Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Tika

New member
Bez reklam
Do sygnału 21: 9 są telewizory Philipsa 21:9.
261.jpg

Kalibracja jest dla osób bardziej wymagających:
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem

Z ankiety wynika że 99% ludzi widzi różnice:
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/6...arto-kalibrowac-telewizor-wygraj-nagrody.html
Widocznie znajdujesz się w tym jednym procencie który nie widzi różnic


akurat mam naturalne kolory więc nie muszę kalibrować "specjalistycznie" mojego TV, a mam porównanie z monitorem komputerowym

a ten obrazek "widzisz różnice" przedstawiający kalibrację mocno tendencyjny, na pierwszym obrazku specjalnie rozregulowany obraz a na drugim ustawienie standardowe, takie rzeczy można wciskać ale laikom
 

tomashp

New member
Znajomy zastanawia się nad kupnem tv 42 cale pasywne 3D.. i myśli o 6007 i Lg 760 - jak wygląda sprawa z tym teatrem?, czy każdemu same opcje się zmieniają w philipsie 6007?
Ja mam sony hx 756 i menu jest stabilne bez jakiś czarów.. Dla mnie to nie do przyjęcia, żeby co odpalenie zmieniać ustawienia.
Z tego co czytałem na zagranicznych stronach to lg 760 posiada bardzo dobre opinie, natomiast o 6007 w WB i USA praktycznie cisza...
Osobiście boję się mu doradzić zakup 6007, a co Wy na to?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tika - wow ileż elokwencji w wypowiedzi.
Każdy portal na świecie który robi testy opisuje: Kalibracja konieczna !!!
Kalibracja wymagana, kalibracja obowiązkowa.
Jeśli nie widzisz różnic to Twoja sprawa , ale nie opowiadaj głupot innym że ich nie ma.
Po to wkleiłem linki żeby nabyć wiedzę
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem

Portal AVForum - prowadzi w Anglii specjalne audycje nawet w telewizji
To dla tych którzy opowiadają głupoty ze różnic nie ma :
PicturePerfect : AVForums campaign to improve television pictures | AVForums.com - UK Online
polecam lekturę

[youtube]fJP7rPC4Rb4#![/youtube]
 

ElTomeko

New member
Jeżeli kalibracja jest taka OBOWIĄZKOWA to powinni robic ją odrazu w fabryce a nie kazdy po zakupie tv musi dodatkowo płacic jeszcze...Ja nie mam i jakos mi nie przeszkadza...
 

emer

Member
Bez reklam
oczywiście kalibracja potrzebna jest ... ale dla średnio kumatego uzytkownika, widzącego "niuanse" między obrazem dobrym a złym (patrz wyżej), przerysowane w dużym stopniu, korekta do powiedzmy akceptowalnego poziomu nie powinna stanowić dużego problemu.
A gdy poczyta się co i jak, trochę podpatrzy ;) jak jest u innych, to myslę że dalsza korekta ustawień sprowadzi do jakiś 90-95% ustawień prawidłowych ...
Pozostałe 5-10% to albo poprawi sie później, a jak nie, to prawdopodobnie dany użytkownik i tak nie dostrzeże ... :D
 

SDman

Banned
akurat mam naturalne kolory więc nie muszę kalibrować "specjalistycznie" mojego TV, a mam porównanie z monitorem komputerowym

a ten obrazek "widzisz różnice" przedstawiający kalibrację mocno tendencyjny, na pierwszym obrazku specjalnie rozregulowany obraz a na drugim ustawienie standardowe, takie rzeczy można wciskać ale laikom

Całkowicie się zgadzam,
tak samo ludzie od Plazm pokazują mocno rozregulowane LCD -eki i cieszą się,
że ich Plazmy są naj -bzdura jakich mało ! Wystarczy wejść na wątek o Panasonicu VT50 chyba aby
takie bzdety zobaczyć.

Pozdrawiam
 

SDman

Banned
Tika - wow ileż elokwencji w wypowiedzi.
Każdy portal na świecie który robi testy opisuje: Kalibracja konieczna !!!
Kalibracja wymagana, kalibracja obowiązkowa.
Jeśli nie widzisz różnic to Twoja sprawa , ale nie opowiadaj głupot innym że ich nie ma.
Po to wkleiłem linki żeby nabyć wiedzę
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem

Portal AVForum - prowadzi w Anglii specjalne audycje nawet w telewizji
To dla tych którzy opowiadają głupoty ze różnic nie ma :
PicturePerfect : AVForums campaign to improve television pictures | AVForums.com - UK Online
polecam lekturę

[youtube]fJP7rPC4Rb4#![/youtube]

oo o właśnie o takim porównaniu mówię ! No taki obraz po lewej jakbym miał , to wolałbym na czarno białym kineskopie oglądać ! Bo to nie żadna kalibracja, a porównanie LCD do Plazmy z wątku od Panasa !
 

emer

Member
Bez reklam
yhyyyy ... odezwało sie lobby LCDeków :D
A więc Panowie, mam 47PFL6007, u sąsiada na bieżąco widzę Samsunga 55ES7000, i w kontekście organoleptycznych odczuć, nastepnym TV który kupię, prawdopodobnie będzie PLAZMA :)
Miałem plazmę Panasonic 42PY80 około cztery lata, duuużo minusów - szczególnie w kontekście dzisiejszych jakości obrazu, ale ... ALE PLAZMA TO PLAZMA :D
Gdybym jeszcze raz miał kupować TV (tzn przed zakupem 47PFL6007), to kupiłbym pewnie Panasa50ST50 :D
Tylko ambilight brakowałoby mi ...
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Przy tak przesadnie rozkalibrowanym obrazie jak na załączonym filmie, nikt nawet by nie pomyślał o zakupie nowego TV. Jak ktoś wyżej wspomniał, niewielka kalibracja powinna być zawsze dokonana, aczkolwiek jest to przy nowych produktach jakieś kilka procent korekty.
 

ElTomeko

New member
Zeby była jasnosc...kalibracja jest potrzebna ale taka która kazdy sobie moze zrobic grzebiac w ustawieniach tv....a nie ze trzeba go specjalnie oddawac i podpinac pod jakies urządzenia pomiarowe...
Mi jako zwykłemu urzytkownikowi tego tv przy ustawieniach tutaj z tego forum obraz pasuje...
 
Ostatnia edycja:

Tika

New member
Bez reklam
Plazma jest fajna ale jeśli oglądasz tylko programy telewizyjne i filmy + czasami jakieś gry na konsole, ale podpinać do PC-eta to są duże obawy (mam na myśli powidoki)

Znajomy zastanawia się nad kupnem tv 42 cale pasywne 3D.. i myśli o 6007 i Lg 760 - jak wygląda sprawa z tym teatrem?, czy każdemu same opcje się zmieniają w philipsie 6007?
Ja mam sony hx 756 i menu jest stabilne bez jakiś czarów.. Dla mnie to nie do przyjęcia, żeby co odpalenie zmieniać ustawienia.
Z tego co czytałem na zagranicznych stronach to lg 760 posiada bardzo dobre opinie, natomiast o 6007 w WB i USA praktycznie cisza...
Osobiście boję się mu doradzić zakup 6007, a co Wy na to?

w USA tegorocznych modeli Philipsa nie ma, dlatego jest cisza
nie wiem co Ci doradzić, mnie do Philipsa skusił Ambilight, ale jeśli Ci na nim nie zależy to celuj w LG
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
poczekaj zmienią tv na inny i też będą płakać :). Nie rozumiem tego, takie wielkie narzekanie a trzymają jeszcze tv ja już bym się go pozbył:p
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Są chętni na odsprzedanie 55PFL6007? Chętnie rozważę propozycję.

Bym Ci odsprzedał jak bym chciał się go pozbyć, ale nie chcę:)

Dla mnie niech poprawią tylko dynamiczne podświetlenie i będzie miodzio, ale nie jest to dla mnie aż tak denerwujące widzę to bardzo rzadko:p
 

SDman

Banned
Płaczecie jak stare baby .
Każdy tv ma jakieś wady

Witam,
forum jest właśnie po to aby każdy mógł sam sobie odpowiedzieć czy to ten wymarzony TV .

Czy ja kupiłbym po raz trzeci Philipsa -szczera odpowiedź "Nie wiem"
Ale nie dlatego, że z tymi co miałem -mam coś było nie tak bo mogę o nich jedynie pozytywnie się wypowiadać .

Kupując 4 lata temu TV wiedziałem , że multimedia to raczej dodatek i skupić się należy na jakości obrazu, dźwięku i designie.
Ale już dzisiaj można domagać się sprawnie działającego meni z pełna paletą mediów i oczywiście jw.

Mój obecny kosztował 6 tysi poprzedni 5,5 więc jest to jakiś wyznacznik cenowy i raczej 8-12 tyś bym nie wydał na TV .
Cena ~ 6 tyś. to sporo i można wymagać wiele.

Fajnie , że jest możliwość dzielenia się bardzo obiektywnego (tutaj pochwała dla wszystkich co o prawdziwych odczuciach piszą ) bo to rzadka cecha .
Chociaż wypowiedzi typu "menu wg mnie działa normalnie", też są potrzebne bo to jest wskazówka aby najlepiej samemu się przekonać.

Pozdrawiam z myślami : "Tylko co innego jak nie Philips, po 4 latach z Ambi bez już się nie da" - to cwaniaki wiedzieli co patentują!
 

miet55

Member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
Do góry