Panasonic TX-P50VT30E

Marcin2000 Obraz nie musi bić po oczach, ale po prostu przestraszyłem się tak wielkiej różnicy w świeceniu stojącej obok plazmy i LED.
Faktycznie chyba tak ustawiają te plazmy, aby odstraszyć od nich klientów - to są jakieś jaja.po prostu.
Mnie też facet w MM powiedział takie zdanie ,jak zagaiłem o kanały SD - a kto ogląda dziś SD- tak, jakby każdy kanał był w HD.
Gdyby nie to migotanie nie miałbym chyba wątpliwości, a tak to faktycznie w okolicach 6K będzie ciężko o fulleda..

P.S.
POmimo tych powyższych i pewnie poniższych sporów forum to czyta się z przyjemnością :)

Pozdrawiam.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
zgadzam się w 100%!!!! poza jednym - nie przypadkowo tylko SPECJALNIE!!! Cała obsługa na 100% należy do Tajnego Światowego Stowarzyszenia Miłośników Telewizrorów LCD i celowo dyskredytują najlepsze telewizory na swiecie żeby ich faworyci wypadli lepiej!!!
To nie żadne tajne stowarzyszenie to po prostu "pieniądz kręci światem" a nie tak jak Kopernik co byłą kobietą twierdził ;)

Za sprzedaż i ekspozycje sprzętu RTV markety biorą kasę - końcówki regałów, wyspy, promocje, wsparcie przez pracowników, "dodatkowi konsultanci" etc.

Nie jest żadną tajemnicą, że najbardziej agresywną promocję w tego typu miejscach prowadzi od lat Szajsung i nie ma to nic wspólnego z jakością lub jej brakiem produktów - post piszę z lapka tejże firmy i jestem z niego zadowolony.

Duża grupa odbiorców chce mieć płaski TV i jak go ma jest szczęśliwa, natomiast grupa maniaków co się interesują, porónują, mają wygórowane oczekiwania jest dość wąska (na tle całości) i kłopotliwa dla producentów z oczywistych powodów.
 

forsius

New member
szybkie pytanie szybka odpowiedź - czy jest sens czekać na vt50 czy kupić vt30. Czy różnica w jakości będzie znaczna, czy minimalna.
Dlaczego szybkie? Otóż padł mi 42v10e (nieopłacalna naprawa) i MM oferuje teraz VT30 + za dopłatę przedłużenie gwarancji na 5 lat (poprzedni padł po 2,5 roku czyli po gwarancji). Coś trzeba kupić bo na pożyczone LCD nie mogę patrzeć (masakra), a długo też czekać nie będę. Jeśli jest sens czekać ze 2 miechy to może i pocierpię, jeśli dla minimalnej różnicy obrazu, niedostrzegalnej dla oka, to biorę VT30.
 

michu6

New member
Witam
mam takie pytanie ostatnio mój VT 30 w ciągu dnia wyłączył się i ponownie włączył mam go od miesiąca sytuacja ta powtórzyła się już drugi raz czy komuś przydarzyła się taka historia ?( timer był wyłączony) co to może być czy powinienem się martwić?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam
mam takie pytanie ostatnio mój VT 30 w ciągu dnia wyłączył się i ponownie włączył mam go od miesiąca sytuacja ta powtórzyła się już drugi raz czy komuś przydarzyła się taka historia ?( timer był wyłączony) co to może być czy powinienem się martwić?
Może to nie taki madel jak Twój, mam G15 i miałem taki problem jak opisujesz, wezwałem serwis, reset ustawień i problem zniknął, może w tym przypadku pomoze
 

sej34

Member
szybkie pytanie szybka odpowiedź - czy jest sens czekać na vt50 czy kupić vt30. Czy różnica w jakości będzie znaczna, czy minimalna.
Dlaczego szybkie? Otóż padł mi 42v10e (nieopłacalna naprawa) i MM oferuje teraz VT30 + za dopłatę przedłużenie gwarancji na 5 lat (poprzedni padł po 2,5 roku czyli po gwarancji). Coś trzeba kupić bo na pożyczone LCD nie mogę patrzeć (masakra), a długo też czekać nie będę. Jeśli jest sens czekać ze 2 miechy to może i pocierpię, jeśli dla minimalnej różnicy obrazu, niedostrzegalnej dla oka, to biorę VT30.

są już najnowsze testy vt50 i niestety szału niema. dołożyli trochę bajerów internetowych i nic poza tym. w pewnych aspektach jest poprawa obrazu ale nie na tyle zeby go w tej chwili brać.
 

wojt88

Guest
Właśnie, każdy kto ma starszą serię panasa na silę se wmawia że nie ma różnic (bądź aż takich) hehe ale jaja

ps: ja mam mojego żęha - kaszloka 126p i żaden fiat mu nie dorówna... tzn. "nie na tyle zeby go w tej chwili brać"
 
Ostatnia edycja:
Jeśli faktycznie jest poprawa w jasności obrazu w VT 50, jest to dla mnie znaczący powód, aby na niego zaczekać, to też filuję codziennie czy przypadkiem nie pojawiły się już u nas w sklepach gdzieś.
W międzyczasie zostaje forum :)
 

giekol

Member
Pozdrawiam wszystkich, mam dylemat. Noszę się z zamiarem kupna TV. Zastanawiam się nad Samsungiem 46D8000, a Panasonikiem TX-P50VT30E(porównywalna cena), będę oglądał filmy i sport, piłka nożna(Euro, olimpiada) oraz kanały Discavery. Byłem zdecydowany na D8000, ale naczytałem się o kiepskim podświetlaniu(cloudingu) i stosowaniu różnych matryc w tym samym modelu o różnej jakości(jak w toto-lotku na chybił-trafił), z moim szczęściem trafiłbym na „kupę”. Znowu w plazmie są powidoki(bardzo drażniące przy oglądaniu sportu), jak ktoś napisał, oglądając mecz tenisowy Radwańskiej, było bardzo drażniące(zwłaszcza białe linie na korcie, pozostające), no i te zużycie energii i co z tą zieloną poświatą? Proszę o radę, potwierdzić lub rozwiać moje obawy? A może ST50?
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Pozdrawiam wszystkich, mam dylemat. Noszę się z zamiarem kupna TV. Zastanawiam się nad Samsungiem 46D8000, a Panasonikiem TX-P50VT30E(porównywalna cena), będę oglądał filmy i sport, piłka nożna(Euro, olimpiada) oraz kanały Discavery. Byłem zdecydowany na D8000, ale naczytałem się o kiepskim podświetlaniu(cloudingu) i stosowaniu różnych matryc w tym samym modelu o różnej jakości(jak w toto-lotku na chybił-trafił), z moim szczęściem trafiłbym na „kupę”. Znowu w plazmie są powidoki(bardzo drażniące przy oglądaniu sportu), jak ktoś napisał, oglądając mecz tenisowy Radwańskiej, było bardzo drażniące(zwłaszcza białe linie na korcie, pozostające), no i te zużycie energii i co z tą zieloną poświatą? Proszę o radę, potwierdzić lub rozwiać moje obawy? A może ST50?

Kolego o tych powidokach ja napisałem. A wracając do meritum sprawy to porównując te dwa telewizorki , to nawet nie ma co porównywać . Porównywałem je przez kilka godzinek obok siebie tyle że Samsunga w większej przekątnej . Nie ma co porównywać na korzyść Panasonica . No cóż , co do powidoków jedyne które właśnie wnerwiają i przeszkadzają to te właśnie na tenisie gdzie kort jest dokładnie cały czas tak samo pokazywany i w tych samych miejscach są te białe linie . One znikają oczywiście jak dasz na inny kanał ale w trakcie oglądania tenisa niestety trzeba je ztolerować bo widać je jak jest zbliżenie tenisisty itp .Bo co do powidoków z log telewizyjnych to te akurat są w rogach i nie przeszkadzają zabardzo . Ale za to cała reszta w tej plaźmie to bajka . Więc bierz Panasonika 50VT30E bez zastanowienia , bo póki co raczej nie będzie długo lepszego telewizorka . Jak nie masz obecnie nic to poczekłabym już na 50VT50 . Napewno VT30 będzie lepszy od ST50 bo to flagowy model z roku poprzedniego , a ST50 to jednak niższy model gorzej wyposażony i napewno pomimo tego że nowszy nie będzie zapewne lepszy . A co do poboru prądu to też mit . Ja mam Panasonica 55 calowego 55VT30E i jest oglądany dziennie przez 14 godzinek w koło i rachunki wzrosły o 50 zł max na miech . Więc przy 50 calach i do tego ogladaniu z 8 godzin dziennie , rachunki wzrosną max 25 zł . Więc śmiej się z tego . Plazma moja bierze około 200 do 220 wat . Pozdrawiam
 

giekol

Member
Dzięki za radę, w tej chwili mam 15-letniego 29" CRT-ka Panasonica. Jest okazja do zmiany, zbliża się Euro i olimpiada, oglądam regularnie ligę angielską i polską. Kupując Vt30, na co mam zwrócić szczególną uwagę, żeby wybrać dobry egzemplarz. W LCD-kach zwraca się uwagę na podświetlanie i te same modele potrafią się bardzo różnić, do tej pory brałem pod uwagę tylko LCD-ki, ale im więcej czytałem, tym więcej miałem wątpliwości. Twoja opinia przeważyła, że zdecydowałem się na plazmę Panasonica, ale nie wiem na co zwracać uwagę, chyba,że plazmy, te same modele są powtarzalne? Pozdrawiam
 

michu6

New member
kolego giekol zadawałem podobne pytanie jeszcze kilka tygodni temu na co mam zwrócić uwagę przy zakupie -w sklepie nie wiele zobaczysz, kupując przez internet również wady o których pisano wcześniej na tym forum mogą pojawić się ale dopiero po jakimś czasie ja mam Vt 30 już jakiś czas oglądam średnio 10 godzin dziennie i nic nie zauważyłem nie widzę powidoków , żadnych zmian obrazu po prostu oglądam cieszę się jakością tego telewizora , nie stoję w odległości 1,5 m i nie szukam problemów , nie nasłuchuje pracujących wentylatorów porostu nie szukam problemów
 

giekol

Member
kolego giekol zadawałem podobne pytanie jeszcze kilka tygodni temu na co mam zwrócić uwagę przy zakupie -w sklepie nie wiele zobaczysz, kupując przez internet również wady o których pisano wcześniej na tym forum mogą pojawić się ale dopiero po jakimś czasie ja mam Vt 30 już jakiś czas oglądam średnio 10 godzin dziennie i nic nie zauważyłem nie widzę powidoków , żadnych zmian obrazu po prostu oglądam cieszę się jakością tego telewizora , nie stoję w odległości 1,5 m i nie szukam problemów , nie nasłuchuje pracujących wentylatorów porostu nie szukam problemów
Dzięki za odpowiedź, ale niedokońca mnie zrozumiałeś. Jak już będę miał go w domu, napewno nie będę doszukiwać się wad. Chodzi mi oto, czy będąc w sklepie mogą być różnice, które będą wyróżniać dwa takie same egzęplarze od siebie(w LCD-kach sprawdzasz np. równomierność podświetlania bo mogą mieć dwie różne matryce). Czy można brać w ciemno, nie sprawdzając go na miejscu, albo zamówić w internecie, będąc pewnym powtarzalności.
 
Ostatnia edycja:

michu6

New member
jeżeli masz możliwości zaopatrzyć się w jakieś treści zawierające dużo bieli np transmisje sportowa to warto mieć w sklepie jeżeli obraz na takiej prezentacji będzie odbiegał od normy np zielone plamy lub czerwone to warto się zastanowić .słyszałem również że niektóre modele mają taka przypadłość że nie wszystkie hdmi działają warto sprawdzić okulary ,znajomy kupił telewizor gdzie jedna para była uszkodzona .warto również sprawdzić zawartość kompletu niektóre sklepy internetowe oszukują celowo wyjmując okulary a potem solidnie każą sobie płacić to tyle sa również inne rzeczy na które musisz zwrócić uwagę piszę o tych bo sam się z tym spotkałem
 

giekol

Member
jeżeli masz możliwości zaopatrzyć się w jakieś treści zawierające dużo bieli np transmisje sportowa to warto mieć w sklepie jeżeli obraz na takiej prezentacji będzie odbiegał od normy np zielone plamy lub czerwone to warto się zastanowić .słyszałem również że niektóre modele mają taka przypadłość że nie wszystkie hdmi działają warto sprawdzić okulary ,znajomy kupił telewizor gdzie jedna para była uszkodzona .warto również sprawdzić zawartość kompletu niektóre sklepy internetowe oszukują celowo wyjmując okulary a potem solidnie każą sobie płacić to tyle sa również inne rzeczy na które musisz zwrócić uwagę piszę o tych bo sam się z tym spotkałem
Oto mi chodziło. Wielkie dzięki!!! A i jeszcz jedno pytanie, Jak u Ciebie ze zużyciem prądu, piszą od 190-400w?
 
Ostatnia edycja:

michu6

New member
jeżeli chodzi o zużycie energii to szczerze mówiąc nie mierzyłem sugeruje się tym co piszą inni którzy dokładnie wszystko przemierzyli 190 - 220 W taki panel niestety musi pobierać prąd dodam jeszcze ze naprawdę warto mieć ten telewizor jeżeli mogę coś zasugerować to przeczytaj to forum od początku a zrozumiesz dlaczego warto wydać trochę kasy by mieć ten telewizor
 

giekol

Member
jeżeli chodzi o zużycie energii to szczerze mówiąc nie mierzyłem sugeruje się tym co piszą inni którzy dokładnie wszystko przemierzyli 190 - 220 W taki panel niestety musi pobierać prąd dodam jeszcze ze naprawdę warto mieć ten telewizor jeżeli mogę coś zasugerować to przeczytaj to forum od początku a zrozumiesz dlaczego warto wydać trochę kasy by mieć ten telewizor
Jak już wcześniej pisałem: Byłem zdecydowany na LCD z podświetlaniem LED, a im więcej czytałem tym więcej miałem wątpliwości, a zwłaszcza tym, że jeden jest wzorcowy, a drugi to totalna "kupa", jak w toto-lotku. Plazmy nigdy nie brałem pod uwagę, zewzględu na zużycie energii, ale przecztałem jeden post potem drugi itd(30-30 może więcej), zawsze miałem Panasoniki (magnetowidy, TV crt, nawet rodzicom kupiłem LCD 32'' HD Redy, obraz "palce lizać"), a teraz będę miał plazmę, mam nadzieję, że się nie zawiodę.
 
Do góry