Panasonic TX-P50VT30E

brun

Member
Alcatraz - nie dość że nie masz pojęcia o tv, brakuje ci argumentów, to jeszcze jesteś źle wychowany, nie masz szacunku do osób z którymi próbujesz rozmawiać, i podajesz teksty które poznałeś w swoim gimnazjum.
wszyscy ci tu już dali do zrozumienia żebyś zweryfikował swoją wiedzę ale ty uparcie plujesz jadem, żegnam.
 

claudio

Member
Alcatraz piszesz o tym jak dobrze znasz Vt30 nawet go nie posaiadajac.
Powiem Ci tylko ze ja chyba dopiero po 3-4 tygodniach ustawilem parametry w tym Tv na takie ktore "oczy sie cieszą". Telewizor sie dotarl i obraz nawet na kanalach SD jest zadziwiajaco dobry. Nie widzialem na jakimkolwiek Tv tak swietny obraz na kanalach SD.
Obraz HD jest swietny. Moja kobieta ktora nigdy na to uwagi nie zwracala rowniez gdzie bysmy nie poszli to uwaza ze Panas ma najladnieszy obraz i nawet juz nie zaluje wydanych na ten TV pieniedzy.
W tej cenie niema szans znalezc TV ktory moglby byc naprawde powazna konkurencja dla VT30. Jakis czas zastanawialem sie nad D8000 ale jednak to nie to. Ogladalem rozne TV bo jednak 6 tys zł to duza kwota i musial byc to przemyslany zakup.
a LEDy? Obraz HD dobry, ale musialby byc full led, bo te boczne podswietlenie zawsze mnie draznilo ;) A kanaly SD to jednak slabiej wygladaja :/
Alcatraz uwazasz ze VT30 to dziadostwo? OK juz napisales ze to przecietny TV wiec po co ciagniesz ta gadke na sile wciskajac posiadaczom tego TV ze wisi im kupa a nie TV na scianie? ;)

Podobnie jak don111 sie pytam tylko o jedno. Jaki TV w podobnej cenie w 50 calach jest na poziomie VT30?

Pozdrawiam hejterze :)
 

Alcatraz

New member
Alcatraz piszesz o tym jak dobrze znasz Vt30 nawet go nie posaiadajac.
Czyli dla Ciebie, żeby mieć o czymś pojęcie koniecznie trzeba to mieć? Mechanicy muszą mieć wszystkie modele samochodów, które naprawiają a lekarze wszystkie choroby, które leczą? Ciekawa teoria, przynajmniej forumowicze (pomijając kilku dziwnych...) się pośmieją.
a LEDy? Obraz HD dobry, ale musialby byc full led, bo te boczne podswietlenie zawsze mnie draznilo A kanaly SD to jednak slabiej wygladaja :/
Widzę, że w swojej wiedzy i doskonałości porównujesz VT30 do LEDa krawędziowego... kolejne gratulacje.
Alcatraz uwazasz ze VT30 to dziadostwo? OK juz napisales ze to przecietny TV wiec po co ciagniesz ta gadke na sile wciskajac posiadaczom tego TV ze wisi im kupa a nie TV na scianie?
Ciekawe rzeczy mówisz... a co mówią lekarze? Kiedy napisałem, że VT30 to dziadostwo? Napisałem, że to normalny telewizor a nie jakieś Ferrari. I tylko o to chodziło. Nikomu niczego nie wciskam i nie twierdzę, ze masz jakąś jak to napisałeś "kupę". Albo nie potrafisz czytać albo już jesteś tak zaślepiony, że odbrało Ci umiejętność czytania ze zrozumieniem. Napisałem jedno zdanie na temat tzw. "onanizmu sprzętowego" a trzy osoby rzuciły się na mnie nie podając nawet przyczyny, bo nie odnoszą się do konkretnych wypowiedzi tylko rzucają mięchem na lewo i prawo. Zadałem pytanie czy "mam oceniać na podstawie tego czego nie widziałem i nie sprawdziłem...", bo tak sugerował jeden z adwersarzy, na co ten odpowiedział, "że bredzę". Przykłady można mnożyć - jeśli jesteś "facetem z jajami" to zadaj sobie trud i przeczytaj wszystkie posty a nie poddawaj się jak teraz "owczemu pędowi". I to wszystko, resztę pozostawiam bez komentarza ponieważ wypowiedzi nie są tego warte.
 

GORB

New member
Czyli dla Ciebie, żeby mieć o czymś pojęcie koniecznie trzeba to mieć? Mechanicy muszą mieć wszystkie modele samochodów, które naprawiają a lekarze wszystkie choroby, które leczą?

Mechanicy i lekarze "mają pojęcie" o tym, czym się zajmują, na podstawie wielu lat nauki i praktyki zawodowej, a nie ogladania samochodów w salonach i odwiedzania krewnych w szpitalach.
Kiki też nie ma w domu wszystkich TV, o których pisze, ale ma je w sklepie, dostaje od producentów na testy, itd.
Skąd Ty czerpiesz swoją wiedzę o VT30?
 

Alcatraz

New member
Jeśli naprawdę Ciebie to interesuje, (chociaż szczerze w to wątpię patrząc na Twoje wcześniejsze "dokonania") odpowiem. Swojej wiedzy na temat VT30 oraz wielu innych telewizorów (i nie tylko) nie czerpię z Media Markt czy Saturna. Wiedza potrzebna do wyrobienia własnego zdania to teoria połączona z praktyką. Nigdy i nigdzie nie napisałem, że ten (czy inny) telewizor to badziewie - nie kupujcie go. Napisałem, że jest to zwykły telewizor za co kilka osób wylało na mnie wiadro pomyj. Są słabi, nie potrafią rozmawiać. Oni mogą mieć swoje zdanie - ja (w ich mniemaniu, nie) Sam szukam odpowiedniego dla siebie telewizora. Wiele razy oglądałem obraz na VT30 w warunkach domowych, kilka razy byłem przy jego kalibrowaniu, sam nawet brałem w tym udział. Przewertowałem wiele materiałów oraz list dyskusyjnych w poszukiwaniu informacji od użytkowników. I nie wybrałem go dla siebie - nie dlatego, że jest drogi ponieważ nie jest. Jest tani co sami wielokrotnie podnosicie pisząc - pokaż mi lepszy telewizor w tej cenie. Osobiście wolę kupić drożej, nawet dużo drożej ale coś co będzie bardziej odpowiadało mnie, bo przeciez to ja na codzień będę to oglądał. W czym problem? W tym, że ktoś ma inne zdanie? Niektóre osoby mają łatwość w przecenianiu wartości swojego sprzętu. Tak jak napisałem, za wybitny (w pewnym sensie) może uchodzić Panasonic VX300 ale VT30 jest normalnym telewizorem w dobrej cenie, który jednemu odpowiada a innemu nie. Nie mam awersji (jak niektórzy sugerowali) do plazm, Panasonica czy temu podobne głupoty. Piszę swoje zdanie - dla mnie VT30 nie jest wybitny, jest normalny. Ma swoje wady i zalety. Typowych wad plazm się nie pozbył (niestety) a jak już pisałem nie ma też zbyt dużej konkurencji w plazmowym świecie ponieważ pozostał tam już tylko Samsung. A wygrać z jednym konkurentem (i to takim, dla którego plazmy nie są priorytetem) to znowu nie jakiś wielki zaszczyt.

Dlatego chętnie porozmawiam z każdym ale... merytorycznie. Porykiwania w stylu "wiem ale nie powiem" czy też poniższy cytat:
Twoja nieuzasadniona gadka juz jest nudna. Nie bede Ci odpowiadal i tlumaczyl tego o czym mi napisales..ale Twoja wiedza(a moze jej brak) w duzym stopniu obrazuja twoje slabosci Wiele rzeczy rozumujesz w sposob odpowiedni dla siebie, a tlumaczyl dokladnie coniektorych rzeczy nie bede.
mogą wzbudzi jedynie litość i smutek a świadczą wyłącznie o autorze. Pozdrawiam
 

Ropuszek

New member
Żal i sromota... mam nadzieję, że Administracja za chwilę tu posprząta...
A ja mam nadzieje że Twoje posty nie wnoszące nic do tematu tym bardziej :???:
To ma być profesjonalne forum? czy piaskownica dla gówniarzy których całym dobytkiem jest telewizor.... ?

Jakość wszystkich interesujących mnie tv testowałem nie na opiniach na tym forum a raczej na żywo u znajomych bądź w sklepach w których to było możliwe.
W moim przypadku ten model jest przesądzony
Słysząc bezsensowne "opinie" powyżej trochę zmieniłem zdanie, nie o tv, ale o jakości forum.

bez emocji , nie uważam by to był dorobek mojego życia a zwykła rzecz która ma mi umilić życie aczkolwiek trochę kosztuje :)

Prosząc o pomoc jak przetestować TV przed zakupem to słyszę opinie o samochodach i wyższości innych marek, cyrk.....
Musiałem liczyć sam na siebie i logicznie wymyślić jakiś test.

Dzisiaj odbierałem 50VT30 i odebrałem... na prezentacji wszystko wyglądało bardzo pięknie, ale jak zapuściłem swój prosty test zgrany na pendrive wyszedł martwy piksel, panowie w ciszy zaczęli pakować tv nawet nie pytali czy przyjmuje, zresztą nie dziwię się im(to był mój podstawowy warunek), mi także było przykro, miałem mieć dzisiaj TV a następny będzie w poniedziałek...:(

I to ma być forum dla osób które wiedzą czego chcą i szukają porad przy zakupie?

Czy dla zakompleksionych gówniarzy których jedynym szczęściem jest "szeroko rozumiany" tv z innymi akcesoriami w tle + awantura?
 

Alcatraz

New member
No ale do kogo teraz masz pretensje Ropuszek? Dla Ciebie czyjeś zdanie to nic nie wnoszące do tematu brednie? Normalnie demokracja jak w PZPN! Sam sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz, że:
Jakość wszystkich interesujących mnie tv testowałem nie na opiniach na tym forum a raczej na żywo u znajomych bądź w sklepach w których to było możliwe.
a za chwilę
Prosząc o pomoc jak przetestować TV przed zakupem to słyszę opinie o samochodach i wyższości innych marek, cyrk..... Musiałem liczyć sam na siebie i logicznie wymyślić jakiś test.
No to testujesz sam i nie potrzebujesz opinii z forum czy też prosisz jednak o opinie i kiedy ich nie uzyskujesz marudzisz, że musisz radzić sobie sam????? No człowieku...!!!!! Moje posty nic nie wnoszą? Wnoszą tylko nie są po Twojej myśli dlatego tak się pieklisz (Ty i dwóch innych fanatyków, do których nie dociera kompletnie NIC).
bez emocji , nie uważam by to był dorobek mojego życia a zwykła rzecz która ma mi umilić życie aczkolwiek trochę kosztuje
Dokładnie tak - bez emocji i merytorycznie. W normalny sposób można pogadac na każdy temat, nawet jeśli mamy różne poglądy. Tak jak pisałem, ja telewizory testuję zarówno na żywo (w domu, u znajomych, w salonach) jak i zbierając opinie od ludzi, którzy już je kupili. Każdy sposób na zdobywanie wiedzy jest dobry!

I to ma być forum dla osób które wiedzą czego chcą i szukają porad przy zakupie?
Czy dla zakompleksionych gówniarzy których jedynym szczęściem jest "szeroko rozumiany" tv z innymi akcesoriami w tle + awantura?
To Forum tworzymy my sami więc i Twój głos jest ważny. Jednak niczym nie wymuszone epitety i agresywny ton nie są dobrym sposobem komunikacji.
 

Ropuszek

New member
No ale do kogo teraz masz pretensje Ropuszek? Dla Ciebie czyjeś zdanie to nic nie wnoszące do tematu brednie? Normalnie demokracja jak w PZPN! Sam sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz, że: a za chwilę
No to testujesz sam i nie potrzebujesz opinii z forum czy też prosisz jednak o opinie i kiedy ich nie uzyskujesz marudzisz, że musisz radzić sobie sam????? No człowieku...!!!!! Moje posty nic nie wnoszą? Wnoszą tylko nie są po Twojej myśli dlatego tak się pieklisz (Ty i dwóch innych fanatyków, do których nie dociera kompletnie NIC)..


Może źle się wyraziłem, testowałem jakość, obraz i jestem przekonany to tego tv na 100 %.

Tylko tak jak napisałem sprawdzanie(wad fabrycznych) tv w trakcie zakupu.... na tym się zawiodłem a nie na tv.

Pytałem prosiłem o porady jak go sprawdzić i co? jak kamień w wodę...
Nie jestem na etapie wyboru, a zakupu który o dziwo dzisiaj nie doszedł do skutku , dzięki poradom użytkowników tego forum? raczej nie.

To Forum tworzymy my sami więc i Twój głos jest ważny. Jednak niczym nie wymuszone epitety i agresywny ton nie są dobrym sposobem komunikacji.

Mam żal że nikt z forumowiczów nie potrafi pomóc, podać jakiś prostych testów w trakcie sprawdzania tv przy zakupie a czytam jakieś bajki i porównania nie wnoszące nic do tematu, no chyba że mają one na celu "dobry sposób komunikacji" jak to ująłeś.
Bynajmniej nie upieram się przy swoim i potrafię przyznać się do nietaktu.

Jak kogoś uraziłem to przepraszam :)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Jak sprawdzić czy nie ma bad pixsels w plazmach, LED i LCD i innych monitorach

jednym ze sposobów jest:

bieżemy laptopa z HDMI i takim też przewodem

włączamy delikwenta tj. badany TV na 10-15 minut co by się ocieplił ;)

podłączamy lapopa po HDMI przechodząc w tryb wyglądu pulipitu uprzednio rozszeżając pulpit w 7 jest to WIN + P

Mając takie jednolite tło świecimy na biało, niebiesko, zielono, żółto i czarno i każda paskuda nam wyjdzie :)

przepraszam, że tu pisze o sprawach oczywistych ale kolega miał pretensje wcześniej o brak takich informacji to i napisałem :) w sklepie w porozumieniu ze sprzedawcą też można tak sprawdzić TV ;)

Sprawdza się przy każdym typie TV i monitora w poszukiwaniu bad pixsels.... ;)

M.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
Marcin: a nie lepiej przygotować parę planszy w formie obrazów i nagrać na pendriva? Teraz każdy tv wyświetla zdjęcia.
Ja tak testowałem tv w sklepie przed zakupem.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Spotkal sie juz ktos z uszkodzonym vt30 ? Moj znajomy kupil w czwartek przez sklep internetowy 50vt30 ktory przyjechal do niego w piatek rano telewizor przelezal pare godzin w cieplym pokoju przed wlaczeniem zeby sie ocieplil. Po wlaczeniu telewizora okazalo sie ze po lewej stronie ekranu jest czarny pas szerokosci 6 cm przez cala wysokosc telewizora po drugim wlaczeniu czarny pas zmienil sie w bialy z pionowymi paskami zolto-niebiesko-czerwonymi tera pytanie co robic czy dzwonic do sklepu w celu zgloszenia usterki i prosic o wymiane na nowy wolny od wad czy oddac po cichu korzystajac z prawa do odstapienia umowy do 10 dni ? Problem polega na tym ze jak skorzysta z prawa do odstapienia od umowy to bedzie musial wyslac na wlasny koszt telewizor w firmie kurierskiej powiedzieli mu 350 zl wiec troszke duzo natomiast jak skorzysta z pierwszej opcji to jest pytanie czy sklep wymieni na nowy czy odda ten do serwisu i dostanie tv po naprawie. Jest jakis przepis ktory mowi ze jesli dostanie sie urzadzenie z wada fabryczna to mozna zadac wymiany na nowy wolny od wad ? Sorki ze troszke nie na temat
 

artoneq

New member
Może źle się wyraziłem, testowałem jakość, obraz i jestem przekonany to tego tv na 100 %.

Tylko tak jak napisałem sprawdzanie(wad fabrycznych) tv w trakcie zakupu.... na tym się zawiodłem a nie na tv.

Pytałem prosiłem o porady jak go sprawdzić i co? jak kamień w wodę...
Nie jestem na etapie wyboru, a zakupu który o dziwo dzisiaj nie doszedł do skutku , dzięki poradom użytkowników tego forum? raczej nie.



Mam żal że nikt z forumowiczów nie potrafi pomóc, podać jakiś prostych testów w trakcie sprawdzania tv przy zakupie a czytam jakieś bajki i porównania nie wnoszące nic do tematu, no chyba że mają one na celu "dobry sposób komunikacji" jak to ująłeś.
Bynajmniej nie upieram się przy swoim i potrafię przyznać się do nietaktu.

Jak kogoś uraziłem to przepraszam :)

Ja osobiście nie mam co zarzucić temu forum, jest kilka trolli ale wystarczy ich nie karmić. Jakbyś przeczytał ostatnie sto czterdzieści stron dowiedziałbyś się najistotniejszych rzeczy. Mógłbyś także zapytać co dokładnie chcesz przetestować. Najlepiej wypal sobie tą płytę:
http://www.eaprogramming.com/downloads/files/_Breakin_DVD_R_ISO.zip
i poproś sprzedawcę o puszczenie na TV. Płyta przyda się także w domu na kolejne 150-300 godzin.

Warto takze zabrać ze sobą np. film Incepcja na USB/płycie. Sceny z dużą ilością ruchu uwydatniają przeciętne funkcjonowanie IFC (film specyficznie nakręcony, dużo jest scen w pełnym ruchu - kamery i aktorów, przeciwieństwem jest Tron Legacy idealnie płynny z IFC w każdej scenie, ogląda się wyśmienicie). Na słabe kolory nie zwracaj uwagi, tak samo na pulsujące białe duże tła, ten efekt można skorygować a kolory będą znacznie lepsze przy domowym oświetleniu i po "wypaleniu" ok 300-u godzinnym telewizora (zielona plama na środku ekranu też znika). Po około 300-500 godzinach powinno się poddać TV kalibacji i dopiero wtedy TV pokazuje pazury. Jak chcesz poczytać dużo więcej merytorycznego textu to zajrzyj na highdefforum lub avsforum. To czego się nie dowiesz tu dowiesz się tam i odwrotnie.

maniek86krk : http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/57401-poradnik-konsumenta-przeczytaj.html#post258216 - dowiesz się wszystkiego na 1 stronie.
 
Ostatnia edycja:

rpzem

New member
Mam problem (TX-50VT30) z oglądaniem filmów przez iplex.pl.
Już trzeci z kolei film zatrzymuje się po ok. 80-90%. Muszę wyjść z internetu i ponownie go uruchomić, oglądając te głupie reklamy.
Telewizor podłączony przez wifi do routera linksys WAG320N i neostrady 10MB.

Co to może być?
 

Ropuszek

New member
aa

jednym ze sposobów jest:

bieżemy laptopa z HDMI i takim też przewodem

włączamy delikwenta tj. badany TV na 10-15 minut co by się ocieplił

podłączamy lapopa po HDMI przechodząc w tryb wyglądu pulipitu uprzednio rozszeżając pulpit w 7 jest to WIN + P

Mając takie jednolite tło świecimy na biało, niebiesko, zielono, żółto i czarno i każda paskuda nam wyjdzie

przepraszam, że tu pisze o sprawach oczywistych ale kolega miał pretensje wcześniej o brak takich informacji to i napisałem w sklepie w porozumieniu ze sprzedawcą też można tak sprawdzić TV

Sprawdza się przy każdym typie TV i monitora w poszukiwaniu bad pixsels....

M.

Marcin myśłam że to bardziej skomplikowana sprawa, intuicyjnie postąpiłem tak jak opisałeś tylko bardziej w uproszczony sposób( tak jak Redlum) :
Zrobiłem sobie tła jpg. w odpowiedniej rozdzielczości w gimpie z kolorami: black, blue, cyan, gray, green, magenta, red, white, yellow :)

W piątek tv przywieźli mi panowie do domu , mam wykupioną opcje skanowania kanałów (telefonicznie przy zamówieniu tv wymusiłem odpalenie tych zdjęć), po skanowaniu (trwa to około 5 minut) obejrzeliśmy parę kanałów, i podłączyliśmy pendrive z tymi kolorami.
Przy trzecim jpg-u pojawił się "intruz" na środku odchylony w prawą stronę (szok).
Jutro mają mi przywieść następny egzemplarz.

przeglądając płytkę testową którą zapodał Artoneq, tych jednolitych kolorów jest tam dużo, dla bezpieczeństwa zastanawiam się czy nie zwiększyć gamę kolorów moich zdjęć, tylko czy to ma sens?
Czy to już nie zalicza się od obsesji, i nadgorliwości z mojej strony??:roll:

Ja osobiście nie mam co zarzucić temu forum, jest kilka trolli ale wystarczy ich nie karmić. Jakbyś przeczytał ostatnie sto czterdzieści stron dowiedziałbyś się najistotniejszych rzeczy. Mógłbyś także zapytać co dokładnie chcesz przetestować. Najlepiej wypal sobie tą płytę:
http://www.eaprogramming.com/downloa..._DVD_R_ISO.zip
i poproś sprzedawcę o puszczenie na TV. Płyta przyda się także w domu na kolejne 150-300 godzin.

Warto takze zabrać ze sobą np. film Incepcja na USB/płycie. Sceny z dużą ilością ruchu uwydatniają przeciętne funkcjonowanie IFC (film specyficznie nakręcony, dużo jest scen w pełnym ruchu - kamery i aktorów, przeciwieństwem jest Tron Legacy idealnie płynny z IFC w każdej scenie, ogląda się wyśmienicie). Na słabe kolory nie zwracaj uwagi, tak samo na pulsujące białe duże tła, ten efekt można skorygować a kolory będą znacznie lepsze przy domowym oświetleniu i po "wypaleniu" ok 300-u godzinnym telewizora (zielona plama na środku ekranu też znika). Po około 300-500 godzinach powinno się poddać TV kalibacji i dopiero wtedy TV pokazuje pazury. Jak chcesz poczytać dużo więcej merytorycznego textu to zajrzyj na highdefforum lub avsforum. To czego się nie dowiesz tu dowiesz się tam i odwrotnie.

Artoneq
przeglądałem ten test który zapodałeś. Gdybym kupował w sklepie ok.
TV przywożą mi panowie do domu i tam sprawdzam w ich obecności, nie sądzę by zgodzili się na 45 min. seansu, dlatego muszę ograniczyć się do minimum.
Płytkę i tak wypalę, przyda się na później


Dziękuje wszystkim za pomoc
:)

p.s. jutro przywożą mi następny egzemplarz, zobaczymy....
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
no drugi raz w bp nie powinieneś trafić :) daj mu się tylko nagrzać i spokojnie popatrz w kolorach, trybach, THX musi mieć równomierne podświetlenie całej matrycy to też na kolorkach widać. No posłuchaj czy nadmiernie nie buczy u mnie to jest bardzo dyskretne jak ucho z tyłu przysuniesz to słychać :)
Daj znać jak poszło.
 

jakubja5

New member
Mam 4 pytania do posiadaczy 50vt30 gdyż chciałbym go nabyć.......

1.Czy mając odległość od TV ( 4m w prostej linii) w przypadku oglądania 3D przez okulary nie tracą one zasięgu ( w instrukcji piszą o max 3.2m i to mnie zasmuciło bo musiałbym siedzieć na stoliku. Przy jakiej max odległości w rzeczywistości tracą zasięg?

2. Jak duże dyski z divix i mkv można podłaczać pod usb? Czy mkv odtwarzają się Wam bez problemu?

3 Temat bzyczenia wałkowany przy tańszych modelach . Obecnie mam LG-PX4RVZA i tu bzyczenie jest na tyle głośne że słychać je w dzień przy dosyć głośno ustawionym dzwięku... Jak jest naprawde z zyczeniem w 50vt30?

4. Czy telewizor ma opcje upskalinku materiału SD do HD ( kablówka )

Z góry dziękuję za odpowiedź....
 
Do góry