Panasonic TX-P50VT30E

Obraz plazmy widziałem bo 2 lata temu rodzice kupili TXP42S20E
Trochę migotanie mi przeszkadza, ale da się jeszcze wytrzymać chociaż mnie to wkurza powiem szczerze. Na obraz aż chce się jednak patrzeć.
MOże i poczekam na te 50-tki nowe, które mają się pokazać. :)
 

michu6

New member
Witam
mam już panasa kupiłem tydzień temu ogólnie mówiąc jest ok natomiast mam prośbę szukam odtwarzacz blu-ray 3D za ok 750 zł myślałem o Panasonic DMP-BDT221EG lub Samsung BD-D6900 Samsung BD-D6900 proszę o rade który model wybrać
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli migotanie Ci przeszkadza to sprawdź dokładnie, bo do tego się nie przyzwyczaisz.
 

marekwar

New member
Witam
mam już panasa kupiłem tydzień temu ogólnie mówiąc jest ok natomiast mam prośbę szukam odtwarzacz blu-ray 3D za ok 750 zł myślałem o Panasonic DMP-BDT221EG lub Samsung BD-D6900 Samsung BD-D6900 proszę o rade który model wybrać

Ja mam DMP-BDT111EG za nieco ponad 500zł i jestem z niego bardzo zadowolony. DMP-BDT221EG różni się głównie tym, że ma moduł wi-fi, który osobno kosztuje 300zł. Reszta wg specyfikacji jest niemal identyczna - dodano Adaptive Chroma Processing co ma dać 1,5 raza więcej koloru oraz możliwość zrobienia pilota ze smartfona.
Skoro VT30 ma Viera Connect o identycznej zawartości jak obecne BlueRaye 3D Panasa to nie widzę sensu przepłacać.
Obydwa BD są warte zakupu - polecałbym Panasonica gdyż tylko wtedy będzie działać połączenie Viera link. BlueRaya można wtedy obsługiwać jednym pilotem telewizora i mieć automatyczne przełączanie wejścia HDMI na BlueRaya po jego włączeniu.
 

michu6

New member
witam

jeżeli miał byś jednoznacznie wybrać to na który model byś postawił posiadam f , w sieci RTV AGD polecają samsunga ponieważ model 221 to jeszcze nowość nic konkretnego od nich sie nie dowiedziałem ( bo im nie wierze obsługa nie wiele się orientuje w temacie) zależy mi ma dobrym obrazie 3 D i HD
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam
mam już panasa kupiłem tydzień temu ogólnie mówiąc jest ok natomiast mam prośbę szukam odtwarzacz blu-ray 3D za ok 750 zł myślałem o Panasonic DMP-BDT221EG lub Samsung BD-D6900 Samsung BD-D6900 proszę o rade który model wybrać

Ze względu na posiadany przez Ciebie TV ( m.in. Viera Link) sugeruje odtwarzacz Panasonica ja mam nieco starszy model 210 który też podobnie jak 310 (różnił się dodatkowym HDMI), mój odtwarzacz ma moduł WIFI i możliwość zrobienia z smartfona pilota podobnie jak z bezdotykowym otwieraniem a model 110 tego nie miał!!!, więc jednoznacznie o 221 / 220 wypowiedzieć się nie mogę ze swojego 210 jestem bardzo zadowolony tj. jeśli chodzi o dźwiek i obraz z płyt BD i DVD. Jesli chodzi o odtwarzanie plików z USB to są od niego w tym lepsze ale firm i w wykonaniu co mi osobiście za bardzo nie odpowiadają np. LG i używam do tego laptopa po HDMI.

WIFI i te inne bajerki są w zasadzie nie potrzebne bo WIFI mam w TV ale jak kto nie ma go w swoim to może warto, choć to wersja w porównaniu do tego WIFI w TV jest okrojona!

Mój odtwarzacz wraz z dostawą kosztował mnie finalnie 660zł wraz z rozszerzeniem gwarancji na 3 lata w sklepie co warto zrobić bo Panasonic dawał tylko w tym modelu na rok!

Może warto się zastanowić nad sprawdzonym BDT310 i poszukać nowego w sklepach bo miał dwa wyjścia HDMI co jest bardzo przydatne przy podłączaniu kina domowego a można go kupić za podobne lub pieniądze, zawsze wyższa seria ;)
 
Ostatnia edycja:

marekwar

New member
witam

jeżeli miał byś jednoznacznie wybrać to na który model byś postawił posiadam f , w sieci RTV AGD polecają samsunga ponieważ model 221 to jeszcze nowość nic konkretnego od nich sie nie dowiedziałem ( bo im nie wierze obsługa nie wiele się orientuje w temacie) zależy mi ma dobrym obrazie 3 D i HD

Masz podane dwa modele - mój i kolegi. Na 100% dają super obraz 3D i 2D HD. Mają też dobre opinie w porównywarkach.
Z drugiej strony model 2012 być może jest ulepszony, choć trudno mi wyobrazić sobie lepszy obraz niż obecnie.
Samsung może mieć przewagę jeśli chodzi o odczyt plików mkv, avi itp. wraz z towarzyszącym tekstem, choć żaden TV lub BD nie może się równać ze zwykłym pecetem z dobrymi kodekami w tym zakresie.
Ja preferuję czystość rasy - Panas z Panasem.
 

wozaq

New member
Niestety nie da się nic zrobić. Też mi na początku tego brakowało, całkowicie zrezygnowałem z oglądania filmów z wykorzystaniem przenośnych kart na USB właśnie z tego powodu.

Opcja odtwarzania za pośrednictwem komputera nie wchodzi w rachubę?

Z kompa nie ma oczywiście problemów, mam podłączony kablem HDMI 10m, ale chcę po prostu wykorzystać wbudowany odtwarzacz i nie zużywać tyle prądu podczas oglądania :) Kombinowałem trochę z Aspect Ratio w MKVmerge, ale to mi najwyżej rozciągnięty obraz w pionie wychodził, Jest też tam opcja CROP do dodania w wierszu poleceń, ale to nic nie dało. Bodajże nie da się CROP-a zrobić bez z-encodowania całego filmu od nowa, a to już maksymalna strata czasu.
 

michu6

New member
Witam serdecznie
mam pytanie chciałbym połączyć mojego laptopa z panasonikiem VT 30 laptop jest już nie pierwszej młodości i nie posiada HDMI ma natomiast W-fI czy ktoś wie jak to zrobić ?
 

Byrd66

New member
Jeśli ma DVI to wystarczy adapter dvi-hdmi za killa złotych i normalny kabel hdmi. Jeśli nie ma to pozostaje przejściówka z d-sub na euro.
 

marekwar

New member
Brak migotania

Jeśli migotanie Ci przeszkadza to sprawdź dokładnie, bo do tego się nie przyzwyczaisz.
Dobra wiadomość dla osób czułych na migotanie plazm. Mój VT30 po zakupie w sierpniu ub. roku został zdyskwalifikowany przez dwie młode osoby z mojej rodziny ze względu na uciążliwe wg nich migotanie, zwłaszcza przy obserwacji kątem oka dużych jasnych płaszczyzn. Ja dostrzegałem niewielkie migotanie przy przeglądaniu zdjęć po USB i na Ipleksie.
Po pół roku użytkowania ja nie widzę migotania w żadnych warunkach a wspomniane nadwrażliwe osoby nie widzą prawie wcale.
Nie potrafię tego wytłumaczyć ale takie są fakty.
 
Oj tak, to migotanie to dla mnie straszna sprawa.
Jak już gdzieś tam wyżej w tym wątku pisałem nie mam dobrego wzroku, ale na migotanie jestem czuły jak diabli. Wczoraj byłem w MM i dane mi było stać przy 55 VT30 i obok stał LED samsung z local dimming tej samej wielkości.
Powiem tak, ten samsung świecił pięknie białym i niebieskim, a stojący obok Panas w orównaniu do samsunga był jakiś taki blady. Biały nie był biały tylko zielony. Ten kontrast pomiędzy tymi dwoma telewizorami był straszny. Fakt, szczeguły na kwiatkach płatki itp załamanaia lepiej nawet ja widziałem, że wyglądają na plaźmie, ale jeśli chodzi o świecenie telewizora to ten ledzik bił po oczach. CZy to na prawdę tak strasznie wygląda potemw domu czyty to się da jakoś poustawiać?
Mam zamęt w głowie teraz, nie wiem po prostu co mam wybrać. Jestem na połowie czytania wątku o VT30, a może czekać na VT50 lub kupić ful led'a za około 6K jeśli takowy jest bo tyle mam kasy w wielkości 46-50?
Wybaczcie może ten haotyczny post, ale takie mam myśli teraz jeśli chodzi o TV :)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Oj tak, to migotanie to dla mnie straszna sprawa.
Jak już gdzieś tam wyżej w tym wątku pisałem nie mam dobrego wzroku, ale na migotanie jestem czuły jak diabli. Wczoraj byłem w MM i dane mi było stać przy 55 VT30 i obok stał LED samsung z local dimming tej samej wielkości.
Powiem tak, ten samsung świecił pięknie białym i niebieskim, a stojący obok Panas w orównaniu do samsunga był jakiś taki blady. Biały nie był biały tylko zielony. Ten kontrast pomiędzy tymi dwoma telewizorami był straszny. Fakt, szczeguły na kwiatkach płatki itp załamanaia lepiej nawet ja widziałem, że wyglądają na plaźmie, ale jeśli chodzi o świecenie telewizora to ten ledzik bił po oczach. CZy to na prawdę tak strasznie wygląda potemw domu czyty to się da jakoś poustawiać?
Mam zamęt w głowie teraz, nie wiem po prostu co mam wybrać. Jestem na połowie czytania wątku o VT30, a może czekać na VT50 lub kupić ful led'a za około 6K jeśli takowy jest bo tyle mam kasy w wielkości 46-50?
Wybaczcie może ten haotyczny post, ale takie mam myśli teraz jeśli chodzi o TV :)

To nie za wiele na Full Leda te 6k a z nich mamy Tośke Z1 (za mało kaski), Sharpa 9... coś tam, LG które ma swoich fanów i chyba tyle nie wiem czy coś pomianełem Szajsung? Może napisz do KiKi coś ci zaproponuje, zamówisz sobie pokaz 2-3 TV w domu i weźmiesz ten co ci nie migocze... w granicach 6K ale z Full LED cienko widzę :krol:

No ale jak obraz ma "bić po oczach" to proponuje Sharpa lub Samsunga ustawiasz na Dynamic i hajda, znajomi zemdleją tylko że filmu 2h to ty bez bólu głowy i łzawiących oczu nie wyoglądasz...
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Oj tak, to migotanie to dla mnie straszna sprawa.
Jak już gdzieś tam wyżej w tym wątku pisałem nie mam dobrego wzroku, ale na migotanie jestem czuły jak diabli. Wczoraj byłem w MM i dane mi było stać przy 55 VT30 i obok stał LED samsung z local dimming tej samej wielkości.
Powiem tak, ten samsung świecił pięknie białym i niebieskim, a stojący obok Panas w orównaniu do samsunga był jakiś taki blady. Biały nie był biały tylko zielony. Ten kontrast pomiędzy tymi dwoma telewizorami był straszny. Fakt, szczeguły na kwiatkach płatki itp załamanaia lepiej nawet ja widziałem, że wyglądają na plaźmie, ale jeśli chodzi o świecenie telewizora to ten ledzik bił po oczach. CZy to na prawdę tak strasznie wygląda potemw domu czyty to się da jakoś poustawiać?
Mam zamęt w głowie teraz, nie wiem po prostu co mam wybrać. Jestem na połowie czytania wątku o VT30, a może czekać na VT50 lub kupić ful led'a za około 6K jeśli takowy jest bo tyle mam kasy w wielkości 46-50?
Wybaczcie może ten haotyczny post, ale takie mam myśli teraz jeśli chodzi o TV :)
Kolego mogę się założyć że plazma Panasonica była poustawiana specjalnie źle . Lub przypadkowo źle . Nie dalej jak około 3 tygodnie temu byłem w MM i tak z czystej ciekawości oglądałem różne telewizorki ( sam mam w domu od 8 miechów Panasonica 55VT30E ale mniejsza ) i tak się złożyło że PANASONIC stał dokładnie obok LCD Sony I to topowym czyli Full Led 55HX920 , a z drugiej strony stał dokładnie Sny HX820 . a po przeciwnej stronie Panasa LG i różne Samsungi . Zagadałem z czystego podejścia do sprzedających : czemu ta plazma Panasonica tak świeci źle , na co dostałem odpowiedź że plazmy są o klase gorsze i tak świecą . Uśmiałem się w duchu ale dalej drąże temat , niech Pan da mi pilota do tego Panasonica . Dał . Zeszło mi może około 5 minut żeby poustawiać w Panasie wsjo tak jak ma być i co wtedy wszyscy zobaczyli ? A no to że sprzedawca uciekł bo kilku stojących obok potencjalnych kupujących co słyszeli całą rozmowe wyśmiało te LCD LED . Więc gościowi nie pozostało nic poza zmyciem się . A zaznaczyć muszę że na każdym telewizorku szedł konkurs skoków w tzw jakości HD z TVP HD . Dlatego kolego co do migotania się nie wypowiadam bo mam już 4 plazme i ja tego nei widzę . Ale co do jakości obrazu to plazma Panasonica VT30 nie ma sobie równego . Pozdrawiam
 

Tiger_

New member
Faktycznie obraz na VT30 (mam 50-tkę) jest OK. Ale ma też wady jak "rozdwajający" się obraz i delikatne przeskoki obrazu (50Hz). I tak sobie myślę, że jak bym jeszcze raz kupował to czy nie poświęciłbym trochę gorszej jakości obrazu na poczet eliminacji tych problemów. Swoją drogą trzeba chyba mimo wszystko poczekać na testy VT50, bo jeśli wyeliminowali powyższe problemy to myślę, że będzie to najlepszy wybór.
 

jgx

New member
Bez reklam
Kolego mogę się założyć że plazma Panasonica była poustawiana specjalnie źle . Lub przypadkowo źle .
zgadzam się w 100%!!!! poza jednym - nie przypadkowo tylko SPECJALNIE!!! Cała obsługa na 100% należy do Tajnego Światowego Stowarzyszenia Miłośników Telewizrorów LCD i celowo dyskredytują najlepsze telewizory na swiecie żeby ich faworyci wypadli lepiej!!!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
jgx
A żebyś wiedział! Byłem kilka dni temu w Media Expert. Klient był zainteresowany zakupem 64 calowego Sharpa LCD. Już chciał go kupować. Puszczony był jakiś materiał HD.
Pan poprosił sprzedawcę aby włączył mu jakiś materiał SD najlepiej ze zwykłej anteny. Gość już sięgał po portfel, ale sprzedawca powiada do niego - nie ma takiej możliwości! Pan lekko zdziwiony pyta dlaczego? A sprzedawca a po co, przecież to świetny TV. No tak powiada kupujący, ale oglądać też na nim będę kanały SD i chcę to sprawdzić. Pan sprzedawca coś tam kombinuje, wymawia się brakiem sygnału SD...W końcu mówi wprost - Pan Kierownik zabronił pokazywać materiał SD! Ma iść tylko HD i pokazywać świetność TV.
Kupujący schował portfel i próbował dalej negocjować....Odpowiedź sprzedawcy NIE i koniec. Wtedy Pan kupujący prosi aby poprosić Kierownika. Na to sprzedawca panie nie ma takiej opcji kupuj pan TV, albo daj mi spokój! Nie chcę stracić premii! Polecenie kierownika święte - zakaz puszczania materiału z innego źródła....
Kupujący popatrzył i sobie poszedł.....
Tak to w skrócie wyglądała.
 
Do góry