Panasonic TX-P50VT30E

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mielonka - Załączyłeś kosmetykę :
013_P1260186.JPG

Przesuwny pasek do usuwania powidoków.
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Znajomy jest juz po jednej wymiane vt30 pisalem o tym pare postow wczesniej. Sklep zalatwil cala sprawe w 2 dni. Uszkodzony zabrali na swoj koszt i wyslali do serwisu panasonica ktory naprawi usterke i sklep ponownie sprzeda sprzet jaka nowke. Kolejna sztuka przyszla juz z cala matryca tylko jedna rzecz zastanawia jak konczy sie ramka i zaczyna matryca to jest milimetrowy czarny pasek przez caly obwod telewizora czy to normalne? Wiem ze to pytanie moze byc glupie ale sklep raz dal ciala bo przed wysylka pierwszego tv mieli sprawdzic czy dziala a tego nie zrobili
 

Ropuszek

New member
Kiki czyli jak konczy sie ramka to od razu powinien pojawic sie obraz tak ? Ponizej daje fotki jak wyglada matryca przy wylaczonym tv:



i przy wlaczonym tv:



Czy tak to powinno wygladac czy jest to jakas wada fabryczna?

To pytanie nie do mnie a do eksperta Kikiego który stwierdził że nie powinno tak być :???: mam go od 5 dni i dalej testuje, przyznam że wcześniej na to nie zwracałem uwagi, ale po Twoim poście przyjrzałem się z bliska i faktycznie na moim
jest identycznie :)
czy to wada fabryczna? nie sądzę.
Poprzedni telewizor przyjechal z taka niespodzianka:


oprócz tej niespodzianki jaką zobaczyłem, zrobiłem zooma na krawędź tego wadliwego (ctrl +scrolll) na górnej choć niewyraźnie widać że ma to samo :)

Mało było mi argumentów, zacząłem wnikać ale ciężko o wyraźny zoom krawędzi, na zdjęciach i testach w sieci tego modelu.
Znalazłem test ale modelu GT30.

Panasonic GT30 (TX-P50GT30B) 50 Inch 3D Plasma TV Review | AVForums.com - UK Online

Czyżby testowali "wadliwy fabrycznie" tv? 2 zdjęcie od góry? nie sądzę....


Apeluję by reszta użytkowników tego tv przyjrzała się i wypowiedziała :)


I mam pytanie:
Gdzie mogę sprawdzić ilość czasu pracy tv , włączeń / wyłączeń, wiem że w jakiś ustawieniach serwisowych, szukam ale do tej pory nie wiem jak tam wejść .
 
Ostatnia edycja:

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Ropuszek dzieki za odpowiedz :) Jesli u Ciebie jest tak samo tzn ze to nie jest zadna wada. Nizej podaje instrukcje jak wejsc do menu serwisowego

1. Naciskasz na panelu telewizora przycisk "f" pojawia się skala głośności
2. Naciskasz i trzymasz na panelu telewizora przycisk "-"
3. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0”. (zero na pilocie)
4. Jak wlaczy sie menu serwisowe nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
5. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
6. Przesun kursor strzalka (na pilocie) do ostatniego wiersza na pozycje "PTCT”
7. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole.
8. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

Czasami trzeba punkt 1-3 robic pare razy bo nie zawsze sie uda wejsc ale jest to w 100% dzialajaca instrukcja wejscia do menu serwisowego do g/vt. Mnie sie udalo wejsc za pierwszym razem dopiero po 10 probie :p
Zeby wyjsc z menu serwisowego trzeba przytrzymac exit na pilocie przez 3-5 sekund albo wylaczyl telewizor przyciskiem na panelu tv
 

Ropuszek

New member
Ropuszek dzieki za odpowiedz :) Jesli u Ciebie jest tak samo tzn ze to nie jest zadna wada. Nizej podaje instrukcje jak wejsc do menu serwisowego

1. Naciskasz na panelu telewizora przycisk "f" pojawia się skala głośności
2. Naciskasz i trzymasz na panelu telewizora przycisk "-"
3. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0”. (zero na pilocie)
4. Jak wlaczy sie menu serwisowe nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
5. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
6. Przesun kursor strzalka (na pilocie) do ostatniego wiersza na pozycje "PTCT”
7. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole.
8. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

Czasami trzeba punkt 1-3 robic pare razy bo nie zawsze sie uda wejsc ale jest to w 100% dzialajaca instrukcja wejscia do menu serwisowego do g/vt. Mnie sie udalo wejsc za pierwszym razem dopiero po 10 probie :p
Zeby wyjsc z menu serwisowego trzeba przytrzymac exit na pilocie przez 3-5 sekund albo wylaczyl telewizor przyciskiem na panelu tv

Dzięki za info , próbuje ale coś mi nie wychodzi.... podejrzewam że zależy to od częstotliwości wykonanych czynności w pkt 1-3:)

Jesli u Ciebie jest tak samo tzn ze to nie jest zadna wada. Być może nie jest to wada ale akurat powyższe wcale tego nie gwarantuje.

Masz ten tv, to dlaczego nie sprawdzisz a siejesz propagandę?

Ba... powiem więcej, u mnie na czterech narożach są takie mikre kwadraciki....
przejrzałem większość filmików na YouTube w których były takie zbliżenia, jest to samo :)

Sądzę że ten cały pasek krawędziowy jest nie bez powodu, ma to uzasadnienie typowo inżynieryjne .
 
Ostatnia edycja:

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Ropuszek ja wciskam jednoczesnie przycisk "F" i "-" nastepnie trzymajac razem te dwa przyciski wcisniete na pilocie wciskam trzy razy zero i puszczam wszystko. Czasami sie uda a czasami nie trzeba probowac do skutku :) Dzis przywiozlem swoj egzemplarz vt30 do domu i po rozpakowaniu zobaczylem takie na matrycy to samo co przedstawilem na zdjeciach co oznacza ze to raczej nie jest wada fabryczna.
 

darmax

New member
Witam serdecznie.Sprobowałem wejsc do menu serwisowego i sprawdzić ile godzin pracuje moja plazma(42vt30)od konca czerwca do teraz i wyszl 724 godziny.dzięki dla manka86krk za podanie instrukcji .
 

Ropuszek

New member
Ropuszek ja wciskam jednoczesnie przycisk "F" i "-" nastepnie trzymajac razem te dwa przyciski wcisniete na pilocie wciskam trzy razy zero i puszczam wszystko. Czasami sie uda a czasami nie trzeba probowac do skutku :) Dzis przywiozlem swoj egzemplarz vt30 do domu i po rozpakowaniu zobaczylem takie na matrycy to samo co przedstawilem na zdjeciach co oznacza ze to raczej nie jest wada fabryczna.

Dzisiaj mi się udało,wszystko działa za pierwszym razem :), tylko ja zamiast czytać dokładnie tą instrukcje przejrzałem ją pobieżnie jak wszystko wiedzący spec :roll:

Mój czas to 30godz. 45 minut , tv mam od poniedziałku także wszystko się zgadza , włączanie wyłączanie też.

Twoja instrukcja ok, dzieki jeszcze raz:)

Co ciekawego zauważyłem w trybie serwisowym:
wentylatory które usłyszałem, czytałem że wiele osób się na nie skarży, u mnie tylko w trybie serwisowym są słyszalne, normalnie to żeby je usłyszeć muszę ucho przystawić do obudowy w miejscu ich ulokowania :)

Maniek86krk jak twój egzemplarz? wszystko ok?
 

Nicole

New member
Witam serdecznie.Od miesiąca jestem użytkownikiem 50Vt30.Telewizorek pracuje poprawnie,
minimalny szum wydobywający się pracy wentylatorów ale w czasie oglądania nie słychać.
Jedną rzecz na którą zwróciłem uwagę , na zupełnie białym tle np.podczas reklam ,prawa strona
ekranu jest biała natomiast lewa strona jest jakby w odcieniu lekko różowym. Ktoś z Was zauważył
u siebie coś podobnego? Czy można to jakoś wyeliminować lub podregulować w ustawieniach żeby uzyskać jednolite białe tło na ekranie? Pozdrawiam.
 
Do góry