Panasonic TX-P50VT30E

africashox

New member
Kilka dni temu po kilku tygodniach poszukiwań za nowym ekranem zdecydowałem się w końcu na Panasonica VT30 - 50". Pomimo braków na rynku udało mi się zdobyć ten TV za trochę ponad 6000zł :). Cena nie mała ale jestem w pełni zadowolony. Poprzednio korzystałem z Samsunga 40" zmiana jest kosmiczna, obraz wyśmienity w HD w SD trochę gorzej ale i tak w porównaniu do mojego starego TV jest bardzo dobrze pomimo tego, że TV nie jest skalibrowany. Chciałbym skalibrować go w najbliższym czasie, w związku z tym mam pytanie czy znacie może jakąś firmę czy osobę, która się tym profesjonalnie zajmuje w Krakowie i którą warto polecić?
 
opinie

Podzielę się swoimi opiniami na świeżo po zakupie-w tej chwili jestem średnio zadowolony.Od początku-tv prezentuje się świetnie,moim zdaniem lepiej niż konkurencja(wygląd zewnętrzny).Obraz 2D niezły,ale jak na razie mnie nie powalił,widziałem wiele porównywalnych.Z sygnału analogowego słaba jakość(kablówka upc),z dvd lepiej,br nie sprawdzałem jeszcze,bo nie mam oryginalnych nośników.Za to 3D z dysku przenośnego(jakiś film o oceanie z Imaxa) rozłożyło mnie na łopatki,co prawda tylko przez chwilę,bo zaraz film się zawiesił,ale to było coś.Tv oglądam z około 3 m,był taki moment,że ryba płynęła wolno w moim kierunku aż znalazła się tak blisko,że dosłownie mogłem ją ''kopnąć'' co też z radością uczyniłem.Odtwarzacz multimedialny-totalna porażka,wielka skaza na obliczu tego tv.Napisy wyświetlają się jak chcą.Co drugi film w mkv nie chodzi.Dziś podłączam Nkę,to może powiem więcej pochlebnych słów.A,żadnych wad o których się pisze ciągle na forum nie stwierdziłem,przeszkadza mi jedynie ciemny obraz nawet jak pomieszczenie jest nienasłonecznione,wieczorem jest ok.Na razie tyle.
 
mam takie same odczucia z wizji lokalnej-
jezeli ktos jest przyzwyczajony do jasnego/wyraznego swiecenia LCD to bedzie zawiedziony-
no chyba ze ma zaciemniony pokoj z telewizorem...
 

WRONEK

New member
mam takie same odczucia z wizji lokalnej-
jezeli ktos jest przyzwyczajony do jasnego/wyraznego swiecenia LCD to bedzie zawiedziony-
no chyba ze ma zaciemniony pokoj z telewizorem...

ja miałem wczesniej Plazme ale HDready,i obraz był jasniejszy.

też zauważyłem ciemny obraz w tym modelu,nawet za ciemny jak dla mnie,ale może idzie go jakos rozjasnic,cos wyłączyć albo włączyć?
 

Dżon Bondżoe

New member
biały w vt30 jest referencyjny. Śnieg wygląda jag śnieg. Biały jest biały. Bez kalibracji na THX. Nie świeci jak na LCD. A co do odbić - to są odbicia - ale plazmy nie ogląda się w nasłonecznionym pokoju. Wg mnie tej plazmy nie da się oglądać, gdy z tyłu jest okno - nawet po północnej stronie, tak jak u mnie. Po proastu widać okno na ciemniejszym obrazie. Ja mam pełne zaciemnienie (rolety 100% zaciemnienia), bo tak lubię. Nawet moja żona się podnieca białym i czernią na tym TV, choć nie nie jest to czerń smolista - ma za to tyle detali, że robi wrażenie. Ale nie ukrywam, że jak będzie plazma ze smolistą czernią, to taką kupię. To właśnie mógłby Panasonik ulepszyć na następny rok, choć jestem bardzo zadowolony z czerni - i cieszy ona oko. I chyba tylko to mogliby zmienić/poprawić. Nawet te wentyle mnie już nie interesują.

Mam pytanie: da się zrobić tak, żeby po włączeniu zapamiętywał mi ostatnie wejście? Tzn: skąd leciał obraz? Teraz mam tak, że jak włączam, to odpala się sygnał z anteny. A że nie mam anteny podłączonej, to lipa. Chciałbym,zeby odpalał się z tego HDMI, z któego leciał obraz przed wyłączeniem TV.

z góry dziękuję.
 

redlum

New member
Bez reklam
U mnie wszystkie mkv chodza. Jest problem z napisami ale juz to rozwiazalem. Trzeba je wmuksowac w mkv. Wtedy po pierwsze sa wieksze a po drugie nia ma problemu z kodowaniem.

Dodam jeszcze że tv nie ma obslugi DTS wiec jesli mkv jest z audio z DTS to niestety bedzie cisza

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

techniec

New member
Nawet moja żona się podnieca białym i czernią na tym TV

to przykre ze zona na ma innych podniet tylko kolor bialy w tv, jakby panas mial penisa to strzelilbys mu lodzika co nie? pisze to ja posiadacz 50vt30, zniesmaczonny dziecinna podjarka Pana slazaka.
 

cactusek

New member
Bez reklam
biały w vt30 jest referencyjny. Śnieg wygląda jag śnieg. Biały jest biały. Bez kalibracji na THX. Nie świeci jak na LCD. A co do odbić - to są odbicia - ale plazmy nie ogląda się w nasłonecznionym pokoju.

z góry dziękuję.

Cóż profesjonalny pomiar i test raczej potwierdza moje zdanie, że telewizor generuje bardzo ciemny obraz i do jasnych pomieszczeń się nie nadaje. Tutaj dokładnie zmierzyli: Test Panasonica 55VT30
Poziom maks. jasności wynosi zaledwie 69cd/m2, sporo tańszy Samsung 51D6900 ma ten wskaznik na poziomie 156. Niestety bardzo dobra czerń pociąga za sobą utratę jasności.
Z ciekawostek najjaśniejszy obraz z Panasoniców w tym roku daje ST30 (około 101cd/m2), ale jest to i tak dużo słabiej od konkurencji.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
DżonBondżoe
Coś tam masz namieszane w ustawieniach. U mnie po włączeniu TV na moment wskakuje kanał DVB-T a później sam przełącza na ostatnio oglądane HDMI. Nie pamiętam żebym coś w tym celu ustawiał.
 

Pe.te

New member
Kurczę, a ja właśnie najbardziej się bałem ciemnego obrazu, bo mam jasne pomieszczenie, mocno przeszklone od płd-zach i północy...
Ale nie mam problemu z ciemnym obrazem...
Na niektórych materiałach 3D jest może faktycznie ciemniej (dodatkowo okulary ograniczają ilość światła). Ale w sumie 3D i tak jest najlepiej oglądać przy zaciemnionym pokoju...

Natomiast z uwagi na przeszklenia denerwują mnie refleksy w tym modelu... Wrrr... :-x

Dlaczego oni nie zrobili dobrej powłoki antyodbalskowej...? Przecież za czasów monitorów komputerowych CRT producenci pokazali, jak skutecznie można przeciwdziałać odblaskom na szkle, bez utraty jakości obrazu...
 

Jacko222

New member
Witam panowie, tu macie stronke jak chciecie skalibrować waszego panasa,
http://**********************.pl/kontakt,ja mam po kalibracji swego Panasonica ,i jestem bardzo zadowolony czerń jest czernią a biel jest bielą, a na dzień dzisiejszy zaden telewizor niepockoczy panasonikowi ,niewiem jak macie w ustawieniach ale ja niemam zadnych teraz problemów ,na poczatku miałem troche z tym telewizorkiem problemy,jak przyjechał domne do domku pan od kalibracji ,jak mi ustawił telewizorek to zobaczyłem co to jest HD nie mówiąć juz o blurayu ,Pozdrawiam:lol:
 

Jacko222

New member
Przepraszam ,ale niechce wyswietlic stronki to podaje wam nr tel. jak chcecie skalibrować waszego Panasonica Tel: 510 080 434
Pozdrawiam
 

Jacko222

New member
Niestety, producenci nie są zaangażowani w zapewnianiu zgodności z przyjętymi standardami kolorów używanych przez nadawców telewizyjnych i studia filmowe. W rzeczywistości, postępują przeciwnie i celowo. Aby telewizor w sklepie rzucał się bardziej w oczy, producenci stosują sztuczne ustawienia, aby uzyskać jaśniejszy niebieski czy bardziej "żywy" czerwony kolor niż ich konkurencja.
Pewien znany specjalista od obrazu napisał kiedyś na swym blogu:
Podobnie jak producenci proszków do prania dodają niebieskie barwnik do produktów, aby po użyciu biel wydawała się "bielsza", tak producenci TV dbają o to, aby kolor dawał złudzenie bardziej kuszącego.
Jak konsument stojący w sklepie, na przeciw ściany pozornie podobnych telewizorów zadecyduje który z nich wybrać? Najczęściej wybierze ten, który świeci najjaskrawiej sprawiając iluzję najlepszego​
Jako konsument należy wiedzieć, że istnieje tylko jeden właściwy sposób wyświetlania kolorów: Postępując zgodnie z normami kolorów dla standardowej rozdzielczości (SD) i wysokiej rozdzielczości (HD). Każdy inny sposób jest błędny. Filmy i programy TV są tworzone ze skrupulatnym przestrzeganiem tych norm, które istnieją od lat.
Nie bacząc na slogany reklamowe, wszelkie funkcje rozszerzające gamę kolorów, poprawiające obraz czy wyostrzające krawędzie, spowodują że telewizor zerwie zgodność ze standardami i nie odda prawidłowego obrazu!
Pozdrawiam
 

Jacko222

New member
Podsumowując ekran prawidłowo skalibrowany to taki, który:
  • oddaje barwy naturalnie, w sposób przyjemny dla widza
  • ma prawidłowe proporcje, nie zawiera artefaktów
  • nie ukrywa detali przez zaczernienie lub przejaskrawienie obrazu
  • pozwala zobaczyć widzowi obraz w sposób jaki widział go reżyser
Efektami ubocznymi kalibracji obrazu są często zmniejszenie poboru prądu oraz wydłużenie życia telewizora. Podyktowane jest to tym, że ustawienia telewizorów najczęściej są przekłamane w górę, więc sprzęt musi pobierać więcej prądu, aby osiągnąć zadaną temperaturę barwną.
 

robertos80

New member
także byłem zainteresowany zakupem VT30 (42'), ale ostatnio byłem w saturnie i stały obok siebie Vt30 i GT30 i na tym drugim obraz był dużo jaśniejszy, na vt30 było trochę za ciemno
 

chaer

New member
Samoczynne włączanie i wyłączanie vt30 po hdmi.

Mam 50VT30 i digicorder isio s1 (z cyfrą+) i nie mam problemu odpalania plazmy. Po prostu włączam Technisata i po HDMI włącza się plazma. Tak samo jest z wyłączaniem. Pilot digicordera jest super, a pilota panasa schowałem do szuflady.:bober:
 
Do góry