Pes 2010

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ja nie rozumiem jednego - pes5 i jego dynamika były świetne (pomijam genialną fizykę piłki i strzałów) a w 2010 dupa. Gdyby dali dynamikę z piątki do 2010 to byłbym w niebie a tak to pes 2010 leży na półce i się kurzy.
 

Peek

New member
Bez reklam
Sam przy piątce spędziłem wiele godzin, bo wtedy ta gra jak na grę piłkarską spełniała moje oczekiwania w 100%, ale niestety z rozwojem techniki oczekiwania z roku na rok sa coraz większe i większe. W tym roku Fifa wygrała, co nie znaczy, że spełnia moje oczekiwania co do gry piłkarskiej w 2009 roku nawet w 80%. PES popełnia ten sam błąd co fifa na PC, od dobrych 4 lat nic się w nim nie zmienia.
 

tomiga

New member
Edi907 napisał:
a ja pozwolę sobie zacytować artykuł z forum pesleague z dnia 10.09.2009
życzę miłej lektury:
...
Źródło: PSM3 Magazine

To byla pierwsza recenzja PES2010 jaka sie pojawila (kilka tygodni przed premiera)... tak wiec nie mogla byc nie pochlebna ;)
- o ile pamietam to fifa przez ten magazyn zostala oceniona na 91% a pes na 89%
Tak wiec ciekawe jak mi jednak wyszlo wiecej plusow dla PESa ;)

Pomijajac juz argumentacje np przy takich licencjach (z rzetelnoscia dziennikarska nie ma to nic wspolnego - bo jaki kon jest kazdy widzi)
 

Rufi-PS3

New member
Edi907 napisał:
a ja pozwolę sobie zacytować artykuł z forum pesleague

8. Licencje

PES: Manchester United oraz Liverpool są licencjonowane ale to jedyne zespoły z Premiership. Pojawią się nowe drużyny jednak brak niemieckich drużyn prezentuję się nieciekawie. Licencja na Lige Mistrzów, reprezentację Anglii, Ligę Europejską są dużym dodatkiem.

FIFA: Tak jak zawsze. Wszystkie europejskie ligi są dostępne lecz brakuje rozgrywek międzynarodowych (zachowane dla edycji na MŚ) oraz brak Ligi Mistrzów jest dużym ciosem. Ale dajemy zaskakujący remis.

Czy to pisał fanboy Pesa? (Fifa) ...Tak jak zawsze. Wszystkie europejskie ligi są dostępne... (Pes) Man Utd i Liverpool jedyne licencjonowane zespoły Premiership. Brak niemieckich drużyn i tu ma być remis???


Zatem remis w tej rundzie.
Remis.
Ponownie remis.
Wygrywają obie strony zatem znowu remis.
Zatem ponownie remis.
Remis.
Ale dajemy zaskakujący remis.

Czy oni nie widzą różnic w tych dwóch innych grach? :D :p
Dla nich lepszy jest Pes, a nawat nie potrafią większych różnic zauważyć.
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Neo plus dał PESowi 2010 ............ 7,5
Fifie 10 z tego co pamiętam .... 10 (swoją drogą przesadzona ocena jak dla mnie, choć może dali taką a nie inną ocenę, żeby podkreślić różnicę tej edycji FIFY nad poprzednimi piłkami na next geny)
 

Peek

New member
Bez reklam
gadulinho napisał:
Neo plus dał PESowi 2010 ............ 7,5
Fifie 10 z tego co pamiętam .... 10 (swoją drogą przesadzona ocena jak dla mnie, choć może dali taką a nie inną ocenę, żeby podkreślić różnicę tej edycji FIFY nad poprzednimi piłkami na next geny)

Konkretnie dali Fifie 9.4
 

Bambolo82

Banned
Fani PES mają w nosie FIFE i sponsorowane recenzje tej szmiry z Kanady. Kanadyjczycy znają się na syropie klonowym, ale o futbolu mają raczej nikłe pojęcie. PES jest PES od 1997 r. i tyle w temacie. Ci co grają nałogowo w PES wiedzą co mam na myśli.

Ludzie organizują turnieje w PES. W FIFA nikt nie organizuje turniejów innych niż oficjalne, bo ta gra to byle co i nie ma żadnej duszy futbolowej.

PES forever.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
FIFA 10 bije Pesa 2010 niemal w każdej recenzji a średnią ważoną z wszystkich (metacritic.com) go niszczy. Fanboje pilki kopanej od Konami nie mogą pogodzić się z faktem, że seria od lat stoi w miejscu :cool:
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
I dzięki Bogu że stoi w miejscu. Ten sam system klepania piłki i dryblingu, ktory masterują rzesze fanow od 12 lat. PES jest PES'em. Od 1997 r.

Dla dzieci PC masterujacych klawiaturę i naciskanie "W" "A" "S" "D" jest Fifa. Próbowali przeportować ten szajs na konsole dla tychże dzieci, kore dostały na bierzmowanie Xbox'a i odstawiły granie na PC z komunii świętej i...wyszła kupa, jak to zwykle w EA Sports.

Dla mnie od recenzji wazniejszy jest głos i opinia ludzi zalegających na kanapie, ktorzy przyszli pograć do mnie na PS3. Na "kanapie" rzadzi Virtua Fighter 5 oraz PES (08, 09 a wkrotce 2010). Ludzie mają w nosie metacrtic i jakieś tam sponsorowane recenzje.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Jeśli niemal wszystkie światowe serwisy (te które już się wypowiedziały, ale z kolejnymi idę o zakład, że będzie tak samo) uważają Fifę 10 za grę znacznie lepszą od tegorocznego Pesa to ma to większą wartość niż twoje mokre sny.

Pozdrawiam
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Peek napisał:
Konkretnie dali Fifie 9.4

Dzięki za sprostowanie (nie mogłem znaleść tej gazetki, a coś mi się kojarzyło, że na stronie fify były jakieś skany gdzie była informacja, że gra ma ocene 10, ale może coś przekręciłem)

Bambolo82 napisał:
PES jest PES od 1997 r. i tyle w temacie.

Niestety Bambolo masz rację, Pes nie wiele się zmienił przez te lata, a już ostatnie edycje na next geny są niemal identyczne.. :niewiem:

Szkoda, że na starcie skreślasz FIFE. Mnie też nie odpowiadała na początku, ale po ograniu wielu spotkań przyzwyczaiłem się do innego (dla mnie trudniejszego) sterowania i FIFA daje mi wiecej frajdy.
 

Bambolo82

Banned
Moi goscie graja w to na co mają ochotę. Goście Carbon'a grają w to co chcą "niemal wszystkie światowe serwisy".

Mam na półce FIFA'09 oraz PES'08 oraz PES'09 na PS3. Gramy tylko w PES bo tak chcą ludzie.

Mam VF5, SF4 i Soul Calibur. Gramy w VF5 bo tak chcą ludzie, którzy przyszli pograć.
 

Azifrael

New member
....a wszysko dzieje sie na kanapie w Tworkach :grin:

Dla mnie sprawa jest prosta w tym roku. Fifa idzie w strone symulacji, PES w strone arcadowki, w ktora rowniez gram ze znajomymi, ale tylko z padami przy kompie. Jesli jest konsola to watpliwosci co wybrac nie ma.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Bambo, ja Cie dobrze rozumiem ;)
Sam na bank kupie PESa 2010 po nowym roku i będe się dobrze bawił. Tak samo jak i ty gram w gry, które lubię, a nie te które "chcą niemal wszystkie światowe serwisy". Na posiadówkach też gramy w to co wolą goście itd. Np. więcej frajdy dostarczył mi nowy Bond niż przereklamowany jak dla mnie Killzone 2.
Możesz jak każdy mieć swoje zdanie, ale na Boga! Nie można tak jechać po konkurencyjnej grze, mieszać ją z błotem, wychwalać pod niebiosa te drugą, grając tak na prawdę tylko w jedną z nich, a drugą praktycznie nie znajać.
Trochę obiektywizmu i mniej fanbjostwa :hmm:
 

debeef

New member
Bez reklam
Gadu nie widziałem żeby Bambo zmienił zdanie tu na forum, więc nie licz na powodzenie twojej akcji:cool: . Ja też nie dam się przekonać do Fify...jednak nie jest dla mnie jednoznacznym że ta gra to szmira...bo nie sądzę by tak było. Demo Fify nie zrobiło na mnie wrażenia i wiem że to gra nie dla mnie, jednak rozumiem, że może się podobać...a Babmo tego nie rozumie:D
 

Edi907

New member
Witam ponownie

Po zakupieniu gierki PS2010 postanowiłem napisać coś od siebie:
Na wstępie dodam, iż u znajomego grałem w fife 2010 –jest dobrą grą (i nawet chciałem ją kupić), ale, po odpaleniu PES 2010 i zagraniu z konsolą kilku meczy oraz onLine Panie i Panowie wierzcie mi lub nie, ale warto było czekać trzy lata aż na konsolę Konami zrobi coś, co wbije nas w kanapy atak właśnie zrobiło w tym roku PES 2010 zemną, Ta gra w tym roku jest fenomenalna – gameplay jest fantastyczny gra wciąga nas niemalże do środka, grafika, choć 720p to jest naprawdę rewelacyjna, muzyka bardzo dobra, po prostu jestem zachwycony tą grą, wersja 2008 i 2009 nigdy niedawały takiej adrenaliny jak daje teraz wersja 2010, bardzo dużo gra się z pierwszej piłki AI bardzo szybko reaguje na nasze ustawienia i zmiany , bardzo szybko może nam szczelić gola, dużo rewelacyjnych zwodów, zagrań po prostu rewelacja , nareszcie piłka, na którą czekałem! Panie i Panowie nie będę opisywał tu wszystkich zmian , jakie zrobili w stosunku do poprzednich wersji bo jest ich bardzo dużo , ale z ręką na sercu polecam tę grę wszystkim kochającym prawdziwą piłkę i chcącym zagrać w prawdziwą symulację na konsoli.


THX KONAMI !!!!!!




;)
 

pac

New member
ja od kilku sezonów sprawdzam i nową fife i pesa, a gram od czasów psx'a,
i zawsze kończy się tym samym, tzn gram kilka meczów w fife, bo mamy tam licencje na wszystko , oprawe a/v i takie tam, pózniej odpalam pesa i ... już nigdy nie wracam do gry z ea sports,
chyba jestem skazany na konami :p
 

debeef

New member
Bez reklam
Dziś pierwsze spotkania w pes 2010 pierwsza porażka:( w 120 minucie stracona bramka na 2:1 (level oczywiście top player) potem spotkanie online...i Grek musiał uznać moją wyższość 2:1
Online:są lekkie lagi, ale nie jest to porównywalne z poprzednimi wersjami.
Liga Mistrzów...bajka kiedy się słyszy hymn przed meczem, mnie gra się fantastycznie...choć na razie zagrałem kilka spotkań. Pogram i napiszę więcej.
 
Do góry