Philips 42 Pfl 7403 D

elba2003

New member
elba2003 napisał:
Mam Philipsa LCD 42PFL7403D/10 i chciałbym wgrać soft od 42PFL9603D/10 /mają podobno taką samą matrycę i elektronikę/ cz ktoś już próbował czy chodzi po aktualizacji PerfektPixel.

===================================================
Napisał elba2003
Perfect Pixel HD włączony, brak migotania pionowych linii no i jeszcze jedno. Nie wiem ile milionów kolorów czy też miliardów ma ta matryca i procesor ale poraz pierwszy po wgraniu nowego softu i uaktywnieniu opcji perfecpicxelhd, zobaczyłem na ekranie telewizora kolor złoty i wygłąda tak naturalnie jak niebieski czy zielony, masakra:)
 

MacGege

New member
elba2003 napisał:
===================================================
Napisał elba2003
Perfect Pixel HD włączony, brak migotania pionowych linii no i jeszcze jedno. Nie wiem ile milionów kolorów czy też miliardów ma ta matryca i procesor ale poraz pierwszy po wgraniu nowego softu i uaktywnieniu opcji perfecpicxelhd, zobaczyłem na ekranie telewizora kolor złoty i wygłąda tak naturalnie jak niebieski czy zielony, masakra:)


Elba2003 mamy rozumieć, że wgrałeś po prostu soft z modelu 9603 do 7403 ??? i wszystko poszło bezproblemowo ??
Czy ktoś może próbował tej operacji z modelem 7603 ??
 

elba2003

New member
MacGege napisał:
Elba2003 mamy rozumieć, że wgrałeś po prostu soft z modelu 9603 do 7403 ??? i wszystko poszło bezproblemowo ??
Czy ktoś może próbował tej operacji z modelem 7603 ??

====================================================
Zaktualizowałem oprogramowanie LCD 42PLF7403D/10 oryginalnym softem z /z grudnia 2008/ ze strony philipsa i aktywowałem PerfektPixelHD w MENU serwisowym - wejście do menu: wstukać sobie szybko 062596 i klawisz "info".
 

maxim_25

New member
Czy tak samo można zrobić w 32pfl7403? Jak ktoś ma niech to sprawdzi proszę. Czy w tym modelu rodzaj matrycy (mniejsza na pewno ale czy coś więcej) powoduje, że nie będzie tej opcji?

Elba2003 możesz zrobić jakieś zdjęcia potwierdzające to, że włączyłeś ta opcje? Najlepiej z menu serwisowego i różnice w obrazie. Wiem, że na zdjęcia trzeba czasu a i zdjęcia lcd nie zawsze pokazują prawdę ALE..
Gdybyś to zrobił pewnie w dużym, bardzo dużym stopniu, przyczyniłbyś się do kupienia przeze mnie tego tv a myślę że więcej osób byłoby zainteresowanych. W końcu, jeśli to możliwe wogóle, można mieć w 7403 bajery z lepszego modelu :D
Postawię piwko :eek:k:
Pozdrawiam wszystkich phisioli...


Model 32pfl7403 to Lcd WXGA z aktywną matrycą TFT natomiast 42pfl7403 ma aktywną matrycę W-UXGA - tak podaje strnona producenta. Czyli oprócz wielkości jakaś tam różnica jest ale nie mam zielonego pojęcia jaka :p
 
Ostatnia edycja:

MacGege

New member
Dzisiaj w takim razie sprawdzę co kryje menu serwisowe modeli 7603. Może się ono znacznie różnić gdyż soft z modelu 7403 jest identyczny jak w modelach 96, 97, 98 i 99. Natomiast inne wersje softu posiadają modele z serii 76 i 56.
Jutro dam znać co i jak .....
 

MacGege

New member
Sprawdziłem w modelu 47PFL7603 czy w ogóle istnieje możliwość włączenia Prefect Pixel no i przeglądając menu serwisowe wygląda na to że tak bo jest ta zakładka w menu dostępna i w tej chwili jest w pozycji off.
Przyznaję że balem się ją przestawić na pozycję ON gdyż nie mam pojęcia co się stanie. Teoretycznie nie powinno się nic stać , gdyż z tego co wyczytałem wszystkie bloki (składniki oprogramowania Prefect Pixel) to rozwiązanie software'owe np: Perfect Picture, Perfect Contrast itp (w sumie 7 bloków).
Jak by nie było obawa istnieje a możliwości są :).
Może ktoś już próbował włączenia tej opcji w serii 76 lub zna kogoś z serwisu Philips'a, kto by potwierdził moje przypuszczenia ?????

Dajcie znać co wyszło z Waszych "serwisowych" kombinacji
 

grudas

New member
perfect pixel hd

Witam
Niedawno kupiłem tv philips 32pfl 7403d/12 i udało mi sie aktywowac perfect pixel.Na razie wszystko jest ok i oby było dalej :)
W menu jest tez ambilight ale jeszcze tego nie ruszałem.Chyba i tak nie bedzie aktywny.Dodam ze soft mam najnowszy.
 

maxim_25

New member
Czy ktoś z posiadaczy 32pfl7403 mógłby mi wysłać parę zdjęć z obrazem z TYP1,2 najlepiej z anteny dachowej lub pokojowej?

Jak się ten model sprawuje z automatycznym "wypełnieniem" obrazu na całej matrycy?

michalzurawski@gmail.com
 
Ostatnia edycja:

liszaj26

New member
Perfectpixel

Jesli chodzi o funkcję perfectpixel to jest niemożliwe uruchomienie tej funkcji w modelu pfl7403 ze wzgledu na to że nie posiada on procesora który jest w modelach z serii 9, a zabawa w servis manu philipsa może się źle skończyć,a tak przy okazji to bawią mnie teksty wypisywane że ktoś uruchomił tą funkcję i działa rewelacyjnie.Porostu technicznie jest to niemożliwe.
 

demented11

New member
liszaj26 napisał:
Jesli chodzi o funkcję perfectpixel to jest niemożliwe uruchomienie tej funkcji w modelu pfl7403 ze wzgledu na to że nie posiada on procesora który jest w modelach z serii 9, a zabawa w servis manu philipsa może się źle skończyć,a tak przy okazji to bawią mnie teksty wypisywane że ktoś uruchomił tą funkcję i działa rewelacyjnie.Porostu technicznie jest to niemożliwe.

I tu się mylisz - 7403 tak jak modele z serii 9 posiada procesor PNX5100, w odróżnieniu od np.7603 (PNX5050).Pytanie tylko, czy do prawidłowego działania PerfectPixel nie potrzeba jeszcze dodatkowej elektroniki na płycie.
 

liszaj26

New member
demented11 napisał:
I tu się mylisz - 7403 tak jak modele z serii 9 posiada procesor PNX5100, w odróżnieniu od np.7603 (PNX5050).Pytanie tylko, czy do prawidłowego działania PerfectPixel nie potrzeba jeszcze dodatkowej elektroniki na płycie.



Jeśli chodzi o funkcje perfectpixel to w modelu serii 9, jest dodakowy procesor, który odpowiada za uruchomienie tej funkcji
 

liszaj26

New member
demented11 napisał:
Mógłbyś napisać coś więcej na temat tego dodatkowego układu?


W tych telewizorach są zupełnie inne płyty, w servisie Ci to wytłumaczą,a z perfect pixel to jest tak samo jak z ambilight-em w w servis manu możesz uruchomić ale czy będzie świecić?:)
 

grudas

New member
Witam
Posiadam tv philips 32pfl7403d/12.Sprawdzałem w menu serwisowym i mam procesor PNX5050 a perfect pixel moge ustawić w pozycji on.Tylko ciężko stwierdzić czy ta funkcja działa czy nie.
 

androll

New member
liszaj26 napisał:
Jesli chodzi o funkcję perfectpixel to jest niemożliwe uruchomienie tej funkcji w modelu pfl7403 ze wzgledu na to że nie posiada on procesora który jest w modelach z serii 9,....,a tak przy okazji to bawią mnie teksty wypisywane że ktoś uruchomił tą funkcję i działa rewelacyjnie.Porostu technicznie jest to niemożliwe.
to może wytłumacz dlaczego po włączeniu PerfPix zginęły migające linie przy szybko przesuwających się na ekranie pionowych liniach(np krawędziach budynków, drzwiach, itd)?
i dlaczego software jest ten sam co dla wyższych modeli
będę bardzo wdzięczny
pozdrawiam
 

elba2003

New member
androll napisał:
tylko model 42" ma soft od wyższych modeli....

======================================================
42PFL7403D/10 posiada procesor PNX5100 i soft jak modele serii 9 i właczony PerfektPixel chodzi jak w wyższych modelach. Apropo dodatkowego procesora do obrubki PerfektPix to takowego nie ma, ponieważ tym zajmuje się PNX5100.
Pewne źrudło informacji od pewnego servisanta.
Ja mam model 42 i wszystko chdzi pieknie.
 
Do góry