Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

taschoon

New member
Czyli zamiast zeszłoroczniaka warto zabrać do domu model ST. Jak on wypadł na tle VT30 bo testu nie widziałem tylko dla klubowiczów.
 

taschoon

New member
Widziałem nawet 65ST50 w cenie do 10k więc mieści się w mojej /nie koniecznie żonki/ wersji cenowej. Znowu mam zagwoztkę HEHE.
 

wojt88

Guest
Od wczoraj docieram plazmę 65VT50, obraz niesamowity jednak gdy za bardzo kamera się nie rusza bo jak się rusza (szczególnie na boki) to strasznie tnie i rozmazuje... Nie miło się to ogląda niezależnie od źródła sygnału. Może to wina jakiś ustawień...? W pierwszej kolejności wyłączyłem IFC bo robił teatr z telewizji jak w LCDkach...

Po drugie jednak problem 50Hz istnieje i rozmazuje kontury twarzy np. tenisistce na Eurosport HD ale nie jest to aż tak dokuczliwe lecz mieliście rację.

Po trzecie dziwi mnie instrukcja bo jest bardzo ogólna i oprócz montażu praktycznie nie ma w niej nic jak np. stworzyć serwer medialny albo jakiś inny sposób na połączenie tv z dyskiem udostępnionym w sieci bezprzewodowej.

Gdyby obraz nie zacinał się przy ruchu kamery na boki to bym był megazadowolony, jak kamera stoi to jakość wymiata... Tylko nawet w serialach kamera delikatnie idzie w bok i zacina... Może procek nie daje rady? Jeżeli to kolejna wina technologii plazmowej to już żałuję, że nie wiozłem LEDa...
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Witaj zatem w klubie 50 Herzowców hahhaha . U mnie to samo , nic się nei zmieniło od VT30 . Ale ja na całe szczeście mam już zaklepaną wymianę na Philipsa 55 PFL8007 . Powiem krótko , model VT50 zawiódł mnie na całej lini . Nie tyle w jakości obrazu bo tutaj nie jest źle ale zawiódł mnie w sensie przesiadki z 55VT30 , była ona dosłownie bezsensowana . Drugi raz bym już tego nie zrobił . Tak jak piszesz , mam wrażenie że w ruchu plazma VT50 traci niesamowicie ostrość i mam wrażenie że niestety ale więcej aniżeli VT30 . A czary goryczy dopełniły te plamy , czy dziury jak kto woli . Mam nadzieje że na Philipsie dojade do czasów Oledów powszechnych . Napewno trudno będzie się przyzwyczaić do kiepskiej jakości obrazu SD bo w tym żaden LCD nie ma szans z plazmą . Ale zrobiłem sobie rachunek sumienia co do kanałów HD i w sumie okazuje się że do końca roku już wszystkie kanały które ja ogladam będą w może tzw ale jednak HD . Do tego synek już na tyle duży że zacznie powoli zapewne katować telewizor na grach , a do tego plazma się zdecydowanie nie nadaje . Czy zrobiłem dobrą zamiane czas pokaże . W każdym razie w ruchu całkowicie VT50 mnie załamał , tak dotkliwej utraty ostrości się nie spodziewałem . IFC znowu teatr na całego i też źle . Pozdrawiam
 

wojt88

Guest
Mi się wydaje, że proc ma za dużo na głowie, jakieś poprawy etc bo ojciec ma starą plazmę panasa i tam żadnego rwania nie widzę!! Dla mnie nie do przyjęcia taka "płynność" w VT50 za 15koła :/

PS: Przez otwory wentylacyjne z tyłu widać w kilku miejscach około od 1 do 2cm2 kwadracików zmieniających kolory - matrycę...

Świeciłem latarą nie świeciłem ale w moim 65VT50 żadnych plam nie ma, noc/dzień...
 
Ostatnia edycja:

jarkop1972

New member
Panowie dzisiaj znowu dzwoniłem do Panasonica niby do tego gościa znawce plazm i on mi powiedział ze on o takim problemie nic nie wie że jeszcze nie mieli żadnych zgłoszeń-dziwne dla mnie to ze na tym forum tyle się o tym pisze a oni nic nie wiedzą.I w dalszym ciągu nie wiem co robić czy brać 55vt50 czy też nie która na mnie czeka w sklepie.Aha i jeszcze coś wam powiem ,dzisiaj byłem u brata on ma led samsunga nie pamiętam modelu wiem że 40 cali i że nie był to tani tv i z ciekawości zerknołem za niego i ku memu zdziwieniu przez otwory w tylnej obudowie też widziałem świecenie matrycy i myślę że jak bym wziął latarkę i poświecił z tyłu w te otworu to też by były plamy.Więc to nie tylko w Panasonicach jest ten problem a może w większości tv jest tak tylko teraz ktoś na to zwrócił uwagę .Myślę że powinien tym się zainteresować któryś sprzedawca tych tv co ma ich kilka na stanie i się temu przyjrzeć .
 

andrju75

New member
Witam.peterka1000 pozwoliłem sobie zacytować twoje słowa ,,Napewno trudno będzie się przyzwyczaić do kiepskiej jakości obrazu SD bo w tym żaden LCD nie ma szans z plazmą ."Sam byłem zainteresowany zakupem 50VT50 ale czytając te wszystkie posty wstrzymuję się i stawiam wszystko na Philipsa w 46" 8007 a jak będzie mnie stać to serię wyżej.Nie wiem dlaczego twierdzicie ,że jakośc obrazu SD bedzie dużo gorsza niż w ,,Panku".Czytam wszystkie testy KiKiego i przykładowo pisze tak: LCD Led Panasonic 47WT50: płynność SD-10pkt,skalowanie SD-9 następnyToshiba 55ZL2 płynność SD-9pkt,skalowanie SD-9pkt a dla przypomnienia Panasonic 55VT50 płynność SD-9pkt ,skalowanie SD-9pkt.Także jest chyba jakaś szansa dla Philipsa aby dorównać co najmniej tej stawce.Nie powinno być gorzej (bynajmniej w serii PFL-9607 y PFL-9707).Pozdrawiam.
 

taschoon

New member
Kurcze ja też odpuszczam VTeka myślę jeszcze o ST50 ale coraz bardziej te philipsy mnie ciekawią i jeszcze Sharp 60 cali 830 model.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Witaj zatem w klubie 50 Herzowców hahhaha . U mnie to samo , nic się nei zmieniło od VT30 . Ale ja na całe szczeście mam już zaklepaną wymianę na Philipsa 55 PFL8007 . Powiem krótko , model VT50 zawiódł mnie na całej lini . Nie tyle w jakości obrazu bo tutaj nie jest źle ale zawiódł mnie w sensie przesiadki z 55VT30 , była ona dosłownie bezsensowana . Drugi raz bym już tego nie zrobił . Tak jak piszesz , mam wrażenie że w ruchu plazma VT50 traci niesamowicie ostrość i mam wrażenie że niestety ale więcej aniżeli VT30 . A czary goryczy dopełniły te plamy , czy dziury jak kto woli . Mam nadzieje że na Philipsie dojade do czasów Oledów powszechnych . Napewno trudno będzie się przyzwyczaić do kiepskiej jakości obrazu SD bo w tym żaden LCD nie ma szans z plazmą . Ale zrobiłem sobie rachunek sumienia co do kanałów HD i w sumie okazuje się że do końca roku już wszystkie kanały które ja ogladam będą w może tzw ale jednak HD . Do tego synek już na tyle duży że zacznie powoli zapewne katować telewizor na grach , a do tego plazma się zdecydowanie nie nadaje . Czy zrobiłem dobrą zamiane czas pokaże . W każdym razie w ruchu całkowicie VT50 mnie załamał , tak dotkliwej utraty ostrości się nie spodziewałem . IFC znowu teatr na całego i też źle . Pozdrawiam

No kol.peterka, pełny szacun :eek:k: za to co u góry! Nie każdy potrafi przyznać się do błędu. Nieskromnie przytoczę tylko swój post #337 i koronne "a nie mówiłem" . Tylko, że to średnia satysfakcja za wydane niemałe pieniądze. A tak na marginesie, to powiem Ci krótko: Twoja decyzja odnośnie PFL8007 to całkiem mądra decyzja. Rozważyłbym też, ale to tylko hipotetycznie, będąc na Twoim miejscu, czy nie wytrzymałbym do premiery PFL9707? Ja dokładnie tak zrobiłem i jak pisałem NIE ŻAŁUJĘ, a te 2,5 roku temu byłem, pisz wymaluj w takiej samej sytuacji, jak Ty dzisiaj. Tylko na rozkładzie miałem G10 i V10, których już nie mogłem wymienić w sklepie, dlatego pozostały w rodzinie :-D. Pozdrawiam i życzę niezapomnianych wrażeń, ale na ... Euro2012.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kriswas pewnie ze mozna poczekac do premiery serii 9 tylko ona nie ma 55 cali, a Peterka chce 55 cali bo 65 cali bedzie dla niego za duzy wiec jest tylko jeden wybor z philipsa - seria 8. A z 55 cali przejsc na 46 to mozna zawalu dostac, zreszta kolega Peterka po zmianie vt 30 na vt 50 mial 50 cali i niech napisze co sadzi o zmianie z wiekszego na mniejszy :)
Andrju, Peterka tak napisal o skalowaniu philipsa gdyz skalowanie philipsa i plynnosc nie naleza do najlepszych cech tego tv. Ledy panasonic i sony lepiej z tymi rzeczami sobie radza co zreszta widac na testach, a juz nie wspomne o plazmie ktora ze skalowaniem to w wogole nie ma problemow. Ale nowa seria philpsa serii 4 i 5 pokazuje ze juz jest z tym lepiej wiec moze sie okazac ze seria 8 bedzie tez calkiem calkiem. Bo zapewne seria 9 w 46 calach bedzie dopieszczona na maxa - szkoda tylkoz e nie ma 55 cali. Pozdrawiam
Lolek
 
Ostatnia edycja:

kkdrg

New member
Bez reklam
Od wczoraj docieram plazmę 65VT50, obraz niesamowity jednak gdy za bardzo kamera się nie rusza bo jak się rusza (szczególnie na boki) to strasznie tnie i rozmazuje... Nie miło się to ogląda niezależnie od źródła sygnału. Może to wina jakiś ustawień...? W pierwszej kolejności wyłączyłem IFC bo robił teatr z telewizji jak w LCDkach...

Ja nie wiem ale te plazmy Panasonic'ka to jakiś straszny szajs ;). U mnie nic się nie rozmazuje pod warunkiem, że materiał jest prawidłowo nagrany (kodek, skalowanie, migawka itd.).
 

stankard

New member
Czytając uwagi nt 65VT50 i 55VT50 wygląda na to, że jednak użytkownicy nie są zadowoleni z "najlepszego TV na świecie" - a już myślałem, że mam następcę dla mojego starego już TV.
Dzisiaj przyglądałem się w MM 55VT50 i Sony 55HX850. Sony fajnie wypada, Panasonic trochę blado - jak to w salonie mocno oświetlonym. Zwróciłem jednak uwagę, że Panasonic oprócz tego, że się mocno grzeje (co jest niestety normą w plazmach) to strasznie mocno łapie odciski palców/ręki na powłoce.
Użytkownicy VT50 napiszcie czy macie z tym problem? czy w miarę łatwo da się doczyścić takie ślady? Wiem, że nikt specjalnie nie biega i nie dotyka rękami ekranu - ale u dzieci to niestety nie jest takie niezwykłe. A ja obmacując Panasonica w sklepie zostawiłem sporo mocno widocznych, nieusuwalnych na szybko śladów (podkreślę, że miałem czyste, niespocone łapy ;-)) ... może dlatego, że był taki gorący?
Sony gdyby nie ta podstawka i kąt nachylenia byłby ciekawym wyborem (słabiej łapie odciski :)). Obrazem 3D w sony byłem bardzo miło zaskoczony – a w domu mam dwoje małych miłośników kina 3D :)

Ciekawe czy KIKI będzie testował 65VT50 lub jakoś odniesie się do uwag "klubu zawiedzonych".
 
Ostatnia edycja:

jarkop1972

New member
A może by się wypowiedział w końcu jakiś przedstawiciel PANASONICA na temat tych zarzutów jeśli w ogóle takowe są , i co mają z tym zamiar robić.
 

lm648

Banned
A może by się wypowiedział w końcu jakiś przedstawiciel PANASONICA na temat tych zarzutów jeśli w ogóle takowe są , i co mają z tym zamiar robić.
No chyba żartujesz :) Oni teraz będą "trzymać głowę w piasku" co najmniej rok :)
A posty w sprawie ocen TV na pewno "po tajniaku" na forach czytają :)
Pozdrawiam przedstawicieli Panasa zaglądających tutaj, wiem że u Was jest jeszcze gorzej niż za PRL-u :)
 
Do góry