Philips 42 Pfl 7403 D

liszaj26

New member
elba2003 napisał:
======================================================
42PFL7403D/10 posiada procesor PNX5100 i soft jak modele serii 9 i właczony PerfektPixel chodzi jak w wyższych modelach. Apropo dodatkowego procesora do obrubki PerfektPix to takowego nie ma, ponieważ tym zajmuje się PNX5100.
Pewne źrudło informacji od pewnego servisanta.
Ja mam model 42 i wszystko chdzi pieknie.


Żeby skończyć dyskusję załączam w formie PDF skrucony opis tel. LCD z serii 9, gdzie jest zdjęcie części płyty tego telewizora z przedstawionym procesorem Perfect Pixel.Nie ma możliwości ustawienia tej funkcji w telewizorach z serii 7.:)
 

MacGege

New member
to ja mam pytania :))).

Co się stanie jezeli w modelu 7603, który jak wiemy używa procesora PXN5050, włączymy oprogramowanie odpowiedzialne za perfect pixel.
Czy po prostu to oprogramowanie nie będzie działało, czy np: TV zgaśnie.

Podobnie ma się sprawa z ambi. Jak wiemy w modelu 9603 i 7603 lampki są identyczne , natomiast TV mają różne oprogramowanie sterujące ambi.
Co się może stać jeżeli na modelu 7603 włączymy oprogramowanie sterujące z 9603 (spectra 2).

Podpytaj jak byś miał chwile czasu tego serwisanta. Myślę że dla wielu użytkowników to będą cenne informacje.
 

androll

New member
liszaj26 napisał:
Żeby skończyć dyskusję załączam w formie PDF skrucony opis tel. LCD z serii 9, gdzie jest zdjęcie części płyty tego telewizora z przedstawionym procesorem Perfect Pixel.Nie ma możliwości ustawienia tej funkcji w telewizorach z serii 7.:)

ekhm....gdzie załączyłeś tego pdefa? Może wrzuć na jakis serwer typu rapidshare.com
Sam już nie wiem co o tym sądzić widząc to co widzę czyli różnice w obrazie z PerfPix na oni off, wczoraj przysiesiedziałem 1,5h to włączając i wył. i poprawa była nawet przy wł. PP w menu serv a nieaktywnym w podstawowym menu
z góry dzięki
pozdrawiam
 

liszaj26

New member
androll napisał:
ekhm....gdzie załączyłeś tego pdefa? Może wrzuć na jakis serwer typu rapidshare.com
Sam już nie wiem co o tym sądzić widząc to co widzę czyli różnice w obrazie z PerfPix na oni off, wczoraj przysiesiedziałem 1,5h to włączając i wył. i poprawa była nawet przy wł. PP w menu serv a nieaktywnym w podstawowym menu
z góry dzięki
pozdrawiam

Mam problem z załączeniem PDF za duża objętość, załączam zdjęcie układu Perfect Pixel.
 

Attachments

  • perfektpixel.jpg
    perfektpixel.jpg
    21 KB · Wyś: 510

demented11

New member
liszaj26 napisał:
Mam problem z załączeniem PDF za duża objętość, załączam zdjęcie układu Perfect Pixel.
\

Ze zdjęcia wynika, że jest to układ na pozycji 7C00. W serwisówce dla płyt serii 9 ta pozycja to:pNX5100EH:cool:.
 

gyver1977

New member
7403

Długo szukałem odpowiedniego LCDeka i po przesiadce z Samsunga le27s71b, w którym 3x w ciągu miesiąca wymieniali mi matrycę wybór padł na 32PFL7403D/12. Mam go już sporo czasu i uważam, że w tej półce cenowej nie ma konkurenta. Sony wysiada. To już kolejny philipek w rodzinie i wszyscy są zadowoleni. Obraz jest niesamowicie płynny. Dekoder SD Aster tylko.
 

seb.s

New member
gyver1977 napisał:
Długo szukałem odpowiedniego LCDeka i po przesiadce z Samsunga le27s71b, w którym 3x w ciągu miesiąca wymieniali mi matrycę wybór padł na 32PFL7403D/12. Mam go już sporo czasu i uważam, że w tej półce cenowej nie ma konkurenta. Sony wysiada. To już kolejny philipek w rodzinie i wszyscy są zadowoleni. Obraz jest niesamowicie płynny. Dekoder SD Aster tylko.

..ale, które sony ? porównywałeś do serii W np. 40W4000 ?
Patrząc na parametry ten Philips wydaje mi sie idealny tez do niego się przymierzam tzn do 7433 ale to to samo prawie.
Wydaje mi sie jednak, że obraz w porównaniu do sonego jest bardziej ziarnisty :confused:

W ogole mało informacji o tych modelach 7403/7433 w sieci :roll:

pozdrawiam
 

--piotr--

New member
Mam pytanie, czy w philisie pfl 7403 po aktualizaci oprogramowania, można potem wrócić do orginalnego, starszego oprogramowania? Pytam bo na stronie Philipsa, nie ma starszych sterowników, są tylko najnowsze. Czy ktoś, może już coś takiego u siebie zrobił? A jeżeli tak, to jak to zrobić?
 

Anduril

New member
Juz robiłem to w swoim 32PFL9632 z najnowszego 32pfl9632d_10_fus_eng_000.064.014.021
wróciłem do
32pfl9632d_10_fus_eng_000.064.014.015.
Downgrade software robi się tak samo co Upgrade za pomocą USB tylko wyskakuje pytanie czy napewno chcesz to zrobić .
Tak ze bez obaw.
 

de_dark

New member
42pfl7403d/10

demented11 napisał:
\

Ze zdjęcia wynika, że jest to układ na pozycji 7C00. W serwisówce dla płyt serii 9 ta pozycja to:pNX5100EH:cool:.

U mnie w tym miejscu jest PNX8541E o co chodzi ?
 

Attachments

  • 20081227126.jpg
    20081227126.jpg
    704 KB · Wyś: 95

Anduril

New member
Stare oprogramowanie mam, ponieważ archiwizowałem je po ściągnięciu ze strony Philipsa .
Posiadam:
000.064.014.015
000.064.014.017
000.064.014.018
000.064.014.021
 

--piotr--

New member
Dzięki, właśnie na innym forum znalazłem stronę na której są wszystkie softy i to moje orginalne 000.025.026.000 z 2008,04,30 a oto strona philips.samipupu.com/philips
 

magda89

New member
42pfl7403d

Za radą forumowiczów próbowałem włączyć Perfekt Pixel.Nie widząc różnicy w obrazie wróciłem do menu serwisowego i okazało się że zakładka Perfekt pixel jest w pozycji off.Włączyłem ją ponownie na on i dalej żadnej poprawy,wejście w menu i co widzę zakładka znowu w pozycji off.Soft mam o numerze Q591E-0.89.0.0. czyli przedostatni.Ciekawe czy w tym modelu telewizora da się tę funkcję w ogóle uruchomić.Jeśli tak to proszę o podpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

--piotr--

New member
Musisz potem się cofnąć zejść dwie pozycje niżej do Store-go right przejść w prawo na Store-press OK i wcisnąć OK na pilocie, po tym dopiero zmiana zostaje zapamiętana. Osobiście uważam że to nic nie daje, sprawdzałem na materiale z DVD z planszami testowymi na których mam wahadło, i przesuwające się cztery żędy napisów z różnymi prędkościami i nie zauważyłem żadnej zmiany. Prawdopodobnie ten program menu, jest do wielu modeli i w zależności od modelu paramery są odpowiednio zmieniane.
 

tejot

New member
--piotr-- napisał:
Musisz potem się cofnąć zejść dwie pozycje niżej do Store-go right przejść w prawo na Store-press OK i wcisnąć OK na pilocie, po tym dopiero zmiana zostaje zapamiętana. Osobiście uważam że to nic nie daje, sprawdzałem na materiale z DVD z planszami testowymi na których mam wahadło, i przesuwające się cztery żędy napisów z różnymi prędkościami i nie zauważyłem żadnej zmiany. Prawdopodobnie ten program menu, jest do wielu modeli i w zależności od modelu paramery są odpowiednio zmieniane.

--piotr--, czy moglbys napisac cos wiecej nt. tego materialu z planszami testowymi/napisami z roznymi predkosciami? moze jakis link, sama nazwa czy cos co pomogloby w sciagnieciu czegos takiego. Od dawna szukalem czegos w tym stylu zeby potestowac na swoim tv (7633). A moze ktos jeszcze ma lub wie cos wiecej o podobnych materialach?
Z gory dzieki,
 

--piotr--

New member
42pfl7403

Mam problem, mianowicie do tej pory złącze HDMI wykorzystywałem tylko do połączenia z komputerem, poza tym mam podłączony przez kabel euro tuner polsatu i kablem composit Y,Pb,Pr odtwarzacz DVD, razem 3 urządzenia. Przy takim układzie wszystko działało bez zarzutu jednak kiedy wziąłem ostatnio do przetestowania odtwarzacz DVD ze złączem HDMI wystąpił problem, po podłączeniu do telewizora kablem HDMI i włączeniu DVD wszystko wyglądało dobrze, dopiero kiedy przełączyłem na pilocie od telewizora na tuner satelitarny a potem z powrotem na złącze HDMI 1, do którego podłączyłem DVD pojawił się problem, nie ma obrazu ani dzwięku. Dopiero po wyłączeniu DVD i ponownym włączeniu wszystko zaczyna działać, tyle że jak znowu przełączę na coś innego i wracam z powrotem do DVD to obrazu znowu nie ma. Czy to jest normalne? Nie próbowałem jeszcze tego z odtwarzaczem Blu-ray, ale wydaje mi się że coś jest nie tak, spróbuję jeszcze kupiś inny kabel HDMI taki z filtrami dla pewności. Czy ktoś może spotkał się z czymś takim u siebie, a jeżeli tak to jak sobie z tym można poradzić.
 

--piotr--

New member
42 Pfl 7403 D

Ta płyta testowa była kiedyś dołączona do odtwarzacza DVD TARGA, który kupiłem lata temu w Lidlu w niemczech. Całość ma ponad 4 Giga pojemności i jest po niemiecku. Jest tam opis tego odtwarzacza, omówienie jak wszystko podłączyć i dlaczego, plansze w formatach 4:3, 16:9, kolorowe i czarnobiałe, no i tam właśnie jest wahadło, kolorowe i czarnobiałe, te napisy z czterema prędkościami. Pozatym jeszcze są testy dzwięku w różnych formatach DOLBY, DTS, PCM.
 

magda89

New member
42pfl7403d

Odnośnie złącza HDMI miałem podobny problem.Przy obrocie telewizora jeśli kabel HDMI poruszył się w gnieździe telewizora zrywało połączenie z tunerem Cyfry+.Okazało się że kabel który kupiłem wraz z telewizorem nie był zbyt dobrej jakości i końcówka lekko wchodziła w gniazdo złącza telewizora a co za tym idzie nie miała dobrego styku.Kupiłem nowy kabel, niestety kosztował sporo drożej i problem się skończył.Jeśli chodzi o Perfekt Pixlel to dałem sobie spokój nie widząc żadnej różnicy w jakości obrazu.Myślę że niektóre osoby widzą na ekranie swoich telewizorów to co chcą widzieć i tyle.
 
Ostatnia edycja:
Do góry