej ja tak zrobiłem i go nabyłem , póki co jestem zadowolony ;)

Aby czerń była idealna polecam, tak jak wcześniej pisałem, dynamiczne podświetlenie ustawić na Najlepsze zasilanie. Przy ustawieniu Najlepszy obraz, obraz staje się jaśniejszy i trzeba to niwelować innymi ustawieniami. Rzeczywiście na moich ustaleniach biel nie świeci jak żarówka prosto w oczy, ale:

po pierwsze wolę smolistą czerń (kosztem mniej "świecącej" idealnej bieli), szarość czerni mnie drażni. Tym bardziej że często oglądam w zupełnych ciemnościach.

po drugie po obejrzeniu seansu w kinie po zakupie mojego 47pfl6007, kiedy miałem spaczenie na oglądanie i analizowanie obrazu, a nie samego filmu zwróciłem uwagę iż tam kolory i biel nie są tak nasycone i "świecące" ale dzięki temu obraz jest bardzo naturalny. Wyjrzyjcie sobie chociażby za okno i popatrzcie jak wygląda śnieg w naturze. Nie świeci się tak jak często to widzimy w TV gdzie kolory i podświetlenie są podkręcone na maksa. Kiedy popatrzymy w "realu" praktycznie nigdzie nie mamy idealnej, "świecącej" bieli.
 
Ostatnia edycja:

mocher3

New member
Aby czerń była idealna polecam, tak jak wcześniej pisałem, dynamiczne podświetlenie ustawić na Najlepsze zasilanie. Przy ustawieniu Najlepszy obraz, obraz staje się jaśniejszy i trzeba to niwelować innymi ustawieniami. Rzeczywiście na moich ustaleniach biel nie świeci jak żarówka prosto w oczy, ale:

po pierwsze wolę smolistą czerń (kosztem mniej "świecącej" idealnej bieli), szarość czerni mnie drażni. Tym bardziej że często oglądam w zupełnych ciemnościach.

po drugie po obejrzeniu seansu w kinie po zakupie mojego 47pfl6007, kiedy miałem spaczenie na oglądanie i analizowanie obrazu, a nie samego filmu zwróciłem uwagę iż tam kolory i biel nie są tak nasycone i "świecące" ale dzięki temu obraz jest bardzo naturalny. Wyjrzyjcie sobie chociażby za okno i popatrzcie jak wygląda śnieg w naturze. Nie świeci się tak jak często to widzimy w TV gdzie kolory i podświetlenie są podkręcone na maksa. Kiedy popatrzymy w "realu" praktycznie nigdzie nie mamy idealnej, "świecącej" bieli.

Właśnie z tych ustawień dla mnie obraz był troszkę za ciemny , dlatego troszkę skorygowałem te ustawienia , co do bieli ? Wspomniałem tylko o tym bo wiem że nie którzy na to patrzą , mi ona kompletnie nie przeszkadza . Żeby było jasne , też wolę mocną czerń i też oglądam w zupełnych ciemnościach , nawet do ambilight zbytnio nie mogę się przyzwyczaić , może dlatego że mam czarna ścianę na której wisi tv i ambilight zbytnio na niej się nie sprawdza . Co do czerni , to wczoraj siadł na tapetę a raczej na ekran ostatni Mroczny Rycerz , by sprawdzić czerń i w jednej scenie (walka batman vs. bane ) czerń jest super , rogi kompletnie nie świecą a we wcześniejszych ustawieniach było konkretnie widać . Dlatego jak by poprawili to dynamiczne podświetlenie było by ekstra , bo niestety do firmware poniżej 000.150... nie mogę wrócić bo fabrycznie był wyższy .
ps. oczywiście racja i zgadzam się z tym że za oknem nie jest zbytnio kolorowo idealnie ;)
 

jodlasty1

New member
yhyyyy ... odezwało sie lobby LCDeków :D
to kupiłbym pewnie Panasa50ST50 :D
Tylko ambilight brakowałoby mi ...

Takie samo mam odczucie.

Nawet serwis Panasonik ma lepszy.


Przyjechał do mnie wczoraj koleś z serwisu i myślał, że coś przestawiłem w dekoderze i dlatego nie mam obrazu.
Później mina mu zrzedła i zabrał mi TV i może dostanę go za dwa tyg.
Jak by nie mógł wymienić mi modułu w domu.
 

Tika

New member
Bez reklam
w takiej cenie i w takiej klasie to nie ukrywam mój pierwszy tv, ale miałem do czynienia z wieloma tv i miałem porównanie i wiedziałem co chce, w tej cenie tylko ten mi odpowiadał więc go kupiłem, i już wielokrotnie tu pisałem, przetestować przed zakupem, i odpowiedzieć sobie co mi się podoba co nie, co będzie mnie bardziej denerwowało a co nie i podjąć decyzję ten albo tamten. Wielokrotnie opisywałem problemy jakie miałem i jakie mają wszyscy i nadal uważa że soft jest skopany, ale przy moim użytkowaniu tv większość problemów mnie nie dotyczy i nie zauważam. To że sądzę nadal że ten TV jest dla mnie dobry to nie znaczy że jestem odmieńcem i postępuje źle. Znam masę ludzi którzy zakupili jakiś tv, potem go wymieniali bo ich denerwowało i słyszę takie słowa kupie teraz panasa on będzie na pewno lepszy i się okazywało że chcieli by chętnie powrócić do poprzedniego. Ja przed zakupem długo czytałem oglądałem macałem testowałem i wiedziałem czego chce a czego nie. Proste :). Ja podchodzę to TV bardzo z dystansem i bardzo dobrze wiem że nawet jak bym wybrał inny to też bym na coś narzekał, wystarczy tylko poczytać inne tematy, jak stwierdze że ten tv to totalne gówno i badziewie to wymienię go bez żadnych skrupułów :)

jeśli korzystasz z zewnętrznego tunera to minimalizujesz swoje problemy z softem, ponieważ wbudowane DVB-T jest skopane potrafi gubić sygnał albo TV się restartuje, napisy dla niesłyszących się czasami kaszanią, znikają lub są wyświetlane w błędnych kolorach, SMART TV jakieś zamulone chodzi jak sobie chce, czasem tak czasem nie, żeby ocenić obiektywnie soft musisz korzystać z jego funkcji na co dzień a nie tylko odpalić tuner sat i czasami coś przestawić w menu TV, ogólnie rzecz biorąc soft jest skopany i tyle w temacie
 

emer

Member
Bez reklam
jeśli korzystasz z zewnętrznego tunera to minimalizujesz swoje problemy z softem, ponieważ wbudowane DVB-T jest skopane potrafi gubić sygnał albo TV się restartuje, napisy dla niesłyszących się czasami kaszanią, znikają lub są wyświetlane w błędnych kolorach, (ciach) ogólnie rzecz biorąc soft jest skopany i tyle w temacie
Nigdy u mnie DVB-T nic nie zgubiło, nic nigdy sie nie zrestartowało, z napisami nic nie działo się - natomiast mam inne "problemy" które mnie denerwują, przede wszystkim HDNM załącza mi się po wyłączeniu TV (mimo że w menu jest na "wyłącz" - muszę załączyć i wyłączyć jeszcze raz), pomijam fakt że to HDNM jest kompleeetnie nie do użytku - teatr i artefakty. No i kiedys mi działał ambilight na wyłączonym TV, a teraz nie działa i NIE DA SIĘ WŁĄCZYĆ (mimo zmiań FW i uaktualnień).
Więc nie ulega wątpliwości że software jest kompletnie zrypany i z bugami - a co śmieszniejsze, działa sobie jak chce, na każdym egzemplarzu zdaje się inaczej.
 

Tika

New member
Bez reklam
u mnie Ambilight działa przy wyłączonym TV
jak mam udowodnić serwisowi, że obraz mi znika raz na jakiś czas (czasem raz na kilka dni), na pewno nie jest to wina anteny

na początku użytkowania tak się nie robiło, ostanio zaczeły się te problemy
 

ElTomeko

New member
Emerze a u mnie ku mojemu zdziwieniu HDNM po jakims czasie urzytkowania działa dobrze tzn NIE WŁACZA SIE po włączeniu tv. Wczesniej miałem tak samo jak u Ciebie a teraz juz jest ok tylko nie wiem dlaczego...
 

emer

Member
Bez reklam
no ja tez nie wiem :D
wkurza mnie to - skoro HDNM jest kompletnie skopany i własciwie nieużyteczny, chciałbym aby forever zniknął ... niestety - ten przydupas philipsowy zaaawsze mi wraca :evil:
 

Zielony_M

Member
u mnie Ambilight działa przy wyłączonym TV

Jeszcze o Ambilight...
U mnie działa kiedy TV jest WYłączony czyli w trybie Lounge Light. Nie działa natomiast tj WYłącza się kiedy korzystam z opcji OPTIONS->ust. ekologiczne->Wyłącz Ekran podczas np. słuchania radia ze Smart TV. Szkoda. Myśle, że to można zaliczyć do listy bug'ów.

Brakuje mi też szybszego dostępu (klasycznie przycisk na pilocie) do opcji SLEEP. Korzystałem z tego co wieczór (jak i przy HiFi) więc tymbardziej mi tego brakuje.
 

jeremishal

New member
Witam. Już od dłuższego czasu czytam ten wątek jak również przeglądam inne i zastanawiam się czy pomimo tych wad jaki ma ten model to warto go kupić? A że akurat przez 6 dni jest jeszcze w promocyjnej cenie w markecie to czas do decyzji nie jest długi. Inne modele o których myślałem w podobnej cenie to hx750, es6800, vl963. Trochę się obawiam czy wady nie przesłonia zalet, i czy w tych konkurencyjnych modelach nie będzie tych wad, a różnica w obrazie niewielka w stosunku do philipsa i lepiej było kupić coś z tych konkurencyjnych.

Wyryte z tapatalk
 

lesiux

New member
są jakieś "granice" co do świecenia rogów? kiedy można to reklamować?
szczególnie lewy górny róg daje mi się we znaki, foto poniżej.

 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeśli korzystasz z zewnętrznego tunera to minimalizujesz swoje problemy z softem, ponieważ wbudowane DVB-T jest skopane potrafi gubić sygnał albo TV się restartuje, napisy dla niesłyszących się czasami kaszanią, znikają lub są wyświetlane w błędnych kolorach, SMART TV jakieś zamulone chodzi jak sobie chce, czasem tak czasem nie, żeby ocenić obiektywnie soft musisz korzystać z jego funkcji na co dzień a nie tylko odpalić tuner sat i czasami coś przestawić w menu TV, ogólnie rzecz biorąc soft jest skopany i tyle w temacie
nie będe stale powtażał moich wcześniejszych postów :p, już dawno pisałem dla kogo jest ten tv a dla kogo nie :p. Ja na co dzień to go włączam, oglądam i wyłączam. Ja kupowałem TV pod siebie a nie dla potrzeb innych i nie do testów testów, ma spełniać moje wymagania i tyle. Soft jest skopany i to pisałem tu jako jeden z pierwszych o tym :p. Licze jedynie na poprawki jeśli nie to trudno, a Ci którzy nie czekają bo są już tacy że spisali wszystko na straty, to sprzedać i po kłopocie :)
 

martinoo

New member
Ja z kolei mam pytanie co do Youtube w SmartTV. Otóż naklikałem coś, i kiedy szukam nie mogę korzystać z klawiatury pilota bo wpisują mi się tylko cyfry, ktoś wie jak to przełączyć? ;)
 
Do góry