Panasonic TX-P50VT30E

Albert2

New member
Drodzy forumowicze,
Jak włączyć w tym sprzęcie napisy do filmów, odtwarzam przez serwer DLNA plik napisów ma tą samą nazwę i jest w tym samym katalogu i TV go nie widzi - u Was to chodzi? np z plikami mkv?
 

beretto

Klub HDTV.com.pl
vip
...Do Pe.Te
Czy aktualizowałeś soft w tv, chodzi mi o to czy są jakieś różnice w sd przed i po aktualizacji?
 

redlum

New member
Bez reklam
@Pe.te - część programów SD wygląda dobrze - ja mówię o takich z niskim bitratem - np Comedy Central. Być może nie jestem przyzwyczajony jeszcze do fullHD. Poprzedni TV byl HD Ready i na prawdę o wiele lepiej radził sobie z kanałami SD słabej jakości.

@Albert2 - a czego używasz jako serwer DLNA? Wg mnie wina jest po stronie tego serwera - nie każdy obsługuje napisy.
PS A napisy w jakim formacie podajesz? Np Serviio przyjmuje tylko w srt
 

redlum

New member
Bez reklam
dzisiaj sprawdzę to ci powiem - bo prawdę mówiąc to chyba TVP2 na tym TV jeszcze nie oglądałem :)
Co do obrazu - to się zastanawiam czy nie ma jakieś opcji która powoduje że obraz jest bardziej lub mniej rozmyty

Tak sobie coś przypominam - że na dwójce imprezy sportowe zawsze wyglądały beznadziejnie - nawet na moim poprzednim TV, mecze piłki nożnej były na granicy oglądalności. Za to tenis na Eurosporcie HD to poezja - w końcu nie gubię piłeczki przy niektórych szybkich akcjach :)
 

Albert2

New member
@Pe.te - część programów SD wygląda dobrze - ja mówię o takich z niskim bitratem - np Comedy Central. Być może nie jestem przyzwyczajony jeszcze do fullHD. Poprzedni TV byl HD Ready i na prawdę o wiele lepiej radził sobie z kanałami SD słabej jakości.

@Albert2 - a czego używasz jako serwer DLNA? Wg mnie wina jest po stronie tego serwera - nie każdy obsługuje napisy.
PS A napisy w jakim formacie podajesz? Np Serviio przyjmuje tylko w srt
Dzięki Redlum za odpowiedź - używam serwera TwonkyMedia (czyli takiego jaki poleca Panasonic w instrukcji, jako że z nim testował ten TV), napisy podawałem w .srt i .txt (tez jak w instrukcji) - mam pytanie u Ciebie chodzą napisy do plików mkv?
I jeszcze jedno - nie klatkują Ci filmy HD i 3D na tym TV? oglądałem wczoraj Tron Legacy w 3D jakość HD z pliku jakieś 14,7 GB i przy scenach akcji strasznie się przycina, a ścieżka dźwiękowa wyprzedza wtedy obraz o 1-2 sekund...
 

MisterK

New member
Opcja nr 1 (lepsza)

Reklamacja sprzętu bezpośrednio do sprzedawcy z tytułu "niezgodności towaru z umową" - ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i zmianie kodeksu cywilnego. Jednocześnie zażądaj nie naprawę a wymianę sprzętu na zgodny z umową czyli pozbawiony opisanej przez Ciebie wady. Gwarantuje Ci to ustawa a sprzedawca łaski nie robi. Dodatkowo nie będziesz się musiał martwić o koszty transportu: odesłania wadliwego i dosłania sprawnego TV (koszty pokrywa sprzedawca). Broń boże nie daj sie nabrać na tekst typu: "proszę zadzwonić do serwisu i postępować zgodnie z kartą gwarancyjną" - odrazu zrób zastrzeżenie że nie reklamujesz TV z tytułu gwarancji i nie interesuje Cię naprawa sprzętu. Najlepej na piśmie (np mailem). Tu był poruszany taki temat:

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...0-46-wszystko-o-serii-d7000-6.html#post652992

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...cd-firmy-samsung-ue55d8000-24.html#post652266

Opcja nr 2 (gorsza)

Jeżeli zakup zrobiłeś zdalnie przez internet to pakujesz sprzęt i odsyłasz (niestety na własny koszt) sprzedawcy z tytułu ustawowej możliwości rozwiązania umowy zawartej na odległość w ciągu 10 dni od daty zakupu bez podawania przyczyny. Możesz poinformować że nawet nie załączałeś sprzętu bo Ci się nie podoba. Niestety w takich przypadkach często czeka jakiś czas na zwrot gotówki.

Ja bym wybrał pierwsze rozwiązanie.
Pzdr.
Na początek spróbowałem opcji 2
Mimo tego, że sprzęt został zamówiony w sklepie internetowy RTV EURO AGD, pani w infolinii powiedziała, że w związku z tym iż towar zakupiłem na raty sprzedaż nie kwalifikuje się już jako sprzedaż na odległość. Tak jest to zapisane w ich regulaminie. Nieważne, że Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów z dnia 2 marca 2000 w rozdziale 2 art.13 mówi "... odstąpienie od umowy zawartej na odległość jest skuteczne także wobec umowy kredytu lub pożyczki zawartej przez konsumenta."

Również to, że sprzęt zobaczyłem dopiero kiedy mi go przywieziono niczego nie zmienia, jest to dla tego sklepu mało istotne - byłem w sklepie stacjonarnym podpisać umowę kredytową z bankiem i to jest dla nich podstawą do traktowania jako zwykła sprzedaż.

Co więcej. Dowiedziałem się, że nawet gdybym zapłacił za towar gotówką, to też nie mógłbym go zwrócić w ustawowym terminie 10 dni. Dlaczego? A to dlatego, że ośmieliłem się go włączyć! W tym momencie telewizor jest już używany i nie podlega zwrotowi. Inaczej byłoby, gdybym rozpakował go i stwierdził na przykład, że nie odpowiada mi jego wielkość, kolor itp. Na pytanie skąd będzie wiadomo, że go włączałem powiedziano mi, że w momencie pierwszego rozruchu telewizora w jego pamięci zostanie to zapisane. Ciekaw jestem ile w tym prawdy?
A ciekawe, co by było gdybym poprosił tych panów, którzy przywieźli mi telewizor o rozpakowanie go i uruchomienie? Telewizor też stałby się wtedy od razu używany mimo tego, że dalej nie korzystałbym z niego?

Przestrzegam więc wszystkich chętnych do kupowania w sklepie internetowym RTV EURO AGD. Przed zakupem dowiedźcie się u sprzedawcy co według nich znaczy umowa sprzedaży na odległość. Moim zdaniem interpretują ją w korzystny wyłącznie dla siebie sposób.


Po uzyskaniu tych informacji stwierdziłem, że pozostaje mi tylko wybrać opcję 1 - reklamacja bezpośrednio w sklepie, w którym podpisywałem umowę ratalną z tytułu niezgodności towaru z umową.
Odbyłem więc miłą rozmowę z kierownikiem sklepu i takowe pismo na jego ręce złożyłem.
Obiecał mi, że w przeciągu doby skontaktuje się ze mną serwis i to on stwierdzi, czy przysługuje mi wymiana na nowy egzemplarz. Czekam więc cierpliwie do jutra.
 

redlum

New member
Bez reklam
Dzięki Redlum za odpowiedź - używam serwera TwonkyMedia (czyli takiego jaki poleca Panasonic w instrukcji, jako że z nim testował ten TV), napisy podawałem w .srt i .txt (tez jak w instrukcji) - mam pytanie u Ciebie chodzą napisy do plików mkv?
I jeszcze jedno - nie klatkują Ci filmy HD i 3D na tym TV? oglądałem wczoraj Tron Legacy w 3D jakość HD z pliku jakieś 14,7 GB i przy scenach akcji strasznie się przycina, a ścieżka dźwiękowa wyprzedza wtedy obraz o 1-2 sekund...


ja oglądam z pendrive-a - i filmów 3D jeszcze nie oglądałem
próbowałem oglądać przez DLNA - ale że łączę się przez WiFi - to nawet zwykłe 720p już mi klatkuje
 

Albert2

New member
Do MisterK:
Nie czytałem tej ustawy ale z tego co cytujesz to w tym fragmencie jest akurat mowa o odstapięniu od umowy pożyczki na odległość czyli gdybyś kredyt brał na odległość, a nie kupował TV na odległość.
Ale wracając do Twojej sprawy to to że oni mają coś w regulaminie to nie znaczy że jest to zgodne z prawem, a prawo jest nadrzędne nad ich wewnętrznymi regulacjami.
Wg mnie zakup na odległość to jedna sprawa, a sposób finansowania to druga, liczy się fakt że kupując przez internet nie masz możliwości obejrzenia towaru przed zakupem stąd wynikają te prawa o zwrocie. Ale trzeba potwierdzić z ustawą.
Inna sprawa że gdybyś zwrócił ten TV a oni na pewno by go obejrzeli i pewnie włączyli, to wyszłoby że nie działa i odmówiliby zwrotu zapewne i tak.
Ja polecam Ci kontakt z UOKIKiem tam jest bezpłatna infolinia porad konsumenckich 800 007 707, wyjaśnij im sprawę i zapytaj jakie masz prawa i co robić. www_uokik_gov_pl (linka mi nie pozwala wrzucic)
Ze swojego doświadczenia wiem że jeśli zwrócisz się o pomoc do instytucji konsumenckich sprzedawcy jakby nagle zmieniają podejście do danej sprawy często o 180st.

PS.
Swoją drogą kupiłem ten TV 5 dni temu i też tylko obejrzałem ale nie włączałem go, na szczęście mój działa. Ale sami goście którzy mi go przywieźli zaznaczyli że plazmy nie wolno przekręcać "na płasko"...
 
D

Deleted member 121090

Guest
MisterK
Jak byłeś osobiście w sklepie EuroRtvAgd podpisać umowę to to chyba już nie jest sprzedaż na odległość. A że towar dotarł do Ciebie później to już inna sprawa. Gdybyś zakupił w sklepie internetowym, i w nim nie był tylko sprawę załatwił przez sieć, to wtedy ten zwrot 10-cio dniowy Ci przysługuje. Mam nadzieję że serwis szybko wyda ekspertyzę i wymienią Ci bez problemu. Moim zdaniem problem mógłbyś mieć tylko wtedy gdyby matryca miała wyraźne fizyczne uszkodzenie. Wtedy można by domniemywać że Ci np.upadł podczas montażu. A tak powinno być wszystko O.K.
 

Albert2

New member
ja oglądam z pendrive-a - i filmów 3D jeszcze nie oglądałem
próbowałem oglądać przez DLNA - ale że łączę się przez WiFi - to nawet zwykłe 720p już mi klatkuje
Miałeś rację z tym serwerem przez Pendrive i z HDD napisy chodzą ale... W filmach 3D niestety klapa bo napisy nakłada przed konwersją z SBS do 3D czyli jak masz obraz 3D to napisy są pokićkane i pocięte i wyświetlają się po bokach ekranu. Ponadto z HDD tak klatkuje że się nie da oglądać.
Przez serwer i WiFi idzie ok ale klatkuje przy szybszych scenach - to nie wina łącza bo łączyłem komputer po kablu tylko i było to samo.
Co do WiFi miałem problem na początku, słabo chodził ale wgrałem nowy Firmware do routera (Dlink-655) i smiga (problem był wcześniej przy standardzie wifi "n").
Podsumowując ta plazma ma obraz super, ale jeśli chodzi o multimedialność to NĘDZA, takie LG (LW570) miałem przez kilka dni i tam śmigało wszystko z napisami przez serwer i z nośników, 3D/2D wszystkie kodeki i nic się nie zacinało, no ale obraz LCD dla mnie nie do zaakceptowania...

Pytanie ogólne ktoś zapuszczał tu filmy HD i 3D chodzi mi o wydajność odtwarzacza mediów jak u innych to chodzi?
 

redlum

New member
Bez reklam
Dla mnie odtwarzanie MKV przez TV to tylko dodatek - w najbliższym czasie kupuję odtwarzacz stacjonarny - HDI Dune Smart-a z wyświetlaczem. Potrzebuję go bo mam także projektor - a na nim nie pooglądam filmów z telewizora :(
 

Pikus

New member
Przestrzegam więc wszystkich chętnych do kupowania w sklepie internetowym RTV EURO AGD. Przed zakupem dowiedźcie się u sprzedawcy co według nich znaczy umowa sprzedaży na odległość. Moim zdaniem interpretują ją w korzystny wyłącznie dla siebie sposób.

Dlatego ja wykupiłem u nich opcję " Prezentacja podstawowych funkcji telewizora ". Dzięki temu panowie z Euro rozpakowali telewizor, ja podłączyłem sobie dekoder, oraz inne materiały testowe. Sprawdziłem czy wszystko jest idealnie i dopiero im zapłaciłem. Bez możliwości sprawdzenia sprzętu przed zapłatą na pewno bym się nie zdecydował.
 

serwacy

New member
MisterK, jeżeli zamówiełes tv przez neta, a tylko podpisałes raty w sklepie, to masz 10dni na zwrot. Ale tylko jesli transport był realizowany kurierem. Jestem tego pewien bo osobiście to przerabiałem. Mało tego, o takiej możliwosci zwrotu dowiedziałem sie właśnie na infolinii euroagd:).
Oczywiscie nie możesz się wygadać że odpalałes sprzęt! Notabene ja oglądałem przez jakies 5 dni.
A co do samego euroagd czy to stacjonarnego, czy internetowego - jesli ktoś coś mówi nie po waszej myśli, idziemy do innego punktu lub dzwonimy innym razem na infolinie.
 

buszi

New member
Witam.
Mam panasa 42vt30 i telewizje nke,wiec pytanie brzmi czy jest sens i mozliwosc zakupienia modulu do mojego tv?I czy byla by poprawa jakosci obrazu?Jestem zielony w tym temacie wiec mysle ze ktos mi to wytlumaczy.Z gory wielkie dzieki
 

redlum

New member
Bez reklam
Jeśli masz telewizję na kartę to jest
taka możliwość. Jeśli masz nke z umowa to nie, bo karty są sparowane z dekoderem.
Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Raihkim

New member
Panowie właśnie Panasonic TX-P65VT30E zawisł w domku na ścianie i powiem jedno warto było poczekać. Rozmiar 65 cali naprawdę robi wrażenie i zaczyna to powoli wyglądać jak w małym kinie. Telewizor spełnia wszystkie moje oczekiwania (zaznaczam że inne funkcje niż odtwarzanie obrazu mnie nie interesują). Jak patrze na niego to mam banana od ucha do ucha. Pozdrawiam
 

buszi

New member
Dzieki za wyjasnienie.
Nke mam na abonament,a czy jak mam sile w nce 79% a jakosc 66% to czy jak bym ustawil lepiej to czy byla by poprawa obrazu?czy to juz nie ma znaczenia?
 
Do góry