Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazmy VT 50 grają rewelacyjnie bez dwóch zdań obecnie jest nr 1 i żadne
Świecenie lampką z tyłu nie zmienia jakości obrazu
Zresztą nikt tego nie neguje.

żaden telewizor nie ma problemów z odciskami palców , szmatka i nie ma śladów
 

peterka1000

Member
Bez reklam
No kol.peterka, pełny szacun :eek:k: za to co u góry! Nie każdy potrafi przyznać się do błędu. Nieskromnie przytoczę tylko swój post #337 i koronne "a nie mówiłem" . Tylko, że to średnia satysfakcja za wydane niemałe pieniądze. A tak na marginesie, to powiem Ci krótko: Twoja decyzja odnośnie PFL8007 to całkiem mądra decyzja. Rozważyłbym też, ale to tylko hipotetycznie, będąc na Twoim miejscu, czy nie wytrzymałbym do premiery PFL9707? Ja dokładnie tak zrobiłem i jak pisałem NIE ŻAŁUJĘ, a te 2,5 roku temu byłem, pisz wymaluj w takiej samej sytuacji, jak Ty dzisiaj. Tylko na rozkładzie miałem G10 i V10, których już nie mogłem wymienić w sklepie, dlatego pozostały w rodzinie :-D. Pozdrawiam i życzę niezapomnianych wrażeń, ale na ... Euro2012.

Kolego ja do premiery 9707 nie mogę doczekać bo jestem ugadany z ludźmi z MM że mogę sobie spokojnie oglądać mojego 55VT50 do premiery Philipsa 55PFL8007 czyli nawet za około miesiąc . Natomiast seria 9007 jest wykluczona z dwóch powodów : po pierwsze będzie końcem roku , a nawet MM ( któremu wielki szacunek za takie postawienie sprawy cytuje '' Nie zostanie Pan przecież na Euro bez telewizora '' ) nie będzie czekał na tv 5 miechów żeby wtedy dopiero mojego Panasa wymienić . Bo to była by z ich strony nonszalancja :) . A drugi powód to ten co opisał kolega Lolek126 że Philips serii 9000 będzie tylko w rozmiarze 46 i 60 calowym . U mnie max to wielkość 55 calowa , bo poprostu tam gdzie oglądam wiecej aniżeli 55 cali mi się nie zmieści , zaś model 46 calowy to kruszyna za malutka żeby brać ją pod uwagę wogóle . Jak by tak było mogę mieć za 5200 zł nowy 9706 , więc zamiast dokładać kupe kasy jego bym sobie kupił . No chyba że się okaże jeszcze że Philips jednak wyda na świat model 9707 w 55 calach zamiast 60 ( bo podobno jeszcze nie do końca wiadomo na 100 % jaki przyjmą rozmiar za finalny ). Na jednej ze stron Bułgarskich opisano dokładnie jakie modele i z jakimi matrycami mają się pojawić na rok 2012 i wynika z niej jasno że jednak będzie to rozmiar 60 cali z matrycą Sharpa , oraz seria 8007 w 55 calach z matrycą Samsunga . Więc nie mam za dużego wyboru jak 8007 który ponoć ma się prawie niczym nie różnić w jakości obrazu co do serii 9007 , w zasadzie tylko tym że pełny full led będzie miał małe Halo i idealne podświetlenie matrycy , natomiast 8007 zero Halo ale za to jakaś chmurka się pojawi . Ale reszta bebechów będzie już taka sama . Ambilight Spectra XL , a bajer w stylu 1200 czy 800 Hz mnie już nie interesuje bo nigdy tego nie używam w praktyce . A co z tego wszystkiego wyjdzie zobaczymy . Pozdrawiam
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Oj kolego play007 ludzie nie umieją czytać dziś ze zroumieniem i Ty do nich niestety należysz jak widzę bez urazy. A przeczytaj na spokojnie ze zrozumieniem co pisze na stronie Philipsa . Bo nie pisze jak podajesz '' Full LED HD '' tylko LED FULL HD , co oznacza że tv jest LEDOWY i FULL HD czyli wszystko prawda . Sam sobie przekręciłeś . Czytaj ze zrozumieniem . Powoli i kilka razy bo to życie ułatwia :) Pozdrawiam
 

artchi1000

New member
Witam
Od wczoraj testuję 55VT50 i ogólnie jestem zadowolony. Martwi mnie jakość np TVN z satki. Na poprzednim telewizorze obraz był ''brzytwa'', a gorzej wypadało TV7, a tutaj tak bardzo średnio.TVN24 ok. Telewizor po kalibracji.
 

stankard

New member
KIKI, pytanie o Twój test 65VT50 to zupełnie na serio prośba o weryfikację przez Ciebie jako eksperta Forum tego modelu. W wielu opiniach tutaj pojawiało się stwierdzenie, że większa plazma to coraz lepszy jakościowo TV z uwagi na specyfikę wyświetlacza. Pokazało się wiele uwag różnych użytkowników (oczywiście nie chodzi mi o "plamy po rękach" :), czy plamki świetlne od tylnego podświetlania) ale np o płynność ruchu. Pewnie Panasonic mógł wiele rzeczy zepsuć, które będą wyłazić latami (jak w przypadku każdego producenta), ale fajnie byłoby zobaczyć obiektywny test osoby, która widziała wieeeele TV. Byłoby też nieźle znaleźć w teście obiektywne odniesienie do uwag użytkowników.
Ja poczekam z zakupem do końca EURO, a być może i Olimpiady - teraz to dostawcy i dystrybutorzy poszaleli :) Trochę martwi też, że taki jednoznaczny w wypowiedziach zwolennik plazm panasonica - Peterka odwraca się od tej marki (daje do myślenia - dla mnie Plazma Panasonica to był od dawna docelowy TV :)).
Kiki, daj znać czy masz zamiar poddać testom flagową maszynę Panasonica.
 
Ostatnia edycja:

jarkop1972

New member
Ale w końcu posiadacze 55vt50 są zadowoleni z zakupu czy też nie no i pytanie do KIKI jak on się ustosunkowuje do tych zarzutów vt 50 - są te plamy czy ich nie ma .I jak On miał by teraz kupić tv 55 calowy to jaki by kupił.Bo prawda jest taka że nie ma tv bez wad ani innych rzeczy też .Myślę ze KIKI jako że ma dostęp do rożnych modeli tv może się wypowiedzieć.POZDRAWIAM
 

wojt88

Guest
Też się dołączam do prośby o test 65VT50 bo gdyby nie jeden feler, że tnie jak idzie akcja to byłby ideał. Lepszego obrazu nie widziałem... Ale... Mam nadzieję, że to jednak jakieś ustawienia.

Wie ktoś czemu w trybie "Serwer Multimedialny" nie mam trybu THX?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jestem w trakcie testu - dziś święto . Jutro go skończę .Mowa o 65VT50.
Na razie sensacji nie ma.
Nie ma plam, jakość rewelacyjna, szczegóły niebawem.
 

slowikpl

New member
Moj TV P65VT50 powoli sie dociera.Juz sie nie moge doczekac jutra Euro 2012 :) TV jest piekny , obraz rowniez. Ogladam poprzez Dreambox HD8000 na ustawieniach 1080i 60Hz. Na 100% obraz jest szybki i nie wychwytuje zadnego smuzenia lub jakis deformacjii przy szybkim poruszajacych sie kamerach. A jestem na to bardzo uczulony. Widze takie zjawisko w wielu TV LCD ( Led czy bez , nie ma znaczenia) Chcialem wczesniej kupic Sharpa 70 lub 80 calowego , ale to zjawisko deformacjii wlasnie nie pozwolilo mi na zakup. Szkoda , bo cenie sobie firme Sharp. Nie rozumie ze kazdy podnieca sie Firma Philips. W rodzimej Holandii juz dawo poddali sie ze nic dawo fajnego nie zrobili. Nie jestem jakims fanem Panasonica itp. Ale musze przyznac ze ten VT50 jest wisienka na kazdym torcie. Czekam jeszcze pare godzin i musze znalec jakas firme lub goscia ktory bedzie w stanie profesjonalnie w stanie mi TV sckalibrowac. Czy ktos zna we Wrocku kogos takiego ?

Z czystym sumieniem POLECAM P65VT50. !!!!
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
@slowikpl ,

Niepotrzebnie się "nakręcasz" , a przez to stajesz się mało obiektywny.
Nikt nie twierdzi , że telewizor ,który kupiłeś nie oferuje bardzo dobrego obrazu.
Ale telewizory innych firm też oferują bardzo dobry obraz.
Nie da się ukryć,że telewizory firmy Philips z serii 9xxx też prezentują wysoki poziom
wyświetlania obrazu
Trzeba umieć być obiektywnym.:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kriswas

Member
Bez reklam
Moj TV P65VT50 powoli sie dociera.Juz sie nie moge doczekac jutra Euro 2012 :) TV jest piekny , obraz rowniez. Ogladam poprzez Dreambox HD8000 na ustawieniach 1080i 60Hz. Na 100% obraz jest szybki i nie wychwytuje zadnego smuzenia lub jakis deformacjii przy szybkim poruszajacych sie kamerach. A jestem na to bardzo uczulony. Widze takie zjawisko w wielu TV LCD ( Led czy bez , nie ma znaczenia) Chcialem wczesniej kupic Sharpa 70 lub 80 calowego , ale to zjawisko deformacjii wlasnie nie pozwolilo mi na zakup. Szkoda , bo cenie sobie firme Sharp. Nie rozumie ze kazdy podnieca sie Firma Philips. W rodzimej Holandii juz dawo poddali sie ze nic dawo fajnego nie zrobili. Nie jestem jakims fanem Panasonica itp. Ale musze przyznac ze ten VT50 jest wisienka na kazdym torcie. Czekam jeszcze pare godzin i musze znalec jakas firme lub goscia ktory bedzie w stanie profesjonalnie w stanie mi TV sckalibrowac. Czy ktos zna we Wrocku kogos takiego ?

Z czystym sumieniem POLECAM P65VT50. !!!!


Też się cieszę, że się cieszysz. Ja też się cieszyłem, najpierw G10 i następnie V10. Tylko jak zaczniesz zauważać mankamenty, to niestety, ale będzie po wszystkim. A co do Philipsa i jego produktów w porównaniu z Panasem, to mam nad Tobą przewagę, bo widzę te dwa Panasy na co dzień, a u mnie stoi Philips. I tak pewnie zostanie, bo póki co, to nie ma idealnego telewizora... do czasu :smile:.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Przejście na edge led (8007) z vt50 ... sam przeszedłem z pdp panasa na edge led sharpa, wydawało mi się że HD jest bardziej ostre, do dziś tej decyzji żałuje bo takiego obrazu na długo nie da się oglądać, zaczyna po jakimś czasie razić .. a jak zejdziesz z ostrością to dopiero doceniasz jak dobry obraz był na plazmie o kolorystyce nie wspominając (lcd robi wrażenie, ale na początku).
Dlatego ja w wakacje kupuje znowu plazme, st50. Ostatecznie przekonała mnie recka Kikiego. Moim zdaniem przejście z vt50 na jakikolwiek tv lcd to będzie po prostu szaleństwo, poza tym dobrze wiemy Peterka że za max 2/3 lata będzie boom na OLED, a taki entuzjasta obrazu na pewno nie przejdzie wobec tego obojętnie;-), więc nawet z tymi dziurami ten tv nie zepsuje ci się przez 3 lata:D
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Przejście na edge led (8007) z vt50 ... sam przeszedłem z pdp panasa na edge led sharpa, wydawało mi się że HD jest bardziej ostre, do dziś tej decyzji żałuje bo takiego obrazu na długo nie da się oglądać, zaczyna po jakimś czasie razić .. a jak zejdziesz z ostrością to dopiero doceniasz jak dobry obraz był na plazmie o kolorystyce nie wspominając (lcd robi wrażenie, ale na początku).
Dlatego ja w wakacje kupuje znowu plazme, st50. Ostatecznie przekonała mnie recka Kikiego. Moim zdaniem przejście z vt50 na jakikolwiek tv lcd to będzie po prostu szaleństwo, poza tym dobrze wiemy Peterka że za max 2/3 lata będzie boom na OLED, a taki entuzjasta obrazu na pewno nie przejdzie wobec tego obojętnie;-), więc nawet z tymi dziurami ten tv nie zepsuje ci się przez 3 lata:D

Kolego tylko nie zapomnij że Philips i Sharp to jak Mercedes i Fiat . P.S Do dzisiaj uważam że najlepszy jaki miałem telewizor to było Sony KDL Z5500 tylko że mały bo 46 calowy . I nie boję się ostrości obrazu HD na LCD bo to lubie idealnie ostry obraz . A po kalibracji będzie na bank super . SD kicha zapewne ale jak pisałem wcześniej już wszystko jest HD co mnie interesuje .
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Kolego tylko nie zapomnij że Philips i Sharp to jak Mercedes i Fiat . P.S Do dzisiaj uważam że najlepszy jaki miałem telewizor to było Sony KDL Z5500 tylko że mały bo 46 calowy . I nie boję się ostrości obrazu HD na LCD bo to lubie idealnie ostry obraz . A po kalibracji będzie na bank super . SD kicha zapewne ale jak pisałem wcześniej już wszystko jest HD co mnie interesuje .
No nie wiem, miałem też philipsa 9705 przez tydzień (zanim oddali mi za niego kasę. baaardzo awaryjny sprzęt moim zdaniem produkuje ta firma, miałem 2 tv tej firmy i dwie awarie) a więc z local dimming i moim zdaniem był wyraźnie gorszy od tego sharpa w kolorach nie mówiąc o panasie pdp v20. Ale czekam na relacje z przesiadki na 8007 po tym vt50 ;) ale śmiem wątpić że ten tv był by lepszy od 850 edge led sony jak już się decydujesz na LCD edge led.
 

slowikpl

New member
Alez ja sie wogole nie nakrecam. Kompletnie nie mam nic wspolnego z fan-boy co do firmy itp. Poprostu wybralem moim , ( i podkreslam MOIM !!! ) zdaniem to co jest na teraz najlepsze na rynku.
Nie mam czasu i checi czytania wypowiedzi na tym forum co jest lepsze moim zdaniem , a co lepsze jego zdaniem. Poprostu chcialbym poczytac o tym jaakie ustawienia sa jaklepsze , jakie wyprobowac, jakies doswiadczenia itp.

Przerobilem troche juz TV :

sony kp-51ws510
Sony Kde-42xbr950
SHARP LC46-52 HD1E ( najlepszy jaki mialem)
Samsung le52a656

No i teraz Moj 65VT50

Narazie jest super. I mam nadzieje ze z tym TV wytrzymam :-D do OLED.

A PS: Myslalem ze to topic na temat Panasonica VT50 , a nie jakis innych marek :???:




Witam,
@slowikpl ,

Niepotrzebnie się "nakręcasz" , a przez to stajesz się mało obiektywny.
Nikt nie twierdzi , że telewizor ,który kupiłeś nie oferuje bardzo dobrego obrazu.
Ale telewizory innych firm też oferują bardzo dobry obraz.
Nie da się ukryć,że telewizory firmy Philips z serii 9xxx też prezentują wysoki poziom
wyświetlania obrazu
Trzeba umieć być obiektywnym.:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
@slowikpl
Witam,

No jednak się "nakręcasz" , zupełnie nie potrzebnie zresztą.
Jeżeli jest to temat o telewizorach firmy Panasonic (plazmy)
to po co piszesz nie w temacie o telewizorach LCD???:hihi:
i w dodatku nie obiektywnie. Tyle , tytułem odpowiedzi.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Mam od 6 lat dwie plazmy Panasa i jestem bardzo zadowolony z jakosci obrazu. Moim zdaniem jakosć obrazu zależy od sposobu użytkowania TV, parametrów jakosci sygnału antenowego oraz okablowania. Początkowy okres prawidłowego użytkowania nowego TV jest kluczowy dla uniknięcia oglądania efektów powidoków czy duszków. Dobrze dotarty TV odwdzięczy się nam dobrym odbiorem przez wiele wiele lat. Piksele muszą sie dobrze i równomiernie wygrzać. Jesli poswiecimy trochę czasu na spokojne użytkowanie TV to ominą Was powidoki czy duszki itd. Sygnał mam bardzo dobry z kabla UPC. Programy sportowe w HD rewelacja, bez smużeń czy szarpanych liniip, piłka leci płynnie. HD w Eurosporcie (tenis) w Polsacie HD (Formuła1) czy żużel na Canal + Sport HD super. Nie znam słowa serwis bo nic się nie popsuło. Oba TV kupiłem przez neta.
Moje TV służą mi do ogladania telewizji i nie zamieniam ich jako monitory do gier lub pod neta. Jedyna wadą którą dostrzegam w plazmch jest energochłonnosć. Przymierzam sie do kupna modelu 55VT50 ale dopiero po Euro i Olimiadzie bo ceny powinny zdecydowanie spasć. Recenzja kikiego dotycząca modely VT 50 nie pozostawia wyboru, a konkurencji jeszcvze trochę brakuje.
 
Do góry