Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

marcinoko

New member
Co do jakości obrazu, to ostatnio miałem okazje potestowac ten TV z X360 ustawionym na 720p (Gra PGR3). Powiem krótko, rewelacja !!! Nie zamieniłbym tego TV na żaden inny crt !!!

Pozdrawiam
 

schriss

New member
Pytajcie o niego w max24.pl - tam kupiłem gdy nigdzie go nie było, sprowadzili kilkanaście sztuk w ciągu kilku dni.
A produkować mają podobno do kwietnia. Tylko widać małe ilości, że kilka dni trzeba poczekać.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Robin1 napisał:
Przecież w postach chwaliłeś ten tv. Jaki jest powód że chcesz się go pozbyć?
(Może to żart)

I nadal chwalę :) naszła mnie jednak ochota na coś większego jakieś 42 cale, ale tak tylko gdybam może kiedyś .:).., oczywiście jestem zadowolony z Philipsa i naprawdę polecam ten model


Jest jedna rzecz która mnie denerwuje w tym TV , gdy dźwięk idzie przez kino domowe to jest takie "pyk" w głośnikach kina przy zmianie kanału, ale tylko przez kino tak jest :)
 
Ostatnia edycja:

Rodrigunio

New member
adamo_ napisał:
I nadal chwalę :) naszła mnie jednak ochota na coś większego jakieś 42 cale, ale tak tylko gdybam może kiedyś .:).., oczywiście jestem zadowolony z Philipsa i naprawdę polecam ten model


Jest jedna rzecz która mnie denerwuje w tym TV , gdy dźwięk idzie przez kino domowe to jest takie "pyk" w głośnikach kina przy zmianie kanału, ale tylko przez kino tak jest :)

jak masz podłączone kino? jest inna możliowsc podlaczenia?
 

Robin1

New member
Witam Szanownych Forumowiczów.
Mam konkretne pytanie dotyczące podłączenie do tego tv konsoli xbox (1 wersja).
Podłączyłem konsolę porządnym kablem componentowym i przestawiłem konsolę na NTSC. Następnie w oryginalnym Dashu M$ xboxa, włączyłem w ustawieniach Video wszystkie tryby - 480p, 720p, 1080i. Gdy teraz puszczam jakieś filmy DVD to wyświetla się napis, że konsola idzie w trybie 480i. :( Czy to jest prawidłowo czy też może jeszcze coś gdzieś nie mam ustawione tak jak trzeba? (a może to jest jeszcze zależne od napędu w konsoli? Ja mam Philipsa.)
Niestety nie mam jeszcze w tej chwili żadnej gry w rozdzielczości 720p lub 1080i żebym mógł sprawdzić czy z grami będzie ta sama sytuacja. Zastanawiam się też czy czasem w telewizorze nie trzeba coś włączyć? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Mianowicie skoro są na starą konsolę jakieś gry w rozdzielczości 720p lub 1080i i konsola je odtwarza to czy odtworzy także filmy HD DVD, a jeżeli nie to dlaczego?
Dziękuję z góry wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Rodrigunio napisał:
jak masz podłączone kino? jest inna możliowsc podlaczenia?

Polaczenie standardowe, czyli kabel Chinch z wyjścia TV do wejścia Kina...
....ale naszła mnie jedna myśl skoro mam Kino podlaczone przez HDMI ( w opcjach kina wybrany sam obraz dla HDMI ) to ciekawe czy HDMI dziala w obie strony czyli po aktywacji audio dla HDMI pojdzie z TV do Kina ..

Dziś to wytestuje
 

Rodrigunio

New member
adamo_ napisał:
Polaczenie standardowe, czyli kabel Chinch z wyjścia TV do wejścia Kina...
....ale naszła mnie jedna myśl skoro mam Kino podlaczone przez HDMI ( w opcjach kina wybrany sam obraz dla HDMI ) to ciekawe czy HDMI dziala w obie strony czyli po aktywacji audio dla HDMI pojdzie z TV do Kina ..

Dziś to wytestuje
i jak testy? a to wyjście z TV to jest analogowy chinch czy coax?
 

grzesiek

New member
problem

Witam.mam wielki problem i prosze o pomoc, a mianowicie ustawiałem w menu serwisowym parametr EWW w punkcie horizontal kiedy nagle tv zgasł. problem w tym że nie moge go włączyc bo po kilku sekundach gaśnie spowrotem ,miga tylko niebieska dioda na tv.mysle że to przez tą regulacje. co robic?.
 

Rodrigunio

New member
Jest jeszcze jedno pytanko do właścicieli 9551. Czytałem dużo o problemach z HDMI - jakies migotanie i te sprawy. W związku z tym mam pytanie - w jaki sposób uzyskać na tym TV NAJLEPSZY obraz z DVD i ewentualnie jakie DVD polecacie jako sprawdzone. Chodzi mi o to że jeżeli nie HDMI to Component, więc jaką największą rozdzielczosc mozna puscic po Componencie? Chodzi mi o skalowanie do HD w nowszych odtwarzaczach DVD. Czy to bedzie dzialac po componencie? Noi w sprawie DVD - np taki Panasonic S-52 to już sie nadaje? Wiem że jest dużo informacji na googlu ale nie moge z tego wyłowić konkretnych odpowiedzi. Bo ktos tam napisal ze po componencie to max 470 ( nie znam dokladnej liczby) linii a ktos pisze ze przeskalowany do 720 wyglada super. Przepraszam za nieład w słownictwie technicznym ale gubie sie w tym :) Jeśli można to dzieki z góry za wyjasnienie i rade.
 

schriss

New member
Rodrigunio napisał:
ktos tam napisal ze po componencie to max 470 ( nie znam dokladnej liczby) linii a ktos pisze ze przeskalowany do 720 wyglada super.

To pierwsze to bzdura, mój DVD w trybie PAL daje 576 linii, a w NTSC mniej, pewnie te 470.

DVD upscalowany podobno super, bo DVD ma duży bitrate i jest z czego powiększać.

Czyli ilość linii na wyjściu z DVD zależy od modelu, te "zwykłe" pewnie dają 576 i nic więcej, wolę już przez Euro oglądać - 100Hz i Pixel+

DVD z wyjściem HD - nie wiem czy te tanie mają 720, Snazio ma, ale i cenę ma zbyt wysoką, już lepiej kupić Xboxa360 i oglądać przez Media Center z PCta.
 

mass[pl]

New member
Ja posiadam DVD DVP9650 philipsa i chodzi po hdmi upscalowany do 1080i - wyglada super.... po komponencie tez mozna podac 1080i (tak mam puszczonego xboxa 360)
Rodrigunio: wydaje mi sie ze najlepiej wiec ogladac przeskalowane w 720p bo w 1080i (interlace) czyli widac migotanie :)

Robin1: u mnie tez zmienia sie rozdzielczosc na niska podczas odtwarzania dvd na xboxie wiec to chyba tak ma byc - a gry - wiekszosc ktore posiadam chodza super i nie zmieniaja rozdzielczosci....
 
Ostatnia edycja:

Rodrigunio

New member
mass[pl] napisał:
Ja posiadam DVD DVP9650 philipsa i chodzi po hdmi upscalowany do 1080i - wyglada super.... po komponencie tez mozna podac 1080i (tak mam puszczonego xboxa 360)
Rodrigunio: wydaje mi sie ze najlepiej wiec ogladac przeskalowane w 720p bo w 1080i (interlace) czyli widac migotanie :)

Robin1: u mnie tez zmienia sie rozdzielczosc na niska podczas odtwarzania dvd na xboxie wiec to chyba tak ma byc - a gry - wiekszosc ktore posiadam chodza super i nie zmieniaja rozdzielczosci....

dzieki chłopaki za informacje :)
 

adamo_

New member
Bez reklam
Rodrigunio napisał:
i jak testy? a to wyjście z TV to jest analogowy chinch czy coax?

Testy nie powiodly sie, czyli: nie można puścić sygnału audio z TV przez złącze HDMI.



Zatem pozostaje tylko złącze analogowe Chinch LR
 

mass[pl]

New member
Mam Pytanie czy ktos z Was posiada Nbox rekorder z nowym softem i czy dziala juz HDMI z 9551 ?

Pytam bo od jutra mozna wymieniac Nbox na Rekorder - a szkoda wywalic kase na cos co nie bedzie dzialalo :(
 

geroj0

New member
Witam jestem nowy na forum.Przeczytalem wszystko co dotyczy Philipsa na tym i na innych forach i wiem ze sa problemy z podlaczeniem hdmi w n.Teraz male pytanko-Chcialbym zaopatrzyc sie w tuner HD z cyfry+ ale tam jak czytam tez jest wejscie hdmi.Czy bedzie ta sama sytuacja co na n ?? Moze ktos juz testowal cyfre i ten tv ?? Planuje zakup X360 ale wiem ze on chodzi dobrze pod komponentem.Czy jezeli sprawa z hdmi w cyfrze tez jest do bani bedzie szlo podlaczyc komponentem ?? I czy obraz bedzie sie bardzo roznil od tego po hdmi ?? Jestem bardzo nagrzany na ten tv i moze ktos mnie w koncu przekona na 100 procent.Dzieki i pozdrawiam
 

robert1v

New member
9551 po hdmi

witam dzisiaj wreszcie testowałem nowy kabelek hdmi
i zaobserwowałem ze przy 1280/720p kineskop cienko piszczy
przy 1920/1080i - tego efektu nie ma
kiedyś po katowaniu go przez 12 godzin non stop 720/576p component - też zaczął piszczeć , ale mu przeszło po wył/wł


miał kroś coś takiego?
 

jotgie

New member
kilka (-naście a może -dziesiąt) wypowiedzi temu w tym poście, ja i jeszcze ktoś, wspominaliśmy o takim piszczeniu. nie miało to jednak związku z podłączaniam kabelka hdmi, a z tym co było wyświetlane na ekranie (ja miałem tak, gdy pojawiały się jakieś napisy na pasku informacji przelatującym na dole ekranu np. podczas wiadomości albo gdy był bardzo duży kontrast z przewagą bieli). na szczęście u mnie się po jakimś czasie uspokoiło (albo sie przyzwyczaiłem;) )
 

grzegorz80

New member
Witam, jestem nowy na tym forum a to mój pierwszy post i zarazem wielka prośba o pomoc. Wybieram się jutro po zakup telewizora, który ma działać na zwykłej antenie oraz co najwyżej z dvd. Początkowo bardzo napaliłem się na Philipsa 9551 ale przeczytałem też kilka postów, które ostudziły mój zapał (problemy serwisowe, możliwa awaryjność, itp...). Kolejny mój dylemat to czy złącze HDMI oraz Component są warte wydania ok. 1000 zł wiecej niż za inny tv CRT podobnej klasy. Dodam żę najwyższą rozdzielczość jaką ma obsługiwać moj tv to obraz DVD. Więc czy nie lepiej jest pozostać przy standardowych rozwiązaniach, bez HDMI i Component.

Jeśli jednak są argumenty przemawiające za tym że powinienem kupić ten tv mając zamiar oglądać co najwyżej DVD to bardzo prosze o ich przedstawienie.

Proszę o pomoc.
Grzegorz
 

marcinoko

New member
Witam !

Warto wydać więcej... Kiedy kupisz i podłączysz, sam się przekonasz...

Osobiście uważam że Philips powinien mieć 2x HDMI i 2x component, zamiast 2x euro...

Pozdrawiam
 

grzegorz80

New member
Stałem się dzisiaj posiadaczem Philipsa 9551 :) oby szczesliwym.
Pierwsze wrazenie to rewelacja i po właczeniu zadnych przebarwien itp zarowno moj jak i ten na ekspozycji w sklepie. A tak wogole to ludzie strasznie stronili od tego telewizora i wzbudzał w nich negatywne emocje, w dodatku ze mial jakies beznadziejne nastawy obrazu. Epitety ktore usłyszalem to "kolumbryna" ze obraz jakis szary :) no ale ja postanowilem przycisnac sprzedawce i koles podregulowal go ze zaczal wyswietlac jak nalezy. No ale moze dzięki temu uchowały sie jeszcze jakies ostatnie sztuki a telewizor wpadł w rece kogos kto wiedział czego chce, czyli moje :)
Telewizor narazie nie wzbudził we mnie zadnych obaw, troche w rogach pojawiaja sie zakrzywienia kształków ale to nic w porownaniu z tym co widzialem w sklepie na na innych crt zwlaszcza Samsungach, o dziwo poza modelem 418, jednak bardzo nie spodobala mi sie maska jego kineskopu ktora wygladala jak jakas kratownica zwlaszcza na krancach i ostatecznie pozostałem przy 9551.
Kupielem jeszcze do niego DVD pioneera DV490V jednak bez kabli, componenta i HDMI, a to dla tego ze nie chcialem kupowac tych kabli w ciemno, bo narazie nie wiem ktore sa ok.
Jestem pelen otymizmu ze po podlaczeniu komponenta i hdmi bede naprawde zadowolony :)
 
Do góry