Panasonic TH-50 PY800 - Kiedy i za ile?

otan

New member
Bez reklam
Kupując Panasonica zaoszczędzasz 4000zł. Lepiej trochę poczekać i być zarobiony, niż się pospieszyć i wywalić 12000zł.
Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł :eek:k:
 

marek-hase

New member
Jasne - ale pamiętaj, że jest to kompromis. Testy Kikiego wykazały, że Panasonic co prawda podniósł jakość, ale nawet nie dogonił G8 Pioneera. A G9 jest podobno jeszcze lepsze.
Aktualnie LX5090 kupisz już za ok 10 000 zł od ręki a 50PY800 jest nadal w planach - ile razy przsuwano już termin pojawienia się go w kraju najlepiej wiedzą zainteresowani.
 

RheeTCT

New member
Najniższe ceny na LX5090 w necie to 11 000.Co do jakości PY800 w porównaniu do Pioneera to chyba masz nieścisłe informacje.Jedyna dziedzina w której Pionek nadal prowadzi to zawartość czerni w czerni.Ważna dla wąskiego grona posiadaczy i sprzedawców w celu uzasadnienia różnicy w cenie.Może tak dla równowagi zacznijmy rozmawiać o wadach Pionków np.głośna praca trafo,biel szarożółta(prawdopodobna cena za głęboką czerń) itd.
PY800 w rozmiarze 42" dawno już jest w sprzedaży.A,że na 50-kę trzeba zaczekać,cóż za 3-4 tysiaki chyba warto(przy porównywalnej jakości).
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Ciekawe, że jeszcze w czasach serii szóstek i siódemek Pioneer bronił się wysoką jakością obrazu. Brak spektakularnych różnic w zakresie czerni nie powodował jakoś mniejszych różnic cenowych pomiędzy Pioneerem, a resztą świata. Począwszy od serii ósemek można odnieść wrażenie, że jedyną przewagą Pioneera nad konkurencją jest poziom czerni. Nie jest to oczywiście cała prawda, jednak machina marketingowa Pioneera przyczepiła się tej czerni i tak ją wylansowała, że dla wielu uczestników rynku stało się to bardzo mylące. Niestety, a może stety, Pioneer to nadal numer 1 w kategorii jakości obrazu plazmowego. I choć konkurencja sporo w tej dziedzinie poprawiła, Pioneer nie stoi w miejscu. Problem w tym, że osiągnięcie poziomu czerni nieosiągalnego dla konkurencji stało się tym widocznym aspektem w walce o zamożniejszego klienta. Czy ceny proponowane przez Pioneera oddają przewagę jakościową nad konkurencją? To kwestia fiozoficzna. Niemniej jednak uwierzcie mi, gdyby Panasonic mógł krzyknąć za swoje produkty ceny takie, jakie proponuje Pioneer, zrobiłby to. Jeśli tego nie robi, to albo nie nadąża z jakością, albo siła marki jest za słaba.

ArtS :)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
co do głosnej pracy trafo Pioneera, to mysle ze mozna chyba to jakos skutecznie wyciszyc, zywica czy cos w tym stylu...
 

RheeTCT

New member
ArtS tak bym tego nie widział.Za każdy towar można sobie zażyczyć ile się chce nawet wielokrotnie więcej niż on jest naprawdę wart.I wtedy jest to towar dla wąskiej grupy odbiorców.Nie każda firma chce się dobrowolnie pozbawiać większych obrotów jako cenę za mit elitarności.Większego związku z jakością czy poziomem technicznym raczej tu nie ma.Zwróć uwagę,że tylko Pioneer wyraźnie odstaje cenowo,pomiędzy pozostałymi różnice są niewielkie i chyba oddają rzeczywistą siłę marki.Moim zdaniem jest to w przypadku Pioneera ewidentnie celowe podnoszenie wartości marki.Każdy kto ma oczy i odrobinę zdrowego rozsądku(nie podda się sugestii ceny) widzi,że Pionek jest świetny,być może najlepszy ,ale nie aż o tyle ile wskazuje cena.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Towar może kosztować tyle, ile gotowy jest za niego zapłacić nabywca. Skoro Pioneerowi udawało się do tej pory, to znaczy że znajduje nabywców. Nie posiadam danych, które zobrazowałyby mi rzeczywisty popyt w stosunku do podaży, ale wydaje się, że Pioneery schodzą raczej na bieżąco. Wysoką cenę można uzyskać również przy małej produkcji. I z pewnością nie można o tym argumencie w kontekście Pioneera zapomnieć.

ArtS :)
 

sanchopan

Banned
RheeTCT - czytam Twoje posty i aż kipi w nich niechęcią do Pioneera. Dlaczego? Rozumiem, że pewnie miałeś niejeden model Pioneera i Panasonica, tak?
Ja właśnie mam dość Panasonica i zamówiłem Pioneera. Mało tego - mając do wyboru fullHD Panasa i nie fullHD Pioneera - wziąłem tego "gorszego".:D
A tłumaczenie, że Pioneer jest "lepszy tylko w czerni w czerni" i tylko "minimalnie" to można między bajki włożyć. Gdyby tak było, to Pioneer by nie sprzedawał tylu plazm, dodatkowo z moich informacji wynika, że bywają momenty, że DSV nie nadąża ze sprowadzaniem tv - a te co są, schodzą praktycznie na bieżąco.
Dziwne, że jakoś nie słychać na forum Pioneera, że "zmieniam swojego Pioneera na Panasonica, bo to prawie to samo, a dużo tańsze".:hmm:

P.S. A w ogóle to chciałem powiedzieć, że F126p to to samo co Toyota Aygo, tylko że ten drugi jest minimalnie lepszy, a poza tym to to samo - tylko za markę się płaci. A ceny są zawyżone celowo przez producenta i w ogóle to spisek - za Aygo się przepłaca, bo to to samo.:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Sanchopan, porównanie malucha do Toyoty nie jest adekwatne do różnicy pomiędzy Panasonikiem, a Pioneerem. Nie przesadzajmy.

ArtS :)
 

otan

New member
Bez reklam
sanchopan gdyby Pioneer miał tak dobrą sprzedaż, to by nie planował likwidacji swoich fabryk produkujących matryce!:(
Pioneer jest z innej półki, ale tej cenowej i to jest fakt.
Pioneer zamierza montować matryce właśnie Panasonica. :-D
Panasonic produkuje matryce z żywotnością 100.000h a Pioneer 60.000h.
Uważam że gdyby nie Panasonic który mocno namieszał wypuszczając w 2008r. modele w bardzo dobrej jakości, po umiarkowanie rozsądnej cenie to by nie zmusił Pioneera do zastosowania dość dużej przeceny w dół.
Jakość Pioneera to jeszcze czerń i cena. Pozostałe parametry są porównywalne.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Moim zdaniem Pioneer przejechał się być może na złym planowaniu cen, ale przede wszystkim na zbyt małych mocach produkcyjnych. Skoro więc nie mógł zwiększyć produkcji, a jego i tak stosunkowo wysokie ceny nie mogły wyrównać kosztów wdrożenia nowych paneli, oznacza to błędy w planowaniu strategicznym. W takim układzie Pioneer miał dwa wyjścia: zwiększyć jeszcze cenę, co z pewnością było nierealne albo zwiększyć produkcję, co też okazało się nie do osiągnięcia.

ArtS :)
 

RheeTCT

New member
sanchopan napisał:
RheeTCT - czytam Twoje posty i aż kipi w nich niechęcią do Pioneera. Dlaczego? Rozumiem, że pewnie miałeś niejeden model Pioneera i Panasonica, tak?

A żebyś wiedział,że miałem już niejedno urządzenie obydwu firm.Do dziś używam prostego odtwarzacza DVD Pioneera.Kiedy go kupowałem też był wyraźnie droższy od podobnych modeli konkurencji i jak się później przekonałem dałem się nabrać na sugestię ,że to co droższe musi być lepsze.Zresztą nie było to jedyne tego rodzaju doświadczenie ,więc wkurza mnie takie postępowanie firm ,które zwyczajnie bezczelnie nabierają klientów.Do samego Pioneera nie mam żadnej niechęci,wiem że za wszystim stoją tylko ludzie-w tym wypadku prawie z całą pewnością marketingowcy.Tak się składa,że co nieco wiem o tej grupie zawodowej i wolę się nie wypowiadać obszerniej.
Reasumując - staram się uświadomić możliwie wielu osobom jakich metod używa się ,żeby "oskubać" klienta.Tylko tyle ....i nie ma to związku z jakimkolwiek emocjonalnym stosunkiem do marki/firmy.BTW do samej marki Pioneer mam stosunek jak najbardziej pozytywny i tym bardziej mnie boli,że chcąc zachować rozsądek nie mogę kupować ich wyrobów.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
RheeTCT

Pioneer ma naprawde super te Kuro, taka prawda ze nic im nie podskoczy

Co nie zmienia faktu ze w Panasonicu dostajemy tez dobry produkt ( aczkolwiek jednak gorszy niz Pionek ) ale za to w lepszym stosunku jakosc/cena

Pionki maja lepszy obraz niz Panasonic aczkolwiek jak pisałem, sa tez drozsze

To cos a`la volksvagen a opel
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
Zgadzam się - już namacalnie.
Właśnie zmieniłem Panasa - od dziś mam 5080XA: czerń jest smolista.
Ale jakby chodziło tylko (i aż) o czerń, to bym każdego filmu na nowo nie oglądał, bo... CAŁKIEM inne kolory Pioneer wyświetla.
Miodzio.:D :D :D
 

otan

New member
Bez reklam
Po co się nawzajem przekonywać o wyższości Świąt Bożegi Narodzenia nad świetami Wielkanocnymi ? Niech się każdy cieszy z tego co ma :-D
Dla mnie Pioneer jest zdecydowanie za drogi jako mebelek do oglądania.
Kupujemy w końcu tylko TV, a nie dzieło sztuki. Szkoda kasy na coś co i tak się za dwa lata zestarzeje technologicznie.
 

sanchopan

Banned
To się zgadza, że drogi.
Ale pisanie, że "to to samo co Panas, tylko trochę czarniejsze" jest - delikatnie mówiąc - nadużyciem.:hmm:
 

mixer1975

New member
sanchopan napisał:
Zgadzam się - już namacalnie.
Właśnie zmieniłem Panasa - od dziś mam 5080XA: czerń jest smolista.
Ale jakby chodziło tylko (i aż) o czerń, to bym każdego filmu na nowo nie oglądał, bo... CAŁKIEM inne kolory Pioneer wyświetla.
Miodzio.:D :D :D
Sanchopan napisz jakie masz żródła sygnału i w jakiej odległości siedzisz od Kuro i jakie zastosowałeś ustawienia kontrast, ostrość itd.
pozdrawiam
 
Do góry