Pes 2010

debeef

New member
Bez reklam
-AS- napisał:
Jezeli sie nie myle (jestem pewien, ze czytalem to juz pare razy), PES 2010 jest zbudowany na kompletnie nowym silniku.

Pozdrawiam

Jeśli tak to jest bliźniczo podobny do poprzedniego i nie usunieto z niego najbardziej wkurzającego elementu czyli słabej animacji:D
 

-AS-

New member
Wydaje mi sie, ze jestem jedynym graczem PES, ktory kompletnie nie jest zainteresowany gra online. Moze to z powodu mojego wieku, ale PES dla mnie to tylko Master League. Odkad PES ma online (PES 6?), rozegralem w sumie we wszystkich tych czesciach (PES 6, 2008, 2009 i obecnym 2010) moze z 15 meczy online i nie podobalo mi sie kompletnie (nie z powodu gry, z powodu ludzi) - kazdy mecz online to granie przciwko Barcelonie lub Manchester United, jak ktos przegrywa to sie rozlacza, schematyczna gra (np. kiwanie sie Messim caly mecz lub rajd skrzydlem podanie na pole karne, etc.). Probowalem, nie bawi mnie to.

Czekam na Option File, ktory ma sie ukazac o 5pm (czasu UK), potem mam ok godzine grania, a potem przychodza znajomi na mala imprezke. Wiecej czasu na granie moze bede mial jutro (jak kac odpusci).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
debeef napisał:
Jeśli tak to jest bliźniczo podobny do poprzedniego i nie usunieto z niego najbardziej wkurzającego elementu czyli słabej animacji:D

Masz gre czy cytujesz z netu? Jestes fanem Fify?

Nie wiem co rozumiesz przez 'slabe animacje', ale ja nic takiego nie zauwazylem. Smiem twierdzic, iz jest to najlepszy PES w jaki do tej pory gralem (a gralem we wszystkie czesci ISS/PES). Oczywiscie, gra nie jest idealna i, jak we wszystkim, sa pewne minusy/niedociagniecia, ale gra sie w nia bardzo fajnie.

Pozdrawiam
 
D

djrobus

Guest
Bambolo82 napisał:
1.Gra w dwie osoby w PES2010 to REWELACJA!!! Ta edycja jest super grywalna.

2.Jak Wam się znudzi "wykonywanie" bramek w FIFA10

3.Chętnie pogram z Tobą online jak dostanę swoją kopię. Będzie grania na setki godzin. Dam znać.

1. No i super, widzę, że już pogrywasz w tę gierę. Mam sentyment do serii od Konami, cieszą mnie więc pozytywne opinie i z przyjemnością kupię ostatnią edycję PES

2. Od jakiegoś czasu pogrywam też w ostatnią FIFA, chętnie z Tobą zagram online. Może mi wtedy pokażesz jak z automatu "wykonujesz" bramki heh. A może jeszcze w to nie grałeś i nie wiesz o czym piszesz?:)

3. Hmmm....chwalisz grywalność w pkt.1, a jeszcze czekasz na tę gierkę?? Na jakiej więc podstawie takie oceny? Na podstawie screenów, albo tuba?:D

Ło matko...
 

gadulinho

New member
Bez reklam
AS,
1) czy w tej edycji tak samo łatwo strzela się bramki po akcjach z boku boiska do centrum w pole karne ? tak jakby z naroznika pola karnego ?

2) tak samo łatwo oddawać bardzo groźne uderzenia z 25-30 metra ?

3) tak samo łatwo dryblować jednym grajkiem przez cale boisko tam i z powrotem ?

4) jak grają bramkarze ? bo ci z FIFY w tym roku ciągle wylatuja przy kontrach na 6-7 metr i przez to norotycznie traci się bramki (lob i gol murowany)
 

macek

New member
Bez reklam
Wlasnie wrocilem z gra.
AS jak nie dzis to jutro daj cynk ustawimy jakas srednice i pogramy.
Z racji tego,ze rowniez jestem juz niemlodego wieku dobrze ponad 30;) ,ale on-line zawsze gralem czy to fife czy w pesa ale zawsze lepiej gralo mi sie w pesa.Powiem Wam,ze po dwoch tygodniach obcowania z fifa powraca stary problem fify czyli schematycznosc oczywiscie to jest tylko moje zdanie i kazdy moze miec inne.
No nic dzisiaj pogram i zobacze jak wyglada nowa odslona.
AS czekam nie dzis to jutro

ps.Dalej mieszkasz w Edim?
 

Bambolo82

Banned
Ło matko...Dj Robus'ie

Na szczęście jest cos takiego jak demo. U mnie odbyło sie grupowe "party" porównywanie: 1 mecz w 2 osoby w FIFA10 na przemian z 1 meczem w PES2010.

Piszą, że full wersja PES2010 jest jeszce lepsza niż jej demo. Już w demie się super grało na 2-óch.

FIFA jest FIFĄ. A PES jest PES.
 
D

djrobus

Guest
Ok! Tym bardziej kupię nową edycję PES!

Ale nie dam więcej, niż dałem za ostatnią edycję FIFA, czyli 149 zł:p
 

-AS-

New member
gadulinho napisał:
AS,
1) czy w tej edycji tak samo łatwo strzela się bramki po akcjach z boku boiska do centrum w pole karne ? tak jakby z naroznika pola karnego ?

2) tak samo łatwo oddawać bardzo groźne uderzenia z 25-30 metra ?

3) tak samo łatwo dryblować jednym grajkiem przez cale boisko tam i z powrotem ?

4) jak grają bramkarze ? bo ci z FIFY w tym roku ciągle wylatuja przy kontrach na 6-7 metr i przez to norotycznie traci się bramki (lob i gol murowany)

Na wstepie napisze, ze probowalem tylko poziom trudnosci 'top class' (czy world class nie pamietam jak to teraz sie nazywa, najwyzszy z mozliwych).

1 & 3. Nie zauwazylem, aby specjalnie latwo bylo wykonywac jakies szczegolne akcje. Nie testowalem tego jakos szczegolnie, nie uzywam zadnych schematow i nie zwracam szczegolnie uwagi na takie rzeczy, jak widze zawodnika na wolnym polu to do niego podaje, nie wazne czy jest na skrzydle, na srodku czy w polu karnym. Odpowiedzia na Twoje dwa pytanie (1 i 3) moze bedzie to, ze w tej czesci obroncy bardzo szybko zabieraja pilke, nie ma bawienia sie w nieskonczonosc jednym zawodnikiem (uwaga: nie gralem Barcelona w tej czesci jeszcze), trzeba grac podaniami ('grac pilka', jak to mowil jeden ze slynnych polskich komentatorow).

2. Czy jest latwo? Jak Ci sie uda wypracowac wolne pole przed polem karnym i oddac dobry strzal, to podejrzewam, ze mozna powiedziec, ze jest latwo. Na strzal z daleka wplywa wiele czynnikow - jak blisko jest obronca, czy oddajesz strzal mocniejsza nogo zawodnika, etc etc. Piszac w skrocie, da sie, ale nie jest latwo strzelic w okienko z daleka.

4. zachowania bramkarzy mi sie podobaja, ich inteligencja zostalo mocno poprawiona, czasami mam wrazenie jednak, ze ich czas reakcji jest troche zbyt opozniony. Zdazylo mi sie stracic bramke, bo bramkarz nie zdarzyl ruszyc noga przy wolno lecacej pilce, na jego usprawiedliwienie moge powiedziec, ze pilka odbila sie wczesniej od obroncy. Jednak gdy ogladalem powtorke, mialem wrazenie, ze prawdziwy bramkarz, by to obronil bez problemu. Czyli jest dobrze, ale jeszcze nie idealnie.

Pozdrawiam

PS. nie wiem, czy bede w stanie odpowiedziec dzisiaj jeszcze na jakies pytania, niedlugo przychodza znajomi.
 

-AS-

New member
macek napisał:
Wlasnie wrocilem z gra.
AS jak nie dzis to jutro daj cynk ustawimy jakas srednice i pogramy.
Z racji tego,ze rowniez jestem juz niemlodego wieku dobrze ponad 30;) ,ale on-line zawsze gralem czy to fife czy w pesa ale zawsze lepiej gralo mi sie w pesa.Powiem Wam,ze po dwoch tygodniach obcowania z fifa powraca stary problem fify czyli schematycznosc oczywiscie to jest tylko moje zdanie i kazdy moze miec inne.
No nic dzisiaj pogram i zobacze jak wyglada nowa odslona.
AS czekam nie dzis to jutro

ps.Dalej mieszkasz w Edim?

Tak, jak pisalem wczesniej, raczej ciezko bedzie mnie przekonac na gre online. Zobaczymy, moze dam sie skusic na pare meczykow, w zaleznosci jak sie bede jutro czul (przychodza dzisiaj dwie kolezanki mojej dziewczyny i moich dwoch kolegow, wiec grania na PS3 raczej bedzie malo... a alkoholu moze byc duzo :)).

Jak troche pograsz, to chetnie poczytam Twoja opinie o PES 2010.

Pozdrawiam

PS. Tak, mieszkam dalej w Edim
 

debeef

New member
Bez reklam
-AS- napisał:
Masz gre czy cytujesz z netu? Jestes fanem Fify?

Nie wiem co rozumiesz przez 'slabe animacje', ale ja nic takiego nie zauwazylem. Smiem twierdzic, iz jest to najlepszy PES w jaki do tej pory gralem (a gralem we wszystkie czesci ISS/PES). Oczywiscie, gra nie jest idealna i, jak we wszystkim, sa pewne minusy/niedociagniecia, ale gra sie w nia bardzo fajnie.

Pozdrawiam

Rozumiem, że jak ktoś nie ma orgazmu na słowo PES jest od razu fanem FIFY lub nie posiada gry???
Opieram się na demie, gdzie nogi zawodników były nieproporcjonalnie większe do reszty ciała, a kolanka zawodnicy podnosili tak wysoko jakby robili skip A a nie szli (to jest właśnie skopana animacja)
Też wydaje mi się że będzie to najlepszy PES ever choć grałem do tej pory tylko we wszystkie wersje ISS/PES na konsolach Playstation (pomijając dwa WE we weszyskie WE) Ty grałeś też w wersje na inne konsole (opierając się o to co napisałeś) jednak nie wydaje mi się ,że jest to wyjściem do jakijś większej wiedzy o PES-ie, a już na pewno nie przekłada się to na większą wiedze o najnowszej części. Fifa mnie nie interesuje i z tego co teraz widzę nie ma chyba takiej oceny tej gry, która by mnie zachęciła do jej kupna. Pes ma wiele rzeczy (trybów) które dla mnie są świetne w formie jaką podaje je Konami i tylko wkurzałoby mnie, że w fife niektóre rozwiązania są pomyślane inaczej. To jednak nie daje mi klapek na oczy i widzę, że Konami w dużej części ma nas w dupie, a już mówiąc, że liczą się z opiniami użytkowników plują nam w twarz. Animacja i silnik to główne problemy od lat nie naprawiane. Seabass sypał głowę popiołem po pierwszej wersji naps3, ale w drugiej niewiele zmienił. Tragiczny komentarz to następna sprawa. Muzyka następna (choć tu widać jakiś progres). Licencje to coś o czym się trąbi latami, a i tak mają nas gdzieś, miała być bu\ndesliga...a jednak jej nie ma, skoro dało się załatwić Man Utd i Liverpool nie wierzę że reszty klubów się nie dało. Zmniejszająca się liczba klubów z la liga też nie działa korzystnie. PES broni się jednak samą rozgrywką, dla mnie wiodące tryby to Be a Legend i ML po sieci nie grałem nigdy, jednak w tej wersji zamierzam spróbować. To że jestem wielkim fanem tej gry może obrazować to że najpierw zbieram na PES-a a potem dopiero na U2, na które mam ochotę jak większość graczy.
 

python636

New member
Jedyny słuszny wybór jeżeli chodzi o symulację gry w piłkę nożną.
A PES 2010 jest super.
Może się podzieli ktoś jakich sztuczek się nauczył i jak je wdrożyć w grę??
Pozdrawiam Pesowiczów:D
 

-AS-

New member
pysio78 napisał:
Cóż... oto wasz PES

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95335,7205113,Pierwsze_wrazenia__PES_2010.html

Po demie wiedziałem już, że ta gra nadal niestety jest słaba...
Moje przekonanie okazuje się prawdziwe, gdyż większość recenzentów ma nie najlepsze zdanie o PES10... cóż szkoda.
Wahałem się co kupić ale coraz bardziej jestem przekonany, że jednak w tym roku konsolowa FIFA jest niebo lepsza.

A kim jest ten czlowiek, ze na podstawie jego recenzji (ktora w gruncie rzeczy jest tylko jego opinia) wyciagasz tak deleko idace wnioski?

Dziwi mnie fakt, iz wyrazasz swoja opinie o grze, w ktora nie grales... grales w demo, ale demo nie jest pelna gra i nigdy nie bedzie. Co wiecej, po tym co napisales wydaje sie, ze nie grales jeszcze w zadna z tych gier (Fifa 2010 ani PES 2010), a piszesz, ze PES jest slaby, a FIFA 'o niebo lepsza'. Jak Ci napisza w internecie, ze rosyjska ruletka poprawia krazenie, to bedziesz w nia gral co rano?

Nie zrozum mnie zle, nie twierdze, ze nie masz racji, albo ze recenzje, ktore przytaczasz sa do bani, ale warto pamietac, ze kazdy kij ma dwa konce. Na kazda negatywna recenzje, mozna znalezc w necie pozytywna. Przykro mi, ale dla mnie takie posty nie wnosza nic wartosciowego do dyskusji. Zagraj w jedna i druga gre, a chetnie wyslucham co masz do powiedzenia na temat obu.

Pozdrawiam

PS. wlasnie wrocilem po 14 godzinach pracy, wiec moze jestem troche zbyt nerwowy :evil:
 

Rufi-PS3

New member
Hmm... Trochę dziwny ten gameplay http://www.youtube.com/watch?v=jVLfytC6m1c ale taka jest prawda. Gdy Fifa 10 ma już drybling 360
to PES dopiero zaczyna starać się o licencje wszystkich klubów i piłkarzy.
Pes jest dobry ale nie na tyle żeby było lepsze od Fify!
Nie chce tu robić wojny FIFA vs PES ale tylko spójrzcie na dynamikę Fify, grę ciałem itp. itd. według mnie to w Fifie oddano lepsze odczucie realizmu ( mogę się mylić ale takie jest moje odczucie).

-AS- każdy ma swoje zdanie i inny gust jedni wolą Fife inni Pesa ja tu nie będę nikogo krytykował tylko chcę powiedzieć jakie jest moje zdanie.
Pozdrawiam ;)
 
Ostatnia edycja:

pysio78

New member
Co wiecej, po tym co napisales wydaje sie, ze nie grales jeszcze w zadna z tych gier (Fifa 2010 ani PES 2010)

Nie żebym się czepiał ale spójrz poniżej(pucharki i etc) i po pracy lepiej nie pisz jakżeś nerwowy. Bo akurat Twój post nic nie wniósł nowego.

W każdym razie pozdrawiam i życzę nieco więcej chłodu podczas pisania postów
 

Edi907

New member
a ja pozwolę sobie zacytować artykuł z forum pesleague z dnia 10.09.2009



życzę miłej lektury:



Dwoje piłkarskich gigantów. Nowy kod. Epicki pojedynek łeb w łeb. PSM3 miało w rękach FIFE 10 oraz PES 2010 i naukowo porównaliśmy cechy, która pozwalają wstępnie wyłonić lidera tej rywalizacji.

Zapraszamy do lektury części drugiej... i poznanie werdyktu...

Pojedynek jeden na jeden, PES vs FIFA

1. Drybling 360 stopni

PES: Bardziej odczuwalny podczas chodu ale wystarczająco zachęcający graczy do użycia analogowe sterowania. Nie wnosi dramatycznej różnicy do gry ale ma wpływ na dokładność podań.

FIFA: Używamy poprzez przytrzymania L1, lecz męczyliśmy sie aby dzięki temu minąć przeciwnika na szybkości. Jest najlepszy do utrzymywania się i zastawiania piłki. Nie jesteśmy pewni jaki efekt na grze ma drybling 360 stopni ale w FIFIE jest to odrobine bardziej widoczne.

Wynik 00-01

2. Drybling

PES: Jest bardziej oparty na pędzie i bezwładności - piłka nie wygląda jak przyklejona do stopy - lecz dobrzy zawodnicy radzą sobie z nią bezproblemów. Można minąć przeciwnika poprzez zmiane kierunku piłki.

FIFA: Wyglądą bardzo dobrze z ekspresywnymi animacjami. Zmiana tempa poruszania się zawodnika ma wpływ na tempo gry jednak jest prawie niemożliwe aby minąć przeciwnika tak jak w PES'e. Jest to denerwujące.

Wynik: 01-01

3. Sztuczki

PES: Powróciła nasza ulubiona marsylska ruletka ale nie widać żadnych nowych ruchów. Sztuczki nie są dlużej dostępne na d-padzie lecz z użyciem R2.

FIFA: Posiada większa liczbę ruchów dostępnych poprzez L2 w połączeniu z analogową lewa gałką. Ale nadal jest trudno minąć przeciwnika nawet dobrym zawodnikiem dlatego wolimy PES'a.

Wynik: 02-01

4. Podania

PES: 360 stopniowa ruchliwość sprawia, że trzeba przykuwać większą uwagę do ślepych podań, szybkich czy pod dużym kątem przez zawodników nie posiadających dużych umiejętności. Nowe animacje dają więcej możliwości ale funkcjonalność jest metodyczna jak zawsze.

FIFA: Szybsze tempo gry w FIFIE, połączone z wolniejszym tempie w PES'e, sprawia że podania w obu grach wyglądają podobnie. Cierpliwe i metodyczne rozrgywanie piłki w pomocy wygląda jak zawsze ale FIFA pozwala na płynniejszą grę z pierwszej piłki.

Wynik 02-02

5. Strzały

PES: Sytuacje sam na sam wyglądają podobnie choć finezyjne strzały wyglądają na trudniejsze do wykonania - nie używaliśmy ich za dużo w grze żeby powiedzieć więcej. Dużą zmianą jest powrót do bomb z dużego dystansu co nam się bardzo podoba. Większych zmian nie zauważyliśmy.

FIFA: Precyzyjne lecz trudno jest zrobić sobie miejsce na strzał, gdyż trudno jest uwolnić się od obrońcy przy użyciu dryblingu. Czucie strzału jest bardziej zauważalne w FIFE to jednak uważamy, że w obu grach ten element gry prezentuje się tak samo.

Wynik: 03-03

6. Tryb menadżerski / Master League

PES: Jest sztuką zapewnić wystarczające środki na poprawę kadry szkoleniowej, skautów itd, połączone z nowym stylem zostania legendą co sprawia, że trening jest jeszcze ciekawszy. Nie musisz już więcej składać ofert za zawodnika lecz zostawiasz tę sprawę skautowi. Miało to błędy w kodzie i było trudne do ocenienia.

FIFA: Bedąc brutalnym, nie zauważyliśmy jakieś większej zmiany w porownaniu do ubiegłego roku , lecz tylko wartość rynkowa zawodników jest bardziej realistyczna niż w PES'e a dobra praca została wykonana pod powierzchnią. Wolne menu i ciągłe pytanie o zapisanie stanu gry jest denerwujące.

Wynik: 04-03

7. Online

PES: Puchary, elastyczny tryb Community i Liga Mistrzów online są kuszącym dodatkiem, lecz nie będą nic znaczyć jeśli nie będzie można normalnie pograć nawet we 2 osoby. Konami obiecało, że w tym roku tryb online będzie działał na miarę naszych oczekiwań.

FIFA: Tryb online w FIFA 09 działał idealnie i można założyć , że w tym roku może być tylko lepiej. Ale grająć pojedynki 2 vs 2 w PES jesteśmy bardziej podekscytowani grą KONAMI. Zatem remis w tej rundzie.

Wynik: 05-04

7. Edycja/Kastomizacja

PES: Możliwości zmian w różnych elementach gry są olbrzymie. W tym roku mamy do dyspozycji skanowanie zdjęć, koszulki wpuszczone lub nie w spodnie, możliwość edycji elementów audio.

FIFA: Ze wzgłedu na dokładność związaną z licencjami nigdy nie mieliśmy potrzeby używać narzędzi edycji w FIFIE. Naukowe poszukiwania dowiodły, że dostępnę są mniejsze możliwości niż w PES'e. Jak zawsze w tej kwestii wygrywa PES.

Wynik: 06-04

8. Licencje

PES: Manchester United oraz Liverpool są licencjonowane ale to jedyne zespoły z Premiership. Pojawią się nowe drużyny jednak brak niemieckich drużyn prezentuję się nieciekawie. Licencja na Lige Mistrzów, reprezentację Anglii, Ligę Europejską są dużym dodatkiem.

FIFA: Tak jak zawsze. Wszystkie europejskie ligi są dostępne lecz brakuje rozgrywek międzynarodowych (zachowane dla edycji na MŚ) oraz brak Ligi Mistrzów jest dużym ciosem. Ale dajemy zaskakujący remis.

Wynik: 07-05

9. Komentarz/Ścieżka dźwiękowa

PES: Teksty typu "Trenerzy mogą napić się kieliszka wina po meczu , ale najpierw więcej lamentowania" zostały usunięte. Komentarz jest powierzchowny jak zawsze. Muzyka w menu jest nadal jakimś japońskim nonsensem.

FIFA: Nie znamy jeszcze ścieżki dźwiękowej ale możemy założyć, że będzie dobra jak zawsze. Komentarz brzmi jak w telewizji, jest płynny, prawie jak na żywo, z dodatkiem wspaniałych unikalnych detali dotyczących zawodników.

Wynik: 07-06

10. Tryby gry

PES: Dostępne są wszystkie dotychczasowe tryby gry, włączająć w to pełną integrację Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej do trybu Master League oraz Become A Legend - duży zastrzyk realizmu. Master League jest nadal przeznaczona dla pojedyńczych graczy z grą online jedynie jako potencjalną katastrofą.

FIFA: Tryb Ultimate team będzie zapewne dołączony w poprawionej formie. Tryb Be A Pro jest nadal minimalnie lepszy niż w PES'owym odpowiedniku. Tryb menadżerski jest dobry, nadal jak mleczna Master League. Brak wielkich rozgrywek europejskich jest duża stratą. Remis.

Wynik: 08-07

11. Wślizgi i główki

PES: Trudno jest odczuć zmianę, ale 360 stopniowe ruchy i mniej przyklejona do nogi piłka sprawia, że starcia w pomocy są ciekawsze i mniej przewidywalne. Nowe zapętlone główki są przydatne podczas rzutów wolnych ale całościowo ten biznes wygląda jak zawsze.

FIFA: Mniej robotycznie niż w FIFIE 09 z bardziej realistycznymi ruchami oraz większą skutecznością wślizgów dobrych obrońców. Główki w ataku są nadal mało skuteczne jeśli nie są wykonane w idealnym momencie co sprawia, że mało bramek pada z główki. Ponownie remis.

Wynik: 09-08

12. Prezentacja / Menu

PES: Atrakcyjny styl prezentacji jako biletu na mecz, z przejrzystymi menu + opcja odrazu do meczu. Nadal jest trochę ekscentryczne w kilku miejscach jak np. graffiti w stylu Banksy w Master League.

FIFA: Tryb Arena robi wrażenie i możesz teraz trenować stałe fragmenty gry przed meczem i zmieniać liczbę obrońców/napastników na boisku. Nawigacja jest logiczna ale opoźnienia po wciśnięciu przycisku są męczące.

Wynik: 10-09

13. Animacje

PES: W porównaniu do PES 2009 to rewelacja. Mieliśmy dostępny tylko kod ukończony w 50% ale już było widać bardzo naturalnie wyglądające podania oraz dryblingi.

FIFA: Gra EA nadal zostawia KONAMI w cieniu ze swoimi bardzo płynnymi animacjami. Okazjonalnie występujące twarze zawodników w stylu zombie ustępują super realizmowi z PES'a. Wygrywają obie strony zatem znowu remis.

Wynik: 11-10

14. Bramkarze

PES: Bramkarz wygląda jak zawsze. Tym razem lepiej broni w określonych sytuacjach, które były w poprzedniej wersji wykorzystywane do strzelania prawie pewnych bramek. Manaulny bramkarz jest ponownie mile widziany ale więcej znaczących zmian brak.

FIFA: Trudno ocenić, gdyż wypracowanie sytuacji bramkowej jest trudne. Bramkarz lepiej wybiega do piłek ale znaczących zmian ponownie brak. Zatem ponownie remis.

Wynik: 12-11

15. Taktyka/Formacje

PES: Nowy system suwaków taktycznych oraz kartek zdolności mają natychmiastowy wpływ na grę. Można grać agresywnie, obronnie lub otwarcie jak lubisz. Nowości taktyczne dają piorunujący efekt.

FIFA: Jest to system zapożyczony z PES. Jednak wersja KONAMI oferuje lepszą przejrzystość i większy rezultat praktyczny; może dlatego, że statystyki zawodników są bardzie różnicowane.

Wynik: 13-11

16. AI komputerowe

PES: Ukończony w 50% kod był trudnym przeciwnikiem czyniąc trudnym drybling jednym zawodnikiem i wypracowanie dogodnej sytuacji bramkowej. Nowy kod jest za bardzo pobłażliwy, udało nam się wygrać nasz pierwszy 5 gwiazdkowy mecz Man U vs Barcelona 6-4. Prosimy więcej wyzwań...

FIFA: Poziom intermediate jest solidnym przeciwnikiem i trzeba się porządnie napracować aby dojść do sytuacji bramkowej. Ruchliwość przeciwnika została poprawiona w porównaniu do roku ubiegłego. Poziom trudność z FIFY czyni go wygranym.

Wynik: 13-12

17. Stałe fragmenty gry

PES: Wygląda jak zawsze ale rzuty karne są bardzie analogowe, zatem naprawdę trzeba przytrzymać pożądany kierunek. Większość naszych jedenastek strzeliliśmy w środek bramki lub poza nią zatem jest to trudny element. Brak magicznych murów przy rzutach z autu oraz zamrożenia zawodników po rzucie wolnym zostały usunięte.

FIFA: Edytor stałych fragmentów gry jest innowacyjny i elastyczny, ale nie używaliśmy go wystarczająco na najwyższym poziomie gry, jest bardziej ciekawostka niż praktyczne narzędzie. Rzuty z autu prezentują się lepiej niż w PES'e, ale za to rzuty wolne i rożne prezentują się lepiej w PES'e. Remis.

Wynik: 14-13

Werdykt

Skromne zwycięstwo PES 2010, ale byliśmy bardziej zakorzenieni w produkt Konami. Nawet wśród zagorzałych fanów FIFY, PES 2010 wykonał ogromny skok i jest gwoździem do trumny dla FIFA 09 lecz FIFA 10 dotrzymuje tempa jeśli preferujesz serię EA. Byliśmy zszokowani tym jakie postępy zrobił PES od kodu ukończonego w 50%; wygląda jak gra nowej generacji; z bardzo komfortową kontrolą lecz nie na tyle prostą, co sprawia że trzeba stworzyć nową krzywą nauki. FIFA 10 przynosi więcej metodycznych podań i powalający realizm. PES 2010 jest podobny ale z wiekszą dowolnościa podczas dryblingu. Online nie mógł być przetestowany gdyż obie gry wychodzą w październiku, FIFA drugiego października a PES pod koniec miesiąca. Gdy online będzie działał bez zarzuty i moglibyśmy kupić tylko jedną grę to wybór padłby na PES'a. Naprawdę lubimy FIFE, zwłaszcza online, ale PES'a wraz z Master League jest czymś co lubimy najbardziej.

Źródło: PSM3 Magazine



;)
 

Peek

New member
Bez reklam
A świstak siedzi i zawija w sreberka...

Nic innego jak klepanie się po... ramieniu, tak naprawde w PES 2010 grywalnie zmieniło sie bardzo mało, oczy wyszły mi z orbit kiedy za licencje dali remis... Grywalnie Fifa przypomina jednak jakis tam symulator prawdziwego meczu, a Pes stał się zwykłym arcade'm.
 
Do góry