Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

mass[pl]

New member
Witam - mialem was prosic o podanie fabrycznych ustawien dla kolorow ale udalo mi sie dzisial podgladnac na odbiorniku w sklepie :)
Dlatego podam jak by ktos sobie pomieszał i chcial wrocic do fabrycznych

COOL
0
0
4

Normal
40
32
30

Warm
8
0
-19
 

Piotr_the

New member
co do kolorów to najlepiej wszystkie na 0 ustawić co do HDCP to nawet tv lcd Philipsa hd-ready mają problem z hdmi prawdopodobnie jest to winna n-boxa lub samych tv!
 

Piotr_the

New member
same zera robią obraz neutralny bo orginalne ustawienia są zbyt chłodne przewaga niebieskiego biel wtedy zamiast być biała robi się niebieskawa można też ustawić wszystkie kolory na 30 takie moim zdaniem subiektywnym są chyba najlepsze!
 

jotgie

New member
stanowczo z ustawieniem kolorów sie nie popisali w philipsie - dużo za ciemno i dużo za kolorowo - jak się ogląda jakies studio w tv to ujdzie, ale jak jakiś film... a jeszcze jak akcja dzieje sie w nocy...

dzieki za podanie ustawien
 

misiekkb

New member
niezle sa te ustawienia kolorow na 30, jak sobie zapuscilem plytke z anime, bo na tym najlpeije widac kolorki i sa najwazniejsze, to nagle wieciej kolorow sie pojawilo i kontrsast sie tez podniosl, dzieki wielkie
 

marcinoko

New member
Które dokładnie parametry trzeba zmienić cool, normal czy warm ?? a może ktoś ma już dobrze poustawiane kolorki, najbardziej zbliżone do naturalnych ???

pozdrawiam
 

andry

New member
Witam mam pytanie odnosnie tego telewizora
-gdy podłaczam ps2 oraz odtwarzacz dvd przez component wogole go nie znajduje tylko obraz robi sie czerwony i sa jakies przebłyski ale xbox 1 i x360 gdy podłaczam po compenencie to smigaja bez problemu na rozdzieloczsci 720 i 1080 zero zwiech i obraz idealny,prosze o pomoc i moze ktos sie spotkał z taki błedem bo jak podlaczam ps2 po scart to widac same piksele
 

Piotr_the

New member
marcinoko napisał:
Które dokładnie parametry trzeba zmienić cool, normal czy warm ?? a może ktoś ma już dobrze poustawiane kolorki, najbardziej zbliżone do naturalnych ???

pozdrawiam

w normalu ustaw sobie wszystko na 30 w cool możesz wszystko na 0 lub wszystko na 0 a blue na 5 żeby było bardziej chłodno;) , żeby jaśniej świecił wystarczy cl zwiekszyc np. do 12 albo max 15 wtedy można zjechać z kontrastem i zwykłą jasnością w menu i oczywiście dynamiczy kontrast trzeba wyłączyć bo to tylko zciemnia obraz zamiast podbijać kontrast.
 
Ostatnia edycja:

Piotr_the

New member
jeżeli chodzi o obraz to jak pisałem
cool: red 0, green 0, blue 0 lub 5 jak tos lubi zimne barwy
normal: wszystko po 30 a jak trafił się kinol mocno niebieskawy to red 34, green 34, blue 30;
warm: red 5 reszta 0 jak ktoś lubi cieplutko to musi w normal ustawić red 49, green 38, blue 28;

BlackL Offset R i G mam na 0;
CL -12
ustwienia w menu to kwestia idwidalnych preferncji i tego co się ogląda ja mam:
jasność: 38-42;
kontrast: 65-74;
kolor:44-50;
ostrość: hdmi 1, pixel+ 3, pozostałe 6;
dynamiczny kontrast: off
DNR: raczej max -kiepski sygnał z kablówy;
CTRL: sport wyłączony, filmy włączony.

takie ustawienia dają znacznie lepszy efekt bardziej naturalny niż te firmowe ustawione. :)
 
Ostatnia edycja:

marcinoko

New member
Ustawienia firmowe to zupełne nieporozumienie. A co do ustawień to jeszcze pracuje nad tym, po wklepaniu tych parametrów napisy w menu zrobiły sie jakieś nie wyraźne nie wiem od czego to...?
Narazie nie mam czasu, ale jak dopracuje to podam moje parametry.

Pozdrawiam
 

Piotr_the

New member
misiekkb napisał:
Pytanko:
co oznaczaja blackL offset i CL??
trudne pytanie CL to chyba ogólna jasność luminxy czy jakoś tak pewnie jest wieksze napięcie dane na kinol zeby jasnosć podnieść ne mylić z podbiciem jasności w menu na pewno jak się ten parametr zwiększ biel staje sie mocniejsza ale czeń nie robi sie szara i pewnie więcej voltów żre tv:D co do blackL offset to zabardzo nie wiem ale ma to coś wspólnego z czarnym kolorem ja mam ustawione na 0 bo miejscami mi kinol wpada w delikatną czerwień jak zmiejszyłem tylko red to czarny był zielonkawy więc zmniejszyłem też green;)
zapomniałem powiedzieć, że mam DNR na max bo mam na niektórych kanałach sporo zkuceń ale najlepiej mieć wyłączony bo potrafi bardziej zniszczyć obraz niż to warte głównie w ruchu nie nadąża!!
 
Ostatnia edycja:

handikori

New member
Tv Crt

Na razie z TV CRT posiadajacych mozliwosc odbioru i wyswietlania HD sa dwa na
Polskim rynku (mi znane - moze byc ich pare modeli wiecej bo na rynkach EU sa
tez inne modele takich TV - maja mniejsze przekatne i np ekran w formacie 4:3
czyli standardwoym). Jedno nie ulega watpliwosci - TV CRT oferuja w tej chwili
najlepszy sotsunek cena/jakosc, ich wada jest przede wszystkim rozmiar ale jesli
uwzgledni sie ich cene to.... Mysle ze z czasem oferta TV CRT wspierajacych
wyswietlanie HD sie powiekszy, wypelniaja one pewna luke rynkowa i pozwlaja na
odbior sygnalu SD z wysoka jakoscia (obraz SD czyli 95% wszystkich zrodel na
rynku ma jakosc zblizona do HD!) Przez kilka lat bedziemy mieli duzy udzial
wlasnie SD na rynku. Albo w tej chwili kupic takiego CRT 32' ktory ma HDMI i
YPbPr i potrafi przyjac obraz HD (1080i i 720p), albo poczekac i kupic z wieksza
przekatna za jakis czas - ceny powinny spadac albo jak sie ma troche wiecej
peinaidzy to kupic LCD ale wyzszej klasy - powiedzmy ze Sony Bravia ma juz dosc
dobry obraz).
Wymieniam to co sam widzialem, sam moglem porownac... moje uwagi nietechniczne
nalezy zweryfikowac samodzielnie - isc do sklepu, sklep powinien miec zrodlo HD
(pewnie w wiekszosci wypadkow bedzie to n-box), i po prostu popatrzec na rozne
modele TV.
Tyle moge doradzic...
Prywatnei albo kupilbym CRT albo dal sobie spokoj i czekal na OLED lub SED
(czyli minimum 2 - 3 lata)
p.s:)
Aaaa niezbyt precyzyjnie sie wyslowilem - ten Philips ktory ma HDMI ma rowniez
technologie Pixel Plus ktora potrafi zrobic z sygnalu SD sygnal zblizony do HD.
To a propos tego co napsialem o SD i o tym ze jeszcze dlugo SD bedzie nam
towarzyszyc wiec warto zainwestowac w TV ktory potrafi nie tylko wyswietlac
sygnal HD ale rowniez poprawnie wyswietli sygnal SD (a philips to potrafi w 5
stopniowej skali dostaje u mnie 6 za jakosc sygnalu SD)
 

misiekkb

New member
thx Piotr_the, co do CL do zauwazylem ze kineskop robi sie jasniejszy, jak dla mnie przy 12 jest za jasny, ale ustawienia to rzecz bardzo subiektywna.
Jeszcze mam problem z zielonkawym obrazem, bo zabardzo mi sie ten kolor pojawia, zwlaszcza widac to na twarzach.
A swoja droga do DNR wogole nie uzwyam, bo rzadko cos ogladam z kablowki, tv sluzy mi glownie jako monitor od dvd
 

Piotr_the

New member
misiekkb napisał:
thx Piotr_the, co do CL do zauwazylem ze kineskop robi sie jasniejszy, jak dla mnie przy 12 jest za jasny, ale ustawienia to rzecz bardzo subiektywna.
Jeszcze mam problem z zielonkawym obrazem, bo zabardzo mi sie ten kolor pojawia, zwlaszcza widac to na twarzach.
A swoja droga do DNR wogole nie uzwyam, bo rzadko cos ogladam z kablowki, tv sluzy mi glownie jako monitor od dvd

jak masz nadmiar zieleni w kinolu to ustaw sobie w normalu np. red 34, green 30 lub mniej i blue 34 ;) chyba, że to wynika z winy dvd klub kabla?
 

misiekkb

New member
Piotr_the napisał:
jak masz nadmiar zieleni w kinolu to ustaw sobie w normalu np. red 34, green 30 lub mniej i blue 34 ;) chyba, że to wynika z winy dvd klub kabla?

Wlasnie nie wiem skad ten nadmiar zielonego, bo na obrazach testowych wszystko jest dobrze, a na filmach zwlaszcza na twarzach pojawia sie zielonkawy odcien. Najepiej poprostu pobawie sie ustawieniami, ale denerwuje mnie to ze po kazdym wejsciu w menu serwisowe, wszytskie ustawienia, jak jasnosc, kolor i kontrats robia sie domyslnie na 50 i jeszcze ten cyan sie pokazuje, zamiast niebieskiego, wiec musze wylaczyc tv i wlaczyc zeby nie mial cyanu
 

jotgie

New member
jak oglądam TV to jest ok, ale jak puszczam sobie LOST-ów z Xvid z kompa, to Eko jest zielonkawy... (jak ktoś nie wie, to Eko jest murzynem:)
 
Do góry