Panasonic TX-P50VT30E

chaer

New member
Czy ktoś ma problem w EPG z polskimi znakami? Mam kartę Cyfry+moduł Aston Crypt 2.23 w VT30, jakość odbioru jest fenomenalna, a w EPG zamiast polskich liter są krzaki.
 

chaer

New member
Wszyscy tak mają, Cyfra nadaje EPG w swoim standardzie i nic z tym nie zrobisz.

Otóż ja w moim lcd'eku tak nie mam. Cyfra nadaje prawidłowo, tylko Panasonic "czegoś" nie dorobił.

Ale przy okazji, czy komuś się udało skorzystać z możliwości samoczynnego włączania i wyłączania vt30 po kablu HDMI np. z tunera satelitarnego? U mnie nie działa jak włączam i wyłączam PS3. Może tunery mają jakieś szczególne cechy?
 

Pe.te

New member
Czy da się wykasować "Kategorie" dostępne pod niebieskim przyciskiem?
Chciałbym zostawić tylko 4 ulubione kategorie, a pozostałe (bezpłatna TV, płatna TV, bezpłatne radio, itd.) skasować...
 

Dżon Bondżoe

New member
Witam serdecznie ponownie w wątku VT30 :) Kiki mnie chyba zabije :) nie wiem jak to się stało, ale jutro odbieram 55" >> człowiek wypije za dużo o jedno piwo i baba go do wszystkiego przekona. Jak to będzie bzyczało to ja nie wiem . Z nostalgią spoglądam na LG 55lx9500 (no ale cóż nie ma go w sklepach i już). Na początku miał być Panas 50"vt30 a będzie 55vt30 - śmiejcie się :) paradoks całej sytuacji polega na tym, że raz moja baba zniechęciła mnie do vt20. Może teraz stara się nadrobić błędy pójścia po raz drugi w Samsunga... Obecnie po prostu nie ma lepszego TV...

Pozdrawiam wszystkich i jak ta krowa wjedzie do mnie to się podzielę wrażeniami - jak nie napisze, to znaczy, że TV poleciał przez okno a ja razem z nim.


P.S. jakby ktoś mógł dać rady jakich błędów nie popełnić podczas odbioru TV od kuriera i jakie mam prawa, to byłbym bardzo wdzięczny. Oto link do wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=665835#post665835
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
Dzięki wielkie. Będziesz miał prawo do śmiechu, jak będę niezadowolony. Ale u mnie o braku prezentacji w domu zadecydowały jakieś dziwne sprawy, o których nie warto pisać na forum. Innym niezdecydowanym na prawdę szczerze polecam prezentację. A Kiki i tak jest chyba ostro zapracowany, bo coś nie odpowiada na pw i tych testów obiecanych od maja brak.
Ja już teraz żałuję, że nie zamówiłem prezentacji, bo byłem przekonany do niej. Chciałem porównać VT30 z Philipsem 9705 i z LG le8500/lx9500. Decyzję o zakupie musiałem podjąć dosłownie w ciągu minuty. Nie ukrywam, że wpłynęły na nią (ale nie miały decydującego wpływu) zerowe stany LG w Polsce i podobne problemy z Philipsem. Panasonic (od początku mój niekwestionowany lider) został sam na polu bitwy.

Nie ma idealnego TV, a VT30 wydaje się być niekwestionowanym najlepszym obecnie TV.

A na koniec paranoja: dzisiaj śnił mi się błąd 50Hz w vt30 :) a wiecie jak to wyglądało? Na sygnale z Nki kolory zmieniały się przypadkowo z odległości około 1-1.5m :) ale z większej odległości było ok :) tak wiem, mam paranoję :) Po prostu człowiek wymaga wiele od TV za 9 K PLN
 

panorafix

Member
A tak odbiegając od tematu,ile może spaść cena TX-P50VT30 na dzień 1 września.Czy jest szansa,że gdzieś uda się trafić tak do 5500 zl?Bo nie wiem czy takie czekanie ma sens:smile:
 

Dżon Bondżoe

New member
ciężko powiedzieć - w tym roku nowe modle Panasa były od początku tańsze niż zeszłoroczne - ale z rynkiem rtv to nie wiadomo. topowe modele też inaczej się zachowują. Jak Cię nie pili ostro to poczekaj, bo w lecie to lepiej iść do lasu niż oglądać TV :) Pewne jest raczej, że spadną - ale ile to nikt tego nie wie
 

DVX

New member
A tak odbiegając od tematu,ile może spaść cena TX-P50VT30 na dzień 1 września.Czy jest szansa,że gdzieś uda się trafić tak do 5500 zl?Bo nie wiem czy takie czekanie ma sens:smile:
50VT30 za 5500 ? kiedy w MM w Gdańsku sprzedają 46VT20 za 6000 ! To jeszcze idiotyzm czy już nie ??
 

Dżon Bondżoe

New member
aaaaaa... szybka relacja z wrążeń po nowym 55vt30: OMG AH OH!

Jest wielki. Spodziewałem się dużego TV ale ten jest na prawdę wielką krową. Jest śliczny. Żona się zdziwiła... OBRAZ? OMG zekscytowałem się. Nka HBO HD łoi na maksa. Jest śliczny na THX. Imput lag na THX bardzo mały - da się obsługiwać PC, choć nie grał bym na tym :) Obraz SD (Nka kanały TVN Style, TVN Turbo) - REWELKA - da się oglądać z uwaga 2-3m - oczywiście lepiej z dalej. Jak wspomniałem HD powala i spokojnie z 2 metrów można. W porównaniu do Samsungów 50PSb850 i c7000 to ... nie ma czego porównywać. Jestem w szoku. Ludzie dozbierajcie kasy i nie kupujcie Samsungów :) Panasonic to Panasonic i tyle - to są wrażenia po 30min :) BZZZ? jak przyłożę głowę to słyszę. Ale to ja :) Wieczorem zobaczę. Nie wiedziałem, ze obraz HD może być jeszcze lepszy... Japonia to Japonia. Okulary w pokrowcach, a nie tak jak Koreańczycy rzucili w kartonie... Jeśli chcecie się o coś zapytać to śmiało. Teraz mykam znów do pracy, potem zagram w Starcrafta i sprawdzę powidoki bo imput laga w trybie gry się nie spodziewam. Ten TV aż się prosi, żeby ogo na ścianę powiesić.... Pozdrawiam i zapraszam do zadawana pytań


i jeszcze jedno: PANeL jest chłodny!!!! nie to co w sasmungu - gdzie w zimie się przy nim grzaliśmy a w lecie ocieaklismy potem i nie przesadzam - wystarczyło się zbliżyć i już było czuć GORĄC - a tutaj - chłód - niby czuć, że jest jakieś ciepło - ale doo Samsunga NIE Ma CO PORÓWNaĆ - tam był KALORYFER
 
Ostatnia edycja:

robo55

New member
Po przeczytaniu całego wątku i to kilka razy zadecydowałem o kupnie 50-tki.
Wcześniej po samsungu plazmowym sprzed 4 lat powiedziałem nigdy plazma - a to wypalanie, a to powidoki, a to słońce w końcu po 2,5 roku kupiłem phila 8404 42 calowego, a plazma do sypialni, gdzie po miesiącu się zepsuła.
Najlepsze to, że dzwonie do serwisu chce zapłacic i oddac do naprawy a oni odsyłają mnie do kolejnego. Tam biorą sprzęt i .............dowiaduje się, że poszedł jakiś mały układ dlatego przez cały ekran biegną pasy jak na video w 80 latach przy przewijaniu. Pytam ile a oni mowią nic bo takiego układu nie ma w sprzedaży!!!znaleźli w holandii z użytkowanej plazmy - koszt 700 zł samej częsci i transport z Holandi + robocizna i żadnej gwarancji!!!!! Z nieurywaną szczerością dowiedziałem się też , że jest to wynik krótkich serii produkowanych przez samsunga i niezgodności linii technologicznych cokolwiek by to znaczyło - powtarzam oficjalny serwis samsunga polecany przez inne serwisy samsunga.

No ale zaryzykowałem jeszcze raz z plazmą.....opinie Peterki i paru innych osób są tutaj decydujące bo mieli wcześniej lcd i to niezłego (patrz Peterka) więc mają porównanie z praktycznego punktu widzenia.....trochę bałem się utraty ostrości - jednak człowiek przyzwyczaja się do przesterowanych kolorów itp.

Zmierzam jednak do zupełnie czegoś innego - ponieważ z tv są kłopoty w dostępie na ogół brak zamówiłem w euro agd - na raty (matko miało być 40x0 % a jak mnie policzyli to wyszło same ubezpieczenie 1800 zł.........szybka zmiana i jest zero procent ale musiało być 10 rat tylko - machnąłem ręką choć trąci to kantem i nie boję się takiego słowa bo UKIK za coś takiego karał.......). Telewizor przywożą za 2 dni i na wszelki wypadek wziąłem opcję za 30 zł że mają włączyć , nastawić 2 kanały itp chcąc sprawdzić czy jest sprawny.
Trochę postów wcześniej poczytałem opinię o dziwnym zachowaniu sklepu przy stwierdzonej wadzie więc już teraz się zapytam na wszelki wypadek jeśli przy podłączeniu stwierdzę usterkę czy Waszym zdaniem mam prawo odmówić odbioru i niepodpisania oraz oddania kartki zamówienia........+ żądanie nowego sprzętu bądź zwrotu gotówki czy jednak mogę sobie nagwizdać.......i walczyć na gwarancji. Moje obawy biorą się stąd, że towar jest na zamówienie w necie, od dystrybutorów panas dowiedziałem się, że następna partia schodzi około 13 lipca a w polsce jest 15, a euro załatwiło tv w 3 dni. Z jednej strony ciszę się, ale jednak obawy są.......czy to nie specjalny egzemplarz już gdzieś próbowany
Człowiek nie wie jak będzie mu się podobać tv bo przyzwyczajony teraz do ostrości lcd, a tu jeszcze dochodzą takie kwiatki. Miał rację Peterka trzeba brac prezentację i odżałować te 300 zł wtedy byłoby pewne jak zareaguję na zmianę (wziąłbym do porównania sharpa 46 cali 830 i jakąś toshibe) i tv byłby przez Kikiego sprawdzony wcześniej łącznie z kalibracją. No ale mądry Polak po szkodzie - tyle rat za darmo..............biało być
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
więcej optymizmu :) ja jeszcze szczękę zieram z podłogi. Nie ma Co porównywać plazmy Samsunga do vt30. Nastaw się pozytywnie. Po LCD będie pozytywnie zaskoczony jakością VT30. Skalowanie kanałów SD mnie powaliło. Spokojnie moge tvn24 z 2-3m oglądać na 55" - o HD nie wspomnę. Zobaczysz TV cię miło zaskoczy. Co do zakupu to sprawdż pudło i zawartość. I sprawdź ich regulamin. jeśli każą zapłacić przed włączeniem TV, to raczej musisz skorzystać przysługującego Ci prawa odstąpienia od umowy. poczytaj tu:
§ Poradnik Konsumenta -> PRZECZYTAJ !!!
 

MisterK

New member
Kolego, jeśli już dokonałeś zakupu w RTV Euro AGD i podpisałeś umowę ratalną w sklepie (wręczyli Ci wtedy paragon sprzedaży) to możesz zapomnieć o jakimkolwiek zwrocie. Sklep traktuje taki zakup jak sprzedaż w sklepie stacjonarnym.
Dzisiaj dowiadywałem się w UOKiK, czy jest to zgodne z prawem. Powiedziano mi, że ich regulamin nic nie znaczy i że taka sprzedaż jest dalej sprzedażą na odległość. W razie problemów pozostaje więc pomoc Rzecznika UOKiK lub sprawa w sądzie.

Moim zdaniem, zanim panowie z sklepu zechcą zademonstrować telewizor poproszą o wszystkie papiery i podpis odbioru towaru, a wtedy ... klamka zapadła. Gdyby coś było nie tak, to radzę spisać protokół (jeśli będą chcieli) - może będzie wtedy łatwiej przy żądaniu wymiany na inny egzemplarz. Wątpię, aby chcieli zabrać wadliwy sprzęt ze sobą. Proponuję wtedy, aby przy nich spakować sprzęt i odstawić go - nie używać go przypadkiem!!!! Próbując oddać go nie będzie gadania, że sprzęt używany nie podlega zwrotowi!
Gdyby był kupiony za gotówkę, to można go teoretycznie i zgodnie z ich regulaminem odesłać go sklepu.
 

redlum

New member
Bez reklam
Ja twardo w sklepie mówiłem że nie chcę żadnego ubezpieczenia. Kobieta straszyła mnie że banki preferują ubezpieczenie bo bez niego nie dają kredytu. A ja dalej twardo że bez ubezpieczenia. I po 15 min miałem pozytywną odpowiedz. Wprawdzie ja brałem 10x0% ale pewnie 40x0% też by przeszło.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

robo55

New member
co do rat - to mnie 10x0 tez przeszło ale 40 x0 ani z kija (bez ubezpieczenia oczywiście) - zarobek mam wiekszy niż średnia krajowa (um. o prace od 15 lat) wiec pewnie nie to było problemem.

Hmmm. co do tv może być ciekawie - faktycznie paragon mam, ale jak uruchomią i papierów nie bedą chcieli, będzie np. usterka a ja powiem akuku nie dam i co mi zrobią......tv pod pachę i do Warszawy bo chyba nie zostawią :) Zresztą jak rozliczą się z usługi prezentacji jak tv np. nie będzie działać.....To wszystko bardzo ciekawe. Zresztą widzę, że te praktyki są tragiczne i powinny być napiętnowane.........

p.s. ostatni tv na raty - pier...........takie nerwy następny zakup Kiki, gotówka i amen
 

waldi*

New member
Ja zamówiłem już u nich TX-P50VT30 E zacząłem się zastanawiać na 55"
niewielka różnica w 40x0 ale jak robią problemy to poszukam gdzie indziej a u nich odmówię tym bardziej że dostawa ma być około 15 lipca , a nie ukrywam że też chcę zostać posiadaczem tego cacka , spróbuję jutro zadzwonić może się czegoś dowiem albo może ktoś już skorzystał z tych 40x0 słyszał ktoś z kolegów
Pozdrawiam
 
Do góry