Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

jotgie

New member
ja mam połaczone s-video i ustawione jako dwa oddzielne monitor i telewizor - spróbuj, może tak zadziala

allplayer ma taką funkcję "wyślij obraz na TV" czy jakoś tak - b. dobrze się sprawdza.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
(troche strzelam ...na podstawie faktów);)

Kiedyś mialem podobny klopot (inny sprzęt) i tajemnica była ukryta w ustawieniach samej karty graficznej (coś musialem przestawić w parametrach, by obraz był z napisami).
 

marcinoko

New member
Może to cos pomoże...

Mam 6800 i biore klon obrazu w ustawieniach panel sterowania Nvidia i przełączam Philipsa jako pierwszy monitor a divixy przez Vpalyer i jest ok. Rozdzielczość ustawiona na 1280x720 nie ma paska zadań i z centymetr pulpit jest ucięty po lewej stronie ale do oglądania filmów zupełnie wystarcza.

Pozdrawiam
 

zibil79

Member
Dzieki za pomoc. Udalo mi sie wyswietlic napisy , ale znowu mmialem gorszy obraz. Może to wina sterowników,które mam ze strony ngo. Dziekuje jeszcze raz za pomoc i pozdrawim.
 

jotgie

New member
po zainstalowaniu najnowszych sterów nvidii obraz bbył gorzej niż do niczego - okazało się, że stery mają jeszcze swoje ustawienia kolorów, kontrastów itp - nie da rady tego ustawić, żeby grało... dlatego powróciłem do sterowników 81.98 i jest git.
 

marcinoko

New member
posiadam wersje 1.2 i jestem ciekaw czy już ktoś sie uporał i ustawił optymalnie ten telewizorek w menu serwisowym, przeglądam instrukcję serwisową i jak dla mnie to jest czarna magia...

Proźbe mam, jak ktoś już ma ustawione poprawnie jeśli to niesprawi większego problemu o opsanie tych ustawień na forum , bądź wysłanie je pocztą na marcinoko@o2.pl ...

Pozdrawiam !!!
 

Piotr_the

New member
ks100 napisał:
Witam !
Jestem jednym z uzytkownikow 32PW9551. Niestety moj odbiornik wymaga regulacji.
W lewej czesci - mniej wiecej na odcinku 5 cm od brzegu ekranu traci zbieznosc (kolory sie rozjezdzaja wiec traci ostrosc). Reszta powierzchni jest ok. Mam w zwiazku z tym pytanie, czy jest mozliwosc korekty zbieznosci (convergencji) z poziomu menu serwisowego ? Czy jest to mozliwe w okreslonym fragmencie (polu) kineskopu ?
Pozdrawiam !

nic raczej takiego nie znalazłem też mam podobnie lewa strona wyregulowana a prawa troche pokrzywiona nic sie raczej z tym nie da zrobić jest to raczej regulacja całości symetryczna nie da się części ekranu naprawić w menu serwisowym.

- dziś zastaniawiałem się czemu w tv orginalnie jasność jest ustawiona tak nisko na 35% miałem wcześniej Thomsona i było na 50% a sam przestawiłem na 60% wydaje mi się, że chodzi o poziom czerni Thomson miał mocnieszczą przy 60% znalazłem w menu serwisowym w RGB coś o nazwie AKB zrobiłem off i jasność wyrażnie spadła CL podbiłem z 7 do 10 co podniosło może nie janosć ale ogólnie swiecenie i teraz tak testuje tylko teraz ma ustawioną jasność w menu na 50% nie jak wcześniej 38% wydaje mi się że obraz jest lepszy ale to moje subiektywne odczucie!!!

- co do podłączenia kompa do tv po hdmi to oczywiście najlepiej jest korzystać z programu PowerStrips, ja dodatkowo w menu serwisowym zjechałem z parametrem EWW do 18 w geometry i VAM 19 dodatkowo czcionke w windowsie powiększyłem w tv ustawiłem ostość na 0 kontrast 50-60 jasność 50-55 i tak mi się wydaje jest najlepszy obraz:wink:


co do ustawień w menu serwisowym to gdzies podawałem już swoje, oprogramowanie nowsze raczej tylko serwis może wgrać z tego co czytam na forum to jest problem z TV "N" po HDMI i może być to wina prawdopodobnie starego softu najnowszy chyba to 1.5:)
 

marcinoko

New member
raczej napewno będe sie musiał skontaktować z serwisem bo coś z geometrią pokopałem (dziwne że widać to jak gram na konsoli, bo przy normalnym ogladaniu jest ok.) to przy okazji wgrają mi nowy soft...

Ile taki zabieg może kosztować ??? Czy bezpłatnie w ramach gwarancji wyreguluja i zmienią soft ???
 

radosuaf

New member
Bez reklam
marcinoko napisał:
raczej napewno będe sie musiał skontaktować z serwisem bo coś z geometrią pokopałem (dziwne że widać to jak gram na konsoli, bo przy normalnym ogladaniu jest ok.) to przy okazji wgrają mi nowy soft...

Ile taki zabieg może kosztować ??? Czy bezpłatnie w ramach gwarancji wyreguluja i zmienią soft ???

Przy okazji napiszesz nam, czy to coś daje :).
 

marcinoko

New member
zadzwoniłem do serwisu na białostockiej w Warszawie i przedstawiłem mój problem, po wysłuchaniu mojego problemu pani z "serwisu" powiedziala ze serwis nie zajmuje sie wymianą oprogramowania i telewizor to nie ekran komputerowy a wyregulować mogą ale jak "zauważą jakiś problem", po jej odpowiedzi powiedzialem ze dzwoniłem do innego serwisu na przedpolu i że powiedzieli mi zupełnie co innego niż ona mówi to zaległa cisza tak że podziękowałem za miłą rozmowe i rozłączylem się bo dalsza debata nie miala najmiejszego sensu !! (Upadłem na kolana po błyskotliwej wypowiedzi tej pani )
typowe zbywanie klienta !!
 

adamo_

New member
Bez reklam
marcinoko napisał:
Nad Geometrią popracuje a nad oprogramowaniem jak sie z nim nic nie dzieje czyli nie będe zmieniał. hehehe "serwisy"


Jak serwis sie dowie że grzebałeś w menu serwisowym to bye bye gwarancja, więc nie mów tylko tego i udaj zdziwienie że jest jakieś ukryte menu do tego jak ktoś ci przyjdzie do domu ustawić parametry serwisowe
 

radosuaf

New member
Bez reklam
adamo_ napisał:
Jak serwis sie dowie że grzebałeś w menu serwisowym to bye bye gwarancja, więc nie mów tylko tego i udaj zdziwienie że jest jakieś ukryte menu do tego jak ktoś ci przyjdzie do domu ustawić parametry serwisowe

Jeśli tak jest faktycznie, to totalny kretynizm, to tak jakby tracić gwarancję na kartę graficzną po zmianie opcji w sterownikach...
 

adamo_

New member
Bez reklam
radosuaf napisał:
Jeśli tak jest faktycznie, to totalny kretynizm, to tak jakby tracić gwarancję na kartę graficzną po zmianie opcji w sterownikach...

No tak to jest w naszym kraju, takie grzebanie może być dla takiego serwisanta podstawą do przyczepienia się. Pisano o tym na innym forum stąd wiem, dlatego lepiej nie mówić za wiele i po prostu wezwać.

Tu masz wszystkie parametry, wydrukuj sobie i powoli sam ustawisz jeśli chcesz. Ja zrobiłem delikatną korektę też dzięk temu schematowi. U mnie troszkę w lewo był przesunięty obraz i teraz jest super. Geometria jest OK dlatego nie ruszłem wiecej

http://img153.imageshack.us/my.php?image=geometriakh2.jpg
 

radosuaf

New member
Bez reklam
U mnie w zasadzie było wszystko cacy, tylko drobnej kosmetyki dokonałem, poza overscanem, trochę jednak na standardowych ustawieniach obcinał... Bo, jeśli dobrze rozumiem, na standardowym obrazie kontrolnym TVP powinno być widoczne całe szare pole, bez tych biało-czarnych prostokątów?
 

marcinoko

New member
Witam !

Adamo_ jeśli posiadasz 9551 v1.2 prośbe mam ogromną podaj mi parametry ustawień Vertical i Horyzontal, boje sie że jak zaczne coś grzebać to bedzie jeszcze gorzej niż jest, a nie chce mieć styczności z "serwisem" bo mnie krew zalewa jak tylko zaczynają mędrkować i ściemniać !

Pozdrawiam
 

adamo_

New member
Bez reklam
marcinoko napisał:
Witam !

Adamo_ jeśli posiadasz 9551 v1.2 prośbe mam ogromną podaj mi parametry ustawień Vertical i Horyzontal, boje sie że jak zaczne coś grzebać to bedzie jeszcze gorzej niż jest, a nie chce mieć styczności z "serwisem" bo mnie krew zalewa jak tylko zaczynają mędrkować i ściemniać !

Pozdrawiam


Mogę Ci to podać po południu , czyli po pracy :)
 
Do góry