Panasonic TX-P50VT30E

Alcatraz

New member
ad.1
Ewentualna utrata zasięgu to raz ale przede wszystkim z odległości powyżej 3 metrów większość osób nie widzi już efektu 3D a na 100% będzie on gorszy niż z mniejszych odległości.

ad.3
Jakie "jest naprawdę" to musisz przekonać się sam. Z lektury Forum zapewne już wiesz, że to co dla jednej osoby jest prawie niesłyszalne, dla innej może być już dosyć głośne. Dochodzą jeszcze równice między modelami. Należy rozóżnić także ewentualne "bzyczenie" od szumu powietrza z wentylatorów.

ad.4
No tu mam swoje zdanie ale jako, że pytałeś "posiadaczy" telewizora to nie będę się rozpisywał.

Pozdrawiam
 

BialY903

New member
Witam.

Mam pytanie. Czy w tym telewizorze funkcja PIP działa tak że mogę obejrzeć (podejrzeć) obraz z tego samego źródła. Chodzi mi o to czy oglądając np. cyfrę+ program 1 będę mógł podejrzeć program 2?

Czy ta funkcja może dotyczy podejrzenia innego źródła np. wejście analogowe i podejrzeć dvd.
 

Alcatraz

New member
PIP dotyczy różnych źródeł. PIP z tego samego źródła wymagałby dwóch niezależnych tunerów (i nie koniecznie chodzi mi tutaj o tunery platform cyfrowych a raczej o tunery wbudowane w tv, choć w przypadku dvb-s i to nie rozwiązywałoby całkowicie sprawy).
 

BialY903

New member
Tak właśnie podejrzewałem. Moja siostra wybierając TV kieruje się właśnie posiadaniem PIP na którym może podejrzeć 2 kanały.

Ja tak właśnie myślałem że potrzeba dwóch niezależnych tunerów w tv obsługujących to samo źródło sygnału. Ale podejrzewałem że w tv za 6k mogą takie być stąd pytanie.

BTW w neonecie jest za 6k z 2 okularami i adapterem Wi-Fi więc cena dobra.

Pzdr i dzięki za odpowiedz.

PS. A może znacie jakieś tv z 2 tunerami DVB-S w podobnych pieniądzach i podobnej klasy.
 

Alcatraz

New member
Szczerze mówiąc to ostatnie telewizory z dwoma tunerami tv (oczywiście analogowymi) jakie pamiętam, to jeszcze tv kineskopowe. Obecnie telewizory posiadają kilka tunerów ale różnego typu: dvb-t, dvb-s, analogowy. Dwugłowicowe są pojedyncze modele oddzielnych tunerów satelitarne (ale cena też jest... x2). Jednak nawet do takiego sprzętu wymagane są moduły CAM, które obsługują dwa strumienie - one też nie są tanie.
 

artoneq

New member
Mam 4 pytania do posiadaczy 50vt30 gdyż chciałbym go nabyć.......

1.Czy mając odległość od TV ( 4m w prostej linii) w przypadku oglądania 3D przez okulary nie tracą one zasięgu ( w instrukcji piszą o max 3.2m i to mnie zasmuciło bo musiałbym siedzieć na stoliku. Przy jakiej max odległości w rzeczywistości tracą zasięg?

2. Jak duże dyski z divix i mkv można podłaczać pod usb? Czy mkv odtwarzają się Wam bez problemu?

3 Temat bzyczenia wałkowany przy tańszych modelach . Obecnie mam LG-PX4RVZA i tu bzyczenie jest na tyle głośne że słychać je w dzień przy dosyć głośno ustawionym dzwięku... Jak jest naprawde z zyczeniem w 50vt30?

4. Czy telewizor ma opcje upskalinku materiału SD do HD ( kablówka )

Z góry dziękuję za odpowiedź....

ad2.
Podłączam dyski zewnętrzne od 256GB do 2TB i wszystkie działają, ważna sprawa - są to dyski do laptopów. Nie potrzebują drugiego zasilania z drugiego USB. Większość filmów działa.

ad3.
Bzyczenie występuje, zależy jak trafisz, jedne modele bzyczą mniej inne więcej. Telewizora używam jedynie do oglądania filmów :popcorn: więc zawsze jest na tyle głośno że bzyczenia nie stwierdzam.

ad4.
Z materiału SD nie zrobisz nigdy HD (jest to technicznie niemożliwe). Można poprawić lekko jakość, jest jakaś tam opcja ale nie spodziewaj się cudów. Sam obraz można przeskalować na wiele sposobów, 16/9, 14/9, kilka zoomów, 4:3 itd. Ale jest jedno ale, z wejścia USB można przeskalować obraz tylko w 3 trybach, jeśli masz nagrany film z pasami na dole i górze to ich nie usuniesz niestety. (tzn. ogólnie się da, ale obraz się wydłuży w pionie - koszmar)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ponieważ nie wszyscy panują nad klawiaturami, od tej pory kto w tym wątku odnie sie się zamiast do sprzętu, do osoby piszącej o nim zostanie surowo ukarany.

Spokojnej rozmowy.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Szczerze mówiąc to ostatnie telewizory z dwoma tunerami tv (oczywiście analogowymi) jakie pamiętam, to jeszcze tv kineskopowe. Obecnie telewizory posiadają kilka tunerów ale różnego typu: dvb-t, dvb-s, analogowy. Dwugłowicowe są pojedyncze modele oddzielnych tunerów satelitarne (ale cena też jest... x2). Jednak nawet do takiego sprzętu wymagane są moduły CAM, które obsługują dwa strumienie - one też nie są tanie.

Nie jest to tak do końca jak napisałeś. Jestem posiadaczem DM8000 PVR, który posiadając dwie głowice DVB-S i instalację satelitarną, bezproblemowo pozwala korzystać z opcji PiP przy użyciu zarówno karty np. C+, TnK, jak i modułów np. C+, TnK HD czy innych. Krótko mówiąc, nie musisz mieć specjalnych modułów CAM, wystarczą te, oferowane przez nadawców oczywiście jeżeli twoim tunerem TV Sat jest DM8000. Pozostałe Twoje wypowiedzi są jak najbardziej właściwe i przydatne. Co do wykorzystywania TV całkowicie się z Tobą zgadzam, telewizor jako domowe centrum rozrywki, to dopiero przyszłość. Na dzień dzisiejszy, i to wydaje mi się właściwe, telewizor niech pozostanie jednym z elementów składowych DCR / domowe centrum rozrywki /, zgodnie z powiedzeniem, że jak coś jest do wszystkiego, to jest... do niczego :D Pozdrawiam.
 

Alcatraz

New member
kriswas, pomieszałeś dwie sprawy;-) Przede wszystkim moja wypowiedź dotyczyła głównie telewizorów z podwójnymi tunerami dvb-s czy też innymi. Druga sprawa.
Krótko mówiąc, nie musisz mieć specjalnych modułów CAM, wystarczą te, oferowane przez nadawców oczywiście jeżeli twoim tunerem TV Sat jest DM8000.
Hmm... Moduł musi być dwustrumieniowy, to raz. Cyfra np. nie oferuje teraz w ogóle modułów a "n" ma wszystko parowane ze swoimi tunerami. Dreambox DM8000 akurat posiada dwa czytniki kart oraz cztery gniazda CI ale czy mając w jednym czytniku kartę Cyfry+ można oglądać jeden kanał a podglądać (czy nagrywać) drugi? Hmm, być może. Jednak nawet gdyby tak było to dla zainteresowanych... cena tego tunera przekracza obecnie 4.000 zł i to chyba zamyka całą sprawę;-) Inne tunery dwugłowicowe znakomitej większości nie posiadają w czytników kart a wyłącznie gniazda CI (tak jak telewizory). No dobrze, koniec OFF TOPa, bo chodziło głównie o PIP w VT30.
 

Blendor

New member
tak sie sklada ze prawdopodobnie bede mial okolo 5 tys zl swoich i kupie 55vt30 reszte 4 tys na raty bo juz mam jednego 50x10 i z 3 metrow wydaje mi sie maly , ale wlasnie czy aby te 55 nie sa jakies felerne? duzo tutaj skarg na matryce pasy linie uszkodzenia , wsciekl bym sie nie zmiernie jak by i za taka kupe kasy mi sie to przytrafilo jak to jest z vt30 ? 50 jest mniej awaryjna? czy sie nie bac i kupowac 55 jednak jest duzo wiekszy od 50 tki
 

Ropuszek

New member
no drugi raz w bp nie powinieneś trafić :) daj mu się tylko nagrzać i spokojnie popatrz w kolorach, trybach, THX musi mieć równomierne podświetlenie całej matrycy to też na kolorkach widać. No posłuchaj czy nadmiernie nie buczy u mnie to jest bardzo dyskretne jak ucho z tyłu przysuniesz to słychać :)
Daj znać jak poszło.

Wczoraj wieczorem przywieźli do domu drugi egzemplarz , po oględzinach wizualnych, skanowaniu programów i rozgrzaniu tv, przystąpiliśmy do przeglądania kolorów , wyglądało to trochę komicznie jak zgasiliśmy światło i wpatrzeni w matrycę szukaliśmy( oprócz mnie 2 pracowników sklepu –zaznaczam ze bardzo cierpliwych) czegoś niepokojącego, później na innych trybach w tym thx.
Wszystko ok.

Co do buczenia to sprawdzałem przy wyciszonym i wygląda to tak: z tyłu lekko słyszalne wentyle(trzeba się skupić żeby usłyszeć) i od strony gniazd hdmi lekko bzyczący tranzystorek jak się nadstawi ucho do obudowy.

Od strony ekranu kompletnie nic nie słychać nawet przyklejając nos w matryce.

Problemy ze słuchem nie mam, i trochę dziwią mnie opinie innych o tym dokuczliwym szumie, nie wiem… może egzemplarz egzemplarzowi nie równy.

Jestem happy :)

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc.

Testuje dalej :)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
no to dobrego użytkowania :) na marginesie przed wczoraj rano napisałem do Panasonic Polska z zapytaniem o to jak z ich strony jest z tym początkowym "docieraniem" plazmy. Dostałem info że moje pytanie poszło do konsultanta technicznego i kamień w wodę... cisza, może docierają?! :)
 

Blendor

New member
mimo ze posiadam juz 3 plazme na temat docierania moge sie wypowiedziec krotko "BZDURA" nad "BDURĄ" nigdy nie docieralem i nigdy nie mialem problemow ani dziwnych powidodoków :) smieszy mnie ten stereotyp panujacy na forach o rzekomym docieraniu plazmy Panowie wlaczyc i ogladac :) i tak za 5 lat sprzedacie i bedzie nowy
 

GORB

New member
to nie jest reklama
znalazłem to na skąpcu chce spytac was czy ktoś zetknął się z tym sklepem i co sądzicie na temat tej "niewiarygodnie" taniej oferty

pozdrawiam i zazdroszcze posiadaczom
ja jeszcze wybieram

https://sontel.pl/telewizory-3d/1323-panasonic-tx-p50vt30-e-8530427964131.html

Zerknij tu:

http://www.hdtv.com.pl/forum/gdzie-kupic/75613-kupowal-ktos-w-www-sontel-pl.html

P.S. Mam nadzieję, ze nikt się nie nabierze na to, ze można kupić 50VT30 za 2.710,- zł, gdzie u innych nie schodzi poniżej 6 tys.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
to nie jest reklama
znalazłem to na skąpcu chce spytac was czy ktoś zetknął się z tym sklepem i co sądzicie na temat tej "niewiarygodnie" taniej oferty

pozdrawiam i zazdroszcze posiadaczom
ja jeszcze wybieram

https://sontel.pl/telewizory-3d/1323-panasonic-tx-p50vt30-e-8530427964131.html
Jasne że wał.
Ale skoro wysyłają za pobraniem przy zamówieniu powyżej 6tzł, to może się skrzykniemu i weźmiemy ze 3 szt. za pobraniem. Żadne ryzyko. Niech wyślą. Z chęcią za te pieniądze sobie go w sypialni powieszę.
 

arco81

New member
Witam wszystkich. Mam mały problem z Vt30 i nie wiem na ile to jest poważne bo to jest moja pierwsza plazma. Często oglądałem jeden kanał a dokładnie comedy central i teraz mi sie zrobił w prawym rogu odbicie tego loga. Nie jest tak bardzo widoczne a widac go tylko w jasnym tle. Wiec nie wiem czy to jest powidok czy tez wypalenie. Telewizor działa mi juz 200 godzin. Teraz staram sie ogladac tv w zoomie. mam pytanie czy to zniknie czy tez raczej nie. Nie ogladam comedy central juz ponad tydzien a powidok dalej jest moze troszke mniej widoczny ale jest. W ciemnych scenach go nie widac.
 
Do góry