Pc

S

szko88

Guest
No mój poczciwy i sędziwy Radeon HD 5770 i AMD Athlon II x4 630 już nie uciągną GTA 5. A od 2009 roku wszystko ladnie chodzilo :<
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No mój poczciwy i sędziwy Radeon HD 5770 i AMD Athlon II x4 630 już nie uciągną GTA 5. A od 2009 roku wszystko ladnie chodzilo :<

Raz na 5 lat,przydaje się wymienić podzespoły :)
Jednak Rockstar robi dobrą optymalizację,więc może jakoś zadziała.

Dlatego lubię konsole. :grin:

Konsole również nie są wieczne.Zobacz,na PS3 nie wychodzi już bardzo dużo topowych gier,ponieważ konsola ma za małą moc.
PS4 za kilka lat będzie czekać to samo...
 

eedviking

Banned
To prawda, ale za pół roku już na PC wszystkich gier nie obsłużysz (zwłaszcza najnowszych , które wyjdą), jak nie rozbudujesz komputerka. Po za tym, jestem starym konsolarzem . :p :D ;)

Zaraz będę czołgiem śmigał. :p :D:D:D

[youtube]ooDI-808dio[/youtube]
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
GTA5 na PS4 okiełznane.
Jest dużo lepiej, szczególnie tereny pozamiejskie. Trawa, roślinki i takie tam, wygląda to o wiele lepiej, generalnie wszystko lepiej się prezentuje, jest tak jak powinno być, aczkolwiek to PeCet pokaże dopiero pazury. Widok FPP jest ciekawym doświadczeniem, ale chyba wolę standartowy. Auta fajnie się prezentują, brylują blaskiem, wybuchy podobnie, jest do czego wracać. Na pewno dla tej gry warto kupić PS4.

Mimo wszystko, teraz śmiało można grać bez dąsów, nie zwiedziłem jeszcze wszystkich terenów, ale jest widoczny postęp. Dużym plusem jest też to, że każdy z posiadaczy PS4 dostaje w zestawie słuchawki (świetna jakość rozmów), więc można sobie pogadać z ludżmi/znajomymi. Wcześniej (na PS3) zabawy z jakimiś dokupowanymi headsetami i innym dziadostwem.

Najgorsze, że dziś pograłem ponownie na XO (Forza) i nie mogę patrzeć na ten badziew jakim jest pad od PS4, mimo, że zdecydowanie lepszy od duala PS3, ale dalej lata świetlne od tego z XO, a Forza zamiata, chyba sobie kupię konsole dla tej gry. Gałeczki wybitne, miód się leje, do tego wibrujące triggery. Ergonomia, bomba.

Jadąć na fali ekscytacji Forzą, kupiłem bezpośredniego konkurenta na PS4, czyli Driveclub, jutro będę testował. Ciekawy jestem jak wypadnie w porównaniu do Forzy, może będzie równie dobrze, ale już wiem, że na DS4 nie ma na to najmniejszych szans.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Edi,za pół roku obsłuże spokojnie najnowsze gry.Może ewentualnie zejdę z niektórymi detalami z "Ultra" na "Very high" ale i tak będzie to wyglądało lepiej niż na konsolach.
Jak tam te czołgi ? :)

Armaniś,fajnie że już masz GTA 5 :)
Dałbyś radę zrobić jakoś kilka screenów? Ciekawy jestem jak to wygląda na PS4.
Tego pada od XOne nie można podpiąć pod PS4 ?

Ja już grałem w nowego Far Cry'a.Na razie,krótko,bo jakieś 45 min.Dzisiaj lub jutro opiszę wrażenia...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armaniś,fajnie że już masz GTA 5 :)
Dałbyś radę zrobić jakoś kilka screenów? Ciekawy jestem jak to wygląda na PS4.
Tego pada od XOne nie można podpiąć pod PS4 ?

Tylko jak mam zrobić te screeny, na padzie nie ma F11 ;)

Ja już grałem w nowego Far Cry'a.Na razie,krótko,bo jakieś 45 min.Dzisiaj lub jutro opiszę wrażenia...

Zapomniałem o FC, ale graficznie pogrom? Wstrzymam się jeszcze, nie chce dwóch dobrych pozycji w jednym momecie, to nigdy nie wróży dobrze ;)
Ps. Driveclub daje rade, jeżeli miałbym porównać do jakiejkolwiek gry na PC, to trudno by było o takie zestawienie. Nie chodzi o grafike, a przyjemność z jazdy. Bardzo fajnie się gra, symulacja to nie jest, ale na pewno nie typowa arcadówka.
 

eedviking

Banned
Dla wszystkich, którzy lubią platformówki z elementami logicznymi, polecam pięknie oprawioną i fajną grę (60fps) Never Alone.
Fabuła oparta została na wierzeniach ludu Inuitów. Wcielamy się w młodą dziewczynę z plemienia Inupiaq, której podczas podróży przez pokryte śniegiem krainy towarzyszy biały lis. Bohaterka udaje się na niebezpieczną wyprawę z misją uratowania własnego ludu i powstrzymania nadejścia wiecznej zamieci śnieżnej.

Never Alone (PC) | GRY-Online.pl

[youtube]Exls0Y8FSI8[/youtube]
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Graficznie FC 4 jest niezły,ale liczyłem trochę na coś lepszego.Szczególnie to widać,gdy podejdziemy do czegoś z bliska.Np. ściana,drzewo czy ziemia,nie mają takich szczegółów jak w Crysis 3 czy BF4.
Grę napędza silnik graficzny "Dunia",z którego korzystał również FC 3,jednak zupełnie inaczej to wygląda.Nie ma takiej żylety jak w FC 3,ale za to tekstury posiadają większą głębię i czerń.Wyglądają jakby były bardziej "trójwymiarowe" a nie płaskie.To tak jak w 2004 zastanawialiśmy się ze znajomym,czy lepszą grafikę ma Half-life 2 (żyleta) czy Doom 3 (wrażenie "trójwymiarowości").
W ogóle miałem problem z migającymi teksturami,ale Nvidia wczoraj wypuściła nowe sterowniki,które eliminują ten problem.Teraz jest git :)
W ustawieniach grafiki masz sporo opcji.Jeszcze nie bawiłem się dokładnie ale powyżej domyślnego "ULTRA" jest jeszcze ustawienie "NVIDIA" które jest najbardziej wymagające...
Co do rozgrywki,to na razie nie opisuję,bo za krótko grałem...

Edi,ładnie wygląda ta platformówka :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Możecie sobie stestować najdroższą grę w historii (500 mln $).
Destiny

Trochę dziwne,ponieważ koszt stworzenia GTA 5,przy którym pracowało ponad 1000 osób !!! to "tylko" 265 mln $.
Dla porównania - Najdroższy film to "Piraci z Karaibów : Na krańcu świata" - koszt 300 mln $.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piraci z Karaibów, to zaledwie 3h przyjemności, GTA5 kilkanaście w singlu, a ten niczym nie odbiega od najlepszych produkcji filmowych, do tego możemy bezpośrednio uczestniczyć w wydarzeniach. Z tego powinien być film i to nie byle jaki, fabularnie to mistrzostwo. Online to osobny temat. Natomiast budżet Destiny, to przerost formy nad treścią.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Piraci z Karaibów, to zaledwie 3h przyjemności, GTA5 kilkanaście w singlu, a ten niczym nie odbiega od najlepszych produkcji filmowych, do tego możemy bezpośrednio uczestniczyć w wydarzeniach. Z tego powinien być film i to nie byle jaki, fabularnie to mistrzostwo. Online to osobny temat. Natomiast budżet Destiny, to przerost formy nad treścią.

To prawda.
Co do "Destiny" - widziałem gameplay około godzinny i średnio mi się to spodobało,a podobno im dalej,tym gorzej...

Ten widok FPP w GTA 5 jest źle wyważony,czy po prostu wolisz grać z widoku TPP ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widok z FPP jest super, widziałem filmiki "jutuberów" którzy są miłośnikami takich pozycji jak COD, a po tym co widzieli w GTA/FPP bardzo pozytywnie oceniali, ja chyba jednak wolę TPP, ale to z uwagi na krajobrazy. To się jeszcze może zmienić, bo faktycznie FPP w tak rozbudowanej i otwartej grze, robi ogromne wrażenie, na PC i myszy to będzie miazga.
 

eedviking

Banned

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No dobra,pograłem już trochę w "Far Cry 4" i mogę co nieco się wypowiedzieć.

Fabuła została zmieniona,w stosunku do "Far Cry 3",jednak znowu walczymy z głównym dowodzącym,który jest świrem i ma swoich ludzi.Tak samo jak w poprzedniej części pomagają nam przy tym rebeliańci...
Tak naprawdę rozgrywka wygląda prawie identycznie jak w "Far Cry 3". Oprócz misji głównych,których mam już zaliczonych 8/32 (plus kilka pobocznych),odbijamy posterunki porozmieszczane na terenie,wchodzimy na wieżyczki,aby ukazały nam się inne części mapy.Pasek umiejętności jest również prawie taki sam.Z gościa,który ma zielone pojęcie o walce,sami szkolimy się na Rambo :D.Tak samo jak w poprzedniej części,posiadamy aparat,dzięki któremu zaznaczamy wrogów,których możemy później eliminować.Również jak to było w trójce,zbieramy skarby ze skrzynek, pozaznaczanych na mapie (oczywiście nikt ich wcześniej nie wziął)...
Dużo osób,w tym recenzentów pisało,że to tak naprawdę Far Cry 3.5 i w 100 % się z tym zgadzam.Nawet odgłosy w grach są bardzo podobne...tylko tym razem akcja dzieje się w Himalajach,są wiec inne krajobrazy i zwierzęta.Do swojej dyspozycji mamy kotwiczkę,dzięki której możemy się wspinać po górach (chyba jak na razie jedyny plus). Jednak twórcy przedobrzyli z innymi rzeczami.Gdy przykładowo widzimy przed sobą wrogów,możemy rzucić obok nich mięsem,które oprawiliśmy wcześniej ze zwierzyny (tak samo jak w trójce) i nagle pojawia się nie wiadomo skąd np. niedźwiedź,który atakuje wrogów :D
Tak to wygląda graficznie (wszystko na maxa). Jest nieźle,ale bez rewelacji.Dodatkowo widać na screenach jak podchodziłem do niektórych obiektów z bliska.Chciałem pokazać,to o czym pisałem wcześniej,czyli średnie detale ziemi,skał itd...w przeciwieństwie do "Crysis 3' i "BF4". Niestety na te wysokie góry,które widać na pierwszym zdjęciu,wejść się nie da :

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg


Dużo osób pisało,że po co zmieniać coś co jest dobre.Według mnie jest to złe podejście...Szczerze powiedziawszy to mnie już ta gra zaczęła trochę nudzić,gdyż przeszedłem całą trójkę z misjami pobocznymi a tutaj otrzymujemy praktycznie to samo.Nie mam również zbytniej chęci na eksplorację terenu,gdzie w moim guście tropiki,które były w "Far Cry 3" są ładniejszym miejscem.Przejdę pewnie tylko misje główne a poboczne sobie daruję...
Dla osób,które nie grały w poprzednią część może być inaczej...
Więc Armaniś,sam zadecyduj czy warto sprawdzić,bo wydaję mi się tylko z ciekawości jak to wygląda u Ciebie,a po krótkim czasie,tak jak w poprzedniej części,szybko odpuścisz :wink:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak nie ma dużego postępu wględem FC3, to chyba sobie odpuszczę.
Jestem przekonany, że nie będzie mi się chciało przechodzić całej :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jak nie ma dużego postępu wględem FC3, to chyba sobie odpuszczę.
Jestem przekonany, że nie będzie mi się chciało przechodzić całej :)

Praktycznie 70-80 % to jest to samo co w FC3.Na razie grałem ze 3 godziny.Pogram jeszcze z 10,przejdę grę i raczej nie będzie mi się chciało do niej wracać,ponieważ w sumie do czego ?
Graficznie nie ma rewelacji a rozgrywka jest praktycznie taka sama jak w FC 3 ;-)
 
Do góry