Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam najdziwniejsze jest to ze ja w zyciu bym nie przypuszczal ze taka firma jak panasonic da taka plame i w dodatku w tym w czym jest najlepsza czyli w plazmach... A czy philips 8007 jest dobra alternatywa dla plazmy panasa to wszytsko zalezy co lubisz.... bo jak wiemy plazma zupelnie inaczej swieci jak led wiec to zalezy co preferujesz. Ja rowniez jak i peterka zastanawiam sie nad philipsem nad seria 8 ale jak wyjdzie to wszyscy zobaczymy co i jak i jak sie to bedzie mialo do konkurencji zarowno cenowo jak i jakosciowo. Tear ztez pytanie jest czy kelsi poelcieli tak z plazmami to jak jest z ich ledami dt i wt czy tam tez na czyms nie zaoszczedzili???? aczkolwiek na razie cisza jest wiec mzoe wszystko jest ok.
Lolek
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Nie można wykluczyć dziadowizny i w tej materii z tego powodu , że o ile Panasonic w plazmach nie ma sobie równych , to już w Ledach można powiedzieć że raczkuje i dlatego jest bardzo malutko w porównaniu do innych LCD-ków Panasów serii DT i tym bardziej WT ( mowa oczywiście nie o maliznach 42 czy 46 calowych ) . Większość zamiast dawać kupe kasy za 55 calówke woli jednak sprawdzonych producentów LCD-ków jak Sony , Samsung cz LG . Więc sądze że jest ich mało na tyle że narazie nie ma wielkiego szumu w tej materii . Pozdrawiam
 

jarkop1972

New member
Witam ponownie.
Dzisiaj przyjechała plazma 55vt50 którą zamówiłem w zeszłym tygodniu w sklepie Mixelektronics i poszedłem do niego cena taką jaką obiecał Pan kierownik 9500 zeta.Przedstawiłem mu to co tu wyczytałem i był zdziwiony i powiedziałem mu ze na razie tv nie będę kupował ponieważ mam obawy że ma te plamy.A On mi zaproponował ze tv będzie czekał na mnie do następnego wtorku i ze będzie się dowiadywał czy to prawda i czy w innych sklepach mieli jakieś zwroty a mnie zaproponował żebym też jeszcze czegoś dowiedział się .A i jeszcze coś, dzisiaj dzwoniłem do Panasonics Polska i zapytałem o tan problem z tymi plamami i powiedziano mi ze nic o nim nie wiedzą i nic takiego im nikt jeszcze nie zgłaszał ,tak wiem ze zaraz ktoś powie ze sami sobie nie będą strzelać w kolano ,tylko pani podziękowała za informacje i zaproponowała mi żebym zadzwonił do jakiegoś eksperta od tv plazmowych w dniu jutrzejszym po 13:00 bo dzisiaj był na jakimś zebraniu-może jutro coś się dowiem nawet dostałem do niego numer tel.No niestety w sklepie nie chciano mi pozwolić z eksperymentowaniu z tv można było go rozpakować i sprawdzić czy matryca nie uszkodzona i czy tv działa.A i w tym sklepie nie ma zwrotu jeśli się go już kupi to potem tylko serwis.Pozdrawiam
 

andrju75

New member
Peterka1000 ten Philips to dobra alternatywa dla "Panka"? Bo coś mnie przerażają te jego wady.

taschoon -o jakich wadach piszesz modelu 8007?Nie wiem jak ta seria,ale LCD Ledy Philipsa PFL 9607 oraz PFL 9707 to tego VT50 zdeklasują co najmniej o klasę.To będą hity tego roku.Co do serii 8007 sam jestem zainteresowany tym modelem w alternatywie za 50VT50.,,Panek''VT50 chyba raczej nie jest wart swej ceny.Jak już ktoś ma ciśnienie na plazme to raczej niech wybierze model niższy.Moje zdanie ,że przyszły Philips (seria 9) powinien rozłożyć Panka w pierwszej rundzie.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

slowikpl

New member
Nikt mi nie odpowiedzial na pytanie czy brzeczenie z tylu TV jest normalne. Mam P65VT50 i czasami slysze to jak sa sceny z niskimi decybelami z glosnikow.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Nikt mi nie odpowiedzial na pytanie czy brzeczenie z tylu TV jest normalne. Mam P65VT50 i czasami slysze to jak sa sceny z niskimi decybelami z glosnikow.

Kolego , plazma nie dlatego brzęczy że '' jest scena z niskimi decybelami z głośników '' , tylko dlatego że brzęczą cewki , sprawdź sam że dzieje się to wtedy jak pojawia się jasne tło i wtedy plazma bierze więcej prądu i słchać taki jakby syk czy brzęczenie . Nie jest to wada tylko normalny objaw i tak ma być i zawsze będzie . A że słychać to jak masz ciszę w telewizorze to jest oczywiste , bo przecież to brzęczenie jest maleńkie . Podejrzewam również że w plaźmie 65 calowej będzie głośniejsze aniżeli w mniejszych braciach ale tutaj się mogę mylić . Więc nie zawracaj sobie tym głowy . No chyba że plazma zabrzęczy głośniej aniżeli głos z koncertu ACDC po podkręceniu na fula kina domowego 1000 watowego :) . Wtedy możesz śmiało do serwisu dzwonić . :) Pozdrawiam
 

peterka1000

Member
Bez reklam
.Moje zdanie ,że przyszły Philips powinien rozłożyć Panka w pierwszej rundzie.Pozdrawiam.[/QUOTE]

W to wątpie kolego . Bo jeszcze się taki telewizor prócz plazmy Pioneera Kuro nie narodził . Testowałem również przed zakupem kiedyś Panasonica VT30 Philipsa 46 calowego 9706 i Panas pozamiatał nim jak szmatą . Co z tego że czerń teoretycznie lepsza jak gubi szczegóły , obraz HD jeszcze wypada nieźle na Philu ale już SD to masakra straszna , chyba najgorszy obraz jaki SD widziałem w życiu . Pozdrawiam
 

jgx

New member
Bez reklam
Nikt mi nie odpowiedzial na pytanie czy brzeczenie z tylu TV jest normalne. Mam P65VT50 i czasami slysze to jak sa sceny z niskimi decybelami z glosnikow.
nie jest normalne - to najlepszy tv na planecie i nie ma żadnych wad i przypadłości jakie mają inne wyświetlacze PDP :roll:
pozdro 4all
 

taschoon

New member
taschoon -o jakich wadach piszesz modelu 8007?Nie wiem jak ta seria,ale LCD Ledy Philipsa PFL 9607 oraz PFL 9707 to tego VT50 zdeklasują co najmniej o klasę.To będą hity tego roku.Co do serii 8007 sam jestem zainteresowany tym modelem w alternatywie za 50VT50.,,Panek''VT50 chyba raczej nie jest wart swej ceny.Jak już ktoś ma ciśnienie na plazme to raczej niech wybierze model niższy.Moje zdanie ,że przyszły Philips powinien rozłożyć Panka w pierwszej rundzie.Pozdrawiam.

andrju75 chodziło mi o wady Panasa które już poznajemy, źle napisałem sorka. No i czy nie jest tak, że w takich wielkościach 55 cali plazma jest lepsza.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi tez rowniez trudno uwierzyc ze philips serii 8000 rozlozy panasa na lopatke w pierwszej rundzie choc jestem zwolennikiem ledow. Ta seria moze sie okazac dobra jak philips poprawi skalowanie, szybkosc ruchu i 3d.
Lolek
 

kresek07

New member
Witam wszystkich tak jak napisałem wcześniej poniżej krótko pierwsze moje spostrzeżenia z użytkowania 55VT50. Tutaj od razu muszę nadmienić, że przesiadłem się z dość wiekowego TH-42PA60E. Ale to m.in. stąd mój wybór nowego tv. Poprzedni był mocno eksploatowany przez przeszło 5 lat i złego słowa nie mogę powiedzieć. Mam też w domu nowszego sony LCD z tzw wyższej półki, więc porównanie do tej technologii także mam.
Ale do rzeczy. TV generalnie jeśli chodzi o design imho jest rewelacja, podoba się nawet mojej żonie;) Co do jakości wykonania i samych materiałów nie mam żadnych zastrzeżeń, rzekłbym nawet, że wygląda tak jak te 9500, które za niego dałem:) Oczywiście nie mówię tu o kwestii plam bo o tym za chwilę.
Jeśli chodzi o samo oglądanie, to głównie jadę w tej chwili jeszcze na eko ale oczywiście nie mogłem nie przetestować THX na bluray. Jest bajka! Takiego obrazu jeszcze nie widziałem a poza kuro widziałem masę różnych tv także na dobrej jakości sygnałach nie tylko w sklepach ale i u znajomych (a tv jest przed kalibracją). SD wygląda bardzo dobrze choć jestem zdania, że tutaj czym większa przekątna tv, tym obraz gorszy na tym sygnale. Programy hd rewelacja, tutaj już do niczego nie można się przyczepić choć człowiek chciałby od razu aby wszystkie były nadawane w 1080 a nie w 720 bo szybko się przyzwyczaja z dobrego do lepszego.
Jedyne co mnie zaniepokoiło i tutaj mam pytanie do Was to na meczu siatkówki kiedy Polska młóciła Brazylię, zauważyłem kilkukrotnie przy mocnych zagrywkach, że piłka nie idzie płynnie, jakby za nią jakiś ślad rozmazany zostawał, takie przeskoki, czy to Waszym zdaniem normalne? przy okazji też pytanie bo czasem zdarza się, że platformy cyfrowe nadają jakiś program w full hd, czy powinienem także te kable hdmi wymienić na 1.4 aby jakość była zachowana czy nie będzie odczuwalnej róznicy?
Na koniec 3D. Tutaj test padł na roland garros z eurosportu. No powiem, że niesamowite doznanie! Jedyny minus jaki widzę, to lepiej sobie oglądać wieczorkiem albo w bardziej zaciemnionym pokoju. W dzień przy mocnym świetle poza ekranem w okularach przynajmniej ja widzę migotanie, które mnie z początku trochę rozpraszało ale po chwili można się przyzwyczaić i skupić już na oglądaniu.
No i na koniec słynne plamy. Za tv mam ścianę więc mnie nic na ekranie nie wychodzi, poza tym szafka ma z tyłu podświetlenie led i tv oglądałem także przy zgaszonym świetle tylko z tym podświetleniem i także nic. wyłączyłem tv, zostawiłęm światło led oświetłające ścianę i znowu nic. Wreszcie zapaliłem tv, zgasiłem wszystkie światła i potwierdzam, że w dwóch miejscach tv z tyłu obudowy coś świeci a więc potwierdzam tezę, że światło zpanela się przedostaje. Szczerze jednak nie wiem, czym Wy tam świeciliście ale trzeba się bardzo postarać, żeby taki efekt plam osiągnąć, więc jeśli ktoś nie ma okna za tv albo lampy świecącej wprost na niego od tyłu to nie musi się niczego obawiać i plam mieć nie będzie. Zgadzam się jednak, że tutaj panas się nie popisał i jest to wada.
Podsumowując po niemal tygodniu użytkowania nadal tkwię w przeświadczeniu dobrze wydanej kasy i testuję dalej. Pozdrawiam Wszystkich.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Widosz kolego , to że Tobie ta przypadłość nie przeszkadza , nie oznacza że tak wogóle może być . Idelanym ustawieniem telewizora w pokoju z oknem ( a chyba każdy pokój ma okno bo to nie piwnica ) jest właśnie ustawienie telewizora gdzie okno jest za nim , bo wtedy swiatło nie pada na matryce i mamy czerń jak smoła za co właśnie wyróżnia się plazmy . Natomiast w tej sytuacji ustawienie telewizora w takim układzie jest nie możliwe . Więc nie wmawiaj sobie że jak dałeś za tv 9500 zł i dasz go na ściane czy akurat tak postawisz że te plamy Tobie nie będą przeszkadzały jest ok , bo nie jest . Poczekaj z roczek jak przez te wspomniane dziurki z tyłu co sam już sprawdziłeś dostanie się kurz na matryce , a dostanie się bo tam jest pole elektryczne więc musiałbyś mieszkać w warunkach sterylnych , lub co gorsze jakiś mały pajączek pomyśli o założeniu rodzinki :) w cieplutkim miejscu czyli w tym wypadku koło matrycy , to nie będziesz mówił że dziurki Ci nie przeszkadzają i szybko zachwyt minie , jak zamiast dziurek pojawi sie już widoczny cały czas kurz . Wtedy zapewne zrozumiesz w czym rzecz . Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam co racja to racja tutaj zgadzam sie z Peterka bo na pewno rozne pylki sie tam zbiora nie mowiac wlasnie o jakis robaczkach ktore byc moze beda chcialy sie pogrzac.... A jesli w philipsie 8606 z matryca gdzie byla tafla szkla potrafil sie zbierac powiem brzydko "syf" to tym bardziej jesli sa dziurki. Wiec kolego jelsi wszystko ci pasuje to lepiej je zakleic bo inaczej za jakis rok bedziesz mial problem - przynajmniej tak mysle.
Lolek
 

kriswas

Member
Bez reklam
Rzeczywiście, choć nie zawsze zgadzam się z Twoimi poglądami wyrażanymi na forum, to muszę przyznać, że sprawa z "dziurami" w obudowie jest nie do przyjęcia. Pozostaje tylko zafoliować obudowę i zastosować zasłonki z tyłu TV ;) , oczywiście żartowałem.
 

taschoon

New member
I właśnie dlatego nie zdecydowałem się jeszcze na zakup a bardzo mnie ucieszyły plusy Panka i teraz mam dylemat co zrobić bo chciałem 55 cali a VT ciekawe czy w ST też taki problem się pojawia, wie ktoś może?
 

peterka1000

Member
Bez reklam
I właśnie dlatego nie zdecydowałem się jeszcze na zakup a bardzo mnie ucieszyły plusy Panka i teraz mam dylemat co zrobić bo chciałem 55 cali a VT ciekawe czy w ST też taki problem się pojawia, wie ktoś może?

Kolego mogę Ci doradzić rozwiązanie bezkompromisowe . Kup sobie o klase lepszego 55VT30E . Wiem co mówie , bo miałem prawie rok . Obraz praktycznie identyczny , w niektórych aspektach jest leppszy od VT50 bez dwóch zdań . A wykonanie faktycznie bajka . Jedna tafla szkła , a nie plexi , pilot klasa . Gdybym dzisiaj mógł odwrócić całą sprawe z VT50 i wórcić do mojego 55VT30E to zrobił bym to bez mrugnięcia oka . Podrawiam
 

taschoon

New member
HEHE Peterka czytasz w myślach "chiba" też zastanawiałem się nad kupnem tego modelu lecz czekałem na 50 jednak chyba polecę i zamówię tą 30 choć zeszłoroczny to pewnie będzie lepszym rozwiązaniem niż ST50.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepszym rozwiązaniem będzie 55st50.
Każdy posiadacz plazmy 50 VT 50 i 55VT50 będzie mógł zwrócić się do serwisu Panasonica i problem zostanie usunięty. Na dziś i tak nie ma lepszej alternatywy jakościowej .
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Kiki może i masz racje tylko nie po to się kupuje telewizor za prawie 10000 zł żeby na starcie zwracać się do serwisu , bo to pachnie tandetą żeby nówka topowa wymagała takiej interwencji na samym starcie . Żeby jakaś wada wyszła przynajmniej po pół roku użytkowania to jeszcze ale na starcie to kpina przez Panasonica robiona z ludzi i nic więcej .P.s przypomina mi się mały fiat którego miałem w latach 80-tych i do którego aby się w lecie nie przegrzewał trzeba było dokupywać taką prowadnice co blokowała tylną klapę w pozycji otwartej żeby się maluch nie przegrzał . Ale to było w PRL-U . Więc nie ma chyba nikt ochoty w dzisiejszych czasach podobnych praktyk uskuteczniać .Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry