Panasonic TX-P50VT30E

Rossik

New member
a mi sie zdaje ze co niektorzy tutaj przesadzaja i to na wyrost i zamiast puscic sobie dobry film na vt30 to wlaczaja plansze i calym dniami gapia sie w tv zeby na sile wyszukac wad:) znam takiego pajaca jednego artyste malarza
dla niego kazdy tv mial problemy lacznie z topowym Sony fs70 36 z 2000 roku ktory kosztowal 15 tys zl :) siedzial debil calymi dniami i wpatrywal sie w plamki na tv wyszukujac wad , nie wiem czy kiedykolwiek obejrzal jakis film na nim czy ten idiotyzm wypatrywania jego urojonych rzeczy na tv nie pozostał mu do dzis :) najlepsze to ze jemu wybaczam bo byl malarzem artystą czyli miał spaczony łeb ale tutaj gdzie wiekszosc nie przeszla by testow podstawowych na daltonizm w medycynie pracy ?:) no smiech mnie ogarnia

Niestety w moim wypadku nie masz racji. Nie chodzi mi o wadę pojawiającą się przy jakichś planszach testowych. Zielona poświata jest bardzo wyraźnie widoczna pośrodku ekranu na moim VT30 w czasie oglądania TV, nie ciągle, ale są sceny gdy pojawia się bezdyskusyjnie. Widzi ją moja Żonka kochana, Teściu, generalnie rodzina i znajomi. Ja sobie tego nie piszę tak tylko by zabić czas, bo nie mam na pierdoły czasu! Za to mam problem z tym złomem od Panasonica w postaci P50VT30, numer seryjny FB-1540250. Mam wieszak Omnimount UCL-X, za który dałem kupę kasy, ale tego TV na nim nie powiesiłem, bo po prostu zrobię wszystko aby mi VT30 wymienili. Boje się jednak, że drugi egzemplarz będzie miał to samo, to spotkało wielu ludzi w UK i nie tylko (wiedza z AVForums).

było... m.in. opisywane w tym temacie, również w temacie "green ghosting" na przedostatniej i ostatniej stronie ...
... to znika po kilkuset godzinach pracy tv...

Problem "green ghosting'u" znam bardzo dobrze, ale to mi nic a nic nie przeszkadza w moim VT30. Problem zielonej poświaty i wynikającej z tego niejednorodności jasnych kolorów w moim i licznych innych VT30 (przynajmniej zagranicą, w kraju nikt się nie przyznaje) nie ma nic wspólnego z "green ghosting'iem".

Miałem nadzieję na znikanie zielonej poświaty. Ale mam prawie 200 godzin pracy TV i poświata nie znika. Ponadto lektura forów zagranicznych pogrzebała moje nadzieje na poprawę.

Generalnie w moim VT30 wszystko by mi pasowało, kochałbym ten TV prawie :wink: - ale zielona poświata go dyskwalifikuje - jest zbyt widoczna - przynajmniej w moim egzemplarzu.

Smutno czyta się takie posty jak Rossika ale niestety to prawda. Potwierdzam, widziałem zdjęcia na których Rossik uwiecznił opisywany efekt. Naprawdę fatalnie to wygląda a Panasonic jak na razie "pali głupa"w tej sprawie!

Pracuję nad dorobieniem się 5 postów i te zdjęcia zamieszczę także tutaj. Oraz nowe jeśli starczy czasu.
Proszę wszystkich by wzięli pod uwagę, że ja do ok. 5 listopada tego roku byłem 100% zwolennikiem plazmy, tej od Panasonica zwłaszcza. Śledziłem ich rozwój od VT10. Omal nie kupiłem VT20, ale miałem TV, więc czekałem dalej bo ujawnił się w VT20 problem pogarszającej się czerni. Panie i Panowie – ja nawet na żywo w Internecie oglądałem bodajże w lutym 2010 konferencję Panasonika przed CES w Stanach – serio – byłem jednym z pierwszych w tym kraju, który widział prezentację VT30.

Wczoraj dostałem informację od Pana z serwisu Panasonic, że Panasonic Polska będzie miał nowy firmware likwidujący podobno wadę zielonej poświaty. Materiał, z którego robiłem zdjęcia mam nagrany na dekoderze TV N. Jeżeli nie wymienią mi mojego VT30 na nowy, tylko będą chcieli wgrywać nowy soft, to na 100% nie omieszkam ponownie sprawdzić tych samych obrazów. Wyniki zamieszczę tutaj i u konkurencji - jak najwięcej ludzi należy ostrzec, że Panasonic ma dziwne postrzeganie "doskonałości" obrazu - tak piszą o VT30 w katalogu.
Tu należy się jednak mała pochwała dla Panasonic Oddział PL – nie twierdzą, że problemu nie ma, jak czynią co niektóre inne oddziały tej firmy.

Wczoraj dostałem informację od Pana z serwisu Panasonic, że Panasonic Polska będzie miał nowy firmware likwidujący podobno wadę zielonej poświaty. Materiał, z którego robiłem zdjęcia mam nagrany na dekoderze TV N. Jeżeli nie wymienia mi VT30 na nowy, tylko będą chcieli wgrywać nowy soft, to na 100% nie omieszkam ponownie sprawdzić tych samych obrazów. Wyniki zamieszczę tutaj i u konkurencji - jak najwięcej ludzi należy ostrzec, że Panasonic ma dziwne postrzeganie "doskonałości" obrazu - tak piszą o VT30 w katalogu.
Tu należy się jednak mała pochwała dla Panasonic Oddział PL – nie twierdzą, że problemu nie ma, jak czynią co niektóre inne oddziały tej firmy.

Oto fotki obrazu z mojego TX-P50VT30E, numer seryjny FB-1540250:






[img=http://img26.imageshack.us/img26/9923/dsc07731w.th.jpg]
[img=http://img405.imageshack.us/img405/1499/dsc07713i.th.jpg]
[img=http://img528.imageshack.us/img528/4982/dsc07684j.th.jpg]
[img=http://img705.imageshack.us/img705/9425/dsc07694ii.th.jpg]

Widzicie na pewno poświatę zieloną pośrodku ekranu. Jest widoczna często na jasnych obrazach, zwłaszcza szarych. Obraz był ustawiony w trybie fabrycznym THX, bez najmniejszej nawet zmiany.
 

claudio

Member
Niewiem moze slaba jakosc zdjec ale ja tam nic nie widze ;)

OStatnio byli u mnie znajomi. Kumpel tak sie chwalil nowym Ledem Sharpem Quattron..dal cos kolo 7,5 tys zł.

Jak z żona zobaczyli obraz SD na Panasie to zwatpili w swojego LEDa :p Obraz HD swietny to wiadome.
Ujela ich naturalnosc obrazu. Niewiem jak maja tego Leda ustawionego ale podobno swieci jak zarowka a niby maja ustawiony TV "idealnie".

Nie powiem ze ta sytuacja mi sie spodobala. Przynajmniej utwierdzilem sie w tym iz VT30 jest naprawde fajnym TV.
Do kogo nie pojde to teraz obraz na TV mnie drazni i sie doszukuje mankamentow. Po czesci przez Was! :D
Wczesniej nie zwracalem uwagi na "duszki", nierowne podswietlenia, input-lagi czy inne cuda :p
 

don111

Banned
Czyli nie oglądałes odpowiednich modeli FullLED z wygaszaniem strefowym. Strefa wygaszona - czerń 100%. Kolory? Kablibracja (nawet taka we własnym zakresie) załatwia wszystko. Z nasyceniem można zejśc nawet do obrazu czarno białego więc przejaskrawienie kolorów wynika wyłącznie ze złych ustawień. Na plazmach widziałem także kolory landrynowe - bo ktoś takie akurat lubił.

Pokaż mi FullLeda wysokiej klasy, w którym widzać smużenie. O tym efekcie można mówić w starych LCDkach a nie w najnowszych FullLEDach
niestety nie jest tak jak piszesz
przeszedłem z plazmy na LED z local dimming i wygląda to tak...
local dimming - czerń 100%, najgłębsza, ale obarczona widocznymi wadami (halo, blooming), mimo wszystko czerń Panasonica VT30 (świetna, ale nie powalająca) w mniej więcej połowie scen prezentuje się lepiej mimo niecałkowitego wygaszenia panelu, o czerni Kuro nie wspominając bo tu jest czysty nokaut na local dimming (tu może czarna plansza bez sygnału wygląda lepiej, bo nie widać tv ;))... ciekawe czy przed OLED powstaną w ogóle ogólnodostępne plazmy z czernią Kuro
kolory - kalibracja, tak, na papierze, na wykresie kalibracyjnym niby wszystko się zgadza... jest jednak inna specyfika świecenia panelu, kolory na plaźmie są inne - bardziej nasycone, żywsze, przejścia tonalne w plaźmie są bardziej kontrastowe i widoczne

smużenie - każdy LCD/LED/full LED (jeden pieron) smuży bez NAJMNIEJSZEGO wyjątku po wyłączeniu systemów ruchu, każdy system wprowadza pewną nienaturalność i artefakty obrazu, na jednych jest lepiej, na innych gorzej, generalnie jednak nie jest z tym źle choć nie zawsze można z tych systemów skorzystać (np w grach, często w filmach)
 

bioly777

New member
Od tygodnia jestem posiadaczem TX-P50VT30 i po dokładnych oględzinach nie widzę żadnych powidoków niechcianych plamek itp. Obraz tego telewizora w dzień jest tak samo dobry jak w nocy i dobrze że nie posłuchałem rad niektórych forumowiczów ;-) Dla mnie najważniejsze jest że obraz HD nie jest tak sztuczny jak to ma miejsce w przypadku wszystkich LCD bo tutaj różnica jest ogromna (myślałem nad Samsungiem D8000). Bardzo mile zaskoczył mnie też pilot który chyba niedawno Panasonic zmienił - elegancki, przyjemnie ciężki i bardzo funkcjonalny.
 

artoneq

New member
No właśnie, zauważcie proszę, że to już jest część druga tego tematu na AVForums. W części pierwszej jest fajny filmik obrazujący problem zielonej poświaty w VT30 (doładnie jak u mnie):
Green Tinge Fault - Panasonic (VT30, GT30 and ST30) | AVForums.com - UK Online - Page 34

Panasonic dysponuje kilkoma fabrykmi, może po prostu jedna z nich ma cieniutką kontrolę jakości. Z tego co czytałem każdy z telewizorów przechodzi procedurę kalibracji przy włączonym ekranie (przed złożeniem) oraz pomiary i badania zgodnie z procedurami i normami. Może to faktycznie problemy softu. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że zwroty nie doprowadziły do wewnętrznej kontroli w firmie i usunięcia problemu np. poprzez nowy soft.

Rossik - przejrzałem Twoje zdjęcia na AVForum, ten zielony to masakra, nie dość że na środku to i po bokach, tzn. zielony na środku, biała przerwa na kilka(naście) cm i szeroki pas zielonego. Jakbym coś takiego miał u siebie to by mnie krew zalała.
 
Ostatnia edycja:

Rossik

New member
Rossik - przejrzałem Twoje zdjęcia na AVForum, ten zielony to masakra, nie dość że na środku to i po bokach, tzn. zielony na środku, biała przerwa na kilka(naście) cm i szeroki pas zielonego. Jakbym coś takiego miał u siebie to by mnie krew zalała.

Witam. Nowe zdjęcia z 09-12-2011 chciałem zamieścić także bezpośrednio tutaj, ale znowu dostałem komunikat, że wpierw muszę wysłać 5 wypowiedzi by móc dodać linka do postu. Nieważne - jeśli ktoś jest ciekawy tematu zielonej poświaty (green tinge) niech zobaczy moje fotki wrzucone wczoraj na AVForums. Są lepsze od tych poprzednich.

Chciałem zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę. W zasadzie 90% forumowiczów, którzy zobaczyli moje zdjęcia, tutaj i na innych forach, dostrzega wyraźnie zieloną poświatę, zgadza się że mój egzemplarz VT30 jest fatalny, takiego by nie chcieli i powinien być serwisowany lub wymieniony. Serwisant był u mnie 25 XI. Zdjęcia do ekspertyzy były wysłane w dniu 28 XI. Centrala Panasonica widziała te same zdjęcia co Wy, Drodzy Forumowicze i nie była w stanie do dzisiaj wydać opinii. Pierwsza tragedia to obraz na moim TV, druga to szybkość działania Centrali Panasonica w PL :-(
 

claudio

Member
Ja bym jednak musial na żywo zobaczyc te zielone "cos" na TV. Bo zdjecia sa slabej jakosci, a pozatym niewiem czy to naturalne czy taka sceneria itp.
Ja jestem chyba daltonista bo niewidze tam nic co by mi przeszkadzalo. U siebie sie przygladalem ale niemam zadnych plam zielonych :)
Ciezko mi z tych zdjec cokolwiek wywnioskowac. Ale jesli problem jak piszesz istnieje w Twoim TV to mam nadzieje ze to poprawia, a jak nie to powinni wymienic telewizorek.
 

Rossik

New member
Ja bym jednak musial na żywo zobaczyc te zielone "cos" na TV. Bo zdjecia sa slabej jakosci, a pozatym niewiem czy to naturalne czy taka sceneria itp.
Ja jestem chyba daltonista bo niewidze tam nic co by mi przeszkadzalo. U siebie sie przygladalem ale niemam zadnych plam zielonych :)
Ciezko mi z tych zdjec cokolwiek wywnioskowac. Ale jesli problem jak piszesz istnieje w Twoim TV to mam nadzieje ze to poprawia, a jak nie to powinni wymienic telewizorek.
Może masz monitor ustawiony na "zimne" kolory albo jakiś słaby, bo u mnie w pracy i w domu wszyscy to widzą ewidentnie. Jak czegoś takiego nie widzisz, to po co inwestowałeś w VT30? ST powinien Ci starczyć albo jakiś tani LCD ;-) A może po prosu VT30 Żonie się podobał? ;-)
 

artoneq

New member
Może masz monitor ustawiony na "zimne" kolory albo jakiś słaby, bo u mnie w pracy i w domu wszyscy to widzą ewidentnie. Jak czegoś takiego nie widzisz, to po co inwestowałeś w VT30? ST powinien Ci starczyć albo jakiś tani LCD ;-) A może po prosu VT30 Żonie się podobał? ;-)

To, że na monitorze nie widzi to nie oznacza że nie zobaczy na TV.

Rossik jak trafiłeś na bubla to go po prostu wymień (niezgodność zakupionego towaru z umową).

dandy - ciekawe stwierdzenie w tym teście, pilot od vt30 jest lepszy od pilota gt30 bo jest cięższy! Argumentacja zwala na kolana.
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Swoją drogą w tym wątku jako pierwszy krytykant plazm Panasonica serii Vt30 nawet nie sądziłem że aż tak wielu użytkowników potwierdzi w mniejszym lub większym zakresie moje spostrzeżenia co do jakości tych tv.Ciekawe czy dziś po prawie pół roku od moich pierwszych postów nadal tak wiele osób odżegnuje mnie od czci i wiary i każe mi się leczyć?
Wszak VT30 to król tv bez wad a ta zieleń na załączonych zdjęciach to pewno oszustwo autora?
Przecież Panasonic produkuje niemal perfekcyjne tv i to nie może być prawda. Ja nie wierzę......
 

ipsz

New member
Świetne jest to szukanie dziury w całym. Oglądanie plansz testowych, porównywanie własnego TV do tego widać na YT (a widać zwykle niedoskonałości urządzenia rejestrującego a nie tego filmowanego), porównywanie (niedoskonałych, źle wykonanych) zdjęć i potem generowanie na tej wątpliwej podstawie setek postów i wzajemne udowodnianie sobie własnych obaw i teorii. Przypomina dyskusje na temat chemitrails czyli smug, które zostawiają za sobą wysoko lecące samoloty, a które są interpretowane jako tajemnicze substancje rozpylane przez nieznane siły w celu unicestwienia ludzkości.

:)

Współczesne technologie nie są doskonałe. Telewizory, wyświetlacze, komórki, komputery, systemy operacyjne, konsole, samochody i wszystko inne co dotyczy nowych wyzwań ma całą masę różnego rodzaju niedoskonałości, które w mniejszy lub większy sposób wpływają na komfort ich użytkowania. Fakt, nie mniej istotną a nawet kluczową kwestią jest wrażliwość na odbiór tych problemów przez konkretnego użytkownika. W znaczącej większości przypadków plazmy są chwalone za ogólną jakość obrazu podobnie jak technologia LED jest znana z ostrości i szczegółowości obrazu. Nie mniej obydwie mają wady dyskwalifikujące je w oczach wybranych użytkowników. Nierównomierne podświetlenie obrazu, słabe kąty widzenia i niedoskonała czerń vs. green ghosting, powidoki i migotanie obrazu.

To nieodłączne wady pewnych technologii i nie ma na to rady. A wyświetlacze nie są celem samym w sobie, jak to można odebrać czytając te utyskiwania ale urządzeniami przekazującymi elementy rozrywki: filmów, gier, koncertów. Łącząc ten fakt z oczywistością jaką jest niedoskonałość form, które przekazują (SD, HD, DVD, BR, stopień kompresji, błędy wynikające z realizacji, produkcji, roku wydania, ograniczenia rozdzielczości gier) problem staje się praktycznie nieistotny bo niezauważalny w konteście często poważnych braków odtwarzanego materiału.

Rozumiem, że we współczesnym świecie jednak na przekór zdrowemu rozsądkowi technologia sama w sobie ma większe znaczenie niż funkcje do których została stworzona ale warto czasem zastanowić się nad sensem takiego pojmowania produktów. To służy tylko specjalistom od marketingu a nie zwykłemu użytkownikowi.

P.S: widzę migotanie plazmy, staram się nie zauważać green ghostingu, drażni mnie brak płynności 24p, słyszę buczenie paneli plazmowych, widzę niedoświetlenie LCD i słabe kąty widzenia, przeszkadza mi granatowy zamiast czarnego a 3D to moim zdaniem telepiące się kuglarstwo wypchane mocą obliczeniową elektroniki (IMAX też) ale nie myślę o tym i nie piszę bo mam masę innych codziennych spraw, które pozwalają mi nie martwić się tymi drobiazgami. Czego życzę innym, chyba że traktują to jako formę rozrywki. :)
 

plejak

Banned
W obliczu tego co napisałeś Szanowny przedmówco ludzkość chyba za szybko odesłała do lamusa tv CRT.One nie miały takich ewidentnych wad jak plazma i lcd led.Szkoda tylko że miały mały ekran i takie duże gabaryty.A posiadacze płaskich tv już za nimi tęsknią .15 lat bez awarii i niska cena.To se ne vrati.
 

Rossik

New member
To, że na monitorze nie widzi to nie oznacza że nie zobaczy na TV.

Rossik jak trafiłeś na bubla to go po prostu wymień (niezgodność zakupionego towaru z umową).
Właśnie problem w tym, że nie chcą wymienić. Zgłosiłem na niezgodność. Sklep chce to naprawiać nieodpłatnie, nie wymieniać. Ale i ja i sklep czekamy na ekspertyzę od Panasonica. Czekamy od 28 XI i nic.
 
Ostatnia edycja:
Do góry