Panasonic TH-50 PY800 - Kiedy i za ile?

sanchopan

Banned
Jeszcze się "nie ustawiłem" za bardzo - wstępnie tylko. Ostrość podciągnąłem, kolory podregulowałem, kontrast obniżyłem - tak na szybko: i do roboty z powrotem.:grin:
Źródło to Ferdek 8900HD przez HDMI i DVD przez component.
 

RheeTCT

New member
Sanchopan - odpowiedz mi na jedno proste pytanie: czy widziałeś PY800 ?Bo z tego co wypisujesz wynika,że nie.Bo gdybyś widział nie twierdziłbyś,że obraz w pionku jest lepszy,zwłaszcza tym Twoim.Tak się złożyło,że widziałem obok siebie :LG 42PG6000,Pionka 4280XA(mniejszy odpowiednik Twojego) oraz Samsunga też plazmę(któregoś z najnowszych) i wpatrywałem się dobre 20 minut,bo nie mogłem uwierzyć,że Pioneer jest najsłabszy.Nie wiem,może był jakiś walnięty albo źle ustawiony(obsługa zapewniała że nie),sygnał ten sam.
Nie porównuj swojego starego(2 generacje),wypalonego Panasa z nowiutkim Pionkiem poprzedniej generacji.I obejrzyj sobie PY800 zanim zaczniesz wypisywać bzdury.
 

sanchopan

Banned
Bzdury to akurat Waść piszesz: PY800 i PY700 widziałem - jednego z nich ma sąsiad, u którego często bywa. Owszem, obraz lepszy niż w 42pv60. Ale do Pionka się nie umywa. W ogóle od czasu jak kupiłem dawno temu swoją plazmę, to kupę znajomych też kupiło, głównie Panasy, więc mam przegląd.:D
A Pionek bez regulacji może i wygląda czasem niezbyt zachęcająco - ale proste regulacje czynią cuda. To samo co w Panasie jak nie zmienimy fabrycznych ustawień na własne.:cool:
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
sanchopan

A jak pouatawiac Pionka by miałjeszcze ładniejszy obraz ?

Moim zdaniem fabrycznie jest fajnie skalibrowany, jedynie pobawiłem sie kontrastem troche , jasnoscia itp

Jest gdzies akis fajny opis jak wycisnąc wszystko z Pionka :)?

I tez inni :)

Ja miałem u siebie PY800 przez prawie tydzien

Testowałem go dogłebnie

I naprawde to co prezentuje Pioneer PDP-4280XA mimo tego ze "tylko" HDReady to zjada jakoscia panasa na sniadanie ( mimo ze tamten jest FullHD )

A jesli ktos tego nie widzi no cos... nie kazdy ma dobry wzrok :)

Oczywiscie nie sadze ze Panasaonic jest zły, jak na swoją cene/mozliwosci gra ok.

Ale jesl mamy porownywac jakosc obrazu, ( kolory, czerń, naturalnosc ) to Pioneer zostawia Panasonica sporo w tyle i wiem co mowie bo tesotwałem oba, nawet stojące obok siebie
 

Darus

New member
Dziś na stronie megamedia.pl pojawił mi się przewidywany termin dostawy: 10.07.2008 8) ciekawe czy jutro naprawdę będzie u nich w magazynie :grin:
 

otan

New member
Bez reklam
HDTV_fan No to jeszcze pochwal się bzyczeniem panela i bielą.
U mnie nic nie bzyczy.
Sanchopan porównywanie PV60 do 5080 jest delikatnie mówiąc "nadużyciem" jak to sam określiłeś.

Różnica między Panasem a Pioneerem jest taka że ja dałem 3500zł i mam TV na bardzo dobrym poziomie jakościo - cenowym a Ty masz TV o 100% droższy. Ale czy o 100% lepszy?
Moim zdaniem nie!
Cenowo Pioneer bije na głowę Panasonica i to jest fakt.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
otan

Zgadza sie, Panasonic jakby mniej bzyczał

Ale ma niestety szereg innych wad ktore mi nie odpowiadały

Zrobiłem kalkulacje plusow i minusow obu i "niestety" Pioneer miał zdecydowanie wiecej tych plusow :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No cóż. Szkoda, że nie kosztuje mniej. Ale w świecie już tak jest, że jakość kosztuje i to kosztuje nieproporcjonalnie więcej od tego ile naprawdę jest warta.

ArtS :)
 

espero

New member
...a ja chyba kolejny raz ostudze emocje co do dostepnosci 50PY800. Dzis na infolinii dowiedzialem sie, ze bedzie "pod koniec lipca", bo "sa jakies problemy z produkcja"... Pozostawie to bez komentarza...
 

jacky-x

New member
...ale rosnie sprzedaż Pioneera:eek:k: i to dzięki Panasonicowi :mrgreen: . Ja cierpliwie poczekam na to co sobie wybrałem, przeciez to nie niezbędny chleb powszedni. Temat o Panasonicu, a powoli jak sie czyta ten wątek to wychodzi na to że "pionek" wygryzie "panaska" nawet z tego tematu:( . Pozdr
 
Do góry