Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

Gozel

New member
darcun napisał:
Panasonic TH-42PY70P chyba nie ma 100Hz? Napewno jest Full HD.

A mnie wiadomo o 100Hz;) Posiadam model 42PY70PA i posiada on 100Hz. Zreszta tak jak wszystkie nowe Panasonic'i. Prawde mówiąc nie wyobrażam sobie teraz oglądaie czegokolwiek bez 100Hz.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
to może tak jak pisze dj.dioda nie ma sensu męczyć się z docieraniem skoro i tak wszystko ok ?! ;) Zna ktoś podobne przypadki? :D
 

dj.dioda

New member
Sansei6 napisał:
to może tak jak pisze dj.dioda nie ma sensu męczyć się z docieraniem skoro i tak wszystko ok ?! ;) Zna ktoś podobne przypadki? :D
Witam ponownie ze starym panasiem sie nie cackałem i naprawde nic nie ma na ekranie co by można było zauważyc bez lupy musze to jeszcze dokładnie sprawdzić u taty bo tam jest rzezniona ale jak jest to normalnie nie widać . Ale z tym PY odrazu zauwarzyłem coś dziwnego że po włączeniu menu i wyłączeniu powidok jest pare chwil . Niewiem ale chyba go docierałem może nieświadomie bo jak go kupiłem to akurat zachorowałem (smieją sie ze na tv) no i oglądałem przez 8 dni po 12 godzin na ustawach max , national geographic hd i tam praktycznie niema loga jest super przezroczyste i jest proporcja 1,85:1 czyli brak pasów .
Temat powidoków jest taki jakby był efekt pamięci na obrazie nawet nie wypalania . chodzi mi oto że wczoraj pusciłem canal plus premiera wieczorem na 30 min. a pużniej zapusciłem dvd 2,35:1 czyli pasy tam gdzie było logo premiera canal i wyłączyłem na noc . Rano sprawdzam na tle z dvd takim fiolecie bladym z denonka tam fajnie to widac a tu duszek logo z ta premierą , do tego bije iż premiera napis pojawia sie rzadko napewno nie wypaliło mi sie chyba ze w 30min wspomniane , zapusciłem obraz na cały ekran i po paru chwilach wykasowałem duszki . Fakt jest taki że mam tą plazme już 3 tydzien i nic sie nie wypalilo na stałe ale z kolei za krótko aby twierdzić ze jej to nie dotknie . A tak nawiasem mówiąc gościu który pisze o 100hz że sobie niewyobraża bez 100hz ma 100% racji mi też klapa opadła lecz jest jeszcze takie delikatne migotanie dobrze to widać na karcie ze zdjęciami z mmc też nie pomyłka bo piszą ze czyta SD a ja mu wcisłem MMC i działa . Ale obraz ze zdięciami coś 2000 lini na ileś tam pokazały coś co moje oczy nie widziały jeszcze nawet na żadnym monitorze komputerowym oczywiście moje oczy .
 
Ostatnia edycja:

aldam

New member
Gozel napisał:
A mnie wiadomo o 100Hz;) Posiadam model 42PY70PA i posiada on 100Hz. Zreszta tak jak wszystkie nowe Panasonic'i. Prawde mówiąc nie wyobrażam sobie teraz oglądaie czegokolwiek bez 100Hz.

Czy na pewno?
Byłem w MM i oglądałem PY70 oraz PV700, obok stał Philips LCD 100hz i muszę powiedzieć, że obraz drgał (migotał) niemiłosiernie na tych panasonicach. Wyglądało to tak , jakby ktoś kręcił kamerą i drgała mu ręka.
Więc jak to jest z tymi 100hz?
 

Gozel

New member
aldam napisał:
Czy na pewno?
Byłem w MM i oglądałem PY70 oraz PV700, obok stał Philips LCD 100hz i muszę powiedzieć, że obraz drgał (migotał) niemiłosiernie na tych panasonicach. Wyglądało to tak , jakby ktoś kręcił kamerą i drgała mu ręka.
Więc jak to jest z tymi 100hz?

Na pewno Panasonic PY70P ma 100Hz. Jednak nalezy zaznaczyc że po co innego jest 100Hz w LCD a po co innego w plazmach. W Panasonicu (plazmie) jest on po to, aby wyeliminowac migotanie obrazu (obraz w plazmach nieco migocze z uwagi na rodzaj technologi. Nie ma tu tyle miejsca by to wyjasniac). Natomiast w LCD 100Hz jest teoretycznie po to aby ruch był płynniejszy, tzn. zmniejszyc efekt smużenia. Migotanie w LCD niewystępuje ( równiez związane z technologią), tak jak w plazmach nie wystepuje smużenie.
 

aldam

New member
100hz

@Gozel
Chciałbym , żeby tak było. Ale naprawdę mam słaby zwrok a to drżenie obrazu wyłapałem od razu. Jest po prostu beznadziejne. Już tak się zastanawiam, że może nie włączyli tej funkcji w menu.
Niedalego stał też Pioneer 428 i w tym modelu było trochę lepiej ale i tak gorzej niż na lcd 100hz.

btw zastanawia mnie różnica w nazewnictwie modeli na rynek czeski i polski.
tamtejszy model nazywa się TH-42PZ70EA. pomijam literę Z, która oznacza chyba tuner DVB-T. U nich na stronie jest wyraźnie napisane 100hz. Czyżby na Polskę trafiał uboższy o tą funkcję model.
http://panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_4088
 

Gozel

New member
aldam napisał:
@Gozel
Chciałbym , żeby tak było. Ale naprawdę mam słaby zwrok a to drżenie obrazu wyłapałem od razu. Jest po prostu beznadziejne. Już tak się zastanawiam, że może nie włączyli tej funkcji w menu.
Niedalego stał też Pioneer 428 i w tym modelu było trochę lepiej ale i tak gorzej niż na lcd 100hz.

btw zastanawia mnie różnica w nazewnictwie modeli na rynek czeski i polski.
tamtejszy model nazywa się TH-42PZ70EA. pomijam literę Z, która oznacza chyba tuner DVB-T. U nich na stronie jest wyraźnie napisane 100hz. Czyżby na Polskę trafiał uboższy o tą funkcję model.
http://panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_4088

Mój model to 42PY70PA. I gwarantuje ci że ma 100Hz:grin: A od wersji PZ (oficjalnie chyba w Polsce niedostepnej, ale w praktyce można go dostac) rózni się chyba tylko tunerem. I odradzam porównywanie telewizorów w sklepie. Nie ma tam warunków. Nie wiadomo czym jest ten telewizor podłączony, jaki sygnał, ustawienia itp. Następnym razem radze sprawdzic czy w tym modelu była włączona funkcja 100Hz i porównac rózne sygnały. W moim telewizorze nic nie drży, ale podobno niektórzy sa bardziej wrażliwi na migotanie w plazmach. I jeżeli rzeczywiście nawet przy 100Hz w Panasonicu obraz cię drażni ( radze sprawdzic raz jeszcze. Najlepiej w innym sklepie:D ) wtedy pozostaje LCD. Pozdrawiam
 

BadBoy80

New member
Witam.. Czy może mi ktoś wyjaśnić na czym polega różnica o ile wogóle jest różnica pomiędzy oznaczeniem PY70P a PY70PA? Ktoś może wie?
I pytanie do Gozel, gdzie kupiłeś ten PY70PA?
 

aldam

New member
@Gozel
A czy tą funkcję 100hz włącza się w menu ? Jeżeli tak to jak się ona nazywa?
PS Przyłączam się do pytania. Czym różni się końcówka PA od P?
 

slaweks81

New member
Menu/Ustawienia/Predkosc odswiezania

zreszta domyslnie masz 100Hz wiec nie trzeba nic macac. a poza tym na 50 nie wytrzymalbys przed tv i bys go wogole nie kupil;)
 

BadBoy80

New member
A co z tym P, PA ? Wie ktoś o co chodzi bo nawet na infolinii Panasonic nie wiedzą tzn twierdzą, że niczym się nie różni ale może jednak ? Pojawiły się w sprzedaży dwie sztuki na terenie Śląska ale w kosmicznej cenie 6999zł, oznaczone symbolem PY70PA... przed świętami wywalili ceny na maxa...
 

Gozel

New member
Sam nie wiem czym się różni seria PA od P. W instrukcji nie dopatrzyłem sie żadnej różnicy. Co do sklepu w którym kupięłm wysłałem na priva. NIe bede tu robił kryptoreklamy:grin:
 

dj.dioda

New member
BadBoy80 napisał:
A co z tym P, PA ? Wie ktoś o co chodzi bo nawet na infolinii Panasonic nie wiedzą tzn twierdzą, że niczym się nie różni ale może jednak ? Pojawiły się w sprzedaży dwie sztuki na terenie Śląska ale w kosmicznej cenie 6999zł, oznaczone symbolem PY70PA... przed świętami wywalili ceny na maxa...
Witam z tego co kojarze chodzi o wersje ze stojakiem i bez .
 

BadBoy80

New member
A ktoś wie ile kosztuje taki stojak? W sklepach internetowych ceny są dziwnie niskie od sugerowanej 6999,- .. może poprostu za 5800,- czy 6200,- to są wersje bez stojaka? Do jutra mam czas na zastanowienie czy brać w takiej cenie czy czekać aż cena spadnie, ale to już jak wiadomo w tym roku nie spadnie.. a popularność tego modelu świadczy o tym, że może minąć jeszcze kilka miesięcy zanim seria PY będzie leżeć na magazynach dostępna...
 

dj.dioda

New member
BadBoy80 napisał:
A ktoś wie ile kosztuje taki stojak? W sklepach internetowych ceny są dziwnie niskie od sugerowanej 6999,- .. może poprostu za 5800,- czy 6200,- to są wersje bez stojaka? Do jutra mam czas na zastanowienie czy brać w takiej cenie czy czekać aż cena spadnie, ale to już jak wiadomo w tym roku nie spadnie.. a popularność tego modelu świadczy o tym, że może minąć jeszcze kilka miesięcy zanim seria PY będzie leżeć na magazynach dostępna...
Za 5800 była ze stojakiem w komplecie pozdro
 

BadBoy80

New member
Witam.. Pojawiło się kilkanaście sztuk w całej Polsce, w większości sklepów sprzedawane są po cenie sugerowanej czyli 6999zł, mnie się dzisiaj udało zarezerwować na jutro za 5999zł ze stojakiem oczywiście :)
 

BadBoy80

New member
Witam.. Ekspertem nie jestem ale w katalogu Panasonic wyczytałem, że chodzi o funkcję "progresywne skalowanie w dół do formatów 3:2/2:2" - tą funkcję znalazłem przy parametrach odtwarzacza Blu-Ray, ale pewnie chodzi o to samo w kwestii telewizora. Oraz jeszcze jedna wzmianka przy nagrywarkach Diga: "Detekcja i przetwarzanie 2:2 - Funkcja określa, czy źródłem obrazu jest program telewizyjny, czy film video, następnie stosuje do obrazu najbardziej odpowiedni rodzaj konwersji i/p". Tak więc w dosłownym tłumaczeniu wygląda na to, że tej funkcji brak lub nie działa tak jak powinna.
 

michalgti

New member
Już mam!!

W końcu udało mi sie kupić oczekiwany tv 42PY42PA :D . Wygląd ekstra, wszystko elegancko spasowane nie ma żadnych pofalowanych powierzchni.Sygnał z cyfrowego polsatu po eurozłączu bardzo dobry.Byłem bardzo zdziwiony jakością kanałów.DV i dvx też extra. Jeżeli chodzi o głośniki to chyba każdy będzie zadowolony. Grają bardzo dobrze i co ważne czysto.Dykoteki tym nie zrobisz ale nie o to chodzi.Kanałów HD jeszcze nie miałem okazji testować bo czekam na dekoder HD z polsatu.Pewnie będzoie bajka.Czytałem wszystko od 3 miesięcy i stwierdzam że kupiłem najlepszy tv w swojej klasie cenowej na rynku.Wszystkim polecam.
 
Do góry