Philips 42 Pfl 7403 D

androll

New member
Z tego co dowiedziałem się od philipsa to funkcję Active Control posiadają modele tylko z PerfecPixel. Ten model ma tę funkcję więc co to jest?
Soft też jako jedyny z niższych modeli ma taki sam jak modele z PerfecPixel.
Pisałem już to wcześniej. Może ten model to jakiś mix i można coś poprawić programowo@armin74.
 

armin74

New member
7403

Witam
to normalne że nikt nie wsadzi ambilighta za free, to dodatkowe urządzenie i mało prawdopodobne żeby ktoś go wmontował przez pomyłkę, za perfect pixelplus odpowieda procesor który już jest i być musi więc programowo można go włączyć, tak też jest z funkcją 100HZ w niższych modelach 37" pod warunkiem że ma odpowiednik w postaci 42" itd. Z pewnego źródła wiem że ten TV ma wszystko co wyższe modele tylko poblokowane są w menu.
 

rudy

New member
armin74 podaj to pewne żródło ,może więcej forumowiczów pokupuje sobie niższe modele Philów ,a potem wszystko sobie powłączają i innym szczęki opadną z zachwytu.W końcu po co przepłacać ?Sorry kolego,ale dla mnie to ściema totalna.Nikt nie da więcej jak za to nie zapłacisz,chyba że Philips to organizacja charytatywna.Pozdrawiam.
 

Tomy64

New member
7403

Witam jestem na kupnie telewizora między innymi ten model zwrócił moja uwagę.Proszę o pod powiedzieć czy warto go brać.Mam trochę sprzętu Philipsa i jestem zadowolony.I jestem teraz w kropce.W sklepach się nie pytam bo wszyscy chcą sprzedać samsungi,chociaż znalazłem jeden model 40 calowy tez 100hz cenowo jak Philips.Bardzo proszę o pomoc czy może szukać innego modelu.:confused:
 

miro01

New member
Witam

Czy warto zrezygnować ze 100Hz na rzecz ambilighta. Konkretnie chodzi mi o dwa modele 7403 i 7603. Sygnał odbioru "polsat cyfrowy". Nie mogę się zdecydować.

pozdr.
 

pixelangel

New member
miro01 napisał:
Witam

Czy warto zrezygnować ze 100Hz na rzecz ambilighta. Konkretnie chodzi mi o dwa modele 7403 i 7603. Sygnał odbioru "polsat cyfrowy". Nie mogę się zdecydować.

pozdr.

Ambilight sprawdza sie tylko wtedy jak masz przynajmniej 40-50 cm wolnej "bialej" sciany w miejscach gdzie iluminuje światło od tych diodek.
Jak jestes milosnikiem minimalizmu i masz pomieszczenie z nowoczesnymi mebelkami , radze upiekszyc mieszkanie telewizorem z funckją ambilight.
 

miro01

New member
pixelangel napisał:
Ambilight sprawdza sie tylko wtedy jak masz przynajmniej 40-50 cm wolnej "bialej" sciany w miejscach gdzie iluminuje światło od tych diodek.
Jak jestes milosnikiem minimalizmu i masz pomieszczenie z nowoczesnymi mebelkami , radze upiekszyc mieszkanie telewizorem z funckją ambilight.


ściana na której będzie wisiał LCD ma niecałe 5m długości więc powinno wystarczyć ale najbardziej nurtuje mnie sprawa czy te wszystkie systemy które ma 7603 są w stanie chociaż w pewnym stopniu zastąpić 100Hz. Są tacy co mówią że jest to nie zuważalna sprawa te 100Hz.
 

androll

New member
perfectpixelJEST

Perfect Pixel HD włączony, dzięki armin74, brak migotania pionowych linii no i jeszcze jedno. Nie wiem ile milionów kolorów czy też miliardów ma ta matryca i procesor ale poraz pierwszy po wgraniu nowego softu i uaktywnieniu opcji perfecpicxelhd, zobaczyłem na ekranie telewizora kolor złoty i wygłąda tak naturalnie jak niebieski czy zielony, masakra:)
Może wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ale bardzo wątpie.
Pozdrawiam serdecznie
 

Zwolek

New member
androll napisał:
Perfect Pixel HD włączony, dzięki armin74, brak migotania pionowych linii no i jeszcze jedno. Nie wiem ile milionów kolorów czy też miliardów ma ta matryca i procesor ale poraz pierwszy po wgraniu nowego softu i uaktywnieniu opcji perfecpicxelhd, zobaczyłem na ekranie telewizora kolor złoty i wygłąda tak naturalnie jak niebieski czy zielony, masakra:)
Możesz podać trochę więcej detali jak to zrobiłeś?

Wczoraj kupiłem ten telewizor - generalnie jestem bardzo zadowolony. Nie wiem tylko dlaczego źle automatycznie skaluje obraz przy sygnale HD (z Cyfry+ na na Canal+ HD) - muszę to ustawiać ręcznie (kabel HDMI, dekoder Philips HD PVR). Ale ogólne wrażenie - SUPER!
Jakość obrazu podczas wczorajszych meczów Chelsea-Liverpool, Legia-Wisła oraz Real-Athletic: zniewalająca :D (tylko Żona trochę niezadowolona, że tyle czasu na piłkę "stracone" :roll:). No i trochę zabawy przy ustawieniach, żeby można było oglądać bajki, filmy oraz mecze.

Pozdrawiam - Zwolek
 

androll

New member
Nie wiem co jeszcze wyjdzie w tym modelu ale:
7403 ma taką samą matrycę jak model 7603D/10, tzn LCD WUF SAA1 42"
tylko że tam ta matryca ma dane 2 250 trylionów kolorów i 2ms
no i co teraz?
po wgraniu nowego softu i włączeniu perfectpixel, jak już wcześniej pisałem zobaczyłem złoto:)
czyli znaczyłoby że Philips nieźle poobcinał soft i dane techniczne a w sumie
7403 42" to po prostu 7603 42" bez ambilightu!!!!!!!!!!!?
 

Zwolek

New member
androll napisał:
Nie wiem co jeszcze wyjdzie w tym modelu ale:
7403 ma taką samą matrycę jak model 7603D/10, tzn LCD WUF SAA1 42"
tylko że tam ta matryca ma dane 2 250 trylionów kolorów i 2ms
no i co teraz?
po wgraniu nowego softu i włączeniu perfectpixel, jak już wcześniej pisałem zobaczyłem złoto:)
czyli znaczyłoby że Philips nieźle poobcinał soft i dane techniczne a w sumie
7403 42" to po prostu 7603 42" bez ambilightu!!!!!!!!!!!?

Rozumiem, że chodziło Ci o 9603D/10 a nie 7603D/10. Bo ten drugi poza Ablilightem ma raczej gorsze parametry od 7403...
 

androll

New member
Zwolek napisał:
Rozumiem, że chodziło Ci o 9603D/10 a nie 7603D/10. Bo ten drugi poza Ablilightem ma raczej gorsze parametry od 7403...
dokładnie tak, pomyłka
miało być 42" 7403D/10 to 42" 9603D/10 bez ambilightu
 
Ostatnia edycja:

bobik007

New member
Bez reklam
a jak wygląda sprawa kątów bocznych w tym tv oraz czerń??jak wypada w porównaniu z innym modelami, macie może jakieś doświadczenie??
 

Jim_sat

New member
42PFL 7403 użytkuje od 2-mcy. Uważam, że czerń i kąty boczne w tym modelu są dość dobre - porównywalne do Sharpów. Ostrość, kolory, skalowanie SD - bardzo dobre. Jest dość czuły na słabszy sygnał. TVP1 i TVP2 na CP prawie nie da się oglądać. Wkurza mnie trochę funkcja HD Natural Motion. Wg opisu powinna poprawiać ruchomy obraz aby był bardziej naturalny. Mam wrażenie, że działa wręcz odwrotnie i dodatkowo powuduje jeszcze dziwne artefakty. Przy dobrym sygnale, np DVD obraz żyleta. Jak odbiera kanały HD jeszcze nie sprawdzałem - brak dekodera.
 

77martino

New member
soft do 403 z 603

Jim_sat napisał:
Witam!
Pytanie do androll
Jak można wgrać soft od 9603 do 7403 ?

Cześć,

Podłączam się też do tego pytania. Skąd można ściągnąć ten soft i jak go wgrać? Z góry dzieki za instrukcję.

pozdrawiam,
Martino
 

majk!

New member
Soft można ściągnąć ze strony Philipsa, a jak go wgrać? Ludzie! Od czego jest instrukcja? Przecież tam jest wszystko napisane.
 

77martino

New member
majk! napisał:
Soft można ściągnąć ze strony Philipsa, a jak go wgrać? Ludzie! Od czego jest instrukcja? Przecież tam jest wszystko napisane.

Wgrałeś może sobie nowe oprogramowanie i to jeszcze nie do tego modelu tv, który posiadasz, że tak cwaniakujesz?
 

janosikowy

New member
Soft z 9603 do 7403

A ja mam pytanie , co zyskamy gdy wgramy soft z 9607 do TV 7403 oraz nowy soft odpowiedni do tego modelu (7403) podany na stronie philipsa.
 
Do góry