Pes 2010

Dymis

New member
Popieram Peek.
Nie zgadzam się z Bambolo.
Jest to temat o pesie więc nie będę wychwalał fifki, ale w tym roku bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli :)
 

Bambolo82

Banned
Gadulinho ma rację częściowo. W PES2009 faktycznie jak się grało z komputerem, na 3 gwiadki, do tego Barceloną, to rzeczywiście takim Samuelem Eto mozna było regularnie strzelać po 5-6 goli w meczach ze średniakami ligi Hiszpańskiej. Faktycznie było trochę zbyt łatwo i potem w patchu troche obnizono zdoloności Eto ale i tak to była maszyna do strzelania bramek. W rzeczywistości Barcelona jednak nie strzela aż tak łatwo w meczach z przeciętniakami.

Trzeba jednak pamietać że PES z komputerem a PES w trybie "kanapowym" z kolegą lub online to 2 różne światy. Z żywym, chocby średnio zaawansowanym przeciwnikiem gra na rajdy Messim wzdłuż bocznej linni boiska raczej efektu nie przynosi. Jak grałem w PES09 z kolegami to mecze często konczyły się 0:0, 1:0 i naprawdę trzeba było "grać" w piłkę żeby strzelić gola (podawać, rozgrywać, stosować pressing, bronić i na końcu wykorzystać tą 1 z 2-3 sytuacji na cały mecz - ZA TO KOCHAM PES!).

Gdybym grał w piłę tylko z kompem to może nawet FIFA by mi leżała, ale jednak nie ma nic lepszego niż mecz PES z ŻYWYM przeciwnikiem.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Zawiera całą esencję serii PES i to dlaczego gram od 12 lat tylko w PES (wcześniej ISS) i nie w FIFA.
Bambolo82 napisał:
Gram tylko i wyłącznie na konsolach..
Bambolo82 napisał:
FIFA: Ta gra to porażka, moim zdaniem. To gra dla lamerów grających na klawiaturze, na 19" monitorku PC-ta
Przecież Ty nie miałeś PlayStation 2 i nie grałeś w żadną grę z tej konsoli, więc albo w kolejne części Pro Evolution Soccer grałeś jedynie w wersje wydawane na PCa (patrz trzecia cytowana Twoja wypowiedz), albo kolejny raz kłamiesz.

*jest jeszcze trzecia opcja, która jest również prawdopodobna - widziałeś kiedyś Pro Evolution Soccer u kolegi, ale wtedy masz takie pojęcie o serii jak kura o szermierce :cool:
 

Bambolo82

Banned
Bu ha ha ha...widzę że mam tylu fanów na tym forum, że nie ktorzy wzięli się już za pisanie mojej biografii :eek:

PS2 nie miałem. Na studiach miałem na prawdę ciasno na mojej stancji. Nie miałem ani czasu, ani miejsca, ani pieniędzy na PS2. Grałem wtedy na PC-cie w PES-a, a w takiego ISS98 na PSX'a grałem chyba z pięć lat (dla mnie to była gra stulecia).

Czasy sie zmieniają. Nawyki się zmieniają. Teraz żyję, bawie się i mieszkam troszeczke inaczej he he.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Edi907 napisał:
Dla tego skoro jesteś tak dobry!!!!! Wybierz sobie najsłabszą drużynę i wtedy spróbuj dojść do pucharu!!!!! A nie wypisujesz, że, przewidujesz wynik, że będzie 8-0 czy 6-0, wczoraj jak by grała Polska z Barcelonom też bym dał w ciemno 6-0 na korzyść Barcelony i to nie jest PES 2009 tylko życie taka jest piłka i do póki tego nie zrozumiesz to do póty będziesz wypisywał takie rzeczy , - bez urazy,

;)

Spoko, nie ma urazy ;)

Dla mnie nie ma znaczenia czy najsłabszą na najlepszą czy na odwrót (oczywiście grając Messim jest to łatwiejsze). Chodzi mi o sam fakt jaki wieeeelki, ogromny (wg. mnie decydujący) wpływ na mecz ma bieganie wzdłuż boiska. Takie rajdy 50 metrowe: czasem polegające na jak najszybszym przemieszczeniu się w stronę bramki i strzał, czasem polegające na kluczeniu z piłką między graczami w celu znalezienia luki do uwolnienia się od otaczających nas obrońców i biegnięcia dalej sprintem w strone samej bramki, gdzie jest już mniej graczy druzyny przeciwnej (reszta często zostaje w tyle). To wszystko spowodowało, że mecze był dość schematyczny. Przynajmniej kiedy ja grałem, a potwierdzi to każdy kto ze mną grał.
Nie chcę koniecznie narzekać na PESa bo nie o to mi chodzi. Bardzo lubię te grę, pewnie gdybym nie kupił jakiś czas temu FIFY 09 zagrywałbym się teraz w gre od KONAMI nie rozumiejąc co ludzie widzą w FIFIE.
FIFA i PES to dwie zupełnie inne gry, ciężko jest wg. mnie grać w obie gry na raz - zupełnie inny system poruszania się, ten w FIFIE cieżko wyczuć, tutaj PES miażdy rywala. Gdy na początku przesiadłem się na FIFE ciągle narzekałem i czekałem, aż wyjzdie PES 2010, ale po paru miesiącach przekonałem się, a obecna edycja tylko umocniła mnei w mojej decyzji.
Nie wiem czy jestem tak beznadziejny w FIFE, ale każdy mecz jest dla mnie inny, żeby wygrać muszę się nakombinować, grając Barceloną na Polskę na wysokim poziomie nie wiem czy wygrwam czy przegram, rajdy przez pół boiska sa dla mnie większym wyzwaniem jak wygranie meczu. FIFA daje mi emocje, które PES jakiś czas temu przestał mi dawać i o to mi głównie chodzi.
Na koniec jeszcze jedno zdanie. Gdy ściągałęm demko PES 2010 miałem ogromną nadzieję, że wrócę do PESa.. No trudno, może za rok..
 
Ostatnia edycja:

Edi907

New member
Peek napisał:
Panowie nie ma się co oszukiwać, faktycznie graficznie lepszy jest PES, ale powiedzcie sobie szczerze czy nie czujecie grając w 2010 jakbyście grali w 2009,2008 czy 2007? (Pozostawiam kazdemu do namysłu) bo ja tak.

Fifa grywalnie rozwala Pesa, każda kacja jest inna piłkarze bardziej realistyczni ruchami, nie ma takiej samej akcji.

A grafika moim zdaniem akurat w grze piłkarskiej najwazniejsza nie jest.


Tylko nie porównuj dema do wersji finalnej bo są tam użyte dwa różne silniki : po czekaj do premiery PES 2010 i wtedy je porównaj , ja jestem pewien że cię zaskoczy w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
We wcześniejszych moich postach podałem linki do filmików opartych o lepszy silnik z wersji recenzenckiej ukończonej w 90%


a co do grafiki uważam że jest bardzo ważna bo liczą się również odczucia wizualne , które wpływają na to że grę odbierasz bardziej autentyczniej - widzisz oryginalne twarze piłkarzy ich ubiory , stadiony i im bardziej przypominają oryginał tym bardziej czujesz się jak w realu

a może nie jest również potrzebna grafika w Uncharted 2 a może w Gran Turismo 5 !!!!!- no, bo, po co wystarczy przecież , że będziesz się ścigał z pojazdami ! albo z czymś co przypomina pojazdy !

;)
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Chodzi mi o to, że gry osiągnęły dzis tak świetny poziom graficzny, że pare gorszych tekstur na rzecz grywalności nie robi mi różnicy i nie porównuj uncharted 2 i GT5 z kopankami bo to 3 inne gatunki.

Pamiętam jak grałem w Champions League 98-99 na PSX i pomimo tego, że piłka była kanciasta!!! Spędziłem przy tej grze miliony godzin!!!

A co do silnika to chyba niewiele może sie tam zmienić, bo przecież po co dawać do demka, które bądź co bądź ma zachęcić do kupna pełnej wersji słabszy silnik:confused:
 

Edi907

New member
Peek napisał:
Chodzi mi o to, że gry osiągnęły dzis tak świetny poziom graficzny, że pare gorszych tekstur na rzecz grywalności nie robi mi różnicy i nie porównuj uncharted 2 i GT5 z kopankami bo to 3 inne gatunki.

Pamiętam jak grałem w Champions League 98-99 na PSX i pomimo tego, że piłka była kanciasta!!! Spędziłem przy tej grze miliony godzin!!!

A co do silnika to chyba niewiele może sie tam zmienić, bo przecież po co dawać do demka, które bądź co bądź ma zachęcić do kupna pełnej wersji słabszy silnik:confused:
źle mnie zrozumiałaś ja ich absolutnie nie porównuję , napisałem tylko że tak w PES 2010 jak i w uncharted 2 czy GT5 grafika jest istotna i czy będziesz biegał z piłką czy kierował samochodzikiem im lepsza będzie grafika tym lepsze będą twoje doznania (pamiętaj , że większej mierze jesteśmy wzrokowcami ) a co do silnika musimy poczekać na wersję finalną bo wtedy tak naprawdę się przekonamy czy się różni czy nie - jeśli brać pod uwagę linki , które podałem wcześniej i to co można przeczytać na zachodnich forach to jest bardzo duża różnica na plus wersji finalnej- nie wiem czego tak zrobili ?



;)
 

Peek

New member
Bez reklam
Oby tak było, sam kiedy grałem jeszcze na PC (bo fifa jest dziś taka jak wtedy na ta platofrmę) grałem w pesa każde popołudnie, więc mam nadzieje, że tak będzie.
 

debeef

New member
Bez reklam
Dla mnie pocieszające są zmiany w taktyce i ogólne zmiany w LM oraz Be a Legend, bo te tryby najbardziej mnie interesują od momentu kiedy turnieje w PES'a prawie przestały się odbywać.
 

Azifrael

New member
Jezeli Bambolo wychwala demo PESa, ktore jest ukonczone w hmm 70%, bedace lepsze niz demo fify to brak mi po prostu slow. Czysty fanboyizm....:]

Z ostateczna ocena osobiscie poczekam do premiery gry, ale poki co moj wybor pada na fife. Gram juz w pelna wersje i czerpie z gry radoche.
Pisanie, ze nie ma walki w srodku pola jest bzdura. Tej walki jest tam najwiecej! Skonczyla sie era dlugich prostopadlych podan. Teraz na kazda bramke trzeba zapracowac a te strzela sie trudniej niz w poprzednich edycjach. Gdyby poprawili jeszcze troche gre obrony i bramkarza to mielibysmy tytul na pare dobrych lat.

youtube.com/watch?v=R4-toVcfhac&feature=

48s poraza realizmem ;) Walki w srodku pola tez nie za duzo...
Natomiast graficznie wyglada swietnie. W ffie czesto trzeba sie bawic ustawieniami tv, bo oczy sie szybko mecza, szczegolnie na niektorych murawach...
 
Ostatnia edycja:

elrubio

New member
Najważniejsze, że Konami uczy się na błędach, i stara się poprawiać co kolejną część.
Chyba, że mają taką strategię jak M$. Czyli kupujcie to co jest, a każda kolejne będzie lepsza by był ciągle zbyt. Panowie z Konami Dzięki temu nie muszą się tak sprężać, jak to robi EA. Bo mają grono PESomaniaków uzależnionych od tej marki.
 

-AS-

New member
gadulinho napisał:
Są zmiany w porównaniu do dema ?

Tak, lepsza grafika, wszystko chodzi bardziej plynnie, gameplay rowniez.

Czekam teraz na Option Files, zeby naprawil wszystkie nazwy i transfery, zeby zaczac Master League na powaznie, dzisiaj powininen byc.

Pozdrawiam
 

Bambolo82

Banned
Gra w dwie osoby w PES2010 to REWELACJA!!! Ta edycja jest super grywalna. Już nawet grafika jest lepsza niż w FIFA.

Piłkarze, a zwłaszcza ich cieniowane twarze wyglądają EPICKO.

Jak Wam się znudzi "wykonywanie" bramek w FIFA10 to opylcie na allegro i kupcie PES'a2010. Radzę sie spieszyć bo ta badziewna gra się dobrze sprzedała i będzie wkrótce bardzo dużo używek na allegro za 50-90 zł.

AS, chętnie pogram z Tobą online jak dostanę swoją kopię. Będzie grania na setki godzin. Dam znać.
 

debeef

New member
Bez reklam
wiele osób które grały w FIFę 10 twierdzą że jest gorsza niż wersja poprzednia, jeśli chodzi o gameplay, a tu IGN mimo zbliżonych ocen pojechał pesa, choć z drugiej strony, brak nowego silnika pomimo tego że od pierwszej wersji na ps3 ciągle gracze o to proszą nie daje możliwości ocenić zbyt wysoko grafiki, a szczególnie animacji...przynajmniej twarze są świetne.

jak już pisałem dla mnie PES jest pewniakiem, jak tylko zbiorę kaskę to go kupię...przed Uncharted 2
 

macek

New member
Bez reklam
Wlasnie ide do game po gre.AS moze wieczorem posparujemy troche?jak sie gra po sieci zero lagow?

Dokonam rowniez porownania z fifa ktora juz mam jakis czas.
 
Do góry