Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

adamo_

New member
Bez reklam
Eeeee tam skoro nie ma znaczenia jaki soft ( nowe funkcje , itp ) to olać to , nie będę latał do serwisu po nowy soft tylko dlatego że nowy ..

Mma inny problem, a może ktoś mi doradzi co się dzieje ? Wczoraj podłączyłem sobie Kino domowe 5.1 do DVD

Kino 5.1 przez Chinch-e ---> DVD jest podłączone przez YPrPD (obraz rewelka ) -->do TV Philips 32 5551

Do TV idzie kabel Antenowy od kablówki i tu zaczyna się probelm. W momencie gdy kabel antenowy siedzi w TV to w głośnikach kina domowego słychać buczenie , nawet spore. Gdy wyciągnę kabel antenowy to to buczenie znika co jest ???..... Ogładam filmy z wyciągniętym kablem antenowym , ale tak nie moze byc w sumie bo za każdym razem musze podłączać potem Kablówke
 

Bracket

New member
Robin1 napisał:
Witam wszystkich.
Proszę znawców o wyjaśnienie.
U mnie po wstukaniu 123654 mam:
1 00171 L06EF1 1.2
2 CODES 0 0 0 0 0
3 OP 136 008 006 000000 002 016
4
5 P3 C-1
6
7 PAL
8 NICAM STEREO
9 CD 50 CL 50 BR 50 HU 0
0 AVL ON

Co to wszystko oznacza?
Oraz czy mam się w związku z tym cieszyć cz też może smucić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

niee no porażka...
naprawdę??
takie coś?:hihi:
 

Brytt

New member
adamo_ napisał:
Eeeee tam skoro nie ma znaczenia jaki soft ( nowe funkcje , itp ) to olać to , nie będę latał do serwisu po nowy soft tylko dlatego że nowy ..

Mma inny problem, a może ktoś mi doradzi co się dzieje ? Wczoraj podłączyłem sobie Kino domowe 5.1 do DVD

Kino 5.1 przez Chinch-e ---> DVD jest podłączone przez YPrPD (obraz rewelka ) -->do TV Philips 32 5551

Do TV idzie kabel Antenowy od kablówki i tu zaczyna się probelm. W momencie gdy kabel antenowy siedzi w TV to w głośnikach kina domowego słychać buczenie , nawet spore. Gdy wyciągnę kabel antenowy to to buczenie znika co jest ???..... Ogładam filmy z wyciągniętym kablem antenowym , ale tak nie moze byc w sumie bo za każdym razem musze podłączać potem Kablówke


Z tym buczeniem w głośnikach, to najpewniej sprawa pętli masowej. Sprawdź uziemienie w gniazdach sieciowych, prawidłowe położenie przewodów w wtyczkach zasilających urządzenia. A tak w ogóle to dobrze mieć kondycjoner sieciowy np: Helion
 

hojlo1

New member
Bez reklam
(sprawa gniazdka kablowego)

....jest źle separacja kablówki zrobiona (ma własne zasilanie) - koniecznie zacząć od od gniazdka kablowego....(separator - mozna z technikiem "pogadać"). ;)
 

qba

New member
Robin1 napisał:
Witam wszystkich.
Proszę znawców o wyjaśnienie.
U mnie po wstukaniu 123654 mam:
1 00171 L06EF1 1.2
2 CODES 0 0 0 0 0
3 OP 136 008 006 000000 002 016
4
5 P3 C-1
6
7 PAL
8 NICAM STEREO
9 CD 50 CL 50 BR 50 HU 0
0 AVL ON

Co to wszystko oznacza?
Oraz czy mam się w związku z tym cieszyć cz też może smucić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

RobiniePierwszy... - no jakie to przecież ma znaczenie, czy soft 1.2, 1.4, 1.5 a może niedlugo 1.6... chyba takie, że człowiek spi spokojnie, bo ma najnowszy soft a inni mają starszy... ale czy starszy od razu oznacza gorszy...???

a co do oznaczeń:
1 - licznik czasu pracy odbiornika (171 godzin) i wersja softu (1.2)
2 - pięć ostatnio wykrytych błędów w tv (jak widać, żadnych błędów)
3 - bajty poszczególnych opcji z tablicy opcji (instr. serwis., tabela 8-2)
4 - zarezerwowane (nie wiadomo na co)
5 - numer wersji zestawu tv
6 - zarezerwowane (???)
7 - system koloru (pal)
8 - system audio (nicam stereo)
9 - informacje o ustawieniu obrazu (z menu "obraz")
0 - informacje o ustawieniu dźwięku (włączone avl)

7, 8, 9, 0 - pokazuje to co jest aktualnie nastawione przez użytkownika lub samoczynnie nastawione przez odbiornik (np. pal, nicam stereo).

no teraz juz możesz cieszyć się na całego - sofcik i ustawienia miodzio...:D
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
Brytt napisał:
Z tym buczeniem w głośnikach, to najpewniej sprawa pętli masowej. Sprawdź uziemienie w gniazdach sieciowych, prawidłowe położenie przewodów w wtyczkach zasilających urządzenia. A tak w ogóle to dobrze mieć kondycjoner sieciowy np: Helion

Dzieki za pomoc, poszukam tego, zparoszę też panów techników z Kablówki Multimedia, podobno mają jakies filtry na takie coś
 

zibil79

Member
Witam!!

Jestem nowy na forum.
Jestem posiadaczem telewizora philips 32pw9551, ogolne wrazenie pozytywne, ale wlaczylem menu serwisowe i mam pytanie co moze oznaczac codes 7 0 0 0 0. Bede wdzieczny za odpowiedz.

Pozdrawiam
 

Robin1

New member
qba napisał:
RobiniePierwszy... - no jakie to przecież ma znaczenie, czy soft 1.2, 1.4, 1.5 a może niedlugo 1.6... chyba takie, że człowiek spi spokojnie, bo ma najnowszy soft a inni mają starszy... ale czy starszy od razu oznacza gorszy...???

a co do oznaczeń:
1 - licznik czasu pracy odbiornika (171 godzin) i wersja softu (1.2)
2 - pięć ostatnio wykrytych błędów w tv (jak widać, żadnych błędów)
3 - bajty poszczególnych opcji z tablicy opcji (instr. serwis., tabela 8-2)
4 - zarezerwowane (nie wiadomo na co)
5 - numer wersji zestawu tv
6 - zarezerwowane (???)
7 - system koloru (pal)
8 - system audio (nicam stereo)
9 - informacje o ustawieniu obrazu (z menu "obraz")
0 - informacje o ustawieniu dźwięku (włączone avl)

7, 8, 9, 0 - pokazuje to co jest aktualnie nastawione przez użytkownika lub samoczynnie nastawione przez odbiornik (np. pal, nicam stereo).

no teraz juz możesz cieszyć się na całego - sofcik i ustawienia miodzio...:D

qba - bardzo Ci dziękuję za te fachowe informacje. Widzę że mam do czynienia z prawdziwym ekspertem. Dzięki takim jak Ty takie fora internetowe to prawdziwy skarb dla takich laików jak ja. Chylę czoło.
Jeżeli chodzi o te dane to oczywiście gdybym wiedział że są to tak mało znaczące rzeczy nie zawracałbym Ci głowy tymi drobiazgami, ale nie wiedzieć czemu wydawało mi się, że w tych wartościach jest gdzieś ukryte czy tv był składany w Polsce czy już w Chinach
Wygląda na to że chyba błędnie zinterpretowałem czyjąś wypowidź.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.:cool:
 

Piotr_the

New member
- co do softu to pwiem tak na 1.2 było zwalone ustawienie podwójne linie i przy14:9 przewjało się czasami na dole ekranu taki pasek co jakiś czas mieli to poprawić i w 1.4 podobno zrobili jeszcze gorzej :eek: ale zauważyłem, że wersje 29' naszego tv mają już soft 1.5 i tam zauważyłem, że jak zmienia się obraz miedzy pixel+ a digital scan i progresive za każdym razem same menu (okienko) zmienia swój rozmiar:confused: ) przy moim 1.2 tylko jak zmieniam na progresiwe to zmienia się to okienko na większe tak więc tam musieli chyba jeszcze coś zmienić? może jest to już finalny soft a może tylko dla 29'?? choć do ogladania meczy zawsze używałem progresive i mnie ta wda denerwowała softu 1.2 to już teraz ogladam na pixel+ to chyba kwestia przyzwyczajenia i odległości od tv;)
 

bowi

New member
Małe pytanie do posiadaczy philipsa: po podłączeniu dvd przez scart, mam wrażenie że dzwięk idzie w mono (w opcjach dzwięku jest tylko "mono" i "przestrzenny"), to samo przy podłączeniu cyfrowego tunerka z kablówki aster. Jakiś haczyk? Tak ma być?
 

ks100

New member
32Pw9551 problem ze zbieznoscia

Witam !
Jestem jednym z uzytkownikow 32PW9551. Niestety moj odbiornik wymaga regulacji.
W lewej czesci - mniej wiecej na odcinku 5 cm od brzegu ekranu traci zbieznosc (kolory sie rozjezdzaja wiec traci ostrosc). Reszta powierzchni jest ok. Mam w zwiazku z tym pytanie, czy jest mozliwosc korekty zbieznosci (convergencji) z poziomu menu serwisowego ? Czy jest to mozliwe w okreslonym fragmencie (polu) kineskopu ?
Pozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:

zibil79

Member
Witam!!

Mam taki problem, że jak podlacze komputer do tv za pomocą kabla hdmi - dvi to przy oglądaniu divix-a nie widze napisów.Dodam że karta graf to geforce 6800. Proszę o poradę co mam zrobić.

PS. Musze przyznać że obraz hd wyświetlany z kompa jest rewelacyjny.

Pozdrawiam
 

jotgie

New member
sprawdzałeś połączenie innym kablem i było widać napisy? bo jeśli nie to może:
- sprawdzałeś różne formaty obrazu (np. zoom+napisy - nie pamiętam jak się dokładnie nazywa)?
- sprawdzałeś rózne playery? Allplayer, Subedit? Przy dobrej konfiguracji bardzo dobry do dixv-ów jest nawet media player classic.
 

zibil79

Member
Witam!!
Sprawdzalem tylko na allplayerze i na tym kabelku. Co do formatów ekranu i rozdzielczości to probowalem na różnych i nic. Spróbuje z innym playerem bo kabelek mam tylko ten.

Pozdrawiam.

Sprawdzilem przed chwila program subedit i tez nie ma napisów. Dodam że ustawilem telewizor jako klon w nview desktop manager
 
Ostatnia edycja:
Do góry